WOTLK > Priest

Priest Help

(1/4) > >>

Deeppain:
Здравейте, ще помоля някой да ми каже PvP ротация за shadow pop, и PvE ротация за shadow pop + ако може да линкнете таленти, ако може да не са от wowheada.Също така и да ми обесните какви сокети да слагам на PvP и PvE и да не забравим Glyphs.Благодаря предварително!
 :up:

zeraful:
"Ротация" е относително понятие в ПВП аспект, там до голяма степен се ръководиш по действията  на противника ти.

Deeppain:
Aха, добре.. ще чакам отговор по темата  :)

The Aspect:
За ротация в PvP-то немога да ти дам , защото там няма строго определени правила за действие. Всичко зависи от това как ще действа противникът ти , а ти трябва да противодействаш. Съответно най-често трябва да знаеш как да го контрираш докато се стараеш да поддържаш DoT-s (Damage over Time) ефектите върху него , защото при сенчестият поп те са основната офанзива която всъщност е и най-често печеливша.
Виж за PvE мога да ти кажа каква ротация използвам аз , и да си прецениш ти самият след като тестваш , дали DPS (Damage Per Second) ти се е увеличил или не.
SW : Pain -> Vampiric Touch -> Mind Blast -> SW : Death -> Devouring Plague.
Сега да поясна защо Devouring Plague го каствам последно. Защото когато врагът ти е заразен с други магии и отделно при кастването на Mind Blast-a и SW : Death имаш възможност да прокнеш (няма значение талант или предмет) , и да увеличиш DD (Direct Damage) който нанася тази магия.
Продължавам нататъка - След като изпълниш тази ротация следва да продължиш с Mind fly x1 (x2 в зависимост от хейст) -> Vampiric Touch -> Mind Blast -> Mind fly x2 -> Vampiric touch -> Devouring Plague -> Mind Blast -> PW : Death - Mind fly x2 (x3 в зависимост от хейст).
Така продължава ротацията. Ще излезнат въпроси от рода защо примерно Mind Blast се пуска преди инстантен каст , ами защото Devouring Plague и PW : Death не се влиаят от GCD (Global Cooldown) , т.е. когато използваш Mind Blast и след него PW : Death не ти се налага да чакаш 1,5 сек. , а я пускаш мигновено след каста.
И сега нека да придам цялостен вид на ротацията си.
SW : Pain -> Vampiric Touch -> Mind Blast -> PW : Death -> Devouring Plague -> x2 Mind fly -> Vampiric Touch -> Mind Blast -> x2 Mind fly -> Vampiric touch -> Devouring Plague -> Mind Blast -> PW : Death - x3 Mind fly


Единственото кофти при сенчестият поп развит на хейст е шадоуформата , чийто бонус за хейст не работи. Иначе е много силен клас , който не само помага с голямо количество нанесени щети , но също така , ако си вдигнал талант за хийлване ще си много полезен и на тези които вършат тази работа.

Deeppain:
Пич, много ти благодаря ! DPS-то ми се промени тотално и съм по щастлив  :up:
Малко ставам нахален, но може ли да ми кажеш какви Glyphs да сложа  :freak:  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия