Автор Тема: Има ли значение дали версията на пача е enUS или enGB?  (Прочетена 7675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Abroit

  • Гост
Има ли значение дали версията на пача е enUS или enGB? Прочетох новата новина във сайта и се зачудих защо е спомената и enUS. Моята версия е enGB ще има ли проблем при новия пач? До сега съм нямал, но да попитам :).

Неактивен vamorat

  • Knight
  • *
  • Публикации: 34
  • EVO Karma: 1
Каквато ти е версията на играта такъв трябва да е и patch-а

Abroit

  • Гост
Каквато ти е версията на играта такъв трябва да е и patch-а
Тва ясно ама примерно MaKeTa казва че сървъра сте работи със 2.4.2 enUS, а аз съм с 2.4.2 enGB има ли проблем?

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Ако се чудите после защо героя ви е изчезнал, това е една от причините поради които може да изчезне.

Abroit

  • Гост
Ако се чудите после защо героя ви е изчезнал, това е една от причините поради които може да изчезне.
Не съм запознат много със WOW структурата и начина на програмиране, но героя не се ли записва в някоя база данни? При променяне на пача данните трият ли се?

Неактивен kozelo

  • Knight
  • *
  • Публикации: 37
  • EVO Karma: 0
Обикновено има пач и за базата данни, с който се променя структурата на съществуващите данни.  :cap:

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Не си запознат, няма смисъл да обеснявам на вятъра :)

Неактивен ironlady

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 248
  • EVO Karma: 10
  • Crazy, stone cold crazy
Нищо ти обясни, ние ще се пробваме да разберем, защото аз също съм с enGB и няма да съм щастлива ако ми изчезне героя.
We integrate Bug2Bug solutions

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Нищо ти обясни, ние ще се пробваме да разберем, защото аз също съм с enGB и няма да съм щастлива ако ми изчезне героя.
Ами най-малкия пример. Всяка карта си има определен ID. Има разминаване между версиите на картите, защото повечето които се занимават работят с enUS локал на пачовете. Затова когато ходите по някои територии може да ви даде грешка и когато mangos-а се опита да поправи проблема, той изпълнява sql заявка която да премести героя ви 'назад' и ако има някаква грешка и в тази заявка, героя ви изчезва, защото на практика заявката е delete from **** insert into *** :) Надявам се някой да ме е разбрал хаха

Неактивен ironlady

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 248
  • EVO Karma: 10
  • Crazy, stone cold crazy
Аха, ясно. Обаче ако тези две неща са в транзакция и commit се прави само при успешно изпълнение не би трябвало да има проблем, нали?
We integrate Bug2Bug solutions

Неактивен blink

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 587
  • EVO Karma: -13
абсурд  ;-D

Неактивен Wollverine

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 289
  • EVO Karma: -35
че добре колко gb-та е тоя пач та още не сте го сложили доколкото знам пача за версия 2.4.2 е 15 mb-та   

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Пишете по темата. Който не знае за какво става дума да не се обажда.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Аха, ясно. Обаче ако тези две неща са в транзакция и commit се прави само при успешно изпълнение не би трябвало да има проблем, нали?
Като ти даде грешка те връща в предната която си била заредила последно, но ако ти даде грешка в заявката, когато те прехвърля може да не ти зареди героя в database. Когато 'прехвърля' герой променя gps координатите ти и прави промени по data field-а на героя, но не е гаранция, че в този момент save world системата не те е записала в зоната която ти е дала грешка и по този начин 'прехвърлянето' се прекъсва. Затова не е много желателно да има разминавания между 'локалите' на db-то и тези на клиента.
Така са решили да бъде, така го правят. enUS локал-а се води за най-разпространено и може би заради това и по него се работи.
Друг, проблем може да е куестовете или звуците в играта.  :clover:

Неактивен ironlady

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 248
  • EVO Karma: 10
  • Crazy, stone cold crazy
Е, герой ми е изчезвал и преди когато бях на enUS. Пък и като чета какво си написал, всичко е въпрос на случайност, но факт е че трябва да има някакъв механизъм срещу загуба на данни. Значи герой може да изчезне и с enUS и с enGB, само дето с enGB шанса е по-голям, защото съм с различен локал. Ок. Въпросът тогава е какво става като ти изчезне героя? И какъв е шанса да го върнете?
We integrate Bug2Bug solutions