Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 296326 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #885 -: Януари 24, 2013, 08:12:08 pm »
Ае да вкарате малко култура в организъма
http://www.facebook.com/events/403325863085145/404077676343297/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #886 -: Януари 29, 2013, 03:36:15 pm »
Абекене и Милене , мисля че това ще представлява интерес за вас
http://www.youtube.com/watch?v=gAK3aUq25fo
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #887 -: Януари 29, 2013, 07:50:11 pm »
Мда, видях го.

Гледах днес един филм, стори ми се познат, но може би много отдавна съм го гледал, но е много интересно показан от Ларс Извратения.
Dancer in the Dark

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #888 -: Януари 30, 2013, 10:01:08 pm »
Арго, Линкълн, Наръчник, Джанго, кой ли ще вземе най-големия Оскар... Джанго няма да е, според мен, Линкълна, ми изглежда много сух, е Данката играе добре, ама затва си има други Оскари...  :freak: Наръчника е много добър, на мен страшно ми допада, защото и аз губя от време на време смисъла на живота, но винаги има за какво да се живее. Арго е страшно добре направен, особено с "имплантираните" истински кадри, някак си докарва по-голяма достоверност, но като цяло е скучен филм, но и напрегнат, много съспенс. Клетниците е много добър, но аз не си падам по мюзикъли, иначе е един друг поглед на романа и най-вече на революцията, но все пак е досаден.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #889 -: Февруари 01, 2013, 09:58:07 am »
На мене много са ми интересни такива откъси, в които успели хора разказват (искрено) за постиженията си и трудностите, през които са минали - защото в живота нещата не винаги стават прекалено лесно.
Мерси  :flehan:

Ето нещо и от мен:
Цитат
Премиерът и вътрешен министър на Сърбия Ивица Дачич стана поредната „жертва“ на скрита камера в предаването „Мисията невъзможна“. Авторите са успели да създадат ситуация, в която никой от охраната на премиера не е и предположил, че всичко ще приключи със съобщението, че премиерът е станал "жертва" на скрита камера.
http://www.petel.bg/VODESHHA-BEZ-GASHHI-SHASHNA-SRABSKIYA-PREMIER--VIDEO--__30690
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #890 -: Февруари 07, 2013, 08:48:01 pm »
Е са изгледах Арго , бях го подценил , ма се оказа добър.
Израдва ме изразът " Ха , аз и маймуна ще науча да режисира за 2 часа " ... много ценна фраза в тия среди .  :cool:

Малко ме издразни тва , че в епизода в Истанбул , показаха как пича влиза в Синята Джамия , пък кадрите отвътре бяха от Света София , тая христианска икона ги издаде съвсем . Но тва е киното - измама  :freak:

Днеска съм си назначил кино вечер , приготвил съм си и Гангстерски отдел , пък да видиме.
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #891 -: Февруари 07, 2013, 09:34:14 pm »
Малко ме издразни тва , че в епизода в Истанбул , показаха как пича влиза в Синята Джамия , пък кадрите отвътре бяха от Света София , тая христианска икона ги издаде съвсем . Но тва е киното - измама  :freak:

:shithappens: :shithappens: :shithappens: :shithappens: :shithappens: :shithappens:
       :rofl:        :rofl:        :rofl:        :rofl:        :rofl:       :rofl:
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 09:36:03 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #893 -: Февруари 08, 2013, 07:20:47 pm »
Арго си е много добър, а за отдела, много добре си е изиграно, е не е вече светия филм, но е много добър.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #894 -: Февруари 11, 2013, 11:53:15 am »
Това, което пиша в момента е след като написах това надолу. По долу разкривам смисъла на филма, но не разкривам съществени моменти от сюжета, а само правя едно голямо резюме (плот).




Продължавам да гледам Наръчника (на оптимиста) и се убеждавам, че такъв филм не съм гледал, няма и да направят. На мен ми изглежда наистина като наръчник, като морален учебник, като опора в живота на много хора, предполагам, че всеки е преминал през труден момент в живота или ще премине, дано не, но все пак... така се изгражда човекът и характера му. Филмът започва как 1 човек в разцвета на живота си губи жена си, защото му изневерява с негов колега-учител, оттам губи къщата си, а защото го пребива почти до смърт докато се ***** с жена му, губи и работата си и го пращат 8 месеца в лудница на успокоителни. Животът му е разпаднат, освобождават го от лудницата и отива при полуделите си родители, баща-хазартен тип - залага всичко на мачове. Той няма за какво да живее, единствено, за да си върне жена си. Всичко това се случва в 1-вите 5 минути на филма. Той е луд, психично неуравновесен, докторите казват, че по-добре е да е в лудница, но срокът му е изтекъл и майка му става гарант. Крещи, чупи, всичко в къщата посред нощ, без да иска наранява майка си, защитава се от баща си като го удря, става и трагично и комично - Dramedy/Seriocomedy.
Когато на психично болен човек му се разпадне живота, тогава съвсем се разпада живота и на околните, той намира само за едно да живее: да се събере отново с жена си. Той среща друга луда - сестра на жената на негов познат, и без да иска се запознава с нея. Тя полудява, когато умира мъжът и, а тя си е била и малко полудяла и преди това, също като и 1-вия герой. Оттук става малко извратено с доста черен хумор - смях, истерия, сълзи и яд, извратени мисли, разкази и желания, и куп още странности. Въпреки всички противоречия във филма, лудата се влюбва в лудия, но той... я използва, защото тя познава жена му и може да и предаде тайно нещо (защо тайно - защото той има ограничителна заповед да не е доближава и да не я заговаря). Така той иска тя (лудата) да носи писма на жена му, а той ще и помогне да се справи с проблема. Идеята е той да покаже на жена си, че вече не е луд, а е позитивно настроен оптимистичен добър човек като помага на хора, които са били като него. Но не се случва всичко както той го очаква, защото иска да се сбилижи с любимата си жена чрез друга, която го обича.
Целият филм е като морален учебник, които визуализира директно злият свят, който се опитва да те изяде, докато ти си изгубил всичко и все пак намираш сили да се изпрaвиш, но светът ти взима и тези сили - този път ставаш напълно безсилен и все пак светът не е свършил.


Опитах се да не издавам сюжета, а да го накъсам като покажа идеята на филма и оттук филмът започва. Ако трябва да го погледна като обикновен филм, не става, не е като филмите, които разчитат на ефекти и музика. Това е един филм, който се основава на диaлозите. Двама луди си говорят за проблемите, но той е несъобразителен идиот, постоянно я обижда, затова че е ку*ва, след това се утешават и разговора продължава... между двама луди. Филм, който е морален учебник, изпълнен със символи, представляващ най-вече диaлог. Двамата бягат по една и съща улица, по която странно не се движат коли в дадените моменти, но това не мисля, че е от значение, и си говорят. Така завързват приятелството си и така и свършва филма - със бягане по една улица. Въпреки всичко, трагичен край, но в случая нямаше начин някой да не загуби играта. Наистина уникален филм, показващ лудостта, проблемите и маниите на обикновените хора.

Най-простото определение за филма - оптимистичен филм без жанр, който се помни дълго.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #895 -: Февруари 11, 2013, 01:04:03 pm »
И ето линк към горния филм.

Определено филма си заслужава - говори се за подкрепата, вярата в себе си, щастието, оптимизма, волята и постиженията.

Silver Lining Playbook [Наръчник на оптимиста]
http://www.youtube.com/watch?v=Lj5_FhLaaQQ


А ето и снимка на актрисата

« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 01:10:09 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #896 -: Февруари 12, 2013, 03:17:10 pm »
Сетих се за http://www.imdb.com/title/tt0325805/ , при първа възможност ше го изгледам . Много добра роля на Никълъс Кейдж , доколкото помня .
Иначе ше видя и тоз Наръчник , щото ми се вижда интересен .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #897 -: Февруари 12, 2013, 08:06:04 pm »
Ако търсиш интересен филм гледай друго. Наръчника 100% не е.  :freak: Всичко е разговори, скучен е, но е много смислен, защото на пръв поглед показва разговори на побъркани групи от хора, но според мен искат да покажат обикновените хора, без "префантосаните аристократи". И няма ефекти, затова е overtrolled от децата.  :wink:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #898 -: Февруари 13, 2013, 03:36:48 pm »
За Тарантиновците  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #899 -: Февруари 15, 2013, 02:17:37 pm »
Още един сериал , който заслужава внимание
http://www.imdb.com/title/tt0384766/?ref_=fn_al_tt_1

Особенно ме радват момнетите , когато , различните фенове на идеята за "република" убеждават сената да ги подкрепи  :freak:
Идва Цезар и разправя : Ако не ме подкрепите , ше ви таковам мамата. После идва ред на Марк Антоний - или сте с мене или ше ви изтепам . След това и Октавиан - сената е против него , ма той има войска и го боли фара  :smart:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост