Автор Тема: Философска тема за размисъл  (Прочетена 59554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Философска тема за размисъл
« -: Февруари 19, 2012, 10:45:37 am »
Тук ще разсъждаваме и обсъждаме темите, които до скоро обсъждахме в една друга позната тема:  "Какво ме накара да се усмихна днес?" .
За да не става повече спам там нека да си довършим разговора тук и, когато имаме да обсъждаме нещо, нека го правим тук. ;)

P.S: Иво ти си...  :freak:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2012, 10:59:33 am »
1-ви пост; START !!!

Мол за кино и разходки през зимата , да . То кат влезеш с жена в мол , много ясно че ше заминат доста повече от 2-3 часа . Въпроса е , ти да не се моташ из магазините като муха без глава , за тебе , а за жената може ( и трябва ) да се жертваш , няма как , няма как  :no:
http://www.youtube.com/watch?v=YiAYLf-rW9c в тая песничка , се пеят доста истини  :freak: Ше я разбереш , нищо че е на западно български  :freak: гОлеми са

В Благоевград ми беше супер удобен мола , щото беше точно до корпуса , и в обедната почивка , отиваш ( той в пъти по малък от софииските ) , всичко е на едно място и за 20 мин се обличаш перфЕ  :cool:

Аз казвам, че и двата пола имат право да си пазаруват и това не ги прави нещо по-малко/по-голямо от другите... Една жена, дори и по-зле финансово, винаги ще бъде със скъпи и хубави дрехи, защото ще има мъж до нея, а на мъжете облеклото зависи от това дали са добре финансово, един обикновен човек с 1000 лева заплата (това е малко, но, за да преживяваш е достатъчно и то предостатъчно) може да си позволява в месеца да си взима дрехи, подобаващи за него, но това няма да го направи по-зле от другите, тоест искам да кажа, че и да се облича и да не се облича няма разлика, но винаги е по-добре да си държи на вида

P.S: Айде бе, ромите си разпространяват крадени и фалшиви дрехи и са облякани като спортни модели (с тези Addидас-и), а вие отказвате на облеклото...

P.S 2: Нямам против тях, просто казвам, че няма нищо срамно всеки човек, било мъж, било жена да се облича подобаващо, модерно и да се приема самия себе си...
P.S 3: Съжалявам ако имам грешки, в момента пиша от телефона...

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2012, 11:17:37 am »
Мъж може да се облече подобаващо за 20 мин , без да се мотае из мола , 100 % , са нема да качвам тука снимки , та да видиш че и за 15 мин мога да си избера хубави дрехи. Така е според мен , пък ти ако искаш не излизай с дни от мола и харчи баснословни суми за Armani. Жените са друга тема .

P.S. Темата е ЧУК  :freak: Ае на бас , че некое зомби ше пише до неколко часа , да ни нахули  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2012, 11:47:07 am »
Ходя 1 път месечно във Виена до скъпата уличка, може да е видиш в нета, всички световни марки на едно, ама не кат наще молове аз си зимам яке на Scotch & Soda за 800 лева и кожено на Camel за 1400 и си мисля, че правя нещо... Там като почнеш от Cartier, че през Аrmani, Gucci и не мога да ги изброявам, гледаш като в музей яке - 4000 евро, риза - 2500 евро, любител на часовници съм, гледам няма и да изброявам марки, имаше 180 различни, най-скъпия беше 180 000 евро...  :freak:
no comment... Там си е точно като музей, както казах... Но ходя просто да гледам нещо, което в БГ го няма, само в София имаше 2 подобни луксозни магазини, но не мога да ти кажа къде бяха, защото съм ходил 1 път в Армани-то на Витошка, мисля, че беше...

P.S: Какво имаш в предвид "зомби" ?

Темата е ЧУК  :freak: Ае на бас , че некое зомби ше пише до неколко часа , да ни нахули  :freak:

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2012, 01:44:42 pm »
1-ви пост; START !!!

Една жена, дори и по-зле финансово, винаги ще бъде със скъпи и хубави дрехи, защото ще има мъж до нея

Всичко до тук добре, ама това защо?
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2012, 04:48:22 pm »
Всичко до тук добре, ама това защо?

Ами искам да кажа например в Гърция или Турция (в момента само за тях се сещам) 2/3 от семействата са по следния начин: мъжа работи, често работи някаква делова работа, но е собственик на земя и му е отглеждат, и той им дава процент, той се изнервя, но зима достатъчни пари, докато той е на работа, жена му вкъщи готви, чисти и върши, така да се каже, домакинската работа (в по-богатите семейства си имат прислуги /но не такива каквито се гледаха в гръцкия "Блясък" или па в тея сега турските сериалчета, да спят сред тях, и да им се превръща в дом, срещу заплата/, които им чистят, готвят). Тоест мъжете работят, а жените си вършат домакинската работа и не ги е грижа за парите, защото там един банкер зима много пари (в Гърция имам познат, банкер, изтеглиха го в Атина, взима 23000 евро заплата на сезон) и те няма нужда да работят, а ако работят взимат пари колкото да подсигуряват родителите си и да не остават и те без пари, ако мъжа им е на командировка, примерно.  :clover:
Една жена, дори и да работи, трябва да си заделя пари за нея, а главно мъжете да осигуряват парите на един дом, защото е прието, че мъжете взимат повече пари от жените (естествено не винаги е така) и преди да мисли за връзка трябва да помисли дали ще има достатъчно пари да издържа едно семейство, защото някои казват, че любовта няма граници, но едва ли на някои ще му се прииска да живее със семейството си в някаква "колиба", най-малко пък ще бъде приятно на жена му и децата му...
Естествено, моето мнение е, че и от двете страни трябва да се мъчат да връзват двата края, за да живеят що годе добре, но...

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2012, 05:10:12 pm »
Да , общоприето е тва дето го казваш . Някои жени търсят сигурност(пари) . Но само някои , и слава богу . Аз яко се кефя на мадами дето са тотално независими. При интелектуалния труд пола нема значение за кинтите .

P.S. Зомби е същество , което прекарва доста голяма част от живота си в играта и губи представа за света около него . Очаквам некой да ни нахули , че тва все пак е геймърски форум.
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Muri

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 652
  • EVO Karma: 15
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Timewizard
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2012, 07:11:40 pm »
Яйцето или Кокошката  :arrowr: :question: :question:

:bg: :bg: :bg:
Timewizard

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2012, 07:11:50 pm »
Да , общоприето е тва дето го казваш . Някои жени търсят сигурност(пари) . Но само някои , и слава богу . Аз яко се кефя на мадами дето са тотално независими. При интелектуалния труд пола нема значение за кинтите .

P.S. Зомби е същество , което прекарва доста голяма част от живота си в играта и губи представа за света около него . Очаквам некой да ни нахули , че тва все пак е геймърски форум.

Е геймърски форум, но в подфорум: Забавление...
А и аз казах, че правя тази тема за разни спорове, разсъждения, мнения...

А по темата, не казвам, че няма независими жени, а, че мъжа трябва да е опора на жената (без мръсни помисли), било то финансова, емоционална, психическа, приятелска опора...  :cap:
"Лошите" жени, за които ти говориш, са тези, които първо гледат дали половинките им имат пари, дали са щедри, а после имитират привидна любов и, когато им се спрат финансите, айде, събират багажа и да ги няма, но аз ти говоря по принцип, че мъжете трябва да са като опора, естествено както казах и от двете страни трябва да се чувства загриженост, но...
Не казвам, че някои жени търсят сигурност и пари, а всички търсят по свои начин сигурност, не само жените, всеки жив човек търси психическа и физическа опора и сигурност, както казах колкото и зле да звучи, семейство без пари - не става; любов, любов, ама само любов не е достатъчна, за да се изхранват дори само двамата... Всеки жив човек търси сигурност и спокойствие, поне това е моето мнение...  :blink:

P.S: Предлагам да вземем друга философска тема за разговор, че става еднотипно да се повтаряме само...   :freak:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2012, 07:12:15 pm »
Яйцето или Кокошката  :arrowr: :question: :question:

:bg: :bg: :bg:


Яйцето  :excl: :excl: :excl:


Археоптерикса снася яйце, но при дадени условия (които в сегашно време не могат да се направят), то се мутира, и взима част от структура триплети на Археоптерикса, но се мутира и се получава кокошка, видоизменена. Примерно, в момента край АЕЦ "Фукушима" кокошка снася яйце, то се мутира и се изражда, ще стане приличащо създание (с черти на птица, но може да изглежда напълно различно) на майчиния организъм и все пак ще имаме същия случаи: яйцето ще бъде преди новосъздаденото същество...  :clover:
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 07:19:53 pm от Abken »

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2012, 07:37:09 pm »
Важен е петела , или там мъжкото на Архи нещо си ... Щото , без петел от яйцето става ... омлет , най - много  :freak: Я са щом си толкова светнат откъм еволюция , човека от кво е произлезнал ... от маймуна , дали ? Забравяме за божественото , разбира се. 
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2012, 07:41:23 pm »
Важен е петела , или там мъжкото на Архи нещо си ... Щото , без петел от яйцето става ... омлет , най - много  :freak: Я са щом си толкова светнат откъм еволюция , човека от кво е произлезнал ... от маймуна , дали ? Забравяме за божественото , разбира се. 

Австралопитек? А началото на света от първичния белтък, но той е създаден от прекаленото наличие на биологичен продукт на планетата, които не може да дойде от "Големият взрив"... Ето го и божественото, аз съм християнин, но и модерен човек, разчитам на хибридизацията, а не на онея атеисти от "Zeitgeist"...

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2012, 07:48:58 pm »
Важен е петела , или там мъжкото на Архи нещо си ... Щото , без петел от яйцето става ... омлет , най - много  :freak:

Вика му се запъртък  ;-) И между другото мирише ужасно  :confused:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2012, 08:03:49 pm »
Хубаво , ма не ти ли се вижда странно , че така наречения "Голям скок" в еволюцията е само от 50 000 години насам ? Демек тогава , до колкото знам , вече се наблюдава организиране на индивидите в групи (племена) , започване на използване на сечива и т.н. Смисъл , защо точно хората ( нито най - силното , нито най - приспособимото същество ) еволюират до такава върховна степен ? 50 000 години за съществуването на тая планета , и живота на нея , са пренебрежимо малко време.
Big Bang - едно време нямало нищо и то избухнало .... ма и време не е имало , според Аинщаин .  :freak: :freak: :freak: И тука е доста мътно.

Тука вече навлизаме в така наречената Метафизика .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен naskutu

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 179
  • EVO Karma: -22
  • няма
  • Герой: Blackcow
Re: Философска тема за размисъл
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2012, 08:17:43 pm »
Яйцето или Кокошката  :arrowr: :question: :question:

:bg: :bg: :bg:

Много ми е интересно защо има спор от рода на "яйцето или кокошката". Отговора е прекалено прост на този въпрос за се налага спор или дискусия за такава глупост. Та според исторически сведения, динозаврите са снасяли яйца,кокошки не е имало. Краи на дилемата.
Blackcow DK; Furioncho Druid; Uglyman Rogue
Hacky Hunter;Armohospital Paladin и още няколко :d