Автор Тема: Броя на Билките  (Прочетена 6720 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Re: Броя на Билките
« Отговор #15 -: Април 01, 2013, 08:19:39 pm »
Исках някой да сподели факти в цялата тема , но истината е че такива няма ... айде вие сте яко спам сега  :lol: Всеки пее своята песен ,

Явно те мързи и да четеш, но за щастие поне не те мързи да пишеш безсмислени коментари  :flehan:

Искаш факти, ами ето ти : от предния ми пост "теро"-то (билката, има си и линк към нея, защото 100% не знаеш за какво става дума), както казах 1 обиколка(г/д на 1/2 - 1/4 от площта на зоната) на Terokkar Forest изкарах 1 стак "теро"-та, а като време между 5 и 10мин. макс ...
От почти всички начални билки имам по над 3 стака "резерв", от "Аута" между 2 и 3 тъй като доста бяха използвани, а от "нортенските" по 10 стака !
И за тези билки съм отделил г/д по 5 мин. макс за стак!

За мините последно бях в "Аута" с миньора за около 30мин. да бия моби покрай които имаше 3-4 различни  мини от който събрах по към 2 стака от http://www.wowhead.com/item=23425, http://www.wowhead.com/item=23426, http://www.wowhead.com/item=23424.
ПреТБЦ каманаци скоро не съм търсил, поради което не мога да дам факти, но
от "Норта" За 1 седмица сабрах 800 http://www.wowhead.com/item=36913 200 http://www.wowhead.com/item=41163 + продадени  поне 10 стака "саро"  барове  и 50-тина стака http://www.wowhead.com/item=36912


П.П.: както untaught каза :
Данните ти винаги са грешни и не смятам ... да споря.
:clover:
« Последна редакция: Април 01, 2013, 08:21:22 pm от LaSnOcHeS »

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: Броя на Билките
« Отговор #16 -: Април 01, 2013, 08:38:17 pm »
Данните ти винаги са грешни и не смятам да сравнявам нещо с теб, нито да споря. Изказвам мнение, което е далеч по-компетентно от твоето.
Винаги сте ревали за неща, които далеч не са така, както ги мислите или както ги виждате в сайтовете - визирам wowhead.
Ще ти дам един от любимите ми примери -
http://www.wowhead.com/object=190172. Ще кажете, че трябва да има 374 цветя от този тип едновременно в зоната, но далеч не е така, дори и позициите тук не всички са точни.
За това започни да се доверяваш на снифове от retail(за момента 3.3.5а снифове) или на dbc данни, съответно и данните, които можеш да изкопчиш от там.

Тука няма как да не изкажа своето мнение...... толкова грешно е да кажеш, че на тези места посочени от wowhead винаги има билки в този случай.... Това показва каде се респаунват билки при положение, че една билка е взета то тя се респаунва на друго място за това и имено на картата са посочени толкова места а не защото не премено на тези места винаги има билки. Давам пример с мининга при което мините посочени в сайта на wowhead до 1-на съм ги открил при положение, че съм копал близо 2-а часа и мините си сменяха мястото на респаун като по този начин отговярат на посочените места (кординати) посочени в wowhead.

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Re: Броя на Билките
« Отговор #17 -: Април 01, 2013, 08:57:45 pm »
Тука няма как да не изкажа своето мнение...... толкова грешно е да кажеш, че на тези места посочени от wowhead винаги има билки в този случай.... Това показва каде се респаунват билки при положение, че една билка е взета то тя се респаунва на друго място за това и имено на картата са посочени толкова места а не защото не премено на тези места винаги има билки. Давам пример с мининга при което мините посочени в сайта на wowhead до 1-на съм ги открил при положение, че съм копал близо 2-а часа и мините си сменяха мястото на респаун като по този начин отговярат на посочените места (кординати) посочени в wowhead.

От 2 месеца за мини "копам" по 1 и същи маршрут и то като мините не са си сменили местата ни 1 път и по същия път виждам много билки , които си седят на същите места всеки път.
Не казвам, че всички си седят, но доста малко билки си сменят мястото, а за мини изобщо не съм виждал да има такова нещо. Единственото, което се сменя е
вида на мините/билките ...  :clover:

п.п.: Тук не е Близ, а Ево  ... И стига сте сравнявали Този с други сървъри.....
Това, че в "А", "Б", "В" сървърите е различно от тук, не значи, че Ево трябва да бъде копие на всичко друго.

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: Броя на Билките
« Отговор #18 -: Април 01, 2013, 10:56:07 pm »
От 2 месеца за мини "копам" по 1 и същи маршрут и то като мините не са си сменили местата ни 1 път и по същия път виждам много билки , които си седят на същите места всеки път.
Не казвам, че всички си седят, но доста малко билки си сменят мястото, а за мини изобщо не съм виждал да има такова нещо. Единственото, което се сменя е
вида на мините/билките ...  :clover:

п.п.: Тук не е Близ, а Ево  ... И стига сте сравнявали Този с други сървъри.....
Това, че в "А", "Б", "В" сървърите е различно от тук, не значи, че Ево трябва да бъде копие на всичко друго.

Не ми приказвай глупости как работи в пиратски сървър. Обяснявам за wowhead сайт пригоден за wow bliz не за пиратки. Целя ти пост е излишен и необмислен.  :doh:

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Броя на Билките
« Отговор #19 -: Април 01, 2013, 11:03:20 pm »
Не ми приказвай глупости как работи в пиратски сървър. Обяснявам за wowhead сайт пригоден за wow bliz не за пиратки. Целя ти пост е излишен и необмислен.  :doh:

Пич, осъзнай се, че _ТОВА_ е форума на _ПИРАТСКИ_ сървър и нещата, които ги говориш, за са _ОФИ_ сървърите, които единственото общо нещо с _ТОЗИ_ сървър е, че името на играта е една и съща. Спри да сравняваш и говориш как трябва да е в _ОФИ_ сървъра, защото _ТУК_ определено не е така и никога няма да бъде както в _ОФИ_-то.  :clover:

wowhead-а е до толкова полезен за нас, колкото да ни даде някаква представа за това къде и как може да стане/намерим това което търсим, а не да го приемаме като 100% задължително за _НАШИЯ_ сървър.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен LaSnOcHeS

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 306
  • EVO Karma: -6
Re: Броя на Билките
« Отговор #20 -: Април 01, 2013, 11:26:18 pm »
...Целя ти пост е излишен и необмислен.  :doh:

Това, което си написал, се отнася за твоя пост тъй като явно не можеш и да четеш ....
untaught дава за пример "wowhead"  като нещо предоставящо информация, която е в доста случаи грешна спрямо Ево.
Ти естествено с твоя любим близз трябва да се включиш в темата като ни 1 от коментарите ти (каито в повечето случаи) не са свързани с темата или с Ево, а с
близ-а и нещата там... (както  zeraful каза)

П.П.: Както бях казал и преди в друга тема -> Отивай си в официалния и стига си сравнявал Ево с него. Тук никой не ти ще коментарите.
п.п.: Този коментар сигурно ще те подразни, но нека ти е сладко  :twisted:

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Броя на Билките
« Отговор #21 -: Април 02, 2013, 12:05:26 am »
Преди време имаше същите оплаквания(преди 2 години някъде) тогава копах по 150 титаниева руда за 2 часа. Искате близлайк? На това съотношение към популацията даже са ви много.
The pain is my best friend.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Броя на Билките
« Отговор #22 -: Април 02, 2013, 01:47:20 am »
Караконджул и Nixxer изразиха най-правилните мнения тука или по моите наблюдения спрямо трудността на гриндене в офито... Доказателствата спрямо играта тука ви ги дава Воло...
И все пак 140 лв. си заслужават много повече пред нервите, които се събират тука. Въпреки, че от друга страна са съществуващи и там...
Пример - Това че в риълма има 145 К човека не означава, че всички са pro-та :))
« Последна редакция: Април 02, 2013, 01:49:03 am от The Aspect »
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Броя на Билките
« Отговор #23 -: Април 02, 2013, 08:04:37 am »
Тука няма как да не изкажа своето мнение...... толкова грешно е да кажеш, че на тези места посочени от wowhead винаги има билки в този случай.... Това показва каде се респаунват билки при положение, че една билка е взета то тя се респаунва на друго място за това и имено на картата са посочени толкова места а не защото не премено на тези места винаги има билки. Давам пример с мининга при което мините посочени в сайта на wowhead до 1-на съм ги открил при положение, че съм копал близо 2-а часа и мините си сменяха мястото на респаун като по този начин отговярат на посочените места (кординати) посочени в wowhead.

Изобщо не сте разбрали какво ви каза.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Броя на Билките
« Отговор #24 -: Април 02, 2013, 08:06:26 am »
Не ми приказвай глупости как работи в пиратски сървър. Обяснявам за wowhead сайт пригоден за wow bliz не за пиратки. Целя ти пост е излишен и необмислен.  :doh:

Wowhead работи на пач 5.1 - доста от нещата не са в синхрон с 3.3.5а
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Броя на Билките
« Отговор #25 -: Април 02, 2013, 08:14:28 am »
Билките и мините работят на следния принцип.

В една зона има зададен определен брой видими (spawned) мини/билки. Да предположим че са 40.
В тази същата зона има 400 места на които тези билки имат възможността да станат видими (да се spawn).
Бройката 40 се поддържа от самия сървър, но и от изкопаните/обраните видими обекти.
Примерно ако 2-ма души изкопат 2 мини - сървъра автоматично spawn-ва 2 мини на 2 от тези 400 места (в тази зона) за да запази броя(в примера 40) на spawn-нати мини/билки.

Броя на местата се вземат с адон(за по-лесно). Броя на спаунатите Мини/Билки се взима от снифове както вече untaught спомена. Снифовете се генерират от играчи в близард(умишлено ползващи специфичен софтуер), когато сървърите им са били на версия 3.3.5а или по-малка.

Не казвам че логиката ми е 100% точна, но така я виждам аз.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: Броя на Билките
« Отговор #26 -: Април 02, 2013, 09:05:33 am »
За билките няма да мога да Ви кажа нещо, но като миньор от години в този сървър мога да кажа, че мините са предостатъчни от всеки вид. Това, което ми прави впечатление е, че повечето мини се появяват на същото място, откъдето са били изкопани, а не на различно място. Малко на брой са мините, които си променят мястото. Както беше казал Lasnoches, повечето си променят вида, а не мястото.

Неактивен sashky

  • Knight
  • *
  • Публикации: 24
  • EVO Karma: -2
  • wow user
Re: Броя на Билките
« Отговор #27 -: Април 02, 2013, 09:53:47 am »
А някой може ли да ми каже колко е respawn time-a на билките и как мога да го проверя :)

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: Броя на Билките
« Отговор #28 -: Април 02, 2013, 10:47:44 am »
А някой може ли да ми каже колко е respawn time-a на билките и как мога да го проверя :)
Като провериш respawn time-a на всяка билка в съответният pool в TDB. Pool е множество от билки/куестове/нпц-та/GOs/..., които са зависими помежду си. Съответно и pool-a определя броят на билките, примерно, които ще се появят от определено множество.

Румене, първо четеш, а след това пишеш. Никъде не съм казал, че трябва всичките да са видими едновременно, а точно обратното.
« Последна редакция: Април 02, 2013, 10:49:23 am от untaught »


Неактивен torment

  • Knight
  • *
  • Публикации: 44
  • EVO Karma: -19
  • wow бабанка
  • ISP: Megalan
  • Герой: torment
Re: Броя на Билките
« Отговор #29 -: Април 02, 2013, 12:55:12 pm »
Билките и мините работят на следния принцип.

В една зона има зададен определен брой видими (spawned) мини/билки. Да предположим че са 40.
В тази същата зона има 400 места на които тези билки имат възможността да станат видими (да се spawn).
Бройката 40 се поддържа от самия сървър, но и от изкопаните/обраните видими обекти.
Примерно ако 2-ма души изкопат 2 мини - сървъра автоматично spawn-ва 2 мини на 2 от тези 400 места (в тази зона) за да запази броя(в примера 40) на spawn-нати мини/билки.

Броя на местата се вземат с адон(за по-лесно). Броя на спаунатите Мини/Билки се взима от снифове както вече untaught спомена. Снифовете се генерират от играчи в близард(умишлено ползващи специфичен софтуер), когато сървърите им са били на версия 3.3.5а или по-малка.

Не казвам че логиката ми е 100% точна, но така я виждам аз.

50 пъти повторих едно просто нещо , дай да видим да сравним данни ? Кой колко е изкопал няма братче ние си пишем как става на теория ама нямаме никаква практика . Да попитам тука има ли някой , освен Румен и Руга , който реално копае , бере ?

Не всъшност знайш кво : МНОГО СА , земи ги намали . Поне няма да има хора да се мъчат да дигат професии като мен .
« Последна редакция: Април 02, 2013, 01:01:28 pm от torment »
от града на липите , поетите и красивите жени - за жалост в града на мръсотията , кучетата и ... др.