Автор Тема: Дали е възможно PVE Macros ?  (Прочетена 4827 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Дали е възможно PVE Macros ?
« -: Май 16, 2010, 11:32:08 am »
Идеята ми е предимно за Mage, т.е. за мен като го оставя на босса и сам да си бие героя. Това което искам е да изрежда поредица от няколко магии, след което да ги стартира отначало и така до безкрайност.
Разгледах няколко макроси и се натъкнах на доста добри за pvp, но не и pve. Ще попитате, каква им е разликата. Според мен разликата е в управлението и желанието, кога да се пусне даден спел, щит, бъф .

Има ли някой който е запознат и може да предложи предложение.
Как да направим постоянна серия от магии, която да продължи "вечно" ?
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен Enjoy_m

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 257
  • EVO Karma: 12
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #1 -: Май 16, 2010, 12:44:46 pm »
Играй МУ с кликър...
THIS...IS...MADNESS !

Неактивен Angerfist

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 893
  • EVO Karma: 5
  • One sick Bastard. Iceheart
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #2 -: Май 16, 2010, 02:03:18 pm »
Идеята ми е предимно за Mage, т.е. за мен като го оставя на босса и сам да си бие героя. Това което искам е да изрежда поредица от няколко магии, след което да ги стартира отначало и така до безкрайност.
Разгледах няколко макроси и се натъкнах на доста добри за pvp, но не и pve. Ще попитате, каква им е разликата. Според мен разликата е в управлението и желанието, кога да се пусне даден спел, щит, бъф .

Има ли някой който е запознат и може да предложи предложение.
Как да направим постоянна серия от магии, която да продължи "вечно" ?

Такова макро не съществува. Или поне не е позволено. Не можеш да накараш героя ти сам да си пуска магиите. Има /castsequence макроси, които при всяко натискане на магията пуска следващата в поредицата магии, като си сложил таймер на който да започва отначало. Това което ти искаш е afk play което само с бот можеш да направиш... А всички знаем, че ботовете не са разрешени...  :clover:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.

If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Неактивен BulgarianSS

  • EVOWOW Fan
  • Challenger
  • *
  • Публикации: 2655
  • EVO Karma: -87
  • Искам да стигна -1000 репутация !
    • Star Gate of EvO
  • ISP: Pernik Lan
  • Side: For The Horde
  • Герой: Skins
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #3 -: Май 16, 2010, 07:19:16 pm »
Идеята ми е предимно за Mage, т.е. за мен като го оставя на босса и сам да си бие героя. Това което искам е да изрежда поредица от няколко магии, след което да ги стартира отначало и така до безкрайност.
Разгледах няколко макроси и се натъкнах на доста добри за pvp, но не и pve. Ще попитате, каква им е разликата. Според мен разликата е в управлението и желанието, кога да се пусне даден спел, щит, бъф .

Има ли някой който е запознат и може да предложи предложение.
Как да направим постоянна серия от магии, която да продължи "вечно" ?

Това,което искаш е интересно,ще се опитам само за спорта,да видя дали може да се счупи дотолкова играта.Когато имам резултат ще ви кажа.Принципно трябва да се измисли завършен цикъл,но ще видя какво ще стане.
"Stay Foolish, Stay Hungry"

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #4 -: Май 16, 2010, 11:56:34 pm »
възможно е с цикъл с постоянно условие за рекурсия, което никога не се нарушава, или да се нарушава при натискането на някой бутон, примерно това:

script i=1;m=0;while(UnitBuff("target",i)~=nil) do
if(strfind(UnitBuff("target",i),"Regeneration")~=nil) then m=1; end;i=i+1;end; c=CastSpellByName;
if(m==1) then c("Mark of the Wild(Rank 10)");else c("Thorns(Rank 10)");end;

ще се опитам до половин час да направя нещо сносно за това, което ти искаш, но щеше да е добре да кажеш магиите и горе-долу някакъв цикъл, какъвто искаш да получиш :fun:

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #5 -: Май 17, 2010, 12:46:35 am »
Поредицата е следната :
Arcane Blast -> Arcane Barrage -> Arcane Missiles -> Arcane Barrage -> Ice lance

Във връзка с отрицателно настроените отговори искам да спомена, че Макроса е функция, която е създадена за улесняване на даден герои. Има опция от администратора на сървъра да премахне тази опция. Всички видове хакове са software, който е странично от пакета игра, било то индивидуална програма или скрипт, който бърка в Сорса на самата игра.
Идеята ми е да се пробва дали може или не. Ако не може, значи не може. Не виждам нищо лошо в това да натискаш едно копче и героят ти да играе сам. Затова говорим за PVE макро. Ако исках хак, програма, чийт или както искате го кръстете, да си зарежда самостоятелно магиите, виждайки какво зарежда опонента, щях да се обоснова.

И все пак, понеже малко ми е некоректно и говоря от "ръка", нека някой GM да спомене до каква степен е разрешено и до каква степен е забранено.

btw, в близард надали някой пита "сега ако си пусна макрото, сървъра дали ще издържи?!?"

Логично е да се съобразяваме, но е логично и да играем по правилата.
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #6 -: Май 17, 2010, 11:27:55 am »
Проблемът за създаване на такова макро е зациклянето в него, което ако няма шанс да се извади от него, ще има 3 начина за прекъсване:
Hearthstone
Alt+F4
смърт на опонента или този който играе :freak:

script i=0;m=0;while(m<1) do
c=CastSpellByName;
if(i==0) then c("Arcane Blast (Rank 4)");i=1;end;
if(i==1) then c("Arcane Barrage (Rank 3)");i=2;end;
if(i==2) then c("Arcane Missiles (Rank 13)");i=3;end;
if(i==3) then c("Arcane Barrage (Rank 3)");i=4;end;
if(i==4) then c("Ice Lance (Rank 3)");i=0;end;

П.П. Дължината на това е по-дълго от 255 знака, така че опитай да промениш нещо до толкова, че да пасне, ако не стане, може да го направиш с 2 макрота, като имаш трето, което последователно пуска 2те

Неактивен Angerfist

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 893
  • EVO Karma: 5
  • One sick Bastard. Iceheart
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #7 -: Май 17, 2010, 11:43:15 am »
Поредицата е следната :
Arcane Blast -> Arcane Barrage -> Arcane Missiles -> Arcane Barrage -> Ice lance

Във връзка с отрицателно настроените отговори искам да спомена, че Макроса е функция, която е създадена за улесняване на даден герои. Има опция от администратора на сървъра да премахне тази опция. Всички видове хакове са software, който е странично от пакета игра, било то индивидуална програма или скрипт, който бърка в Сорса на самата игра.
Идеята ми е да се пробва дали може или не. Ако не може, значи не може. Не виждам нищо лошо в това да натискаш едно копче и героят ти да играе сам. Затова говорим за PVE макро. Ако исках хак, програма, чийт или както искате го кръстете, да си зарежда самостоятелно магиите, виждайки какво зарежда опонента, щях да се обоснова.

И все пак, понеже малко ми е некоректно и говоря от "ръка", нека някой GM да спомене до каква степен е разрешено и до каква степен е забранено.

btw, в близард надали някой пита "сега ако си пусна макрото, сървъра дали ще издържи?!?"

Логично е да се съобразяваме, но е логично и да играем по правилата.


А може ли да те попитам за какво ти е такова макро ? Тази игра е направена да я играеш ти, не да играе геройчето само.. Нали ще трябва дасе мърда по време на битка? За какво ти е сам да си пуска магиите, да не би да ламтиш само за предметите, но не ти пука как си ги взел. Ако е така ходи в някоя фънка..

Такова макро ме съмнява да проработи наистина. Има много променливи, близалка не си го написал цялостно и дори и правилно.

Котето, ако искаш да лъскаш и да играеш едновременно, тази игра не е за теб..
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.

If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #8 -: Май 17, 2010, 12:52:06 pm »
Знам че не е правилно, нямам къде да го изпробвам, а и надвишава 255 символа. Свикнал съм да правя такива цикли на C++, но не съм запознат много със скрипта му в WoW, взаимствал съм от предното макро (wowwiki), но такова макро никога няма да подейства :freak:

Неактивен Abrucci

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 703
  • EVO Karma: 24
  • Most Powerful
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #9 -: Май 17, 2010, 02:48:22 pm »
Мамин на мене какво макро ще ми направиш,че не съм ползвал такива екстри до сега.... аз не искам само да ми бие геройчето,че иначе увисвате  :lol:

Неактивен jamesbg

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 462
  • EVO Karma: 29
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #10 -: Май 17, 2010, 04:01:15 pm »
http://www.wowwiki.com/Useful_macros_for_mages

Примерна стандартна ротация:

#show Arcane Blast
/cast [mod:shift, nochanneling] Arcane Missiles;
/castsequence [nochanneling] reset=10/nocombat Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Barrage

*This will cast Arcane Blast 4 times to build up debuffs, then cast Arcane Barrage. When Missle Barage Procs hold shift to cast Arcane Missles after the fourth Arcane Blast

... аз не ползвам макроси, но някой хора намират за удобно да си групират комбота - няма лошо ... ама чак да бие само боса :doh: Както казаха колегите, твърде много променливи трябва да се следят в една битка(бъф/мана/агро и т.н.) и няма как да се направи пълен автомат с макрос-системата от играта ... пък и какъв ще му е смисъла не мога да зацепя?

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #11 -: Май 17, 2010, 11:53:33 pm »
Аз си имам стандартни макроси, които си ползвам и са нищо особенно. Този който искам е само и единствено за едно - Ulduar . Седим по 1 час и бием некакви солидни босове и се бавим заради едно единствено нещо - чатът. Идеята ми беше да го оставя да си блъска и да си чатя на спокойствие.
Никой не е казал, че с това ще влизам на битки или нещо от сорта.
За pvp  си трябва контрол на магиите и неможе да се разчита на подобно макрос.

p.s. Опитвам се да разбера скрипта по-горе, как да го активирам за да го тествам.
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен jamesbg

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 462
  • EVO Karma: 29
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #12 -: Май 18, 2010, 12:37:07 pm »
Сори, имаше май две грешки - опитай сега:

#show Arcane Blast
/cast [mod:shift,nochanneling]Arcane Missiles;
/castsequence [nochanneling]reset=10/nocombat Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Barrage

В макрото може да се пишат и скриптове на LUA, но Близард са го ограничили до 225 символа за да не се престарават играчите. Разгледай и тези ресурси:
http://wow300.web44.net/?tool=macro_scan - с този едитор може да си проверяваш синтаксиса
http://wow300.web44.net/?macro
http://www.wowwiki.com/Making_a_macro

Неактивен Angerfist

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 893
  • EVO Karma: 5
  • One sick Bastard. Iceheart
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #13 -: Май 18, 2010, 01:55:56 pm »
Аз си имам стандартни макроси, които си ползвам и са нищо особенно. Този който искам е само и единствено за едно - Ulduar . Седим по 1 час и бием некакви солидни босове и се бавим заради едно единствено нещо - чатът. Идеята ми беше да го оставя да си блъска и да си чатя на спокойствие.
Никой не е казал, че с това ще влизам на битки или нещо от сорта.
За pvp  си трябва контрол на магиите и неможе да се разчита на подобно макрос.

p.s. Опитвам се да разбера скрипта по-горе, как да го активирам за да го тествам.

Ае лек или играеш или си чатиш...
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.

If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Неактивен Abrucci

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 703
  • EVO Karma: 24
  • Most Powerful
Re:Дали е възможно PVE Macros ?
« Отговор #14 -: Май 18, 2010, 01:59:42 pm »
За мен нещо няма ли да предложите ?  :cap: