Автор Тема: AFK в Battleground - FALL !!!  (Прочетена 11722 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
AFK в Battleground - FALL !!!
« -: Ноември 14, 2012, 09:55:29 am »
     1.      Доста често се срещат "саботьори", които висят AFK, когато са в Battleground. Изключително кофти постъпка. Това е по-гадно от бъг дори. Нищо не може да се направи реално, освен ако не се намали времето и примерно на 1 мин. да киква играча. Така дори да играеш с 2 WoW-а ще ти е гадно само да сменяш и чат-пат ще те изхвърля.
Ако има опция да ти взима Голд, ще е супер. Ако нямаш, да трупаш в минус.
     2.      Заедно с това предлагам когато Дизертираш (избягаш) от Battleground, да не е 15 мин. а да е повече. Примерно 20-25- (30 макс) или да ти взима голд. ако нямаш, да седиш в минус.



Апелирам за точка 1.
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 10:01:12 am от KoTeTo »
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2012, 11:16:52 am »
Скъпи дългоопашати ми приятелю.
 Уви АФК в бг-тата е ежедневие за доста от играещите и единствения начин да се справим е системата за репорт да работи добре и хората да репортват, но както добре знаеш никой не го прави. Една голяма част от мега добрите играчи, за които няма тайни в играта, дори не подозират за подобна опция, репорт на афк играч! Разбира се след като им обясниш, че този конкретен тип им вреди следва доста прост отговор в стил - "епа тоз ми я приятил бряяя ка че го рипортвам иииее". Дори имаше цели гилдии, пример са прехвалените пве богове и техният титаничен ледер и душевен баща, който намираше храстче и си сядаше в него, но не пропускаше да влезне в следващото бг /имам няколко толкова забавни снимки, направо не е истина как успяваше да се завре на такива места, нищо все пак е син на Зевс/. За момента не виждам точно как ще се излезне от тази ситуация, но приветсвам темата стартирана от теб и съм съгласен да има санкции.

Неактивен Feat

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 183
  • EVO Karma: 10
  • wild child
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2012, 12:32:35 pm »
Въпроса пак опира да големината на сървъра ни, разбирам управата, че избягва да наказва провинилите се защото само ако погледнете колко хора искат бан на някого си в сървъра няма да останат много хора.
Мисля че античийт системата имаше възможност да следи за афк, прадложенията на Котето са добре замислени.
Пък и да си кажем не всичко е само БГ та .
Поздрави и успех.


Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2012, 01:11:31 pm »
Майната му на златото, отнемането на онър е доста по-ефективно наказание, също и възможността за получаване на дневните 25 арена точки.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен daylight

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 130
  • EVO Karma: 37
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2012, 02:40:44 pm »
Против т.2
Какво правиш когато в бг. ти влезнат 3-4 по 1500-3000 гс?

А какво правиш когато въпросните играчи /т.1/ не са афк, а  седят и бутат лафче с някой от противоположната фракция в някое закътано местенце?

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2012, 05:48:46 pm »
Против т.2
Какво правиш когато в бг. ти влезнат 3-4 по 1500-3000 гс?

А какво правиш когато въпросните играчи /т.1/ не са афк, а  седят и бутат лафче с някой от противоположната фракция в някое закътано местенце?

т.2 е само като допълнение и не е задължителна. Все пак е добре да се разглежда. Ако отидеш на райд и има подобни играчи, как би се чувствал като райд лидер?
Според мен всяко място си има предназначение и играчите го правят забавно. Ако има анархия и своеволия, няма да има апетит към играта, съответно нови хора и вероятно World чата ще трябва да е 18+
 
Battleground е място за бой, шутове, тупаници и чат пат някоя магийка. Ако някой ще седи да си чати, има си чат сайтове/програми, не му е мястото в Батъла. Масово тези, които са афк са с 2-ри акаунт и просто не ги брига, дали ще играят или не, важното е да са там.

Против съм сериозните санкции. Достатъчно е просто да имат двойно по-дълъг Sickness .
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2012, 06:24:58 pm »
Против т.2
Какво правиш когато в бг. ти влезнат 3-4 по 1500-3000 гс?



Шефе, разбирам че ти си скочил направо на full wrath сет, ама не всички имат възможност или желание да си го донейтнат. Никъде няма изискване в GS-то за влизане в battleground. Да не говорим, че един човек 3к gs може да направи в пъти по-полезни неща от двама компаси на full wrath сет. Но това е друга тема на разговор.

Колкото до притесненията ти, предполагам че може да бъде направено автоматичния away kick и report kick-а да водят до доста по-голяма наказание, от колкото това което получаваш като напускаш доброволно battleground-а.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен daylight

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 130
  • EVO Karma: 37
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2012, 08:26:49 pm »
KoTeTo, преди няколко дена бях свидетел точно на такова лафче. Разликата с райда е, че докато не си влязъл в инстанцията все още можеш да огледаш рейда. В бг такава възможност няма.

zeraful, нали не те бъркат финансовите ми възможности. Взех вече това да си мисля. Хехе. 
След като няма такова изискване, тогава тази тема е излишна. Нали се сещаш, че няма как да играеш нормално с играчи на подобен геар, да не говорим да спечелиш. Излизаш за да не те правят на миш-маш и получаваш честитката. Това ли искаш да ми кажеш, че предлагаш?
Правите опити за допълнителни модификации, после ще се чудите защо има благословии заради нисък геар и липса на батълграунди.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2012, 09:01:56 pm »
Мога да погледна за техническа възможност но не обещавам нищо, понеже не съм сигурен че това го има като опция.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2012, 09:21:08 pm »

zeraful, нали не те бъркат финансовите ми възможности.

Не, не ме бъркат. Но след като ти си си донейтнал гиъра нямаш никакво право да държиш сметка на другите защо са влезли необлечени на бг-то. Някой хора си събират гиър със скил а това не става за 10 смс-а време, сещаш се предполагам. Което пък значи че все някога трябва да влезеш необлечен, тоест на 3-4к GS (колкото щеше да е по-забавно, ако не се обръщаше внимание на този адон), защото от някъде трябва да почнеш. Но това точно ти предполагам няма как да го знаеш. Нищо лично, не се заяждам, просто нещата погледнати от твоят опит са леко изкривени.

Ако пък толкова те бъркат необлечените играчи, до колкото съм запознат има опция да се пишат rbg-та като отбор, use it.

Макар, че ако почнеш да играеш просто заради самото бг и заради удоволствието, а не заради самата победа, ще спреш да излизаш когато виждаш че шанса за победа е малък ;)

Но темата за гиъра, скиловете и нещо друго е съвсем не на място тук, така че няма смисъл повече да я разискваме.

Сега по темата.
Както виждам от поста ти, пак не си разбрал за какво говоря, as usual. Това което аз предложих е да се направят две разграничения на "честитките". Едната която е 15 минутна да я получаваш когато достойнството не ти позволява да играеш със необлечени играчи и напуснеш бг-то сам. Другата, която да е по-строга, когато седиш away, или отбора ти те репортне за away.

Сега надявам се да си ме разбрал. ;)

    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен daylight

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 130
  • EVO Karma: 37
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2012, 10:23:38 am »
Пак ли до донейта опря. Необлечени, необлечени - колко необлечени - с итеми за 70 ниво? С 1300 гс виждал ли си герои? Аз съм виждал.
Според мен твоите виждания са изкривени за това какво е приемливо и какво не и до каква степен подлежи на контрол.
Не съм видял досега играч да го правят на каша няколко пъти и да получи оргазъм. Кой знае, ти може да си първия. Нищо лично.
Логиката на т. нар. "зеленяци" е - и да губим много важно - нали пак дава точки. Да те светна и в друго баш по темата. Някои може и да не са афк, просто да се мотат из зоната без да участват в битката... и тогава какво правим? Какъв репорт да сложим - влезнал, пък не се бие. Хехе.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2012, 10:52:36 am »
Пак ли до донейта опря. Необлечени, необлечени - колко необлечени - с итеми за 70 ниво? С 1300 гс виждал ли си герои? Аз съм виждал.
Според мен твоите виждания са изкривени за това какво е приемливо и какво не и до каква степен подлежи на контрол.
Не съм видял досега играч да го правят на каша няколко пъти и да получи оргазъм. Кой знае, ти може да си първия. Нищо лично.
Логиката на т. нар. "зеленяци" е - и да губим много важно - нали пак дава точки. Да те светна и в друго баш по темата. Някои може и да не са афк, просто да се мотат из зоната без да участват в битката... и тогава какво правим? Какъв репорт да сложим - влезнал, пък не се бие. Хехе.


Не, не опираме до донейта. Опираме до това че е лицемерно от твоя страна да държиш сметка на играчите защо влизат така, при положение че ти си си донейтнал целия гиър. Приеми че не всички имат финансовата възможност, да постъпят като теб, или просто искат да се облекът по "трудния" начин. И не, преди да напишеш следващата си глупост, ни най-малко не ме интересуват финансовото ти състояние, нито пък ме бърка че си донейтнеш, въпрос на избор. Опираме до там че след като не си донейтнеш сета, бгтата са най-бързия начин за набавянето на такъв, поне начален.
Пак казвам обърна темата не на това кой седи away, а кой колко му показва ГС адона.
Прав си, предполагам на никого не ми е приятно да губи, но аз не съм от хората който напускат бг-то като видят че победата не им е гарантирана ;)
Колкото до втората ти част от изказването ти, мисля че правенето на пвп не е първата цел на бг-то. За пример мога да ти дам моя роуг с който често се е случвало да нямам и 1к damage done, но да взимам няколко пъти повече онър, от първият по килове, защото имам 15 взети и 5 върнати бази. С примера си исках да ти покажа че макар и гиъра да е важна част от бг-тата доста по важно е да знаеш как да ползваш това което имаш и какво да правиш на даденото бг.

Но хайде да оставим безсмисленото спорене и да се върнем на темата, която беше не "Колко ГС треа за да имам очи да стъпя при пвп боговете, на бг" а "как да ограничим седянето away в бг-то"
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен daylight

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 130
  • EVO Karma: 37
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2012, 06:09:49 pm »
Леко с определенията. Кое е лицемерно и кое не е е въпрос на гледната точка на човека. Знаем, че си на всяка манджа мерудия във форума ама поне си премервай глупостите. Мислиш ли, че с предложения за наказания ще допринесеш нещо за увеличаване на батълграундите /не дай си боже популацията на сървъра/. Ами изтрещи му вместо 15 минути 30, или час и познай дали потребителя няма да си изключи играта респективно компа. И познай пак след 2рата "награда" дали изобщо ще влезе в сервъра. И на мен не ми харесва подобно алтване на онър, ама познай Минке какво може да очакваш.

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2012, 07:06:24 pm »
Леко с определенията. Кое е лицемерно и кое не е е въпрос на гледната точка на човека. Знаем, че си на всяка манджа мерудия във форума ама поне си премервай глупостите. Мислиш ли, че с предложения за наказания ще допринесеш нещо за увеличаване на батълграундите /не дай си боже популацията на сървъра/. Ами изтрещи му вместо 15 минути 30, или час и познай дали потребителя няма да си изключи играта респективно компа. И познай пак след 2рата "награда" дали изобщо ще влезе в сервъра. И на мен не ми харесва подобно алтване на онър, ама познай Минке какво може да очакваш.

Говориш за гледна точка. Окей, определението ти за  лицемерно държание, а именно да държиш сметка на кой с какъв гиър влиза по рбг-тата, е от моята гледна точка и обясних защо. Не съм карал никой да се съгласява или дори да е на меото мнение.

Колкото до "манджа мерудия" и всякакви други подправки - определението за форум знаеш ли го?

Сега, предложението по тази тема първоначално не дойде от мен, но аз го подкрепям. Питаш как това ще доведе до увеличаване на батълграундите? Че кой говори за увеличаване на батълграундите? Тук говорим как да се ограничи седянето away в rbg-тата. А сега ще ти обесня как това решение няма да доведе до намаляване на rbg-тата.
Давам пример веднага:
Чавето Минка си влиза с героя Икс и седи away докато играе с героя Игрек. На Героя му Икс се слага наказание и той просто си влиза с героя Игрек по бг-тата. Как точно това ще доведе до намаляването на rbg-тата?

Напротив, не само че ще влезе но и ще спре да седи away в rbg-тата ;>

Писна ми да слушам това за ниската популация. Ами хайде тогава да се оправдаваме с ниската популация на сървъра и да ги оставим да си алтват онър, рейт, арена точки, да си бъгват на воля, да си псуват и така нататък, защото съм сигурен че така ще допренесем не само до запазването на хората в сървъра но и до увеличаването им.

Други доводи против въвеждането на подобни наказания, които така или инъче няма да ти попречат да си излизаш когато видиш, че нямате голям шанс за победа?
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re: AFK в Battleground - FALL !!!
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2012, 09:31:50 pm »
Цитат на: zeraful
..............

Нищо, никога не съм Донетвал. Не съм Full Wrath set! Заяждаш ли се или просто нямаше какво друго да кажеш?
Това е секция с предложения, а не лафче. И защо забога оспамихте темата?
Ако някой не е съгласен, изказва си мнението и не се "храним".
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/