Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 317734 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #810 -: Октомври 23, 2012, 05:27:06 pm »
HITCHCOCK

Голямо чакане пада и като се сетя, че има още 3 месеца... Това ще е уникален филм, защо го бавят повече от половин година като е готов  :puppyeyes:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #811 -: Октомври 24, 2012, 10:44:37 am »
ОООоооо  кеф кеф кеф  , Големия Хич е бил якия шемет , ше се чака с интерес  :smart: :smart: :smart: :smart:

Незнам защо , но се сетих за
http://www.imdb.com/title/tt0101540/
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #812 -: Октомври 24, 2012, 08:57:13 pm »
Ми на мен любимият директор, продуцент, режисьор изобщо човек на киното е Хичкок. От 20-годишен прави разни филми и има уникалност в творенията си: винаги сцените са с 1 човек, когато са 10 човека в стая и говорят се показва само говорещият. Просто много уникално направено а и той въведе типа филми - скай ботъл мууви (sky bottle-movie). А както повечето знаят bottle-movies са филми с 80% от действията в една стая (както Дявол в асансьора), а неговото определение със sky дойде с филма "Птиците" - всичко се случва в отделни къщи под небето, но се акцентира на самите същества, откъде са дошли и кой ги е създал оттам и ужасните им нападения над хората.

Просто Алфред - най-големият.   :up: :up:  :freak:  :up: :up:

P.S: Нищо лично за Скорсезе просто малко го hate-вам, заради Hugo... Много безсмислен филм и обра Academy Awards, просто много се разочаровах; проверих пълните критерии за всички области, които спечели и мога смело да кажа, че имаше за 2 от тях друг победител, поне според критериите и професионални оценки от българи, но все пак е добър.

The Departed - много добър
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 09:13:13 pm от Abken »

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #813 -: Октомври 29, 2012, 11:58:59 am »
Silver Linings Playbook ще го гледаме в България (по кината искам да кажа, а не от торент сайтове) 2 седмици преди Оскарите, а филмът е по кината по целият свят от седмици. Това е официaлна дата и се придържат българските кина (може да го видите във повечето сайтове на киносалони) - 8 февруари. Миналата година имаше филми носители на Оскар, които при нас се видяха 4 месеца по-късно, а преди години имаше такива, които никога не ги пуснаха. По нашите кина пускат толкова глупави филми, че просто те е жал, че си дал 7 или 15 лева... Както когато почина Ledger пускаха година и половина по-късно филми с него. Имам чувството, че в България се прави всичко за пари, а не за задоволяване на интересите на хората, ако е така - жалко.  :rolleyes:

P.S: Link
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 12:01:17 pm от Abken »

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #814 -: Октомври 30, 2012, 09:14:21 am »
http://www.imdb.com/title/tt0120917/

пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пра,пралеля  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #815 -: Ноември 04, 2012, 05:02:10 pm »
Cloud Atlas
Едно голямо браво, ходих в Англия специално да го гледам + още един филм (Арго), но като цяло облакът е велик, рядко се случва нещо такова да се види и от петък го има и при нас, така че го препоръчвам на всички. Е на тoва му викам разгъване на екзистенциални проблеми, а не на онова тъпо Дърво (Tree of Life) с Брад Пит (пълна скука, безкрайни оперни песни на фона на космоса, на получаването на планетите, клетки или сравнения от типа прераждане от стегозавър на човек, тормозът преди и сега...). Това е много по-качествен филм, много по-интересен и отново разкрива даже много по-добре тези екзистенциални проблеми (условия и проблеми за съществуването, какво е достатъчно за живеене, за самото съществуване и други). По-меко го сравниха на предоскарните зали, но пак в негова полза (на облачето).

Неактивен Eltarion

  • Knight
  • *
  • Публикации: 27
  • EVO Karma: 1
  • wow user
  • ISP: Evo.bg
  • Герой: Eltaron
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #816 -: Ноември 04, 2012, 05:30:22 pm »
Специално си ходил, за да гледаш филм? И колко ти излезе?

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #817 -: Ноември 05, 2012, 12:47:50 pm »
Специално си ходил, за да гледаш филм? И колко ти излезе?

Аз като цяло имам малко работа до разни страни, за повече сигурност за едни неща, но повечето ги пращам по криптирана линия, но когато ми се наложи да ходя до Англия по работа, а има и хубави филми (някои, от които в нашата хубава страна идват след месеци), ми идва добре. Обичам да си "смесвам" работата с личния живот (забавления и прочие). Като цена ми излиза самолетните билети, билетите за Cloud Atlas, Argo и пътните в града.
 И някой ще се запита защо бързам за филми и ходя по чуждестранни кина, а не искам да присъствам никога на So Independent фестивала... Според мен е загуба на време, браво на хората, искащи да подтикнат хората да следят и да се интересуват от филми и темите, засегнати в тях, но да оценяват филми от 2002 и да е толкова силно рекламиран фестивал...  :-?

P.S: Много, много искам да се добера до седалка поне на Hоминациите за Оскар... Взет съм в някакъв лист и ако ме приемат (не знам по какви причини са поканите на хората от листа), ще ми пратят цената за активация на номера на поканата и ще мога да отида, та някой знае ли по какъв принцип пращат поканите от записаните ?  :unsure:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #818 -: Ноември 06, 2012, 09:26:15 am »
http://www.imdb.com/title/tt1615065/

дОбър филм , отдавна не бях гледал нещо , което постоянно да привлича вниманието и да не изтъпява в един момент  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #819 -: Ноември 16, 2012, 04:09:49 pm »
Специално за Абкен :




Иначе , най - после гледах "Черният Рицар: Възраждането" . Само не ми хареса , че уж трябваше да е последния " черен рицар " , пък те не си оставиха "вратичка" за продължение , а направо цял портал .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен BulgarianSS

  • EVOWOW Fan
  • Challenger
  • *
  • Публикации: 2655
  • EVO Karma: -87
  • Искам да стигна -1000 репутация !
    • Star Gate of EvO
  • ISP: Pernik Lan
  • Side: For The Horde
  • Герой: Skins
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #820 -: Ноември 17, 2012, 10:07:02 pm »
Това ми е интересно и утре ще го преслуша,:

http://zamunda.net/details.php?id=330840&hit=1
"Stay Foolish, Stay Hungry"

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #821 -: Ноември 20, 2012, 11:27:39 am »
Започнах това: http://www.imdb.com/title/tt1844624/
Дооста смущаващо за 3 часа сутрита  :freak:
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #822 -: Ноември 23, 2012, 11:09:21 am »
Ти нема ли да пораснеш най - сетне и да спреш да ги гледаш тия простотии бе  :smart:

http://www.imdb.com/title/tt0057012/

Не съм се радвал така на филм от .... май никога не съм се радвал така .
Ако , случайно Абкен получи разрив , като види филм от 64-та , обещавам да му нося портокали в болницата  :cool:

Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #823 -: Ноември 23, 2012, 03:12:37 pm »
НИКОГА!
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #824 -: Ноември 23, 2012, 03:49:37 pm »
http://www.imdb.com/title/tt0057012/
Ако , случайно Абкен получи разрив , като види филм от 64-та , обещавам да му нося портокали в болницата  :cool:

Е аз харесвам филми от миналия век, просто предпочитам да гледам по-нови, колкото и да са по-безсмислени, все пак от "новите" има и майстори, които продължават да правят филми.

А относно Рицаря, колкото и голям портал да има за следваща част - няма да има (за жалост). Говори се, че Нолан ще прави (но за 2015-2016) филм, за живота на някой от персонажите на филма. Предполага се, че ще даде ранния живот на The Joker, връзката между Харви Дент и Сал Марони The Boss, запознаването на Батман с тези персонажи, но в началото на историята за Батман. (Нещо като последните Х-Меn филми, които са за отделни герои от поредицата, самото начало, ранната им биография )


P.S: Портокалите ще имат ли часовников механизъм (отвънка изглеждащи вкусни, сладки и сочни, а в същност като един механичен часовник, който се навива от "големите" на деня или от самия Дявол, също както хората   :idea:) ?