Автор Тема: Любими книги, нови книги  (Прочетена 10158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #15 -: Юни 08, 2013, 12:13:02 am »
Е уважавам поредицата, но последната си е мудна, личи си, че му писна на човека да мисли едно и също.  :freak: И все пак е интересна просто трябва търпение да се минат тези моменти. Иначе последните 2 ми харесват може би най-много, е и първата, но...

Замирише ли ми на книга и ми се иска да я отворя, пикселите са ми безвкусни, не ги искам. ;)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #16 -: Юли 10, 2013, 11:01:31 am »
Преди няколко дни дочетох "Ад" на Дан Браун . Различна е от всичките му романи до момента , защото типичният му лош герой обикновенно интерпретира нещо ( било то Библията, масонските ритуали и т.н.) по погрешен начин и прави някаква магария. А тук , накрая ,една ли не , се оказва че ..... бе нема да ви разказвам , земете и я прочетете , заслужава си . :smart:

Ето и две задължителни книги за модерния човек :
http://www.book.store.bg/p18944/dzen-i-izkustvoto-da-se-poddyrzha-motociklet-robyrt-m-pyrsig.html
http://www.book.store.bg/p21552/lajla-robyrt-m-pyrsig.html
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 11:04:08 am от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #17 -: Юли 10, 2013, 11:15:40 am »
Чак сега ли бе... Аз вече я забравих... Е той тоя пак си ги измисля от не знам си къде още малко Алигиери ще го правим сектант.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #18 -: Юли 11, 2013, 12:54:40 am »
Специален човек ми препоръча "Лидерът, който нямаше титла".
Някой чел ли я е? Можете ли да изкажете някакво мнение. То е ясно, че ще купя, и ще прочета тази книга, но ме интересува и вашето мнение, или поне на хората които четат.
Благодаря.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #19 -: Юли 11, 2013, 11:54:01 am »
Подбрани страници

Тази година аз бях заинтересован, но разпитах и ми дадоха този линк. Това са подбрани страници от книгата, които били най-съществени, дадоха ми книгата и сам се убедих, има също много интересни неща, които тук ги няма, но са малко разводнени, интересните са тези правилата и законите. Прочети първо тези откъси, ако се навиеш и мислиш, че има повече интересни неща вътре си я купувай.  :confused:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #20 -: Юли 12, 2013, 09:57:21 am »
Да не са те вербували от тая модерната пирамидка , дето си правят презентациите в Кемпински ? Те обичат да пробутват на хората такава плацебо литература .

Сега чета едно книжле на Душ Сантуш ( португалския вариант на Дан Браун ) и с изненада откривам , че част от действието се развива в Пловдив ( наричан в романа "Стария град").
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #21 -: Юли 12, 2013, 10:11:36 am »
Е ти ме изкара сектант... Просто има много разводнени книги и ако не са романи е добре ако са на части/теми да има отпред резюме на всяка, защото има теми, които грам ама грам не те интересуват, а да платиш 10-15-20-30 лева за нещо, от което ще прочетеш 10 страници просто няма смисъл. За романите не е така, има много разводнени и безсмислени моменти, но е по-добре набързо да се прочетат, отколкото да ги подминеш.
Например моята любима книга от Песните на Мартин е Танц с дракони, но е най-блудкава, най-много се е отплеснал, най-тегава е за четене, защото има повече описания, много от речите са преразказни в непряка реч и общо взето е досадно дълга (над 900 страници). Но все пак като сюжет е най-интересна, поне за мен.

Танцът е една голяма ретроспекция като ни връща в много интересен момент от историята, много добре е описана с портретна и речева характеристика (също и косвена, от освободените роби) Денерис, любимият ми персонаж. Така че ако си затворим очите за блудкавостта на книгата, като сюжет е много добра.


Обичам ако ще чета разводнени книги да са романи, а не книги, които се опитват да ти покажат пътя в живота, което е леко трудно, аз лично не живея по книга, но пък откъсите, които съм чел ми дадоха добри идеи.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #22 -: Юли 12, 2013, 10:15:44 am »
Аз говорех на Аспекта .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #23 -: Юли 12, 2013, 10:19:14 am »
Ама не са лоши слова, просто е много разводнено.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #24 -: Юли 12, 2013, 10:26:08 am »
Не казвам , че са лоши , и в тия книги има истини . Просто ми беше интересно , дали некой се опитал да го зариби с пирамидата , щото мене вече няколко човека ме навиват за тия глупости и баш те ми спамат с подобни писания .

Естествено , има и друг възможен источник - жена  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #25 -: Юли 15, 2013, 01:29:45 am »
Няма нищо общо с това, за което ти подозираш. Започнах да я чета и не ми допада, как е написана, но има истини.
Аз не градя живота и навиците си по книга.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен Bilderberg

  • Knight
  • *
  • Публикации: 4
  • EVO Karma: -1
  • Герой: Bilderberg
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #26 -: Август 03, 2013, 11:50:22 pm »
Една от любимите ми книги, която взех на скоро е на Марио Пузо "Умират глупаците"
"Fools Die", но книгата, която изстрелва автора на върха и никога не слиза от там си остава най-голямата класика "Кръстникът" !
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне много повече, отколкото само с добра дума

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #27 -: Август 05, 2013, 04:33:12 pm »
Според мен "Глупаците" е по - качествен роман от " Кръстникът " .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #28 -: Август 13, 2013, 09:58:43 am »
"Мразя тази столица" - съвременна руска литература . От Сергей Минаев , автор на "Духless" и "The Мацки" . В "Мразя тази столица" главния герой е куфарче с един милион долара , подкуп за общински чиновник от чеченски бизнесмен. Секретарката на чеченеца обърква нещо и куфарчето попада в грешния куриер ( дошъл в офиса за друга обикновенна пратка ) . И оттука започва всичко . Куриера се оказва неуспял режисьор , завършил ВГИК ( московския Натфиз ) , който мечтае да заснеме филм от "новата вълна" , играе "Диабло" и се друса с ЛСД . Случайно отваря куфарчето , вижда парите , решава да ги кашира . По пътя до вкъщи решава да си употреби последното усмихнато хапченце .... и става мазало . Минава покрай строеж и там го подгонва някакво куче , обаче нашия нали е надрусан решава , че го гони некъв дзвер от Диаблото ... захвърля куфарчето и бяга , дебила . Оттам куфарчето е намерено от гастербайтери и така куфара започва пътешествие из Москва , между различни хора и прослойки . Всички дошли в Москва за по - добър живот и в последствие намразили "града герой" . Той е разбил мечтите им , всички искат да избягат от него и куфарчето е изхода .

Ако харесвате цинична и реалистична проза , то всички романи на Минаев ще ви харесат. 
« Последна редакция: Август 13, 2013, 10:00:38 am от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими книги, нови книги
« Отговор #29 -: Август 13, 2013, 12:50:52 pm »
Това ми стана интересно вече.  :freak: