Автор Тема: Една тема извън игрите..по-точно "Статистика и вероятности"  (Прочетена 848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Имам една задачка тука от от статистика (тип висша математика уж се води) ,която ме тормози от няколко дена... Случайно сред вас да има някой ,който да може да ми помогне /реши  или даде някакви насоки ?
За момента не виждам смисъл да поствам самото условие ,защото не съм сигурен въобще дали ще има някой ,който да помогне....при намиране на такъв индивид ще я постна
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Казвай задачата  :cool: Все още не съм минавал през целия материал на висшата, но ако не успея имам приятел, който може би ще успее, а и с математиката, която изучавам сега, ми липсват по-трудните задачи, че да има за какво да си напъна мозъка   :smart:

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Паста за зъби се опакова в разфасовки по 55 грама, като се знае, че теглото е нормално
разпределено. За да се провери, дали машините не пълнят повече от 55 гр., са избрани са по
случаен начин 12 тубички и са претеглени прецизно, като са получени следните резултати
55,95    56,54      57,58     55,13    57,48    56,06
58,12    59,93    58,30    52,57    58,48    57,80
А/ Тествайте хипотезата с ниво на значимост 0,05.
Б/ Тествайте хипотезата, като използвате р-стойност.

Ako успееш да помогнеш ,ще съм много благодарен и задължен.Само да уточня ,че ми трябва за утре сутринта....Аз си мислех ,че ще се справя и не обърнах внимание цяла седмица и сега "го ям"
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Алгоритъм не ви ли дадоха ? Виж си пощата, едва ли ще ти е от помощ, но тази вечер нямам време, по-късно мога да постна тук пълно решение, няма смисъл откъси. Отговори ако ти трябва нещо друго.

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Хмм  като цяло почти не съм се занимавал със статистика и вероятности, мога да кажа, че почти си нямах и на представа как се решава, но все пак ме заинтригува и се поразрових из нета, за което благодаря , но изобщо не съм сигурен дали това, което реших става за нещо , ако имаше повечко време сигурно щях да успея, но както и да е....  :-|

Ако имаш други, които те затрудняват и го забележиш по от рано казвай  :)

Но като гледам и ти си като мен  :freak: и аз така повечето неща ги имам за по 1-2 седмици, а все сядам последната събота/неделя да ги правя и доста пъти го ям  :cry2:

п.п.: Не знам къде учиш(Ако още учиш), но от сайта на пловдивския намерих добри презентации, ако вече не си ги гледал  :clover:
« Последна редакция: Март 07, 2013, 03:26:36 am от LaSnOcHeS »

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Aз уча в ПУ....и ги знам материалите им. Аз се оправих със задачата "уж". След 40-50мин. правя 1 контролно в/у същите гадости и т'ва е положението.
Мерси все пак за насоките и като цяло отделеното време.
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin