Автор Тема: Има ли значение дали версията на пача е enUS или enGB?  (Прочетена 7677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kostading

  • Knight
  • *
  • Публикации: 47
  • EVO Karma: 0
Аз много добре знам, че има, но няма за всеки герой поотделно.
В момента съм дал идея на двама приятели от psdb отбора които ще направят подобна на тази която ти си дал, но ще изважда данни за всеки герой поотделно, в sql формат и на определен период от време. Все пак благодаря ти за загрижеността :)  :clover:

Идеята за Backup на всеки чарактер в отделен файл е добра, малко е кофти че броя файлове ще е равен на броя записи във таблица characters.
Опасявам се освен това и за бързодеиствието, защото трябва да се направи следното:
Едно query се отваря за select от таблица characters като order by му е по GUID за да могат файловете за всеки чарактер да са ти подредени по guid и timestamp.
Това query се врътка докато не достигне EOF.
Между временно трябва да има още едно Query за всяко едно guid което съответно да фечва данните от останалите таблици свързани с таблицата character.
И за всяко едно GUID трябва да се създава файл в указания път което са още три допълнителни I/O operations, Create File, Open File, Close File.
И при да кажем 10000 записи в таблица чарактер може и да не работи доволно бързо, което от своя страна ще породи забавяне на двата процеса на сървъра и съответно ще увеличи лага в момента на бекуп.
Естествено ако машината е двуядрена не би трябвало да се усети.
Просто не знам дали си струва да се пише при положение че в тола който съм постнал в момента имаш бекуп, вярно на всички чарактери в един файл но когато ти се наложи да въстановиш конкретен чарактер от тези бекупи с 30 минути ръчна работа можеш да го направиш като вземеш записите за конкретния чарактер от бекуп фаиловете и ги изнесеш в нов скрипт.
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 04:31:17 pm от kostading »
И с какво са нарушени правилата за подписа?
Ето още едно нарушение на правилата:
http://informaticslibrary.com/

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Отговор: Има ли значение дали версията на п&#
« Отговор #31 -: Юни 20, 2008, 04:52:09 pm »
Не мисля да е всеки ден този запис. На седмица веднъж и то в ранните часове когато в сървъра няма почти никой. Сега с новата машина предполагам няма да е голям проблем. В момента сменям и начина по който се работи по базите, за да стане един вид автоматизирано. Ще видим как ще се справят с новия проект 'Zion', за работа по ядро и база данни.  :clover:
п.п.: А и мисля да се прави запис на активните герои за последната седмица. За да не се пише едно и също всеки път, а само тези с които е играно през седмицата.
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 04:54:10 pm от MeKeTa »

Неактивен kostading

  • Knight
  • *
  • Публикации: 47
  • EVO Karma: 0
п.п.: А и мисля да се прави запис на активните герои за последната седмица. За да не се пише едно и също всеки път, а само тези с които е играно през седмицата.
При това положение има следният риск.
Имаш потребител който не е играл цяла седмица, в момента обаче е online и приемаме че машината ти забива, налага се repair на таблица characters и точно за зла участ в този момент при репаира се трънкеитват данните за този потребител а ти за него нямаш бекуп от цяла седмица а може и да нямаш от предишната и зпочва едно търсене кога за него има данни в някой от бекупите.
Освен това между временно си вдигнал ревизия на ядрото и пак за зла участ има добавени нови колони в таблица characters и ако в този момент нямаш бекуп след вдигане на ревизията не искам да съм на твое място с главоболията който ще имаш.
Но ти си знаеш най добре каква оргазнизация на работа да избереш.
И с какво са нарушени правилата за подписа?
Ето още едно нарушение на правилата:
http://informaticslibrary.com/