Автор Тема: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids  (Прочетена 12417 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
[Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« -: Април 07, 2013, 07:12:47 pm »
В момента има проблем, че двете магии могат да се пускат една след друга или едновременно, което адски много улеснява каквито и да било рейдове.

Предлагам едно просто решение, в резултат на което и двете магии слагат и двата дебъфа(Sated/Exhaution), и съответно това възпрепятства втората пусната магия.

Това е пача:
diff --git a/src/server/scripts/Spells/spell_shaman.cpp b/src/server/scripts/Spells/spell_shaman.cpp
index f970807..5aa0dad 100644
--- a/src/server/scripts/Spells/spell_shaman.cpp
+++ b/src/server/scripts/Spells/spell_shaman.cpp
@@ -164,7 +164,10 @@ class spell_sha_bloodlust : public SpellScriptLoader
             void ApplyDebuff()
             {
                 if (Unit* target = GetHitUnit())
+                {
                     target->CastSpell(target, SPELL_SHAMAN_SATED, true);
+                    target->CastSpell(target, SPELL_SHAMAN_EXHAUSTION, true);
+                }
             }
 
             void Register()
@@ -614,7 +617,10 @@ class spell_sha_heroism : public SpellScriptLoader
             void ApplyDebuff()
             {
                 if (Unit* target = GetHitUnit())
+                {
                     target->CastSpell(target, SPELL_SHAMAN_EXHAUSTION, true);
+                    target->CastSpell(target, SPELL_SHAMAN_SATED, true);
+                }
             }
 
             void Register()



Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #1 -: Април 07, 2013, 11:24:56 pm »
Ще го добавя на следващият ъп.

Тествал ли си го?
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #2 -: Април 08, 2013, 06:03:17 am »
Да. :clover:


Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #3 -: Април 08, 2013, 08:53:34 pm »
ейййййййй направо ме учудвате,няма да оправите нещо бъгнато като Ток 5 ман или ХОР,да не говоря за гуншипа или лича на 25хц и 10 хц,а сте тръгнали да оправяте това,че можело да се ползва Heroism и Bloodlust едновременно или за един бос,че тогава направете фракциите да са отделно и готово :clover:

П.с: всичката я свършихте само до това го опряхте,а дано да ви донесе желания успех,все пак трябва да се отчете някаква дейност от към "Fixovete" на сървъра
« Последна редакция: Април 08, 2013, 09:07:30 pm от n0Lan »
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен Elly

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 174
  • EVO Karma: 21
  • evo user
  • Side: For The Horde
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #4 -: Април 08, 2013, 10:22:57 pm »
Ехх, untaught, как не те беше срам да оправяш тоя бъг цял ден... Да го мислиш часове наред, да пишеш и тестваш... Тцтц... Не може ли да се заровиш на компа за месец-два и да ги оправиш тия HOR и TOC за n0lan... Ей така съвсем безвъзмездно... Все пак сте толкова близки, толкова много му дължиш!
Нищо, че в trinity месеци се мъчат някакви пичове и им режат съвсем приличните предложения. Трябва да ги надминеш! Само "отчиташ някаква дейност от към "Fixovete" на сървъра" елементарна... 1000 куеста оправи на неблагодарниците, а два дънджъна не успя... Как не ти стигна акъла не знам  :blink:

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: [Heroism][32182]+[]Bloodlust[2825] No more in twoside raids
« Отговор #5 -: Април 08, 2013, 10:49:37 pm »
Писна ми от лизогъзци в този сървър .... направо се късате.На тебе може и да ти е безвъзмездно,но това не означава,че сополи като тебе не лежат на мой и нечий друг гръб понеже си плащаме,за да може да да цъкаш тука (и не да ми се оправдава Пейчо с глупостите,че не е задължително да даваш пари за сървъра понеже и той е на ясно,че ако ги няма донаторите сте гола вода и няма и да имате на половина това което в момента го има благодарение на ДОНАТОРИТЕ,БЕЗВЪЗМЕЗДНИТЕ ХОРА !) :clover:

П.с:в случая не знам кой е неблагодарник,този който дава пари за развитието на сървъра и упреква,за това,че не се прави нищо (съществено,като отварянето на нов инс,дънгеон,фиксване на гъншипа и лича на 10хц и 25хц или фиксването на улдуар,неща който да са видими и значими за потребителите на сървъра,а не някаква си магика дето помага 0.0000001% )
П.с:Замислете се кой неща са от по голямо и видимо значение за потребителите,а не най-дребните... и незначителните  :clover:
« Последна редакция: Април 08, 2013, 11:21:41 pm от n0Lan »
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: [Heroism][32182]+[]Bloodlust[2825] No more in twoside raids
« Отговор #6 -: Април 08, 2013, 11:06:04 pm »
Писна ми от лизогъзци в този сървър .... направо се късате.На тебе моце и да ти е безвъзмездно,но това не означава,че сополи като тебе не лежат на мой и нечий друг гръб понеже си плащаме,за да може да да цъкаш тука (и не да ми се оправдава Пейчо с глупостите,че не е задължително да даваш пари за сървъра понеже и той е на ясно,че ако ги няма донаторите сте гола вода и няма и да имате на половина това което в момента го има благодарение на ДОНАТОРИТЕ,БЕЗВЪЗМЕЗДНИТЕ ХОРА !) :clover:

Така, чакай да уточним нещата. Играеш в сървъра без пари. Левчетата, които си ги даваш, срещу тях получаваш някакъв предмет, маунт, друга гъзария. Не тръгвай сега да ми говориш, че нещата си ги взел, защото не работи даден инс за да ги вземеш нормално. Ако искаш всичко работещо - играеш в офи и си плащаш месечна такса. Сега да се върним на тезата, че плащаш за да играеш, което не е вярно. Но, все пак, това което плащаш, никаква част от него не влиза в джоба на untaught. Следиш ли ми мисълта. Сега. Наглост е да искаш нещо, та дори и да държиш сметка защо не е свършено, сякаш плащаш заплата на човека. А като имаме в предвид, че въпросният човек ги прави тези неща напълно _БЕЗВЪЗМЕЗДНО_, хабейки своите нерви и свободно време, за да угоди на вас, в някаква степен, като дори не е част от екипа. А ти на всичко отгоре си позволяваш да го критикуваш какво е свършил и какво не. Е не, не е наглост... никак...

Светна ли ти лампичката?

И сега, след рекламите, отново по темата.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #7 -: Април 08, 2013, 11:16:43 pm »
пич,този така наречен бъг с какво ще помогне на сървъра,че не ми е ясно,като разберат хората за какво иде реч нали се сещаш,че то се натрупва....2к голд за арени,слагането на еднакво сд на бл и херото,ицц който бъва всеки път с едваде мобс или вратите не се отварят мога  да продължа до утре с бъгове,който са дошли до гуша на 99% от сървъра и ти си на ясно с това.
П.с:Искам само да помислите и да ми кажете с какво ще допринесе това оправяне на този "БЪГ" толкова ли много ще помогне на играчите и ще подобри играта им и наистина ли се нуждаем точно сега в този момент от него (нямам нищо против  да се оправи,но не мисля,че сега е точно най-удачният момент)
« Последна редакция: Април 08, 2013, 11:20:26 pm от n0Lan »
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #8 -: Април 08, 2013, 11:17:50 pm »
Bloody mary for the lady and ****'n Jeam Beam for me.
The pain is my best friend.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #9 -: Април 08, 2013, 11:28:38 pm »
пич,този така наречен бъг с какво ще помогне на сървъра,че не ми е ясно,като разберат хората за какво иде реч нали се сещаш,че то се натрупва....2к голд за арени,слагането на еднакво сд на бл и херото,ицц който бъва всеки път с едваде мобс или вратите не се отварят мога  да продължа до утре с бъгове,който са дошли до гуша на 99% от сървъра и ти си на ясно с това.
П.с:Искам само да помислите и да ми кажете с какво ще допринесе това оправяне на този "БЪГ" толкова ли много ще помогне на играчите и ще подобри играта им и наистина ли се нуждаем точно сега в този момент от него (нямам нищо против  да се оправи,но не мисля,че сега е точно най-удачният момент)

Сериозно ли ме питаш защо дадено нещо, което е бъгаво, трябва да бъде оправяно?

Да, ако питаш лично мен, смятам че ще я подобри, защото ще им е по-трудно по райдовете, което значи повече мислене и повече усилия.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #10 -: Април 08, 2013, 11:28:42 pm »
какво се опитвам и аз да ви го обяснявам,скоро ще видите ефекта от тези неща....  :freak:
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #11 -: Април 09, 2013, 10:26:18 am »
По-добра ли е идеята да го оправя да хваща само хорди или само алаянси? Представи си един шаман хорд и 9 човека алаянси. Пуска въпросният човек Bloodlust и другите духате супата. Кръпката е само 2 реда в DB, а не като тази - модифициране на ядрото.
Относно парите ще ти кажа да си плащаш в официалните сървъри, за да изискваш нещо от екипа им. Нито съм част от екипа тук, нито съм ти длъжен на теб за нещо.
А относно "този твой ефект" - началото му не е от както аз бях GM, а стана точно обратното. След като се отказах виждам отново отлив от сървъра.

Лича от колко време не си го пробвал? Питам, защото оправиха скоростта на духовете и бомбите в моурна месец след като беше оревал форума, но не съм го тествал от тогава.


Неактивен Elly

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 174
  • EVO Karma: 21
  • evo user
  • Side: For The Horde
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #12 -: Април 09, 2013, 10:27:54 am »
какво се опитвам и аз да ви го обяснявам,скоро ще видите ефекта от тези неща....  :freak:
Ooo, niooooo... НЯМА повече едновременни BL и Herooooo..... Краааай!!! Трия си героите и си режа вените  :crazy:

n0lan, прави си сметка на кой плащаш и от кой очакваш. Untaught не ти е персоналната лимонка, това исках да кажа.

PS: Иво, мерси, че ми спести разяснението. Готино е, че има хора, които могат да разсъждават правилно всеки път, за сметка на тези, които си мислят единствено, че светът се върти около тях  ;-)

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #13 -: Април 09, 2013, 01:16:16 pm »
не знам,какво си оправял на Лича,но преди по малко от месец стигнахме до лича на 25хц и познай,фазата със духовете ме отчая направо,да не говоря,че Лича е вече преебан ина 25 и 10 нормал,фазата с фрост мурнето,когато трябва да те прати долу и да се биеш със духа,даже нямаш честа да го удариш понеже умираш още докато си горе и те е хванало,но това явно и в близард си е така.Скъпа Ели,явно си дълбоко объркана и разстроена  от факта,че някой хора се опитват да задържат смешната популация на сървъра,за да има хора с който да се играе,за жалост хора без работа правят точно обратното и да ти кажа само,че не съм ИСКАЛ или ЗАДЪЛЖАВАЛ untaught да прави каквото и да е,това че ти ми преиначаваш думите си е твои проблем.АЗ КАЗАХ има толкова много неща за оправяне,точно до това ли опряхте и не съм казал,че untaught е длъжен да ги оправя.Видя ли някъде да съм казал,че той ми е длъжен или си падаш по научната фантастика.
П.с:Zeraful,това с донейтването,повечето хора го правят не за итемите,а с мисълта,че събраните пари от Пейчо ще доведат до развитие на сървъра(защото е много по добре да работи всеки инс и да си биеш босовете по нормален начин,а не да донейтваш )Мога да ти го дакажа с това,че имам 3000 воте пойтс и не съм ги изхарчил,понеже не ми трябват,но го правя с цел за популяризирането на сървъра,за да има повече хора за бг-та инсо и т.н,така,че тезата ти,че срещу дп-то се получава нещо насреща отпада....а и това което исках от Пейчо,като итеми и други работи срещу ДП той най нагло ме излъга,че не е давал на хора такива неща срещу ДП,но всъщност не знае,че познавам почти целия сървър и знам кой какво е взел и как го е взел понеже се хвалят...
« Последна редакция: Април 09, 2013, 01:34:27 pm от n0Lan »
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: [Heroism][32182]+[Bloodlust][2825] No more in twoside raids
« Отговор #14 -: Април 09, 2013, 03:02:50 pm »
Пич, ти си добия самарянин и като донейтваш за някой предмет, след това не то ползваш а го триеш. Тезата ми за теб правилна или не, е вярна, останалото няма значение. Продължаваш да спориш за глупости и за нещо за което не си прав  :clover:

Ели за теб винаги ;)
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!