Автор Тема: Изкуство  (Прочетена 19727 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Изкуство
« -: Март 27, 2013, 01:15:42 am »
Интересно ми е има ли хора, които извън Warcraft да се занимават с някакво изкуство. Например да рисуват, или пък да свирят? Или някое от останалите стотици неща. Пък дори на аматьорско ниво, просто като хоби.
Мисля, че ако има такива може да се заформи една приятна и интересна темичка. Дано не греша.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Изкуство
« Отговор #1 -: Март 27, 2013, 12:08:38 pm »
Попринцип се занимавам с видео монтаж и композитинг ( пак на видео , не на  музика ) . В момента съм в лееек "творчески" ( доколкото т'ва може да се нарече творчество де ) застой . Ти к'во , дрънкаш на китара , трашче , деад метълче ?

P.S. Наистина добра тема , само да не я съсипят "тролчетата" ( д**ба , как мразя подобни геймърски думички , но са точни за случая ) . 
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #2 -: Март 27, 2013, 04:19:43 pm »
Хоби в сферата на музиката - Synth, тоест йоника/синтезатор всеки му вика различно. От време на време създавам по някоя друга мелодия в постструктуалистичен стил, но винаги чрез звук настроен за пиано.

А също така се занимавам и с кино, най-вече американско (най-общо казано), като пиша статии, но далече извън България, а именно в САЩ. Жалко, че тук изкуство като кинематография не е много известно, отдавна замря българското кино, може би от последните филми се сещам само за Мисия Лондон за добър филм, но не перфектен. Българите отдавна са забравили киното, че и театъра, въпреки че аз лично не си падам по театър... Време е да си припомним кои са Мелпомена, Талия, че и Полихимния...


P.S: Добра тема.

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #3 -: Март 27, 2013, 07:17:41 pm »
И аз се надявам да не я съсипят троловете темата.
Иначе, Abken, тука наистина не вирее почти нищо... Като цяло ни е бая бедна културата, малко хора се интересуват от изкуство, всеки гледа да се напие и да удари някоя к*рва в дискотеката, пък за останалото му е през к*ра. Ще ме извинявате за циничността, ама мисля, че точно тия думи най-добре описват ситуацията в България в момента.

А аз, да, свиря на китара... Ами, нещо като дет свиря... Не си ограничавам музиката до това да звучи по някакъв строго определен начин.. просто както ми харесва. И се занимавам на ниво хоби, разбира се, и дума не може да става за професионално. От няколко години се хванах да дрънкам ей така и мисля добре си запълвам времето. Кофтито в случая е, че съм от Враца и вече почти година не можем да си намерим вокалист... А уж не е толкова малък град

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Re: Изкуство
« Отговор #4 -: Март 29, 2013, 12:43:33 am »
Аз рисувам ,когато ми дойде музата. На ръка и в 99% от случаите с молив. К'вото ми скимне и когато ми скимне. Съвсем любителски ,но се справям прилично ;)
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #5 -: Март 29, 2013, 12:17:48 pm »
Можеш ли да споделиш някакви картини/рисунки тогава? Интересно ми е да видя.

Неактивен Feat

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 183
  • EVO Karma: 10
  • wild child
Re: Изкуство
« Отговор #6 -: Март 29, 2013, 05:00:21 pm »
Corel and Pfotoshop вместват ли се към изкуствата, ако е така брой и мен към това съсловие!


Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Изкуство
« Отговор #7 -: Март 29, 2013, 06:37:02 pm »
Всеки, който създава нещо свое, си се занимава с изкуство по мое мнение. Ама споделяйте някви неща да плакнем окото тука де. Аз мога да постна някви видеота примерно.

Неактивен Dawn

  • Knight
  • *
  • Публикации: 15
  • EVO Karma: 2
  • Side: For The Horde
  • Герой: Swan
Re: Изкуство
« Отговор #8 -: Март 29, 2013, 08:13:21 pm »
Аз обичам да рисувам и в свободното си време се занимавам с пеене. От малка ме влече изкуството ... гледам не сте поствали някакви свои произведения или нещо такова ... ето една рисунка която си драсках на фона на soundtrack-a на Властелинът на Пръстените  :-) - На таблет е рисувана, Photoshop.

http://img32.imageshack.us/img32/9607/52664949.jpg

Ще я довърша като имам време .. доста работа ме чака  :confused:
The Earth without 'Art' is just 'Eh'.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Изкуство
« Отговор #9 -: Март 29, 2013, 08:23:20 pm »
Само аз няма какво да постна, защото просто ще покажа вече изсвирени симфонии, песни и прочие. Най-любимото ми изпълнение на пиано, засега е на Evanescence - Bring me to life. Ще изслушам всички мои изобретения и ако завърша някое, може и да го постна, но едва ли ще бъде интересно, защото са ми просто като мои собствени симфонийки. Стефан Командарев си разбира много от работата, само това бих казал.

P.S: Горният пост ми харесва, успех с довършването, въпреки че сега е перфектна.

Неактивен Dawn

  • Knight
  • *
  • Публикации: 15
  • EVO Karma: 2
  • Side: For The Horde
  • Герой: Swan
Re: Изкуство
« Отговор #10 -: Март 29, 2013, 08:54:14 pm »
Твои собствени симфонийки ? Че това го прави даже по-интересно. Много съм любопитна да чуя и изпълнението ти на Bring me to life ... споделяй (:

« Последна редакция: Март 29, 2013, 09:14:05 pm от Dawn »
The Earth without 'Art' is just 'Eh'.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Изкуство
« Отговор #11 -: Март 29, 2013, 10:03:12 pm »
Аз обичам да рисувам и в свободното си време се занимавам с пеене. От малка ме влече изкуството ... гледам не сте поствали някакви свои произведения или нещо такова ... ето една рисунка която си драсках на фона на soundtrack-a на Властелинът на Пръстените  :-) - На таблет е рисувана, Photoshop.

http://img32.imageshack.us/img32/9607/52664949.jpg

Ще я довърша като имам време .. доста работа ме чака  :confused:

Дракона определено ми харесва, браво  :clover:
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Изкуство
« Отговор #12 -: Март 29, 2013, 11:40:05 pm »
Аз също рисувам/х. На практика мога да прерисувам почти всичко, което видя ( без различните там сюрреализъм, импресионизъм и други подобни стилове изобразяващи опитите за мисловни процеси на художника ). Рядко ми хрумват идеи.

Само портрети не се наемам да правя. На няколко пъти се опитах и не ми хареса - хората ги правя прекалено ... Рисувам ги така както аз ги виждам, а не както трябва. Резултатите винаги са отчайващи  :rolleyes:

Някой ден като събера малко излишни пари, за да си взема по-хубав компютър или таблет ще пробвам как се рисува и по този начин
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Изкуство
« Отговор #13 -: Март 30, 2013, 09:06:40 am »
Аз обичам да рисувам и в свободното си време се занимавам с пеене. От малка ме влече изкуството ... гледам не сте поствали някакви свои произведения или нещо такова ... ето една рисунка която си драсках на фона на soundtrack-a на Властелинът на Пръстените  :-) - На таблет е рисувана, Photoshop.

http://img32.imageshack.us/img32/9607/52664949.jpg

Ще я довърша като имам време .. доста работа ме чака  :confused:

Много е добро . Някакви по - специфични плъгини ли ползваш за рисуване ? 

P.S. Дракона е женски , нали ?

.... Рядко ми хрумват идеи.

Само портрети не се наемам да правя. На няколко пъти се опитах и не ми хареса - хората ги правя прекалено ... Рисувам ги така както аз ги виждам, а не както трябва. Резултатите винаги са отчайващи  :rolleyes:
.....

Точно това е изкуството , да предадеш нещо обичайно по нов и различен начин . Драскай смело .... и Ван Гог не е бил оценен приживе . Или както Гоя , един от испанските крале го наема да направи портрет на семейството му . Трябвало да бъде красива творба . Да , ама не . Нашия човек решил да ги нарисува каквито са - краля , дебел , кралицата - грозна . :smart:
« Последна редакция: Март 30, 2013, 09:21:44 am от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Dawn

  • Knight
  • *
  • Публикации: 15
  • EVO Karma: 2
  • Side: For The Horde
  • Герой: Swan
Re: Изкуство
« Отговор #14 -: Март 30, 2013, 09:42:44 am »
Много е добро . Някакви по - специфични плъгини ли ползваш за рисуване ? 

P.S. Дракона е женски , нали ?


Рисувано е на графичен таблет Wacom Intuos 5, Photoshop CS5. Иначе благодаря .. не бях мислила за пол, но май прилича повече на женски.  :smart:
The Earth without 'Art' is just 'Eh'.