Автор Тема: Учени казват: играенето на World of Warcraft полезно за мозъка  (Прочетена 1689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zvezdichko

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 147
  • EVO Karma: 53
  • evo user
  • ISP: Optisprint
  • Side: For The Alliance
За ползите от играта четете на уебсайта на университета North Carolina State University:

http://news.ncsu.edu/releases/wmsmclaughlinwow/

Оказва се, че играенето на World of Warcraft е полезно за мозъка, като подобрява когнитивните умения при възрастни.
Apxuenuckon, Human Paladin от Алианса

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Полезно, но за възрастни. Виж какво прави с децата. ;)
The pain is my best friend.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Ебати глупостите , подобно антисоциално действие не е полезно за никой . Тоталната загуба на време . Тва ми прилича на "платен репортаж" .
« Последна редакция: Март 30, 2012, 08:47:49 am от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Тва ми прилича на "платен репортаж" .

Това беше първото, за което се сетих като го видях :smart: КОй аджеба е платил  :freak:

Пък и някакси не виждам много 60 годишни да цъкат УоУ  :-)
« Последна редакция: Март 30, 2012, 01:41:28 pm от PrincessOfHate »
The weak will always obey the master

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Честно - от WoW затъпявам, защото куестовете са еднообразни и само на райдове - изобщо не поумнявам от тази игра.

В момента играя и "Rayman Origins" и чета книги, и си правя "гнезденцето" (финансово се осигурявам) и съзрявам в живота (рано или късно, човек съзрява) и не прекалявам само с WoW по цял ден, а само по час-два на ден.
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен FenomenalenBot

  • Knight
  • *
  • Публикации: 20
  • EVO Karma: 1
  • wow user
  • Герой: Katu
Интересно изследване. Извадката е доста малка (само 39 човечета), но все пак е между хора от 35 г. до 50 г. Играли са по 1-2 часа на ден за две седмици и са им се подобрили познавателните способности. Съвсем нормален резултат, като се има в предвид, че еднообразното ежедневие на тази възраст е: вече устроен домашен уют - работа - домашен уют... Малкото разнообразие в деня е нормално да ги върне назад във времето, когато мозъчето на всеки е мислело за много неща  :wink:
Разсейването от ежедневието и мисленето за нови познания са ги довели до тези резултати. Интересно ще е да видим подобно изследване за група 15 - 22 г., при игра (както е нормално за всеки на тази възраст) по 7 - 10 часа на ден, след 2 - 3 месеца. Какви ли ще са техните резултати?

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
(15 - 22) години + (7- 10)часа игра на ден за 3 мессеца = асоциални злобни дебили . Тва и аз ше ти го кажа , без да имам дисертация в университет от бръшляновата лига. А да и най - вероятно сексуалния им живот ше е равен на 0 , освен ако не се оправят помежду си ( става въпрос за жени и мъже ) .
От 35 - 50 , могат да си стимулират мозъка с различни дейности ( лов , риболов , туризъм ) .  Имам чувството че тая игра има нещо като 25тия кадър в киното .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Не бе, просто е адкси скучна и еднообразна, но ... нито сюжета е "бърз", нито са ти нужни рефлекси - прости си "цъкаш" и след 2 часа усилено ходене напред-назад, за да си взимаш и предаваш куестове, успяваш да вземеш "Quest completed") и така постигаш Нещо! И професиите са същата работа и еднообразните райдове. Затова играта (като стимул на разнообразие) я играя само по 1-2 часа на ден и гледам филми, и чета книги, и играя и "Max Payne 2" и "Rayman: Origins".

Играта си има плюсове, задължително ги признавам многократно, но и е за игране по 1-2 часа, иначе става запълване на скучния-и-адски-тъп-иначе ден.

Сексуалният живот е и да си доставя човек сам кефа, не е само мисионерската - човек в живота трябва и сам да може да оценява удоволствието си, а не само да чака на другите - има хора дето и на риба не ходят, но са пълноценно щастливи и жизнени и емоционални и общителни, било то и без секс 1 година (понякога обстоятелствата го налагат) - секс по начина, по който се влага мъж-жена (затова казах, че може и сам). Пък и за мъж-жена не всеки ден е "яко е***е, има и милувки, и целувки, и разходки за ръка, и смучки, и натискане в някой тъмен ъгъл по улицата след 22:00) ;)
« Последна редакция: Април 04, 2012, 06:45:25 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com