Автор Тема: Invasion [Horde Guild (PVP)]  (Прочетена 36149 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #45 -: Май 30, 2010, 08:20:13 pm »
Виж, отидох там, защото тук нямам какво да правя, скучно е, не че нещо, ама блъскането на едно и също омръзва, даже вече се чудех дали да не се разнообразявам, като правя Naxxramas с необлечени и да ги уча :freak: А също съм там и заради няколко човека от тук, така че.. :-)

Неактивен S_|_Asher

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 330
  • EVO Karma: -8
  • България над всичко и всички!
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #46 -: Юни 13, 2010, 08:28:59 pm »
Vagabont бива заместван от Holysmite (Dureto) в длъжността PVE GM, защото напоследък е зает с работата си и не му остава много време за wow. Успех на новия GM :cap: :clover:.
|Blessed| - |LvL 80 Paladin|  <Invasion>

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #47 -: Юни 13, 2010, 08:59:12 pm »
Ако може да предложа нещо относно едни правила, които са напълно сгрешени (в качеството си на доста време член на по-голяма гилдия от вашата и доста повече занимавала се с PvЕ от вас)

Цитат
ПРАВИЛА ЗА РАЗДАВАНЕ НА ИТЕМИ ОТ БОСОВЕТЕ 2.
1. Итеми със strength ролват предимно и САМО уариори и паладини
2. Итеми със agylity ролват предимно и САМО друиди , хънтери и роугове
3. Позволяват се само back i ring с agylity да се ролват и от паладини, но това е по желание насъответния  играч
4. Итеми с дефенс райтинг, блок валуе и т.н се ролват предимно и САМО от танк уариор и танк паладин. Прави се изключение само за танк друиди, които могат да ролват за пръстени с дефенс райтинг и back със съюите характеристики
5. Итеми със спел пауър и хит райтинг се ролват предимно и САМО от уарлоци и евентуално попове на шадоу
6. Итеми със спел пауър и хайст райтинг се ролват предимно и САМО от хелари, попове на холи и дисциплина както и магове

Относно точка 1:
    Предмети със Strength се взимат от Warrior, Paladin (Retry) и Death Knight, като ако никой от споменатите в рейда няма нужда от тях, те могат да бъдат предоставени за ползване и от Rouge, Druid, Hunter и Shaman, при положение че те ще имат по-голяма полза от тях, отколкото от предметите, с които са в момента;
Относно точка 2:
    Предмети със Agility се взимат от Rouge, Druid ,Hunter и Shaman, като ако никой от споменатите в рейда няма нужда от тях, те могат да бъдат предоставени за ползване и от Warrior, Paladin (Retry) и Death Knight, при положение че те ще имат по-голяма полза от тях, отколкото от предметите, с които са в момента;
Относно точка 3:
    Пълна глупост, преди в Naxx нямаше бекове и некове с Strength, за това се използваше да се раздава и на тях, но сега това е глупост. Има достатъчно предмети, които служат както трябва на класовете, но може единствено по специалните случаи от предните 2 точки, защото иначе си е разхищение на предмети
Относно точки 5 и 6:
    Hit rating е необходим и на Balance Druid, Frost Mage и всички, но както се сещате, ако нуждаещият се от предмети е с много по-слаби, ще може да се задоволи и с неща, които принципно не са за тях

П.П. Научете се как се оправят нещата, а и има още няколко неща: не само ролл-а зависи кой ще получи предмета, а и това колко ще помогне на един и колко на друг, и е по-добре да се даде на по-нуждаещият се, отколкото на този с по-високият ролл :freak:

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #48 -: Юни 13, 2010, 10:07:57 pm »
Относно точка 1:
    Предмети със Strength се взимат от Warrior, Paladin (Retry) и Death Knight, като ако никой от споменатите в рейда няма нужда от тях, те могат да бъдат предоставени за ползване и от Rouge, Druid, Hunter и Shaman, при положение че те ще имат по-голяма полза от тях, отколкото от предметите, с които са в момента;
:woot: Мамин ти ме хвърли в тъча с този пост  :freak: ;-D . Съвсем бях изключил за бойните шамани и ДК  :doh: . Въпреки , че напоследък бойните шамани съвсем изчезнаха от сървъра  :confused:
Относно точка 3:
    Пълна глупост, преди в Naxx нямаше бекове и некове с Strength, за това се използваше да се раздава и на тях, но сега това е глупост. Има достатъчно предмети, които служат както трябва на класовете, но може единствено по специалните случаи от предните 2 точки, защото иначе си е разхищение на предмети
Сякаш имаше бекове и некове, но бяха с дефенс райтинг ако не се лъжа. Както и да е значи точка 3 ще отпадне  :fun:
Относно точки 5 и 6:
    Hit rating е необходим и на Balance Druid, Frost Mage и всички, но както се сещате, ако нуждаещият се от предмети е с много по-слаби, ще може да се задоволи и с неща, които принципно не са за тях

Балансе дуидите ги забравих и тях,  :doh: понеже отдавна несъм виждал друид , пък бил той и балансе. И те станаха застрашени от изчезване също както бойните шамани  :confused:
Относно фрост маговете - доколкото виждам те са малко като бройка поради неработещи таланти. Тука ще е много трудно разграничаването между фрост маг и аркайн маг. Значи ако съм те разбрал правилно фрост маговете се нуждаят от хит райтинг, а аркайн маговете от хайст или нещо бъркам ?

П.П. Научете се как се оправят нещата
Предполагам знаеш, че никой не се е родил научен и винаги е хубаво да научиш нещо ново. Неслучайно казах в гилд чата , че приемам всякакви критики относно правилата, за да станат по- добри и с това по-пълноценно раздаване на итемите  :cap: :clover:
Утре ще ги оправя, за да станат достояние на всички новите промени 
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #49 -: Юни 13, 2010, 10:50:04 pm »
Виж, спрестих си някои от нещата ти и по воденето на рейдове, защото пак много свобода им даваш :lol: Ама да ти кажа, има някои изключения, примерно:
Ловец роллва кожена дреха, защото с нея има повече предимства, но това само в случай, че някой от хората, които принципно си го носят не го искат, или паладин да искам Mail, Leather или Cloth (в случай че е хийл и е зеленяк - защо не) и т.н.

П.П. наистина много мека политика имате, а за ролл-а трябва да си изтеглите адд-он http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/raid-roll.aspx, който има настройки, с който няма да има шашми и няма да е необходимо да не се говори, просто не им обръщаш внимание, и ако някой иска да ти каже нещо - wisp и е необходимо да имаш http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/wim-3.aspx, за да нямаш проблеми (това са моите решения, с които нямам никакви проблеми никога :cool:)

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #50 -: Юни 16, 2010, 07:46:36 pm »
Изпита свърши :angel: . Вече съм свободен на 100%  :cap: :blush: :clover: . Редактирах правилата според напътствията, които получих от Мамин. Вече може спокойно да тарашим инсовете както само ние си знаем  :freak: :freak:

ПП. Мамин скоро мисля да си преинсталирам компа, че се напълни с глупости само и ми бави. Като го направя може да пробвам адоните, които си ми линкнал  :clover:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Angerfist

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 893
  • EVO Karma: 5
  • One sick Bastard. Iceheart
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #51 -: Юни 16, 2010, 09:14:43 pm »
Изпита свърши

Какъв изпит прави ? CAE ? Защото и аз днес правих CAE
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.

If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #52 -: Юни 16, 2010, 10:48:50 pm »

Какъв изпит прави ? CAE ? Защото и аз днес правих CAE

Моя беше по Системи за разузнавателна защита
Аз сам 2 година студент Национална сигурност  :clover:. По точно бях  :smart: . От септември ще съм трета година студент  :cool:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен razio

  • Knight
  • *
  • Публикации: 20
  • EVO Karma: 2
  • Vagabont
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #53 -: Юни 17, 2010, 04:38:12 pm »
Браво Доберман. Честито. Чакам те в кръчмата в Буути Бей да почерпиш :)

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #54 -: Юни 17, 2010, 04:39:41 pm »
НС :woot: още един, дето ще е често псуван от всички зад мониторите :freak:

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #55 -: Юли 07, 2010, 01:41:07 pm »
При райдовете , които правех досега бях свидетел на няколко човека , които от незнание или глупост правеха неща , които по принцип не би трябвало. Това наложи създаването на следните
Правила

СЪБИРАНЕ ЗА РАЙДОВЕТЕ !
1. Райдовете ще се събират главно от мен и от другите ПвЕ ГМ. От никой друг. Ако мен ме няма както в случея или съм зает с нещо друго,  другия ПвЕ ГМ ще води райда
За 25 ман мода на инсовете ще е хубаво и двата ГМ-а да организираме райда , за по- голям контрол на хората , а оттам и един успешен райд   

2. Райдовете се правят след 20:00 часа - тогава се очаква да има най-много хора онлайн от гилда и съответно събирането да стане по-бързо ( за да не се заспива посред нощ на някой бос в Улдуар или някоий друг инс). Ако райда е за 10 човека то събирането може да започне и след 21:00 часа

3. Парти за малките инсове ще се прави от 3 до 4 максимум до 5 часа преди събирането за големите райдове - това се прави с цел да се минат всички малки инсове ( за събирането на максимален брой емблеми ) и да остане 30 мин. до 1 час почивка преди събирането за големите инсове ( било за арени , вечеря и т.н )

4. Първо се набират хора от гилда. Ако нестигнат или няма желаещи едва тогава се търсят хора от другите гилдий

ПРАВИЛА ПО ВРЕМЕ НА РАЙД
1. Думата на лидера на райда е ЗАКОН ! и неподлежи на коментари и компромиси. Хубаво е всички да се съобразяват с това .

2. Всяка молба е заповед от страна на лидера на райда и следва нейното изпълнение

3. Пипането на всякакви врати е ЗАБРАНЕНО! Нищо , че има врати само в Улдуар. Ако някой затвори врата, която е важна за минаването напреде, то съответния играч се  киква моментално от райда. А ако целия райд е отвън вратата и няма лок и още трима, които да призоват останалите то тука идва КРАЯ на целия райд. Така , че моля ПИПАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО!

ПРАВИЛА ЗА РАЗДАВАНЕ НА ИТЕМИТЕ ОТ БОСОВЕТЕ 1.
След убиването на съответния бос всеки е длъжен да си вземе емблемата, която му се полага и да се отдръпне от трупа , за да може райд лидера да раздаде лоота. Разговори и спорове по време на раздаване на итемите от убития бос са СТРОГО ЗАБРАНЕНИ. В противен случай рола ще се обърка и може да стане объркване при раздаването на итемите, което не е желателно. Ако все пак стане нещо подобно и раздаването се обърка сърдете се на тези, които са говорили по време на раздаването на итемите, а не на лидера или МЛ !

1. Първо се ролва за MAIN специализация. Ако никой неиска итема, тогава се пристъпва към рол за OFF специализация + DE ( disenchanting). Ако и този път никой неиска итема се пристъпва към  GREED рол ( вземате итема и след края на райда го продавате на вендора за пари )

2. Всеки ролва според итема, който му трябва и класа си

3. Човека с най- голям рол печели съответния итем

4. Ако има 2 еднакви най- високи рола се ролва пак от съответните играчи , за да се определи кой ще вземе съответния итем. Рола на другите играчи през това време се игнорира

5. Никой няма право да ролва за итем , който НЕМОЖЕ да носи . Давам следния пример- на последния райд бях свидетел как уарлок ролна leather   и то 2 поредни рола.
Ако се случи това играчът получава автоматична забрана за ролване на итеми от следващия босс.

6. Ролва се САМО ЕДИН ПЪТ за съответния итем. Ако това стане ( както бях свидетел) съответния играч ще получи наказание по точка 5 , а именно забрана за ролване на следващия бос.

7. Ако точка 3 и 4 се нарушат от един и същ играч в рамките само на раздаването на итеми от един бос ( тоест играчът Х ролне mail, а може да носи само leather и ролне повече от веднъж), то съответния играч бива изгонен моментално от райда !

ПРАВИЛА ЗА РАЗДАВАНЕ НА ИТЕМИ ОТ БОСОВЕТЕ 2.

1. Итеми със strength ролват предимно и САМО уариори, паладини, ДК и енч шамани. Ако на никой, от тези класове не им трябва итемите със strength може да се дадат на някой зелен роуг или хънтер или друид

2. Итеми със agylity ролват предимно и САМО друиди , хънтери, роугове енч шамани и евентуално ДК. Ако на никой от тези класове не им трябва, то съответния итем може да се даде и на някой зелен паладин, уариор или ДК

3. Итеми с дефенс райтинг, блок валуе и т.н се ролват предимно и САМО от танк уариор и танк паладин. Прави се изключение само за танк друиди, които могат да ролват за пръстени с дефенс райтинг и back със съюите характеристики

4. Итеми със спел пауър и хит райтинг се ролват предимно и САМО от уарлоци, магове на фрост попове на шадоу и баланс друиди. Ако никой неиска итема, то може да се даде на някой друг клас кастер дпс

5. Итеми със спел пауър и хайст райтинг се ролват предимно и САМО от хелари, попове на холи и дисциплина както и магове

Засега за това се сещам. Ако другите ПвЕ ГМ имат идеи може да ги обсъдим и да се въведът промени 
И незабравяйте това е само игра и целта й е да забавлява. Не се сърдете ако неможете да вземете някой итем. Винаги има и друг път  .  :clover:
Спазвайте правилата , за да ви е мирна главата     :cap: :clover:

ПП: Правилата подлежат на промяна, понеже несамо аз съм ПвЕ  ГМ и е редно и другите колеги да се изкажат и ако има консенсус то промяната ще е факт   
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 02:01:28 pm от dobermana »
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #56 -: Юли 07, 2010, 02:00:54 pm »
Забравих да кажа.
Да не кажа задължително, но е ЖЕЛАТЕЛНО да не се ходи с други гилдии на инс. Така си прецаквате ID и през следащите няколко дена няма да можете да ходите с нас на райд. И когато гилда почне да събира хора за инс няма да има достатъчно хора, което ще наложи събирането на хора извън гилда. А понякога това няма да се отрази добре на самия райд :clover:.

Нека всеки да изкаже мнение по правилата и да каже дали се съгласява да ги спазва.
Приемам критики всякакви, затова не се притеснявайте да търсите кусури. Нали затова е гилда  :clover: :cap:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #57 -: Юли 20, 2010, 08:54:49 pm »
Днес си преинсталирах компа. Време му беше. Откакто съм го купил несъм го преинсталвал ( това беше преди 2 години  :blink: ). Доста прах беше събрал вътре  :smart: . След, което почнах  да тегля WOW 3.2.2a  от Замунда , но се оказа, че няма да стане днеска заради малкото сийдъри  :confused: . ( в пиковите минути тегли с 350 KB/s   иначе с 100 максимум ) . Евентуално утре , най - късно вдругиден съм на линия  :cap: :clover: с божията благословия  :eek: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #58 -: Юли 21, 2010, 01:11:10 am »
Аз със този торент имах проблем след като го пачнах до 3.3.5 смених си реалмлиста и влезнах , но ме изкара с ерор 121 , след това дадох репаир обаче неможах да пачна до 3.3.5 (забиваше на 3.3.0 ***) и си изтеглих 3те игри на ново.Дано ти имаш успех :)  :clover:
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re:Invasion [Horde Guild (PVP)]
« Отговор #59 -: Юли 21, 2010, 10:54:52 am »
Какво е ерор 121 ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)