WOTLK > Забавление

Какво можем да научим от WoW

(1/3) > >>

bloodelf9314:
Вярвам, че повечето хора асоциират играта с глупост и според тях, много от играчите са дебели, мързеливи, миризливи, космати, пъпчасали и какви ли не. Всъщност игрите са много по-полезни, отколкото си мислят. World of Warcraft хич не остава назад. Ето някои плюсове:

1. Замисъл за смисъла на живота - Както името на играта подсказва, тя е ПЪЛНА с войни. Те съществуват, откакто има живот, буквално. Навсякъде в природата по-слабият, по-бавният или по-непредпазливият е застрашен от такава смърт. Щом така е станало, значи така трябва да бъде. Каквото и да говорят хората, за мен природата никога не греши. Ако не съществуваха войните, нямаше да е толкова интересен животът и вероятно щяхме да го ценим по-малко. Доброто и злото вървят ръка за ръка и това прави природата съвършена.
2. Умение за решаване на задачи - Ако сте от тези, които се стремят да изпълнят всички възможни мисии в играта, това би било добра подготовка. Още по-добре, ако Blizzard ни бяха оставили да си търсим обектите сами, както е в класическия WoW.
3. Работа в екип - Инстанциите са добра мотивация. Ако успеете да се сработите добре с групата, за да победите всички босове, тогава би трябвало да ви е по-лесно да работите в екип занапред.
4. Пъргав ум - Ако персонажът ви е развит, а вие не използвате много от уменията му, тогава може и да се досещате, че трябва да се научите. Не е лесно да гледате към всички бутони на екрана, но ако свикнете да комбинирате поне повечето умения, това ще държи мозъкът ви по-буден, а и ще ви е по-лесно и в играта. Не виждам защо да не свикнете, щом не ги получавате всички наведнъж.
5. Мотивация за развитие - Това, че прекарвате време в развитие на виртуален персонаж, не ви пречи да отделите време и за себе си. В нормалните сървъри, дори най-могъщите персонажи са започнали с малко. Те трябва да ви бъдат вдъхновение и по тях да видите каква награда може да ви даде това.

От вас зависи какво ще научите. Ако мислите, че игрите са само за забавление, ваш проблем.

Abken:
Вече WoW се превърна в образователна игра ! Не знаех. Само дето над 1 час стоене пред компютър, особено за деца до 14-16 години, когато не им е завършило развитието на очните нерви, може да бъде опасно. А тези, които стоят по 4-5 часа, за да им мине raid-а, след това да си направят за 1 час дейлитата, а после да направят bg/rbg/arena, за да вземат бонусите, всъщност излиза към 8-10 часа, което е много, много извън нормата. Моята професия е обвързана строго с компютър, но вече и аз пиша на лист нещо, което още не съм го сътворил и не ми трябва все още компилатор, така че ви предлагам на всички - просто намалете тези игри, правете през 1 час почивки по 20-30 минути поне, защото окото засъхва и рано или късно ще ви бъде увредено, по-добре се пазете отрано, иначе ще е късно. Действително има образователни игри, в интернет има много полезни статии, уроци, информация, както и безплатни книги, но моят съвет е следният: няма как да се откажете изцяло от тази машина, но ограничете предстоя си пред нея, спрете да играете по цял ден разни игри, а като сте толкова пристрастени, изгледайте 1 филм, починете, изгледайте втори, прочетете нещо полезно, а относно игрите - отделяйте си по 1 час и за тях, но не виждам как WoW може да се играе за 1 час, така че веднага отива в черния списък на виртуалните вредители, особено сега, както става все по-обвързващ и по-обвързващ, именно затова тази игра замира. Децата играли първите експанджъни, вече са пораснали - студенти или работещи хора, и нямат часове да стоят пред компютъра за някаква си игра.   :clover:

bloodelf9314:
Прав си за облъчването, но самата игра може да бъде полезна. Мисля, че в инстанциите няма respawn и играчите ще могат да направят почивка.

Woll:
Единственото нещо , с което ми е помогнал WoW-a това е - доусъвършенстване на английският ми език .

Omasvinq:
За времето, което отнема тая игра, мисля, че човек може да се образова в споменатите сфери много по-добре ако прави нещо друго...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия