Автор Тема: [FIXED]бъг при инстанциите  (Прочетена 2091 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Amethyst

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 61
  • EVO Karma: -3
  • I'm gone
[FIXED]бъг при инстанциите
« -: Юли 20, 2009, 10:50:48 pm »
Днес като бяхме в Накс и убихме Кел ни изписа You are saved to this instance, след това убихме Ануба, Patchwerk и Grobbulus и ни изчезнаха ID-тата.След това който и да логнеше не му се виждаха другите от рейда нищо че беше убил бос с тях.Някои хора виждаха боса който току що са убили...  :blink: Това за пръв път ни се случва, ако някой има обяснение нека сподели  :blink:
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 02:43:51 pm от untaught »
Bones in the water and dust in my lungs, absorbing archaic like a sponge.The ultimate way is the way you control, but can you stay if you detach your soul.Bury the present and squeeze out the past, the ones you endear to never last.

Неактивен Wollverine

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 289
  • EVO Karma: -35
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 11:00:28 pm »
Наистина това е един много кофти бъг преебава целия райд . Ние тъй като сме guild , който прави само guild рънове и поради тази причина ни са преебава целия райд ако може да се fix ...

Неактивен jamesbg

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 462
  • EVO Karma: 29
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #2 -: Юли 21, 2009, 10:58:44 am »
И при нас така се получи след двата краша снощи(Naxxramas и Tempest Keep). Не видях да е изписвало нещо, но точно убихме Kel'Thuzad и изчаквахме преди да го плячкосаме - сървъра крашна. Влизайки пак ... няма топче за лот - няма бос - нищо - в залата сме само играчите(някой без имена). И уж сме в група, но на рейд инфото прозорчето е празно - но пък играчите от моята група им седяха иконките на екрана ми и изписва че съм се присъединил към рейда. Пишейки в рейд чата не си виждах постовете - но пък другите ги четяха. Като "шепнех" обаче си ги виждах. На следващия инс пак сървъра крашна и пак "ефекта" беше подобен. Имахме и по едно време ужасен лаг и над 3к закъснение целия рейд.

П.С> преди няколко дни пък се получи разминаване в IDтата. Тръгваме на рейд(Naxxramas)-вкарват ме в групата-телепортват ме, всичко изглежда наред - но аз не ги виждам като играчи  :confused:

Неактивен Corpses

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 389
  • EVO Karma: -4
  • Superkuro
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #3 -: Юли 21, 2009, 12:57:42 pm »
И при нас така се получи след двата краша снощи(Naxxramas и Tempest Keep). Не видях да е изписвало нещо, но точно убихме Kel'Thuzad и изчаквахме преди да го плячкосаме - сървъра крашна. Влизайки пак ... няма топче за лот - няма бос - нищо - в залата сме само играчите(някой без имена). И уж сме в група, но на рейд инфото прозорчето е празно - но пък играчите от моята група им седяха иконките на екрана ми и изписва че съм се присъединил към рейда. Пишейки в рейд чата не си виждах постовете - но пък другите ги четяха. Като "шепнех" обаче си ги виждах. На следващия инс пак сървъра крашна и пак "ефекта" беше подобен. Имахме и по едно време ужасен лаг и над 3к закъснение целия рейд.

П.С> преди няколко дни пък се получи разминаване в IDтата. Тръгваме на рейд(Naxxramas)-вкарват ме в групата-телепортват ме, всичко изглежда наред - но аз не ги виждам като играчи  :confused:
Преди 1 седмица тъкмо бутнахме 1 от боссовете, и като цъкнах need-а за 1 итем все1 цъкнах в/у "краш бутона"... Естествено след като се върнахме - нито бос, нито тяло. Крашне ли, такова е положението.
Докато за това с невиждането какво се пише и останалите хора в групата... Известен бъг на Мангос при лог аут на героя е. И понеже краша лог аутва плейъра е причина за бъг-а. Начина за отстраняването му е пълно излизане от играта и всичко е ОК. 

Неактивен jamesbg

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 462
  • EVO Karma: 29
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #4 -: Юли 21, 2009, 04:27:34 pm »
Днес като бяхме в Накс и убихме Кел ни изписа You are saved to this instance ...
Това май го разбрах какво е :doh: - "назначава ви се Raid ID". Ще си позволя да поясня с две думи:
-инстанциите имат таймер който измерва определено време и се нулира(направен е за да не може голяма група играчи да ходят постоянно във високо-ниво инстанция и да фармят)
-когато влезете за първи път и убиете бос, ви се назначава Raid ID което е еднакво за всички участници в рейда и се индикира със съобщение "saved to the instance" -това е за да помни играта с кой/до къде сте стигнали в инса. Взел ли си ID, дефакто вече не можеш да играеш заедно с играчи с друго ID докато не се занули инса(няма да се виждате - както е станало в моя случай)
-и така във периода след взимане на ID и до нулирането на инса, може да влизате колкото пъти искате, но босовете които сте убили ще са умряли
-различните инсове имат различно време за нулиране ...

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #5 -: Юли 21, 2009, 05:00:12 pm »
При краш на сървърното ядро е нормално да се збозват неща, които се пазят в паметта на сървъра.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен monlew

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 789
  • EVO Karma: -22
  • Panika
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #6 -: Юли 21, 2009, 06:30:15 pm »
След като крашна НЯМАХМЕ ID, нито /raidinfo

Неактивен Wollverine

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 289
  • EVO Karma: -35
Re:бъг при инстанциите
« Отговор #7 -: Юли 21, 2009, 08:06:33 pm »
Това май го разбрах какво е :doh: - "назначава ви се Raid ID". Ще си позволя да поясня с две думи:
-инстанциите имат таймер който измерва определено време и се нулира(направен е за да не може голяма група играчи да ходят постоянно във високо-ниво инстанция и да фармят)
-когато влезете за първи път и убиете бос, ви се назначава Raid ID което е еднакво за всички участници в рейда и се индикира със съобщение "saved to the instance" -това е за да помни играта с кой/до къде сте стигнали в инса. Взел ли си ID, дефакто вече не можеш да играеш заедно с играчи с друго ID докато не се занули инса(няма да се виждате - както е станало в моя случай)
-и така във периода след взимане на ID и до нулирането на инса, може да влизате колкото пъти искате, но босовете които сте убили ще са умряли
-различните инсове имат различно време за нулиране ...

 :doh: :doh: :doh: :doh:
Или си много зле откъм образование или неможеш да четеш .... Казваме , че ни изкара на екрана - You are saved into this instance но пък не ни даде никакво raid info ....... Ако може да се reset на всички играчи raid info-то ще е много добре , тъй като доста хора останаха преебани за една седмица ( немогат да си правят райдове с guild-а) ще е много добре .......