Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 60657 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #195 -: Март 10, 2012, 09:59:41 pm »
Да, правя разлика. Всичко, което казвам е само единствено мое лично мнение, което си мисля, че имам правото да защитя. А може би обществото не му дава възможността да покаже какво друго може, просто защото си е позволил да се продупчи, татуира и т.н. Все повече и повече тези неща биват приемани в деловите среди. Тук идва и мнението на Никсер - обществото се променя. Можем само да седим и да гледаме до къде ще стигне. Може да не съм на твоите години, но едно са ме научили - да не съдя по външният вид. А времето ще покаже дали аз съм малка или другите са с ограничени разбирания. Спирам да пиша, че не искам да се повтарят разни случки :) Всеки има право на свое мнение, това е моето  :-)
The weak will always obey the master

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #196 -: Март 10, 2012, 10:01:56 pm »
Не смятам, че съм по-добър от тези, който използват разни неща за да изглеждат различно и не смятам, че те са по-добри от мен.
The pain is my best friend.

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #197 -: Март 10, 2012, 10:05:47 pm »
Спирам да пиша, че не искам да се повтарят разни случки :)
Мъдро!
Аз също спирам!

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #198 -: Март 10, 2012, 10:12:44 pm »
Така , така . Изпускате нещо важно , за да се наисува така човек , той трябва да има неква основателна причина. Никой не си прави татус на лицето , щото е модерно . Тука говорехме за жени с татуси и пиърсинги , но явно темата се е изменила . Още по - добре . Както каза дедо Караконджул ( нищо лично , разбирас е , но шото се правиш на много мъдър, за тва "дедо" ) подобни хораа не стават адвокати , политици , доктори и т.н. Защо ??? Ми сигурно , защото не искат. Пак казвам , за да се изрусуваш и надупчиш брутално , си има причина , в повечето случаи лична . Подобни хора се занимават повече с изкуство и такива работи. Трябва да се уважават и приемат като равни , защото са такива . Познавам много нарисувани , с дълги расти и т.н. - има ли смисъл да ви казвам че са невероятни хора и не заслужават по никакъв начин никаква дискриминация ???
Погледнете през техните очи ! Ми сигурно им се струва странно , как прекарвате половината ден пред компютъра, в някаква игра и събирате некви неща , за да ви изпише " победител" или такива работи . Ванина си е много правва , а според мен , грешите вие , защото мислите адски ограничено .

 P.S. I az kato Abken , сори за грешките , ма то от телефон е така :)   
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #199 -: Март 10, 2012, 10:21:51 pm »
P.S. I az kato Abken , сори за грешките , ма то от телефон е така :)
Споко. Грешиш ако не пиеш бира ;)
The pain is my best friend.

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #200 -: Март 10, 2012, 10:21:52 pm »

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #201 -: Март 10, 2012, 10:24:18 pm »
Ама прав си е Иво. Те са намерили техния си начин, ние намираме нашия си, тук събирайки някакви неща и чакайки да изпише "победител".
The pain is my best friend.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #202 -: Март 10, 2012, 10:32:43 pm »
За хирурга, който ще те оперира, имам познат невро-хирург и има разни глупости, това не пречи, е не е направен като маймуна, но има и според мен е отвратително, значи на мен ми е странно мъж с обеца на ухото, но го приемам някак си, Tattoo, ако е нещо малко и дребно, нямам против било то за жена, било то за мъж ама едно малко незабележимо цветно петънце, а не индианци, както и да е ще ви покажа българин, лично за мен провален и засрамва България... Вие кажете добре ли е според вас, този път е мъж, за да не кажете, че дискриминирам, според мен той е акнето на България...


"КРАСОТАААА"!!! С една дума: МАЙМУНААААААААА!!!


По принцип на мен ако дете или каквото ще да е от рода ми, посмее ли ще го унищожа, ще му се подигравам докато го депресирам и спре да прави тези неща, ще му кажа аз на него лична причина или нелична, такива ла*на в семейството/рода ми не искам, сетих се за един филм ще го постна като се сетя в темата с филмите, 100% сте го гледали ставаше въпрос за едно момче (първо го обърках за момиче) с бухнала голяма коса, емо, дишаше бром, имаше обеца на носа, затваряше се в себе си, всичките го отхвърляха, събираше се само с разни наркомани, слушаше на max музика (а да не приемам някакъв да си пусне някви изродски музики на max и да пречи на останалите, дори и да не е толкова силно не искам дори със подслушвател да го чувам, има си слушалки за тази работа), пълно леке беше, накрая баща му го взе и правеше къща и там се завъртяха историите, но накрая момчето срещна момиче, но разбра, че тя го харесва като е без обеца, махна е, махна си и зеленият кичур (а да имаше и зелен кичур) и накрая на филма, когато баща му получи рак и умря, осъзна, че трябва да бъде нормален, а не да се прави на палячо, защото вътре в душата си беше много добър, но като беше като маймуна направен и всеки го отбягваше, депресираше се, дрога и прочие. Но филмът си покажа гледната точка - докато е с кичури, обеци, затворен в себе си, емо, различен от другите го дават като отрицателен герой, когато премахна всичко и стана нормален го дадоха като зрял, мъдър, добър и прочие.
Аааааааааа, да, "Къщата на моя живот" беше филмът с Анакинчо от Star Wars и от днешния Jumper (Телепорт)...   :up:

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #203 -: Март 10, 2012, 10:39:52 pm »
Дядо, нали спираше да пишеш :Р лъжец! :freak:

и тъй като мисля, че тази тема е време да се приключи ще насоча вниманието ви към нещо, с което се занимавам в момента.

По НК на Република България деца под 14 годишна възраст( така наречените малолетни) не могат да носят наказателна отвоорност.За лица от 14 до 18 годишна възраст важи същото, освен ако не може да бъде доказано, че са могли да разбират свойството и значението на деянието и да ръководят постъпките си.

В Англия децата под 10 годишна възраст не носят наказателна отговорност. Между 10 и 14 е било същата прецумпция както при нас за лица м/у 14 и 18 годишна възраст, но тя е била отменена, тъй като англиските управници са сметнали, че децата с наклонности към престъпления трябва да се наказват от ранна възраст, за да могат да бъдат предовратени бъдещи прояви. Това е предизвикало доста бурни реакции от обществото и дори е имало коментари, че не може да се нарече страна, тази която не може да защити децата си.

Какво мислите вие по въпроса? От по-ранна възраст ли трябва да носят наказателна отговорност децата в България или англичаните са се изхвърлили лекичко?

П.С. не пиша от телефон, просто съм си неграмотно  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #204 -: Март 10, 2012, 10:47:46 pm »
Абкене, ма помисли позитивно моля! Тоя от снимката може да си бръкне в носа от доста места.
The pain is my best friend.

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #205 -: Март 10, 2012, 10:48:27 pm »
Тази провокация със забележи постване на картинка, а не писане, бе с цел да те освободя от това, което написа в поредния пост, а именно "спирам да пиша", чавенце малко. А това обръщение, ще ти излезне през нослето :clover:

По темата:

Трябва да осъзнаеш нещо, за което ти говоря от известно време - само факта, че си роден в тази клоака е достатъчно наказание. Сега, моля те, а и всеки бесен националист, нека не се мъчи да ми обяснява, кое и как!
« Последна редакция: Март 10, 2012, 10:50:31 pm от Караконджул »

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #206 -: Март 10, 2012, 10:51:13 pm »
и все пак е по темата, било то и картинка :Р Виж, ако бях като пича на снимката щеше да ти е доста лесно  :smart:

добре да игнорираме факта, че става дума за България, а да го погледнем просто като факт.
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #207 -: Март 10, 2012, 11:17:21 pm »
Всичко "под гилотината", тоест няма значение какви са, гледах някакви деца най много 9-10 годишни едното му прилоша, другите 2 го гледаха, един около 15-годишен дойде с лъжичка изсипа прахче, почна да го пече на запалка и му го изля (то се разтвори) в устата, тоест 8-9-годишни деца получават абстиненция... Виновен е този, който им дава, но и виновен е този, който взима... Те в Англия непълнолетни нямаха право да се разхождат, в смисъл нещо имаше, ограничаваше непълнолетните в нещо като излизат, нали? Още един филм се сетих за дете-престъпник и все пак не точно дете: "Orphan" (Сирак).
Поствам в темата за филмите.

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #208 -: Март 10, 2012, 11:28:06 pm »
тук не става въпрос само за наркотици, а за всичко, което може да се сметне като криминално престъпление. убийства, кражби, изнасилвания и т.н.

може и да има такова ограничение, но не съм попадала на закон засега.
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #209 -: Март 11, 2012, 10:23:24 am »
Интересен казус (  :freak: ) . Изтръпвам при мисълта , че след неколко години ше трябва и аз да възпитавам некое келеме . Според мен , трябва да се набляга повече на спорта в детска възраст . Така де , от хората които познавам , голяма част от успелите ( що годе ) са се занимавали със спорт като деца , или са имали спортист родител . Просто дисциплината е важна , а спорта създава дисциплина.  Баща ми беше биатлонист , и аз голяма част от тия прословути първи седем години съм ги прекарал на стрелбището ( щото тогава , вече беше прекъснал със биатлона и преподаваше спортна стрелба ) .
Колкото до наказанията , много ми се иска да се върнат ТВУ-тата от комунистическо ( може още да има , но в никакъв случай не са както преди ) . Там да ги затварат малките .... ( Ванина , как се наричаше лице ,което системно нарушава законите ? ) . Например от 10 годишна възраст . Щом семейството и училището не могат да се справят , явно трябва по - здрава "ръка" . И най - спокойно могат да ги затварят по затворите от 16 годишни . На тая възраст всеки усеща кое е редно и кое не , нема спор . Гаранция , че при 5-6 пикльовци в Централен Софииски ( естествено , тва да се раздуха по медиите )  , на по 16 години , другите келеши нема да смеят да си помислят да сгазят лука .  Тва важи за цял свят , не само за България , щото насекъде мишоците се правят на велики и недосегаеми .


А сега малка вметка , по старата тема . Абкене , спи да мислиш като баба ми , моля ти се.  :cool:

P.S. Писах , че пиша от телефон , щото се издразних на многото грешки , пък е неудобно да се редактират. Иначе и аз си маам на диалект тука и ми е през .... свидетелите ( Ванина , виж римското право  :freak:  )
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост