Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 60619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aten

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 79
  • EVO Karma: 2
  • evo user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #165 -: Март 02, 2012, 10:08:30 am »
Цитат
Човешкият вид е най-развитото същество, видоизменящо се в прогресивен и регресивен план от към различни тези, по-слабо от към чисто природна гледна точка

човеците са спряли развитието си още след появата на вътрешния диалог представата за себе си и света ,всичко което човек днес си мисли че е или не е зависи от разума му а разума като продукт на мисленето е строго зависим от описанието за света и идеята за себе си които сами по себе си са грешно преразпределение на енергията , интересен факт е че е невъзможно да възприемаш сетивна информация и едновременно с това да мислиш за вчера или утре например не само е интересно а на практика е невъзможно разбира се от много прост експеримент в процеса намислене дишането става с горната част на дробовете и невинаги е ритмично но за сметка на това вдишванията са по дълбоки(това е нормалния начин по който дишаме 99% от деня си) , при поддържането на постоянно възприятие насочено извън проекциите на индивида дишането става ритмично и забързано от областа на диафрагмата малко по надолу.. по важните неща са контрола над вниманието и намерението без намесата на вътрешния диалог тогава започва истинското развитие на индивида ,факта че в  момента вниманието на днешния човек е изцяло насочено навътре към егото и подсъзнтелните автоматизми прави невъзможно развитието чрез връзката ни с намерението като сила ,знанието винаги е съществувало просто ей така науката си приписва важност защото действително прави уникални открития но... в една сфера която те самите са създали що за самохвалство а :)

Цитат
по-слабо от към чисто природна гледна
   звучи сякаш има друга гледна точка :P

все едно един шампион по ядене на л**на макар и да няма такива дисциплини да се чувства горд от постижението си , че и наща работа такава
« Последна редакция: Март 02, 2012, 10:21:12 am от aten »

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #166 -: Март 02, 2012, 10:35:45 am »
Напротив , човек постоянно се развива ( не става въпрос за еволюционно развитие , макар че и такова има , но в малки мащаби ) . Той говореше , че с технологии ше може да се преодолее евентуален катаклизъм . Аз казах че , може и да оцелеят хора след глобален катаклизъм , но на висока цена .
http://vbox7.com/play:2214f0f2
http://vbox7.com/play:4608a53a&al=2&vid=9888967
На втората част , обърнете внимание на последната теория . Колкото и фантастично да звучи , има логика . Май за такова развитие ставаше дума .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #167 -: Март 02, 2012, 10:19:25 pm »
Ето ви философска тема: Сделка или Не?

Давам ви Acura TSX 2008 срещу LG 24 Carat Gold 71"  :freak: :freak: :freak:   , тоест

280 HP V6 (3.5L); Automatic  VS 
             

Кола за телевизор...  :freak: :freak: :freak:


P.S: Естествено в рамките на шегата, но се иска много размисъл за такъв бартер.

P.S 2: И все пак ако някои има предложения... Колата е имам, но телевизора...  :freak:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #168 -: Март 06, 2012, 11:15:19 am »
Се чудя от неколко дена , що не продадеш колата и не си купиш телевизора .... с останалата част от парите да си купиш пиейе , защото кат осъзнаеш кво си направил , ше ти требва  :freak:

Айде нова , че нещо замре : В кой исторически период бихте искали да живеете ?
(Още съм под въздействието на "Полунощ в Париж"  :woot: )


Начи , аз искам да живея , някъде 60 - 70те години на миналия век , без интернет и мобилни телефони , само истински рок и хипарско движение . Не знам , вижда ми се по романтично време от настоящето .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #169 -: Март 06, 2012, 03:21:41 pm »
Ha първия въпрос за TV-тo: 170 000 лева е, а колата е по-евтина...  :freak:

На втория въпрос за времето, в което искам да живея: ми както разбрахте аз съм евдемонист, тоест човек, който живее, за да се забавлява, краен хедонист и прочие. :devil: Това ще рече, че бих искал да живея HE на чисто място, планина, поле, на колиба, без технологии, а обратното обичам техносферата, има големи градове (говоря за БГ стандарт над 300 000 души), където има трафик, мръсен въздух, но има централни периферни места (тоест на добро място, близко до любимо място като център, мол и прочие, но по периферно, примерно малко по-навътре от улиците, сред градина/парк, на добро и уютно място и все пак в шумния град, но се чувстваш комфортно. Това го казвам, защото по-старите поколения (под 70 набор, не обиждам никoй) често казват "искам място сред зеленина, тишина и спокойствие, с по-чист въздух, без градския шум", но аз обичам да съм сред новите технологии на място, където също така е комфортно, чисто и прочие, но не е лишено от техника, тоест вече може да се сещате за моето решение по темата...
Искам да живея в период, които не е исторически, тоест поне 100-200 години след утрешния ден, където да сме в техносферата, но прогресираща откъм ноосфера (място, задоволяващо човешките потребности, НЕлишено от лукс и технологии, НЕлишено от научно-технически прогрес, но всичко направено разумно, без да пречи толкова много на природата).
Слънчевата система ще е сменила зодиакалния си знак и ще е лишена от катаклизми, поради новите "прищявки" на новата позиция, така че към 2300 година е добра година за мен, стига да сме повече в ноосфера.

А за по-стар период, което не е по мой тип, но бих предпочел преди Христа, в Римската Империя, имали са канализация, "санитарен възел" по стаите, парни бани, сауни и прочие неща, които през 18 век във великия Версай ги е нямало... Хвърляли са гърнетата със... На улицата и са оттичали по канали в двете страни на улиците...  :doh:
(Още съм под въздействието на "Полунощ в Париж"  :woot: )
Добро филмче, интересно де, не е чак за хвалене, но е обикновен филм, това е добре...  :)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #170 -: Март 06, 2012, 03:28:26 pm »
Бях абсофакинглутли сигурен , че ше напишеш нещо такова   :freak:
Аз лично , се плаша че ше ставаме все по зависими от машинките ( компютри и телефони , основно ) и си мисля , как ли бих живял ако не знаех кво е тва компютър , интернет и мобилен телефон ?
« Последна редакция: Март 06, 2012, 03:45:23 pm от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #171 -: Март 06, 2012, 03:55:14 pm »
Вече има много професии със тях, а без технологиите изобщо много се съкращават видовете професии, от друга страна не може да се чуваш, виждаш и прочие с близките си, айде за виждането не толкова, но поне да се чувате ?  :unsure:

Иначе повече земеделие и все ще преживяваш, но просто по по-различен начин...  :)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #172 -: Март 06, 2012, 04:34:22 pm »
Дам , както разправя едно приятелче , преди време , също IT нещо си :
"Много е тъпо да си зависим от компютър , но ако не си , ти си тъп " , нещо такова беше .  :freak:

Това за свързването , не е болка за умиране , кат немаш телефон си знаеш , че ше пишеш писма , ше ползваш телеграф или нещо от сорта . Нема да има "Ела спешно на работа , че еди кой си , се е отрезал и не мое да бачка " , нема да ти звънят кифли в 4 сутринта , и да ти разправят " Айде да си говориме , скучно ми е " .... е за такива неща по добре без телефони . Сичко е до психика , катo не знаеш , че не можеш да приказваш по гадната малка светеща и бибкаща кутиика с часове , нема да го правиш и нема да ти липсва. А колкото до професиите свързани с компютри , те основно са си за компютри . Така де сега немаше да си ИТ , ако немаше компютри . Ясно е че са много важни , и без тях не може , но ми се струва че прекалено много навлизат в ежедневието . Така де , живота е напълно възможен и  прекрасен и без IPad или Iphone.
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #173 -: Март 06, 2012, 06:24:07 pm »
I Suxx e друга тема.  :down:

С телефони и компютри не е само от IT професиите. Прост пример (друго не ми идва в момента ;-D) са рецепционист/ките. Те без телефон едва ли... Няма да коментирам нататък, знаеш продължението... Ще кажеш като искат на хотел, бум директно в хотела, но примерно си в София и искаш да отидеш във Варна на почивка лятото (просто пример) е близо 500км (480 ли забравих) и отиваш иииии... EPIC FAIL  :doh: :doh: :doh: !!! Трябва да търсиш хотели, тоя ми харесва, па оня не, тоя па пълен и прочие. С телефоните по рецепциите е много по-лесно, съответно трябва да ги знаеш от Net-а или ако си бил там да си го записал, е може и от разни справки, пощи и прочие, но без телефон...  :unsure:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #174 -: Март 08, 2012, 09:34:50 pm »
Що умря хубавата тема...  :puppyeyes:

Actualisation... Loading...


Свети Валентин или Трифон Зарезан   :question:  :question2:  :question:



Аз, както много от вас знаете, защо ли, имам наклонности към виното и абсента, и едва ли ще изпусна празник като Трифон Зарезан, но като че ли другият по ме трогва... Мое мнение все пак. Както един каза "чествам Свети Слави Валентин Трифонов по прякор Зарязания"  :freak: :freak: :freak:


Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #175 -: Март 09, 2012, 07:56:19 am »
Като православни люде , бай ти Трифон , си е нашия празник . А и "празник на любовта" на мене ми звучи като неква всеобща оргия.  :freak:
Сега сериозно , Св. Валентин е дълбоко комерсиализиран , демек на него се печелят пари от зли търговци . А и любовта не трябва да се показва само на един ден , а да се доказва постоянно . Да да , там историята за Валентин , който спасил некви влюбени от нещо си и т.н.  :doh: Много банално звучи . Естествено, като навлязъл и тука празник сме принудени и ние да го отбелязваме , по един или друг начин. Аз лично подаряввам некъв подарък на аморе грандето ( тая година пропуснах , щото тя по тва време беше ( и все още е) в Италия , но после ше я водя да си печеме дупетата в Испания , края на юни ) , но предпочитам вечерта да излезнем с компания на кръчме( така де , както казва титанът Сашо Дойнов - пияна жена , весел креват ).  :cool:

 
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #176 -: Март 09, 2012, 12:22:48 pm »
Мен ми се струва, че Трифон зарезан си е езически обичай асоцииран с християнската религия след приемането и за официална през 865 година. Има много други езически обичаи и празници, които биват асоциирани със християнски след покръстването.
Иначе Трифон зарезан ми е професионален празник, така че предпочитам да отбележа него, но когато трябва се съобразявам и с началството  :angel:
« Последна редакция: Март 09, 2012, 12:24:40 pm от nixxer »
The pain is my best friend.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #177 -: Март 09, 2012, 04:47:38 pm »
Абе , някой следи ли турнира в Хановер?
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #178 -: Март 10, 2012, 04:32:48 pm »
Не
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #179 -: Март 10, 2012, 06:35:50 pm »
Тва:


или тва :


На мене , некак си първото ми изглежда по интересно  :cool:
Така де , иска ми се да проверя дали има пиърсинги и на други места ^^
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост