Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 60312 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #225 -: Март 15, 2012, 08:40:16 am »
Абкене , май обърка средата за разработване , тва тука не е Net Bins  :freak:

P.S. Познавам една от водещите психиатърки в България , ако искаш мое да ти уредим неква промоция  :smart:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #226 -: Март 18, 2012, 10:15:00 pm »
Как трее да се пише в интернет , литературно или бързо както ти дойде ??? Щото геймърчетата са гОлема работа и с тех не мое да се спори  :cool:
P.S. На неколко бири съм и ми се спори за глупости , ае давайте !!!
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #227 -: Март 18, 2012, 10:46:30 pm »
мойта идея е да отидеш да пийнеш още няколко пък темата да я оставим :)
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #228 -: Март 18, 2012, 10:49:38 pm »
Ако имаше къде , на драго сърце , но уви , Перник в неделя вечер ..... Не бе , интересно ми е . Тва писане тука не го приемам като заяждане или нещо такова , само си говорим .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #229 -: Март 18, 2012, 11:01:57 pm »
Мда, породено от един преден разговор :) За мен лично всеки има право да си пише както иска. Има хора, на които не им пука, има и такива, на които им прави доста силно впечатление. Каквото и да си говорим в един виртуален свят начина, по който пишеш е твоето 'първо впечатление' и има случаи, когато е решаващ за това дали даден човек ще продължи да комуникира с теб или не.
The weak will always obey the master

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #230 -: Март 18, 2012, 11:08:28 pm »
Ако имаше къде , на драго сърце , но уви , Перник в неделя вечер ..... Не бе , интересно ми е . Тва писане тука не го приемам като заяждане или нещо такова , само си говорим .
Пич заеби. Аз вече гледах филма и съм благодарен на Абкен къде ме светна за него. Даже и се "ударих" с 2 бири. Ама чакай да ви кажа какво ми се случи днес и ми стана много яко. Отивам у фитнеса днес(за 1-ви път от 2 години) и тренирах заедно с едни лапета дето ми бяха клиенти в една гейм зала, в която работех преди доста време. Тогава дечицата ми стигаха до кръста, а сега бяха колкото мен та дори и по-едри. Та спортуваха така настървено както преди пуцаха ЦС и житкаха ГТА. Значи все пак има надежда някаква. Лека нощ.
The pain is my best friend.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #231 -: Март 18, 2012, 11:09:41 pm »
Извиняваааай . За мене е по важно да се разбираме , кой кво е написал , а не да се правиме на дребнави идиоти , дали събеседника е написал "ще" или "ше" . Тва са пълни простотии .
И да инспирирано е от един предишен спор , чиито виновник сега му е под достоинството да пише тука , щот ме мисли за "неграмотно лапе"( друг интересен похват използван от нет нинджите ) , ма както и да е .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #232 -: Март 18, 2012, 11:11:57 pm »
както казах, най-добре да приключим темата. Всеки с мнението си.

Nix, то надежда винаги има, ама не се знае кога и тя яе умре.
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #233 -: Март 18, 2012, 11:18:15 pm »
Нещо в последно време темите се изчерпват с 2-3 коментара .... което е лошо .

А относно фитнеса и децата , в последно време забелязвам , че все повече младежи  ( не че ние сме некви пенсии , както казва гранде аморето - "до 29 се водиме "младежи" ) по парковете около лостовете , което радва .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #234 -: Март 27, 2012, 10:06:13 pm »
Ммного сте мълчаливи ей . Ае да видиме какво мислите по нова тема . Представете си, че сте на някакво реалити шоу и пред вас има 3 врати - зад 2 от тях има кози, а зад третата има BMW. Дава ви се шанс да изберете една от трите врати и вие например избирате врата №1, след което водещият ви отваря врата №3 и виждате, че зад нея има коза. Трябва да имате впредвид, че той може би знае къде се намира колата. После ви пита дали искате да си останете с врата №1 или искате да я смените с врата №2. Та, във ваш интерес ли е да си смените вратата е въпроса ? Използвайте психология, математика, всичко което ви идва на ум и си дайте отговора според вас
Не го псуваи , победи го

Неактивен Buhkela

  • Knight
  • *
  • Публикации: 24
  • EVO Karma: 1
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #235 -: Март 28, 2012, 11:36:27 am »
Щом са останали 2 врати, шансовете са 50/50. Късмет му е майката.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #236 -: Март 28, 2012, 12:10:33 pm »
Тва мисля , че е неква логическа задачка от книжките дето ги имаше едно време . Уви, сега се чувствам тъп и не мога да мисля .  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #237 -: Март 28, 2012, 01:17:31 pm »
Щом са останали 2 врати, шансовете са 50/50. Късмет му е майката.

Ае помисли още малко
Не го псуваи , победи го

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #238 -: Март 28, 2012, 04:45:38 pm »
В началото всяка врата има 33.3% шанс да има кола, тоест 1/3 : 1/3 : 1/3, ако вземем обаче едната врата към другите е 1/3, тоест 1 врата към другите 2 е 1/3 : 2/3, а той отваря една с коза, ако това е първата става 1/3 : (1/3 + 1/3)=А, а ако отвори от 2-рите варианти, които бяха 1/3 : 2/3, ще станат отново 2-те врати, които образуват А, тоест ще имаме същия израз за всеки случай:
А= 1/3 : (1/3 + 1/3) = 1/3 : 2.1/3    .
Така значи, когато се изберат вратата а и b=2a%, то ясно от последното следва, че ако махнем а ще остане 2а% и а, ако махнем b ще остане f(a) и а, както и да се направи си е f(a)%,а%, 2а%...

Заключение: Врати: А, B, С. (няма да задам коя теглят и коя не, за да могат да са функционални променливи)

(А+BхC) U (А+BUC), но 2 от 3-те са абсорбционни множества. Прилагаме абсорбционното правило и става:
BUCUАUBUC= BUBCUCUA=BUCUA=AUBUC, а се функционализира и става f(Ах)=33.(3)%, а f(BUCx)=66.(6)%...
Тоест, едната врата ще е 50% от първоначалното и 33% от вторичното, тоест тази, с която сме в момента има 50% шанс, а другата (която трябва да сменим) има 66.6% шанс.
Отговор: Затова задължително трябва да сменим вратата ако искаме BMW.  :cool:

P.S: Извинявам се за сметките, но го смятах на момента, докато пиша и смятам, че така ще се разбере хем как съм стигнал до отговора, би трябвало това да е решението.  :up:

Неактивен maxi1914

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -7
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #239 -: Март 28, 2012, 05:56:59 pm »
В началото всяка врата има 33.3% шанс да има кола, тоест 1/3 : 1/3 : 1/3, ако вземем обаче едната врата към другите е 1/3, тоест 1 врата към другите 2 е 1/3 : 2/3, а той отваря една с коза, ако това е първата става 1/3 : (1/3 + 1/3)=А, а ако отвори от 2-рите варианти, които бяха 1/3 : 2/3, ще станат отново 2-те врати, които образуват А, тоест ще имаме същия израз за всеки случай:
А= 1/3 : (1/3 + 1/3) = 1/3 : 2.1/3    .
Така значи, когато се изберат вратата а и b=2a%, то ясно от последното следва, че ако махнем а ще остане 2а% и а, ако махнем b ще остане f(a) и а, както и да се направи си е f(a)%,а%, 2а%...

Заключение: Врати: А, B, С. (няма да задам коя теглят и коя не, за да могат да са функционални променливи)

(А+BхC) U (А+BUC), но 2 от 3-те са абсорбционни множества. Прилагаме абсорбционното правило и става:
BUCUАUBUC= BUBCUCUA=BUCUA=AUBUC, а се функционализира и става f(Ах)=33.(3)%, а f(BUCx)=66.(6)%...
Тоест, едната врата ще е 50% от първоначалното и 33% от вторичното, тоест тази, с която сме в момента има 50% шанс, а другата (която трябва да сменим) има 66.6% шанс.
Отговор: Затова задължително трябва да сменим вратата ако искаме BMW.  :cool:

P.S: Извинявам се за сметките, но го смятах на момента, докато пиша и смятам, че така ще се разбере хем как съм стигнал до отговора, би трябвало това да е решението.  :up:

А честита ти кола се пак добре отколкото да караш КОЗА  :up:
Не го псуваи , победи го