Автор Тема: Какво можем да научим от WoW  (Прочетена 5082 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bloodelf9314

  • Knight
  • *
  • Публикации: 16
  • EVO Karma: -7
  • wow user
Какво можем да научим от WoW
« -: Май 24, 2013, 01:07:15 pm »
Вярвам, че повечето хора асоциират играта с глупост и според тях, много от играчите са дебели, мързеливи, миризливи, космати, пъпчасали и какви ли не. Всъщност игрите са много по-полезни, отколкото си мислят. World of Warcraft хич не остава назад. Ето някои плюсове:

1. Замисъл за смисъла на живота - Както името на играта подсказва, тя е ПЪЛНА с войни. Те съществуват, откакто има живот, буквално. Навсякъде в природата по-слабият, по-бавният или по-непредпазливият е застрашен от такава смърт. Щом така е станало, значи така трябва да бъде. Каквото и да говорят хората, за мен природата никога не греши. Ако не съществуваха войните, нямаше да е толкова интересен животът и вероятно щяхме да го ценим по-малко. Доброто и злото вървят ръка за ръка и това прави природата съвършена.
2. Умение за решаване на задачи - Ако сте от тези, които се стремят да изпълнят всички възможни мисии в играта, това би било добра подготовка. Още по-добре, ако Blizzard ни бяха оставили да си търсим обектите сами, както е в класическия WoW.
3. Работа в екип - Инстанциите са добра мотивация. Ако успеете да се сработите добре с групата, за да победите всички босове, тогава би трябвало да ви е по-лесно да работите в екип занапред.
4. Пъргав ум - Ако персонажът ви е развит, а вие не използвате много от уменията му, тогава може и да се досещате, че трябва да се научите. Не е лесно да гледате към всички бутони на екрана, но ако свикнете да комбинирате поне повечето умения, това ще държи мозъкът ви по-буден, а и ще ви е по-лесно и в играта. Не виждам защо да не свикнете, щом не ги получавате всички наведнъж.
5. Мотивация за развитие - Това, че прекарвате време в развитие на виртуален персонаж, не ви пречи да отделите време и за себе си. В нормалните сървъри, дори най-могъщите персонажи са започнали с малко. Те трябва да ви бъдат вдъхновение и по тях да видите каква награда може да ви даде това.

От вас зависи какво ще научите. Ако мислите, че игрите са само за забавление, ваш проблем.
« Последна редакция: Май 24, 2013, 01:10:27 pm от bloodelf9314 »

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #1 -: Май 24, 2013, 01:27:36 pm »
Вече WoW се превърна в образователна игра ! Не знаех. Само дето над 1 час стоене пред компютър, особено за деца до 14-16 години, когато не им е завършило развитието на очните нерви, може да бъде опасно. А тези, които стоят по 4-5 часа, за да им мине raid-а, след това да си направят за 1 час дейлитата, а после да направят bg/rbg/arena, за да вземат бонусите, всъщност излиза към 8-10 часа, което е много, много извън нормата. Моята професия е обвързана строго с компютър, но вече и аз пиша на лист нещо, което още не съм го сътворил и не ми трябва все още компилатор, така че ви предлагам на всички - просто намалете тези игри, правете през 1 час почивки по 20-30 минути поне, защото окото засъхва и рано или късно ще ви бъде увредено, по-добре се пазете отрано, иначе ще е късно. Действително има образователни игри, в интернет има много полезни статии, уроци, информация, както и безплатни книги, но моят съвет е следният: няма как да се откажете изцяло от тази машина, но ограничете предстоя си пред нея, спрете да играете по цял ден разни игри, а като сте толкова пристрастени, изгледайте 1 филм, починете, изгледайте втори, прочетете нещо полезно, а относно игрите - отделяйте си по 1 час и за тях, но не виждам как WoW може да се играе за 1 час, така че веднага отива в черния списък на виртуалните вредители, особено сега, както става все по-обвързващ и по-обвързващ, именно затова тази игра замира. Децата играли първите експанджъни, вече са пораснали - студенти или работещи хора, и нямат часове да стоят пред компютъра за някаква си игра.   :clover:

Неактивен bloodelf9314

  • Knight
  • *
  • Публикации: 16
  • EVO Karma: -7
  • wow user
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #2 -: Май 24, 2013, 04:33:35 pm »
Прав си за облъчването, но самата игра може да бъде полезна. Мисля, че в инстанциите няма respawn и играчите ще могат да направят почивка.

Неактивен Woll

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 89
  • EVO Karma: 3
  • evo user
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #3 -: Май 24, 2013, 05:22:26 pm »
Единственото нещо , с което ми е помогнал WoW-a това е - доусъвършенстване на английският ми език .

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #4 -: Май 25, 2013, 01:43:19 am »
За времето, което отнема тая игра, мисля, че човек може да се образова в споменатите сфери много по-добре ако прави нещо друго...

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #5 -: Май 26, 2013, 11:53:25 am »
Единствената полза от тая отвратително зарибяваща игра е , че държи ептен идиотите пред мониторите и по този начин Света е едно по - добро място .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Omasvinq

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 62
  • EVO Karma: 6
  • Pseudo Guitarist
  • Герой: Sabertooth
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #6 -: Май 26, 2013, 01:22:11 pm »
Да, ама за сметка на това като влезеш да цъкаш не можеш да играеш спокойно, защото ти лазят по нервите. Но да, колкото по-малко влагаш в тая игра и колкото по-малко внимание им обръщаш - толкова по-добре.  :smart:

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #7 -: Май 26, 2013, 03:53:08 pm »
Спрете да критикувате останалите потребители на форума.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Bilderberg

  • Knight
  • *
  • Публикации: 4
  • EVO Karma: -1
  • Герой: Bilderberg
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #8 -: Август 04, 2013, 12:41:17 am »
Аз лично научих много неща от Wow-a.Играя от доста време и първото нещо с които  ми помогна играта е да се оправям с английския .Искарах и 6-тица понеже знаех думи, които не бяхме взимали в час, а другите не бяха и чували.Друго нещо което  повечето хора просто ще се изнервят и опитат да забравят аз запомних като урок.Още от малак играя и са ме лъгали много пъти и са ми крали героите, но така поне се научих да не се доверявам на никого!Не го научих от играта просто израснах така, но по добре да те излъжат тука с gold или нещо такова от колкото в реалния живот.Няма как да играеш Wow сам.Това също е важно.Учи те да се съобразяваш с другите.Ако играеш PvP ще ти трябва arena-partner и на само,а PvE ако си в Guilde ще се улесниш много.Друго нещо което учиш от малак по забавен начин е че ако започнеш някаква работа ще имаш пари и сам ще можеш да си правиш сметката...Така е с професиите в WoW-а,а и като играеш като малак взимаш решения,за които не се съветваш с мама и тате и така като сгрешиш и те излъжат сам си носиш отговорността,а като постигнеш нещо знаеш,че сам си се справил !
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне много повече, отколкото само с добра дума

Неактивен hunts

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 389
  • EVO Karma: -36
  • Карма, карма, колко да е карма?
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #9 -: Август 04, 2013, 11:53:17 pm »
WoW е пропуснал да те научи как да пишеш думата "малък".
Blackthorn lvl 80 Warlock

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Какво можем да научим от WoW
« Отговор #10 -: Август 06, 2013, 09:36:47 am »
Да уеее , направо се чудя , що WoW не залегнал в учебните планове , като е толкова полезен и изграждащ  :smart:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост