Автор Тема: /roll  (Прочетена 3509 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jamesbg

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 462
  • EVO Karma: 29
/roll
« -: Октомври 15, 2009, 10:04:36 am »
http://www.wowwiki.com/Roll
http://www.wowwiki.com/Loot#Looting_While_In_A_Party
http://www.wowwiki.com/Loot_system

Не ми стана много ясно, затова бих желал да го обсъдим. От една страна чета за "случайно генерирани числа", а от друга "лот система" която преценя според заслугите да го нареча и от трета "мастер лот" при който лидера на рейда разпределя айтамите.
Забелязвам че в практиката лидера се води от числата генерирани при рола и дава айтама на този с най-високо число. Въпроса ми конкретно на какъв принцип се генерира това число и може ли да му се има доверие при нас в ЕВО? Оставам с впечатление че айтамите ги обират само най-новите/голите играчи по тази система? Танк, лекар, стари играчи от гилда, ДПСта нанесли най-високи щети - остават с пръст в уста, при положение че и те имат нужда от този айтам не по-малко от другите?!?
Споделете моля виждането си по въпроса, защото лидера от своя страна за да не си бута репутацията изключително държи на показанията на числата - справедлив ли е ролла в такъв случай питам?
Често се получават конфликти между играчите в тази връзка. До скоро вярвах че числото е показател за "най-заслужилия", но снощи се убедих за пореден път, че не е изобщо така. Танк+лекар+2-3 дпста изнасят боса дет се вика сами, а айтамите се падат по число на хора от вчера в гилда стрелнали два пъти.  :doh:

*не ме разбирайте погрешно, целта на темата е да изясним механизмите на рола и как би било най-справедливо разпределянето на айтамите. Аз лично съм за даване на предимство в следния ред:
1. лекар/танк
2. най-старите играчи в гилда
3. DPSтата по ред на щетите които са нанесли
4. за "статистите" каквото остане

... има логика нали?

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re:/roll
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2009, 10:15:52 am »
Принципно някои Raid Leader-и са така. Не всички обаче. Обикновенно системата се избира от водещия.
Може той да прецени на кого да даде итемите изобщо да не иска да се ролва. ;)

Системата си работи на произволно число. И до сега не съм виждал някакви аномалии.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен valio_

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2399
  • EVO Karma: 171
  • Forum Nightmare
Re:/roll
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2009, 10:32:45 am »
По принцип, ако аз съм лидер и съм master looter всеки получава итема, който аз преценя.Ама оня щял да ресва на друго и му трябвало и така нататък....бегай от тука.Първо се облича танка и хийлърите след това всяко останало дпс без значение от това дали са стари или нови играчи.Така би трябвало да е на master loot но ако го направя и ще има сумати изревали и кавги.Колкото до рола това е едно страшно произволно число.
Blade with whom i lived, Blade with whom now i died,
 serve right and justice one last time, seek last heart of evil, still one life of evil,
 cut well old friend, and then farewell

Неактивен Prahan

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 463
  • EVO Karma: -5
  • evo user
Re:/roll
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2009, 10:59:54 am »
Това си е лично на лидера преценка.Колкото до ролла отговорили са ти. :clover:

Неактивен Enjoy_m

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 257
  • EVO Karma: 12
Re:/roll
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2009, 11:04:07 am »
Като изключим токените за класовете,итемите са насочени специално за танк/хилър/дпс.Раид Лидера не е случаен човек и няма да даде итем с Интелект на Уориър примерно :freak: Вие за кои итеми говорите? :clover:
THIS...IS...MADNESS !

Неактивен BulgarianSS

  • EVOWOW Fan
  • Challenger
  • *
  • Публикации: 2655
  • EVO Karma: -87
  • Искам да стигна -1000 репутация !
    • Star Gate of EvO
  • ISP: Pernik Lan
  • Side: For The Horde
  • Герой: Skins
Re:/roll
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2009, 11:09:10 am »
Той говори за рола,и дали числото се ръководи от нещо по-специално....
Та числото е абсолютно произволно,незнам какво го е довело до тези мисли....
"Stay Foolish, Stay Hungry"

Неактивен mythical_sword

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 383
  • EVO Karma: -43
  • The Lord of the Rings
Re:/roll
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2009, 11:50:42 am »
Аз лично съм за даване на предимство в следния ред:
1. лекар/танк
2. най-старите играчи в гилда
3. DPSтата по ред на щетите които са нанесли
4. за "статистите" каквото остане
И аз съм привърженик на Мaster loot системата и като Мaster looter итеми се дават първо на лекар/танк, после взимат най-старите играчи в гилда. Под внимание се взима и активността на играча и присъствието му на райдовете. Има и друг "тънък" момент - колко трябва да е бил в дадената гилдия играч, за да бъде определен като "стар", надежден и даващ подкрепа на гилда. Има различни схеми за да няма недоволни:
http://www.bepowered.com/mwiki/Overpowered_DKP_System
http://209.85.135.132/search?q=cache:pN5MqNsJJgUJ:wow-bg.com/forum2/viewtopic.php%3Ff%3D4%26p%3D131+%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8+wow+DKP+%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B4&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg
Приемам /roll да става единствено и само между играчи с еднакъв статус в гилдията. А че винаги ще има недоволни, тук спор няма. На шантаж от типа "дай или излизам от гилда" не се поддавам. В крайна сметка проблема е дали има свободни места в райда - поне в нашата гилдия е така.
пп. Темата си я пуснал заради райда снощи, нали? Пак се сдърпаха там. :evilmad: Някои от хората първо ролват, а после гледат дали итема е за тях. И ако райд лидера не следи кой какво иска, ще бере после ядове.
Не е голям кеф да си на мястото на Raid Leader.
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 11:53:18 am от mythical_sword »
The Ring yearns to go home, to return to the hand of its Master. They are one, the Ring and the Dark Lord

Неактивен Prahan

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 463
  • EVO Karma: -5
  • evo user
Re:/roll
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2009, 06:34:47 pm »
Я,някой знаел какво е ДКП. :clover:

Неактивен anti_roma92

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 935
  • EVO Karma: 41
  • Facilis descensus Infernus,Sel revocare gradum
Re:/roll
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2009, 12:07:01 am »
Мисля че мастер лутър с добър раид лидер е наи-удачния начин за раздаване на итемите в раида.Лидера трябва да следи много внимателно кои какво ролва и защо,за да бъде максимално честен.И въпреки че сигурно ще ми се нахвърлите,мисля че по-добър мастер лутер от maiya няма(говоря за реалния играч,този които водеше BiA)-човек ,способен да обективно да прецени и да даде даден итем според заслугите на играча  :up: (извинявам се,просто недоглеждане  :blush:)
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 12:12:00 am от anti_roma92 »
..::De Profundis Clamo Ad Te Domine::..

Неактивен Prahan

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 463
  • EVO Karma: -5
  • evo user
Re:/roll
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2009, 12:09:59 am »
1во искам да поздравя прахан че пуска толкова любопитни (поне за мен) теми.Мисля че мастер лутър с добър раид лидер е наи-удачния начин за раздаване на итемите в раида.Лидера трябва да следи много внимателно кои какво ролва и защо,за да бъде максимално честен.И въпреки че сигурно ще ми се нахвърлите,мисля че по-добър мастер лутер от maiya няма(говоря за реалния играч,този които водеше BiA)-човек ,способен да обективно да прецени и да даде даден итем според заслугите на играча  :up:
Опс не бях аз преписваш ми чужди заслуги  :blush: и се чъвствам неудобно. :clover: :cap:

paleto

  • Гост
Re:/roll
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2009, 10:18:33 pm »
поне от лични впечатления сам забелязал че наи-голям ролл имат които наи-малко влизат в един инс. и не ролват често

пример: 80ка на 10 мин в НАКС под 80 ролка не прави

п.п. но това са лични изводи, а преди си мислех че от ранга в гилда  :unsure:

Неактивен BulgarianSS

  • EVOWOW Fan
  • Challenger
  • *
  • Публикации: 2655
  • EVO Karma: -87
  • Искам да стигна -1000 репутация !
    • Star Gate of EvO
  • ISP: Pernik Lan
  • Side: For The Horde
  • Герой: Skins
Re:/roll
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2009, 10:19:32 pm »
поне от лични впечатления сам забелязал че наи-голям ролл имат които наи-малко влизат в един инс. и не ролват често

пример: 80ка на 10 мин в НАКС под 80 ролка не прави

п.п. но това са лични изводи, а преди си мислех че от ранга в гилда  :unsure:
Няма значение колко си ролвал преди,няма такава зависимост...
"Stay Foolish, Stay Hungry"

Неактивен yeste

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 78
  • EVO Karma: -1
  • evo user
Re:/roll
« Отговор #12 -: Октомври 17, 2009, 10:29:04 am »
Хората са измислили рола , именно за такива случай , въобще не е честно да се дават айтемите на тези хора които са по дълго в гилда. Ами новите на тях ще им писне да са ънгеард и ще напуснат с лека ръка , не се цели това все пак. При нас е на принципа които ролне най-много , разбира се райд лидера следи кой какво ролва и дали наистина се нуждае от айтема , лесно е , въпреки , че от толкова нинджи понякога се получават издънки , а колкото до РОЛА в ево , според мен той си е обективен , но моят късмет в ролването никакъв го няма , почти винаги съм с 1-20 и почти винаги зимам даденият айтем последен въпреки , че играя в този гилд сигурно 1 година и повече , няма да е честно спряно останалите в гилда да си даваме айтемите на по старите играчи в него.

Неактивен mythical_sword

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 383
  • EVO Karma: -43
  • The Lord of the Rings
Re:/roll
« Отговор #13 -: Октомври 17, 2009, 06:45:47 pm »
Yeste, а честно ли е някой да ти се моли за покана, да го вкараш в гилда, да го облечеш за 5-6 дни с епици като ощетиш по-старите играчи и той да избяга после от гилда? Мога да ти дам десетки примери от нашия гилд. А при толкова ходене в Naxxramas всяка вечер не мисля, че новите играчи ще стоят "на сухо" за дълго(за една седмица  са облечени). Все пак никой не може да носи повече от една парцалка на гърба си. :clover:
The Ring yearns to go home, to return to the hand of its Master. They are one, the Ring and the Dark Lord

Неактивен evlampi

  • Knight
  • *
  • Публикации: 7
  • EVO Karma: 0
  • evo user
Re:/roll
« Отговор #14 -: Октомври 18, 2009, 10:10:06 am »
RANDOMIZE навсякъде работи по един и същи начин. Взима текущото време на сървъра и после милисекундите ги дели с остатък на числото зададено като параметър (примерно roll 76 ще раздели милисекундите на 77).