Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 59543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #360 -: Май 24, 2013, 11:08:03 pm »
Aми развиват в Токио 3D холограми и създадоха най-голямата 3D холограма в света преди няма и 2 месеца. Както и при 3D киното, това е илюзия, която кара окото да го възприема като 3D, мисля че няма нужда да обяснявам, има го обяснено в мрежата. Това е образ, който е образуван от вакуумирана плазма по точковия принцип. Всъщност е 2D, но когато се върти образа, краищата си сменят структурата по начин, който окото не възприема и става отново 3D илюзия за нас. Получават се точки (прекъсване на плазмения лъч), подобни на пикселите, но ясно се виждат. Проблемът с технологията е, че цветовете не са така разнообразни, бързото сменяне на обектите е трудно, технологията е скъпа и докато стигне дадена точка от обекта лъча се вижда, както текстовите картинки съставени от знаци, където няма табулации се заместват с точки. Технологията се развива постоянно и до 5 години ще пуснат първото късометражно видео чрез холограма, но тепърва ще се развива и ще започне от нулата както познатото за нас кино е почнало.

Технологията използва: йонизиран аргон, генератор за нагряването му в плазма, лазер за спирането му в дадена точка от обект, механизъм за постоянна смяна на плазмите и лазерите, за да се върти/сменя образа бързо, механизъм за конвертиране на точковия плазмен образ в изображение и всичко това в едно вакуумно прозрачно тяло (заприлича на кинескоп на бъдещето).


Изглежда нереално, но до 15 години ще навлезне както 5D, 6D, 7-8, че и 9D има, но всичко над 4D (4DХ) е късометражни анимирани филмчета с визуални ефекти и ефекти за усещане на околната среда. Постепенно кина правят собственоръчно ефекти над 4D на обикновени филми.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #361 -: Май 24, 2013, 11:13:45 pm »
Лично очаквах да кажеш нещо различно от холограма, но благодаря за изчерпателният отговор.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #362 -: Май 25, 2013, 12:31:30 am »
Друго не знам да има като идея.   :unsure:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #363 -: Юни 02, 2013, 10:43:54 am »
Ето ви един въпрос за размисъл: да играеш безплатно в Blizzard, но без приятели или да играеш в сървър, който не може да се сравни с великия Blizzard и не работят много неща, но да играеш с приятели ? [/i

Ето и моето становище от предната тема:

....играл съм на великото място, където сте вие, но без приятели, без нищо, единствено със тъпия стимул за игра, че даваш пари. Когато влезна тук да играя, аз не играя, просто си пиша с няколко човека цял ден.... Така че хиляди пъти по-добре е да играеш там, където имаш добра атмосфера, а не да зомбясваш в Близард. Тук като бяхме на Mangos, когато нямаше нищо, босовете бяха боксови круши, имаше само WSG, нима не беше по-добре ? Не работеха 70% от талантите, като DK-то се играеше само на Blood, нямаше ги великите прота, но си беше забавно, чакаш по половин час на опашка, за да влезнеш, сървъра винаги напълнен, имаш много приятели в играта, дори цял ден да не играеш, разтоварваш само в приказки. Blizzard е за асоциални малки зомбирани дечица, които нямат грам социален живот, а просто пари за игра (даже аз играех и безплатно, за 12 000 gold ми даваха кода, една филипинка мисля), за да могат цял ден да играят и да са DND.


От всичко това, което написах, смятам че повече от половината, прочели това ще са съгласни с мен и това ще са хора, които не играят тук от 1-2 месеца и повечето ще познават лично много хора от тук.

P.S: А, тогава аз защо не играя тук ?
    - Много от компанията спряха да играят, защото станаха студенти, а някои просто бяха работещи хора и не им стигаше време за игра, а други опитаха да играят в други сървъри като взеха със себе си 3-4 познати, за да не им е скучно, за няколко човека знам, че просто спряха да играят навсякъде. Много по-забавно е ако ще правиш PvE да си с познати хора, с които ще си приказвате през това време по whisper/Mumble etc. А не да си мерете DPS-тo c някакви си хора, които за първи път ги виждате.  :clover: :clover: :clover:

P.S: Вярно е, че откъм гледна точка на играта, Blizzard не може да се сравнява, защото ти дава на максимум капацитетите на играта, но без приятели, това игра ли е ?  :down:


Неактивен The Exile

  • Knight
  • *
  • Публикации: 23
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #364 -: Юни 02, 2013, 11:02:21 am »
Цитат
Ето ви един въпрос за размисъл: да играеш безплатно в Blizzard, но без приятели или да играеш в сървър, който не може да се сравни с великия Blizzard и не работят много неща, но да играеш с приятели ?

Да не играеш WoW , въобще  :clover:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #365 -: Юни 02, 2013, 11:13:21 am »
Както аз не играя, но все пак е развлечение в добра компания.

Неактивен The Exile

  • Knight
  • *
  • Публикации: 23
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #366 -: Юни 02, 2013, 11:23:35 am »
С приятели е по-забавно. Пиеш си биричката и си правиш райдчета с тях , докато си пишете/говорите . Идеш ли някъде рандом , все се намират някакви вманиачени дечица , които да тролват и да спамят като луди , ако си направил някаква грешка в райда/батълграунда.

Неактивен bloodelf9314

  • Knight
  • *
  • Публикации: 16
  • EVO Karma: -7
  • wow user
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #367 -: Юни 15, 2013, 05:24:06 pm »
С приятели и в класическия WoW. Най-много до TBC. По мои наблюдения, с развитието на играта, Blizzard премахват нуждата да се играе с други играчи на някои места. Помня от Vanilla как едвам успявахме да се съберем 5 човека за двамата босове орки в Redridge, а в MoP е достатъчно да спасиш няколко човека в една пещера и те ще ти помогнат да избиеш всичко живо там. Това според мен е безсмислено. Както и Dungeon Finder-а и други Finder-и. Всичко ти е на таман.
Преди няколко седмици играх в пиратски сървър 1.12.1, Blizzlike. Там предизвикателството беше доста голямо. Всичко си търсиш сам. След това си дръпнах MoP и усещах как изпростявам. Даже се замислям да изтрия гадната MoP и да си мина пак на Vanilla. Спира ме това, че в Blizzard запазват информацията за героите ти и някои неща се прехвърлят на следващия ти герой. Постиженията (Achievements) също са добра идея. Другата причина са бъгавите куестове в пиратския сървър. Не са много, но ми убиха желанието да изпълнявам всеки куест. Но като се замисля, не са добавени хиляди куестове, за да се изпълняват всички.
Май е отклоних от темата. Та... Предпочитам с приятели, защото така поне не се скапва социалния живот съвсем и като си сред познати, ще ти е по-кефско, ако се похвалиш с новата си роба например.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #368 -: Юни 21, 2013, 07:55:51 pm »
Еми всеки си има мнение - едни са съгласни с мен, което  го уважавам и благодаря, други пък не, което пак го признавам, но... Повечето от българите са такива каквито ги описах, най-вече младежите, може би над 30 години човекът узрява наистина и започва да разбира истинските ценности в живота.
...

Значи аз в момента съм във Франция и ходих тук няколко пъти на дискотеки. Значи тук няма наркотици в дискотеките, няма и побоища. Факт. Който прави проблеми, го изхвърлят директно. Има супер здрави закони и директно отиваш в затвора - няма само да те сплашват полицаите, ами директно в затвора и глоба (от порядъка на 100-200-1000 евро, като заплатата нормалната е 1140 евро на месец чисти пари - т.е. прави си сметката какви са глобите "драконови" тук поне).

Но хубавото е че никой не ти казва как да разпускаш - около мене половината двойки на дансинга си бяха пъхнали ръцете едни на други в гащите и се "пипаха" здраво. Така че хубавото е когато няма побоища и сбивания! :) А секса си е удоволствие - близостта, допира и самочувствието - всеки тук може да си разпуска както иска, стига да не се бие - определено съм "За" такава структура.  :flehan:
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #369 -: Юни 22, 2013, 12:53:27 am »
Мили боже, чета и не вярвам на ушите си.
За два дена във Франция придоби изключително ясна представа, за това което е там. Хайде сега момче, стягай се у кръста и започни да мислиш по-нормално.  :-)
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #370 -: Юни 22, 2013, 09:41:31 am »
Аз съм ходил там по такива места, имаше ред, но не мога да кажа нищо, бил съм 2-3 пъти, само на почивка. Сто процента си има навсякъде хора, на които не им допада реда и обичат да се правят на тежкари.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #371 -: Юни 23, 2013, 09:29:31 am »
Е аз не съм казал, че се правят на тежкари, а само че си лудуват сексуално :)
Пък и изказвам наблюдение. Няма насилие и напрежение в дискотеките.
"Различни хора, различни идеали."  :up:
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com