Автор Тема: Ъпдейт на андроид  (Прочетена 5278 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Ъпдейт на андроид
« -: Ноември 19, 2011, 04:31:54 pm »
Знам, че темата не е за тук, но искам да попитам има ли някой който е по на "ти" с ъпдейтването на по-горна версия андроид. Примерно от 1.6 на 2.3. Четох че ставало през компютъра, но не знам точно как. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен! :clover:
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 05:39:15 pm от haldion »

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2011, 08:48:21 pm »
Знам, че темата не е за тук, но искам да попитам има ли някой който е по на "ти" с ъпдейтването на по-горна версия андроид. Примерно от 1.6 на 2.3. Четох че ставало през компютъра, но не знам точно как. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен! :clover:

Не е особено трудно, четеш как се прави и следваш стъпките. Слага се друг ром. Рома представлява цялостно заместване на софта на телефона. Според зависи какъв ти е телефона има различни ромове. Уловките е че ти трябва Superuser, а той се слага само чрез рутване на телефона. А когато го рутнеш отпада всякаква гаранция на телефона, а и има вероятност да се брикне, така че си помисли дали си заслужава. Аз лично си рутнах и ъпдейтнах андроида на 2.3 на xperia-та x8 за 20на минути, само със четене по форумите. 
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2011, 08:55:00 pm »
Не е особено трудно, четеш как се прави и следваш стъпките. Слага се друг ром. Рома представлява цялостно заместване на софта на телефона. Според зависи какъв ти е телефона има различни ромове. Уловките е че ти трябва Superuser, а той се слага само чрез рутване на телефона. А когато го рутнеш отпада всякаква гаранция на телефона, а и има вероятност да се брикне, така че си помисли дали си заслужава. Аз лично си рутнах и ъпдейтнах андроида на 2.3 на xperia-та x8 за 20на минути, само със четене по форумите.

Да, и аз четох някъде, че когато рутнеш отпада гаранцията на телефона, но пък си има и много преимущества, разбира се. Четох също, че примерно ти си на 2.3 и ако го рутнеш, не можеш да си обновяваш по-нататъшни андроид версии - това вярно ли е?

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2011, 08:59:24 pm »
Да, и аз четох някъде, че когато рутнеш отпада гаранцията на телефона, но пък си има и много преимущества, разбира се. Четох също, че примерно ти си на 2.3 и ако го рутнеш, не можеш да си обновяваш по-нататъшни андроид версии - това вярно ли е?

Не знам колко е вярно, но едва ли. В смисъл рута ти позволява да сложиш superuser, които ти дава правото да ползваш soft за флаш. А ъпдейтването на андроида не се прави от soft update, oт телефона ти, а се прави със слагане различен, custom ром, които работи на android 2.3. Да, прав си, има си доста преимущества, примерно x8-цата ми приличаше повече на тухла, от колкото на телефон, със 2.1 орязан ром андроид, а сега с 2.3 има много полезни и нови функции. Та колкото до ъпдейтването - предполагам няма да можеш да го правиш от телефона, след като го рутнеш, но това не ти пречи да си слагаш ромове с по-нов андроид, но до колкото знам, макар че от доста време не съм проверявал, 2.3 е последната излезнала версия на андроида, или поне това е последната версия за xperia x8.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2011, 09:00:57 pm »
Не знам колко е вярно, но едва ли. В смисъл рута ти позволява да сложиш superuser, които ти дава правото да ползваш soft за флаш. А ъпдейтването на андроида не се прави от soft update, oт телефона ти, а се прави със слагане различен, custom ром, които работи на android 2.3. Да, прав си, има си доста преимущества, примерно x8-цата ми приличаше повече на тухла, от колкото на телефон, със 2.1 орязан ром андроид, а сега с 2.3 има много полезни и нови функции. Та колкото до ъпдейтването - предполагам няма да можеш да го правиш от телефона, след като го рутнеш, но това не ти пречи да си слагаш ромове с по-нов андроид, но до колкото знам, макар че от доста време не съм проверявал, 2.3 е последната излезнала версия на андроида, или поне това е последната версия за xperia x8.

2.3 не най-новата андроид версия, но е най-новата за x8 ако не се лъжа. Мерси много! ^.^

Неактивен BulgarianSS

  • EVOWOW Fan
  • Challenger
  • *
  • Публикации: 2655
  • EVO Karma: -87
  • Искам да стигна -1000 репутация !
    • Star Gate of EvO
  • ISP: Pernik Lan
  • Side: For The Horde
  • Герой: Skins
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2011, 11:18:07 pm »
Ъпа е един - купи си Iphone :)
"Stay Foolish, Stay Hungry"

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2011, 11:21:04 pm »
Ако имах парите ^^,

Неактивен Alven

  • Knight
  • *
  • Публикации: 27
  • EVO Karma: -3
  • wow user
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2011, 01:06:27 am »
pogledni pri xda root s gingerbreak recovery s amonra polzvay franko kernel ako moje6 ili si kaji modela na tela

Неактивен Alven

  • Knight
  • *
  • Публикации: 27
  • EVO Karma: -3
  • wow user
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2011, 01:08:19 am »
Не знам колко е вярно, но едва ли. В смисъл рута ти позволява да сложиш superuser, които ти дава правото да ползваш soft за флаш. А ъпдейтването на андроида не се прави от soft update, oт телефона ти, а се прави със слагане различен, custom ром, които работи на android 2.3. Да, прав си, има си доста преимущества, примерно x8-цата ми приличаше повече на тухла, от колкото на телефон, със 2.1 орязан ром андроид, а сега с 2.3 има много полезни и нови функции. Та колкото до ъпдейтването - предполагам няма да можеш да го правиш от телефона, след като го рутнеш, но това не ти пречи да си слагаш ромове с по-нов андроид, но до колкото знам, макар че от доста време не съм проверявал, 2.3 е последната излезнала версия на андроида, или поне това е последната версия за xperia x8.
4.0 e new and the first telephone will by nexus...its caled icecream....
Pozdrav4eta ot Lg p350 with overcooc kernel to 806mhz and 3.3.7 cynogenum mod
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 01:11:42 am от Alven »

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2011, 03:40:24 pm »
pogledni pri xda root s gingerbreak recovery s amonra polzvay franko kernel ako moje6 ili si kaji modela na tela

Всъщност още не съм го взел. Клонях към xperia x10, която е с андроид 1.6 и исках на 2.3 да го ъпдейтна, но почвам да размислям и предпочитам xperia neo! Разликата в цената не е огромна, но неото е много по-добро!

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2011, 04:46:17 pm »
Всъщност още не съм го взел. Клонях към xperia x10, която е с андроид 1.6 и исках на 2.3 да го ъпдейтна, но почвам да размислям и предпочитам xperia neo! Разликата в цената не е огромна, но неото е много по-добро!

х10 арката кърти... ;)
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Ijustbakedcookies

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 85
  • EVO Karma: -17
  • evo user
  • ISP: Nema takuf net..
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2011, 04:48:43 pm »
земи си нео не е лош телефон ама много бързо му пада батерията  :smart:

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2011, 05:11:50 pm »
Някъде четох че за 1-2 дена батерията си отивала, но ще го преживея ^^,

Неактивен naskutu

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 179
  • EVO Karma: -22
  • няма
  • Герой: Blackcow
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #13 -: Ноември 20, 2011, 06:42:21 pm »
x10 си има оригинален упграде на аднруида от саита на сони така че ако зимаш него не го мисли много мнпого
Blackcow DK; Furioncho Druid; Uglyman Rogue
Hacky Hunter;Armohospital Paladin и още няколко :d

Неактивен pokerfaceee

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 145
  • EVO Karma: 3
  • Fortuna favet fortibus
  • Side: For The Horde
  • Герой: Raziel
Re: Ъпдейт на андроид
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2011, 11:15:47 am »
x10 си има оригинален упграде на аднруида от саита на сони така че ако зимаш него не го мисли много мнпого
оригиналните ъпове за нищо не стават  :freak: :freak: качваш си някой по приличен ром и си доволен от всякъде :)
Raziel - Tauren Druid