Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 60309 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #240 -: Март 28, 2012, 06:03:08 pm »
Още 1 задачка ?  нека кажем, че сте в магазина и има останали четири кутии мляко, една от тях е развалена. Вашият шанс да изберете развалената е ¼. Ако някой човек до вас вземе една от кутиите с мляко, тогава вашият шанс става 1/3, нали? Така ли е наистина ?
Не го псуваи , победи го

Problem

  • Гост
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #241 -: Март 28, 2012, 06:36:11 pm »
зависи, може да е взел развалената

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #242 -: Март 28, 2012, 06:37:08 pm »
Тука голямо смятане ше падне, освен ако не е взел кутия с развалено мляко и за нас остава 100% дроп рейт.
The pain is my best friend.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #243 -: Март 28, 2012, 07:47:37 pm »
Тия неща не ми харесват от едното време ...... ако ми харесваха сега щахте да се обръщате към мене с " господин инженер"  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #244 -: Март 28, 2012, 08:20:28 pm »
Аз ги мъча заради покера . Иначе от таблицата нагоре ми е тумна индия  :up:
Не го псуваи , победи го

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #245 -: Март 28, 2012, 10:48:35 pm »
Още 1 задачка ?  нека кажем, че сте в магазина и има останали четири кутии мляко, една от тях е развалена. Вашият шанс да изберете развалената е ¼. Ако някой човек до вас вземе една от кутиите с мляко, тогава вашият шанс става 1/3, нали? Така ли е наистина ?
Чакай, чакай малко... Как ще е вярно ?!? Шанса е 25%, оня зима и ти си след него, какво се променя ??? Ти пак ще теглиш при шанс 25%.
Отговор: Нашия шанс си остава 1/4, а НЕ 1/3 !!!

Може аз да бъркам нещо, но така като гледам нищо не влияе, че да ни се смени шанса на 1/3, според мен отново шанса ни е 1/4...

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #246 -: Март 28, 2012, 11:18:45 pm »
Ммного сте мълчаливи ей . Ае да видиме какво мислите по нова тема . Представете си, че сте на някакво реалити шоу и пред вас има 3 врати - зад 2 от тях има кози, а зад третата има BMW. Дава ви се шанс да изберете една от трите врати и вие например избирате врата №1, след което водещият ви отваря врата №3 и виждате, че зад нея има коза. Трябва да имате впредвид, че той може би знае къде се намира колата. После ви пита дали искате да си останете с врата №1 или искате да я смените с врата №2. Та, във ваш интерес ли е да си смените вратата е въпроса ? Използвайте психология, математика, всичко което ви идва на ум и си дайте отговора според вас
Моята психология е, че доколкото съм гледал "Сделка или не", на водещия му е през не-знам-коя-работа дали ще ти даде кола или не, защото само от рекламите, смсите и продадените тениски, плакати, билети за концерти, билети за предаването, билети за музея в тяхна чест и билети за още 1000 неща, той вече е изкарал пари само за деня за още 2 коли.

Т.е. каквото и да е избереш си е или чист късмет или (ако си баба Ванга) чист успех!

И после кажи, че логиката ми не е желязна ;)
« Последна редакция: Март 29, 2012, 07:09:56 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #247 -: Март 29, 2012, 12:20:17 am »
Чакай, чакай малко... Как ще е вярно ?!? Шанса е 25%, оня зима и ти си след него, какво се променя ??? Ти пак ще теглиш при шанс 25%.
Отговор: Нашия шанс си остава 1/4, а НЕ 1/3 !!!

Може аз да бъркам нещо, но така като гледам нищо не влияе, че да ни се смени шанса на 1/3, според мен отново шанса ни е 1/4...

Отново правилно . Въпроса ми беше дали наистина става 1/3 не съм го твърдял .

ПС Абкене замислял ли си се да играеш покер с това ниво на математика дето имаш требе да си печеливш ?
Не го псуваи , победи го

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #248 -: Март 29, 2012, 12:26:43 am »
Моята психология е, че доколкото съм гледал "Сделка или не", на водещия му е през не-знам-коя-работа дали ще ти даде кола или не, защото само от рекламите, смсите и продадените тениски, плакати, билети за концерти, билети за предаването, билети за музея в тяхна чест и билети за още 1000 неща, той вече е изкарал пари само за деня за още 2 коли.

Т.е. каквото и да е избереш си е или чист късмет или (ако си баба Ванга) чист успех!

И после кажи, че логиката ми не е желязна ;)


Логигата ти е много зле ( нищо лично ) . От останалите ти коментари изглежда че си интелигентен човек дето разбира от програмиране или нещо от сорта , а и там май има доста математика ма честно нз . Та задачата не е въпроса дали ше вземеш кола . Проста ако знаеш формулата може да я прилагаш на много неща в живота . И на мен ми беше странно в началото но се оказа , че ми помага в покера
Не го псуваи , победи го

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #249 -: Март 29, 2012, 12:50:50 pm »

Отново правилно . Въпроса ми беше дали наистина става 1/3 не съм го твърдял .

ПС Абкене замислял ли си се да играеш покер с това ниво на математика дето имаш требе да си печеливш ?

Покер мога да играя, но не ми харесва. Предпочитам белот или чист бридж с приятели. ;)

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #250 -: Март 29, 2012, 07:16:39 pm »
Maxi1914, аз гледах стара тема във форума - задачка, ама то докато съм си пишел отговора, сте напляскали още 2-3 отговора + нова задача. Редактирах си си мнението, за да има и коментара.

Сега по задачата с млекцата:
Значи, когато смятаме с 4 млека - нашият шанс е 25% (защото както когато имаме монета с 2 страни и да ни се падне ези при безкрайно много хвърляния шанса става винаги равен на 50%, така и с тези 4 млека при безброй много кошници с по 4 млека, ако бъркаме във всяка, шанса ще стане задължително равен на 25% каквото и да правим - виж "Теория на вероятностите").

Отговор:
Ако клиента преди нас отвори млякото си жаден още на касата и не е развалено - ще имаме 33%.
Ако клиента преди нас отвори млякото си жаден още на касата и е развалено - шанса е 0%.
Ако не го отвори, ние няма да знаем какво е взел и тогава шанса ни си остава старите 25%.
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #251 -: Март 31, 2012, 02:22:25 pm »
Ето нова задачка: Разчетете следния морзов код, но опишете как сте го разчели:

- .... .   .... ..- -. --. . .-.   --. .- -- . ...      :up:

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #252 -: Март 31, 2012, 08:22:44 pm »
Цитат
- .... .   .... ..- -. --. . .-.   --. .- -- . ...

1) Отворих Морзовата азбука

2) Започнах с 2 реда - на български и на агнлийски (ако не станеше, щях да търся и на инджо-китайски):
Английски: Thе hung
Български: Tхе хунг

3) Достигнах до прозрението, видимо повлиян от факта, че си заклет фен на един филм излязал наскоро, че търсеният низ е: "The hunger games" :)
« Последна редакция: Март 31, 2012, 08:27:37 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #253 -: Март 31, 2012, 08:25:31 pm »
Ето нещо от мен (не знам дали вече сте го решавали):

Цитат
Двама приятели влизат в една градина и отиват до едно ябълково дърво. Гледат към дървото - на него има ябълки. Гледат към земята - там няма ябълки. Двамата друсат ябълковото дърво, после пак гледат към дървото - там няма ябълки, гледат към земята - там също няма ябълки. Колко са били ябълките на дървото?
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #254 -: Март 31, 2012, 08:50:37 pm »
Ето нещо от мен (не знам дали вече сте го решавали):


Е тoва първо като го видях почнах да намесвам множества А={х} B=0, след друсането става A=0, B=0 и си викам е отговора е: Тези двамата са били шизофреници...
Но след 2 минути четене разбрах че пише, че първо има ябълки горе, след друсането нито горе, нито долу има ябълки, но няма как да изчезнат, значи има по една, затова не казват долу има ябълка, а няма ябълки, тоест и горе и долу има по 1.

Отговор: 2      (Честно казано не си вярвам много на разсъжденията за двете ябълки, но друго решение не виждам, освен ако трябва да разсъждавам с някакви ускорения на функции и произведения на вектори до получаване на ускорението на функцията, тоест да извлеkа производната на апликатата на центъра на тежестта на ябълката на разстояние h/2 между височината й и земята  :freak: )