Автор Тема: "NAX-The Undying" PVE евент  (Прочетена 22268 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
"NAX-The Undying" PVE евент
« -: Ноември 29, 2011, 06:01:24 pm »
Предлагам да се проведе PVE евент в стил "THE UNDYING" (също като титлата).

Правила:

1. Отбор от 10 човека, независимо от гилдията:
- може и да  е guild райд
- може и да е сборен райд от фракцията
2. Инстанцията е NAX 10 normal
3. Босовете се избират по усмотрение на raid лидера
4. Евента е в духа на титлата "The Undying", което значи че отбора продължава бос след бос, докато не умре човек от райда, ако умре - отбора отпада и се записва колко боса е убил
5. Няма значение каква е структурата на райда, може да сте 10 дпс-а, може да сте 9 хийлъра с един танк, може да сте само танкове, това е по избор на райд лидера
6. За победител се избира райда стигнал най-далеч, тоест избил най-много босове,  без да умре човек от райда
7. Ако два отбора са стигнали еднакво далеч, се гледа какви босове са избити и отбора с по-трудните босове (тоест те ще бъдат предварително степенувани от Евент лидера), а ако са избили едни и същи се гледа кой е по-бързият
- ПРИМЕР: не може единият отбор да е избил двата най-трудни боса, а другият - двата най-лесни и наградатата да се даде на този с двата най-лесни, защото ще се предполага че те ще са по-бързи. В този случай наградата взима отбора с двата по-трудни боса. Ако и двата отбора са убили двата най-трудни боса, вече се гледа времето за което са го направили.
9. Ако човек, от райда, бъде убит от моб, по време на чистенето - то тук има два варианта, евент лидера ще избере кой да определени за правило:
1. при умиране на човек от райда, от траш, преди боса, а не на самият бос - отбора отново прекратява участието си.
2. които, според мен е по-уместен, защото ще е по-интересно - човек, от райда, убит от траш, преди боса, А НЕ НА САМИЯТ БОС, към времето на райда се прибавя наказателно време (примерно 3-5 минути).
*Ако човек от райда умре от траш, по време на битка с бос, то предполагам, че знаете, че въпросният отбор отпада.
ПРИМЕР: преди Sapp, на траша, умират двама човека от райда - райда си продължава, след като тези двама човека бъдат съживени (ОТ ЧЛЕН/ОВЕ НА РАЙДА, НЕ ОТ GM-то наблюдаващо райда, защото съживяването от райда също ще коства време на самият райд), райда бива наказан с прибавяне на 6-10 минути към времето си досега. Ако са умрели 3ма човека - 9-15 минути.
8. Съживяващите камъни на warlock-а са забранени, както и други ressurect скилове, тоест дори и да бъде ползван такъв камък/скил - отбора пак отпада, защото има загинал човек

9. За записване на отбор се иска по 2000 злато от отбор, тоест по 200 злато на човек (което не е никак много), или както вие си ги съберете, важно е да дадете 2000 злато за записване, което е с цел натрупване на награди.

10. Наградите са:

1. 50% от събраното злато
2. 30% от събраното злато
3. 20% от съброто злато

*това са наградите, които сами можете да си осигурите, тоест като си съберете златото. При добро желание админите/gm-тата може да помогнат с допълнителни награди

Предлагам да има и една специална награда - ако някой райд, а аз предполагам че ще има такъв, успее да вземе титлата "NAX-The Undying", да има специална награда, която ако може да бъде осигурена от админа, била тя във вид на злато, компаниони или нещо друго шукарено. Ако два или повече отбора вземат титлата се гледа т.7 от правилата. А ако управата реши да е "дащна" може да се дадът допълнителни награди на всеки отбор взел титлата.

Сега малко защо мисля, че трябва да бъде проведен такъв евент:

1. До сега не знам да е провеждан такъв евент, на основата на дадена титла, за което мисля, че ще има голям интерес
2. Скоро няма проведен пве евент
3. Евента е нещо различно от досега правеното, затова мисля, че ще е интересен, което до дадена степен се препокрива с точка 1
4. Не иска кой знае каква организация, лесен е за провеждане и трябва само едно GM да следи отборите
5. Няма голяма възможност за злоупотреби, за сметка на това ще си направим веселбата
6. Покрай лича доста нашумя PVE-то, но за жалост покрай него се оставиха всички други инстанции, нека си припомним нещо старо
7. Наближавата коледните празници, какво по-хубаво от малко коледно съревнование, с награди?

п.с. ако има интерес към евента и същият се окаже успешен, за което се надявам, може да бъде проведен същият в стил HC, а защо не и в стил Immortal, тоест 25 човека. За жалост ми се струва, че за 25 човека не може да се говори толкова лесно, на основа ниската популация, затова и съм предложил да е 10, защото мисля, че така поне едно 10 отбора може и да се съберът.

Изписаха се много теми в стил PVE, сега е времето да покажите какво можете.

Сега остава управата да реши дали да се проведе такъв евент и някое GM да се нагърби с организацията, защото аз, поне в близките 3 месеца, няма да имам необходимото време за да мога да го проведа.

п.с. съжалявам, че правя корекции на правилата, но в момента го измислих този евент и в течение на времето се сещам за нещо недоискусорено и нещо, което трябва да бъде добавено, за правилното евентуално провеждане на евента.

Ако имате предложени по промяна на правилата - моля да ги споделите. Но държа да бъде запазена първоначалната идея на евента, а не пълната му промяна.
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 07:24:21 pm от zeraful »
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Ijustbakedcookies

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 85
  • EVO Karma: -17
  • evo user
  • ISP: Nema takuf net..
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2011, 06:38:56 pm »
допада ми тази идея дано се организира :clover:

Неактивен Makedonski

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 53
  • EVO Karma: -4
  • evo user
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2011, 07:46:09 pm »
Пробвахме го този ач преди време и помня че умряхме чак на Кел от невидими http://www.wowhead.com/spell=27810.Но това беше преди месеци,дано са го оправили.Иначе звучи интересно като идея.Успех.
KozunakSbira - sheep interrupting, blade storm hexing,rogue frost shocking restoration elementalist

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2011, 05:01:32 pm »
За единден  110 прегледа и само два отговора, явно няма никакъв интерес към евента. Щом е така - ходете си циклете пред OG и SW и си правете дуелчета.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен spooky

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1276
  • EVO Karma: 138
  • Като я няма Тръпката , мерси ти за Трътката
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Venerra,Oziris
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2011, 06:56:51 pm »
Интерес има , организация няма  :freak:.
Трябва да се провери инса за бъгави мобове и неработещи босове.
Трудна е много тая титла , коментирахме я вече.
За евента браво , супер идея тъй-като сме жадни за разнообразие.
Uno Sanctum

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2011, 07:24:00 pm »
Интерес има , организация няма  :freak:.
Трябва да се провери инса за бъгави мобове и неработещи босове.
Трудна е много тая титла , коментирахме я вече.
За евента браво , супер идея тъй-като сме жадни за разнообразие.

Предполагам, че за да се прояви инициатива, от страна на ГМ-тата, за организиране на евента, първо трябва да се види, че има заинтересованост. Едва ли някой ще тръгне да ни организира нещо, когато вижда, че никой не е заинтересован от него.
Точно защото е трудна титлата затова ще е интересно. А и наградата утива при убилия най-много и най-трудни босове, а не за титлата. За взелите титлата съм предложил допълнителни награди, което да стимулира играчите да се потрудят за титлата.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен Muri

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 652
  • EVO Karma: 15
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Timewizard
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #6 -: Декември 01, 2011, 09:19:17 am »
+1  :cap:
Timewizard

Неактивен Messi

  • EVOWOW Fan
  • Knight
  • *
  • Публикации: 43
  • EVO Karma: -26
  • Beastmastar
    • http://actofwar.shivtr.com/
  • Side: For The Alliance
  • Герой: BEastmastar
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #7 -: Декември 01, 2011, 11:22:08 am »
Начиииииииииии    +1 от мен. Тая титла по си стува от  the kingslayer така, че подкрепям идеята.

ПС. Барни край  :clover: :clover:
Beastmastar -> Retri Paladin -> ......<ActOfWar>....
Elfprotector  ->  Hunter        ->.....<ActOfWar>....
Ludak         -> Shaman       ->......<ActOfWar>....

Неактивен Abrucci

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 703
  • EVO Karma: 24
  • Most Powerful
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #8 -: Декември 02, 2011, 07:11:42 pm »
Аз също с удоволствие ще участвам в този евент  :cap: :clover:

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #9 -: Декември 27, 2011, 08:59:35 pm »
Тука уж се прояви някакъв интерес, но така и не се даде признак дали ще стане нещо такова или не. Да възобновим темата за евента?
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #10 -: Септември 16, 2012, 12:55:18 pm »
zeraful:
1. Кой ще оганизира raid групите?
2. Имат ли право да се записват 2 играча в различни raid групи?
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #11 -: Септември 16, 2012, 01:20:21 pm »
zeraful:
1. Кой ще оганизира raid групите?
2. Имат ли право да се записват 2 играча в различни raid групи?

Райда си го организира райд лидера. Той си събира играчите и класовете според негова прецента, затова съм написал че може да са 9 хийлъра и танк, може и 9 хийлъра и 1 дпс, както си прецени лидера и съответно отбора.

Един играч няма право да участва в повече от един отбор. Тоест не може да се запише в отбора на Пешо и на Митьо, образно казано.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #12 -: Септември 16, 2012, 06:41:21 pm »
Имам само 1 въпрос - с колко героя може да се записва ? Ако например искам с паладина да отида в райда на Пешо, с уарлока в райда на Гошо и с попадийката в райда на Иван ще мога ли ?

Също така 2 райда в един ден ще могат ли да участват или избере отбор А в Понеделник, отбор Б във Вторник и т.н. ?

Като оставим това настрана идеята е хубава  :clover:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #13 -: Септември 16, 2012, 06:55:16 pm »
Един герой - един отбор. Колкото героя имаш - толкова отбора можеш да запишеш, стига да имаш желание. Вече друг е въпроса дали няма да се получи така, че да не можеш да присъстваш и с двата героя едновременно. Защото ако се нагърбят примерно 2-ма човека от екипа на сървъра, да следят райдовете, това значи че ще се правят едновременно два райда. Нали се сещаш, че ако героите ти са и в двата райда, който се правят едновременно, то тогава ще трябва да избираш между единия от двата отбора и ще се получи малко тъпо, че си подвел другите 9 човека. Стига да се организира евента, то предполагам ще бъде организиран така, че да не се допускат такива неща и да може да си участвате със всички герои във всички райдове, колкото и време да отнеме това. Но! Ако бъде удобрено това да се участва с повече от един герой от акаунта, то ако бъде въведена някаква награда, било то dp, маунт, пет, злато, то трябва да се въведе едно доуточнение-

- специалната награда, осигурена от Alein, ако въобще има такава, да се дава само на един от геройте на акаунта, ако същият човек участва в повече от един райд, който успее да вземе титлата.

Тоест какво имам в предвид. 10 отбора взимат титлата и с това покриват изискването за участие в разпределение на наградите. Тогава вече 1-ва, 2-ра, 3-та награда се раздава според това кой е бил по-бърз. Но ако Alein реши да дава някаква награда на всеки отбор, който е взел титлата, примерно някаква символична сума злато, пет, нещо си, то на един човек да се дава само веднъж наградата, независимо в колко от тези 10 отбора е участвал. Тоест участваш в отбора на Пешо, Мишо, Гошо и Иван (примерно казано) и всичките отбори вземат титлата, то ти взимаш "специалната награда" само един път, независимо, че си участвал в 4 отбора.

Ако ли пък няма "утешителна" награда, за вземане на титлата - то тогава си остава 1-во, 2-ро, 3-то място и това, че все пак взимаш титлата от самата инстанция.

Искам само едно нещо да уточня - аз нямам възможност да водя този евент. Нямам необходимото време. През седмицата мога да влеза след 11 и то за не повече от час, като събота и неделя понякога имам възможност да отделя повече време. Но ако аз провеждам евента то това значи, че той ще се проточи доста във времето, а аз не искам това. Затова дадох просто идеята, с надеждата някой от екипа да я осъществи.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: "NAX-The Undying" PVE евент
« Отговор #14 -: Септември 16, 2012, 07:46:39 pm »
Наблюдаването на райдовете и организирането на евента ще се води от екипа, няма как нормален играч да влиза в различни райдове постоянно.

Относно наградите малко не ми е ясно как ще се възнаграждава целия райд примерно този който е убил най-много босове или пък е убил всички босове за най-кратко време.

Не знам дали няма да ми трябва някакъв адон като таймер за да гледам кой за колко време е приключил.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database