Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 316697 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #645 -: Април 12, 2012, 03:27:02 am »
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #646 -: Април 12, 2012, 03:33:50 pm »
I am reading, reading and reading... I don't know what I am reading but I can't stop... Ooh! Can I guess ? It is a trilogy for our DISTORTED world !
Stephen King for Hunger Games/Catching Fire/Mockingjay


Чувствам се вдъхновен да чета творби похвалени от King, но това което казва за "DISTORTED world" е така. Показани са моменти от нашия живот, но с много добра алегория чрез бъдещето. Харесват ми книгите с това, че в тях има "равни части съспенс и философия" и това не е казано от мен. Винаги наличието на съспенс в дадена книга или филм увеличава емоционалността, а когато се добави и философия, тогава вече се затваря един цикъл, тогава книгата се обогатява с моменти, в които липсват други лица и обекти - единствено героят, на който проследяваме мислите, чувствата и емоционалното му състояние. Харесва ми дистопията (антиутопията), а времето на действие на разказ за едно такова "антиyтопично" общество не може да бъде сегашно (единствено в бъдещето можем да си се представим по този начин).

Препоръчаха ми също и The Maze Runner (Trilogy) !

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #647 -: Април 12, 2012, 04:47:32 pm »
http://www.imdb.com/title/tt2061702/   :puppyeyes:
Аниме ? Ти да видиш . Една приятелка , яко фенка и само ми надува главЪта с тва Наруто ли е , кво е  :down: Е не ме радва тоя жанр ........ съжелявам  ;-)

Иначе , шото видях че е отбелязан като късометражен и се сетих за
http://www.imdb.com/title/tt0425458/
27 минути разтърсващ , ама мноооого черен хумор , с още по - разтърсващ край . Абкен и жените да не гледат , щото може да ме намразят   :evilmad:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #648 -: Април 12, 2012, 05:11:29 pm »
Има много голяма разлика м/у Наруто и това, което аз пуснах. А иначе това, което ти си пуснал единият ми съквартирант щеше да ми го праща и така и не се накани, амаа  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #649 -: Април 12, 2012, 08:17:06 pm »
Наруто е много тъпа анимация - чети комиксът направо - там действието е много по-бързо. В анимацията - директно ти го казвам - е мудно, депресиращо, еднооообразно и безкрайно изкривено (дъждът, атмосферата - всичко е направено супер депресиращо с цел) - чак след 300-350тия епизод започва малко да се разнообразява и да има и нотки на хумур и приятелство, и положително отношение.

"The burning plain" - интересен филм, като всеки друг, малко неясно с това "напред-назад" (да бяха сложили едни дати и години при смяната на времето, за да се ориентира човек по-лесно, както правят в другите филми). Тя главната героиня, доколкото разбирам, няма чувствителност за болка (за усет не разбрах) - сега го гледам филма.

Препоръчвам ти:

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2ката е като 1, но с обновена графика и сюжет)
http://www.youtube.com/watch?v=Pn1cDfaMoLg



Гледай клипът - невероятна анимация!

и

Shaman King
http://www.youtube.com/watch?v=EPPpXHyCYL0
« Последна редакция: Април 12, 2012, 11:18:06 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #650 -: Април 12, 2012, 11:10:23 pm »

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2ката е като 1, но с обновена графика и сюжет)
http://www.youtube.com/watch?v=Pn1cDfaMoLg



Гледай клипът - невероятна анимация!

и

Shaman King
http://www.youtube.com/watch?v=EPPpXHyCYL0

За тези двете и аз съм съгласен, въпреки че съм гледал само 4-5 серии от първия сезон на Химика

Наруто е много тъпа анимация - чети комиксът направо - там действието е много по-бързо. В анимацията - директно ти го казвам - е мудно, депресиращо, еднооообразно и безкрайно изкривено (дъждът, атмосферата - всичко е направено супер депресиращо с цел) - чак след 300-350тия епизод започва малко да се разнообразява и да има и нотки на хумур и приятелство, и положително отношение.

Аман от необразовани, които се изказват неподготвени

1. Naruto; Naruto Shippuuden; Shaman King; Fullmetal Alchemist; Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Bleach и други подобни не са никакви анимации. Те са АНИМЕ-та Разликата между анимация и аниме е огромна от тук до небето.

2. Комиксът, за който говориш не е никакъв комикс, а МАНГА

3. Като те гледам как разсъждаваш си гледал само Naruto, когато е бил малък. Един съвет - изгледай по - бързо тези 220 епизода, от които последните ~ 90 са филари ( нямащи нищо общо с главната историята, но разкриват второстепенните истории ) и започни да гледаш Naruto Shippuuden. Там действието е по - интензивно

4. Когато анимето настигне мангата се пускат така наречените филари, за да може мангата да напредне достатъчно и да пуснат пак сериите по главната история

5. Това, че в някои серии арта е малко лош зависи от екипа, който рисува самата серия. Ако започнеш да гледаш Naruto Shippuuden ще видиш много епизоди с перфектно качество

6. Къде ги видя тези 300-350 серии  :blink: :blink: Naruto - 220; Naruto Shippuuden  днес излезе 258 серия, която е обобщаващ филър понеже има годишнина 10 години откакто е пуснато анимето и продължават да излизат серии. Отделно има потвърдени слухове за Naruto Akippuuden, но докато се стигне до там ще минат поне 2 години още

7. Ти какво искаш да гледаш в един филм - бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой-бой без никаква история ? Наруто е shonen тип аниме - тоест историята на отделните, герои, тяхната съдба, мотивация, гордост и други подобни качества са по - важни от битките ( което на моменти е малко дразнещо по време на битка главния герой да започне да говори и да се надъхва сам, но се преживява )

Вземи прочети малко в гуугъл и тогава пиши

Ако искаш да видиш разликата между аниме и анимация изгледай http://zamunda.net/details.php?id=305727&hit=1 и след това изгледай http://zamunda.net/details.php?id=198841&hit=1 Ще добиеш представа ( надявам се )
« Последна редакция: Април 12, 2012, 11:14:45 pm от dobermana »
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #651 -: Април 12, 2012, 11:26:36 pm »
На Натуро съм гледал кажи-речи всичките епизоди до сега:
Naruto Episodes 1-220
Naruto Shippuden Episodes 1-230 (последният в момента е 258)

И затова ти казвам - най-долната боза, която съм гледал е. Като го сравнявам като: разнообразие, идеи, теми, атмосфера (положителна, ненатоварваща, оптимистична), практичност в живота - оценката ми е 2.0 . Много голяма боза. Затова и препоръчвам другите 2, защото имат идея, теми за борбеност и приятелство, и т.н. Докато Наруто е плоско и еднообразно почти цялото - имаше няколко епизода по-интересни за Гаара и историята му и положителните епизоди в обучението на Наруто от Первезният-сенсей. Останалото е еднообразно - особено до 200ния епизод на 1цата - там са 1 към 1 епизодите - и като атмосфера, и като всичко - еднообразни до пукване. Казвам го, защото това е загубено време от моя живот  :cap:

Затова и препоръчвам, ако се гледат някакви анимета по-дълги като епизоди, това да са Алхимикът или някое друго, което има разнообразие и запълва деня ти, а не да те убива от скука.

Ако си ученик - учи за изпитите - с диплома е по-лесно.
Ако си студент - учи за изпитите - с диплома е по-лесно.
Ако работиш - набий си една чи*** или излез с гадже/приятели, или гледай някой филм.
Но не си губи времето с Наруто анимето. Мангата си я чети - тя е бърза и интересна - там историята и всичко е концентрирано, докато в анимето се опитват да "запълнят" безкрайно много епизоди и анимационно време с нещо супер кратко, и съответно, се получава боза. Във Алхимикът, както и почти всяко друго аниме или анимация, историята е концентрирана, защото е богата на теми и идеи, докато сценаристите на Наруто май са гледали само черни и песимистични, и адски еднообразни филми през целия си живот  :wink:

Никой не може да ме убеди, че аниме-бозата Наруто е нещо интересно - достатъчно голям съм и съм чел и книги много, и филми съм гледал, и поезия съм чел и писал, и мога да преценя кое е интересно и си заслужава да гледам. (поради тази причина не го препоръчвам на никого)
« Последна редакция: Април 12, 2012, 11:35:21 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
« Последна редакция: Април 13, 2012, 12:21:30 am от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #653 -: Април 13, 2012, 12:20:34 am »
Мангата си я чети - тя е бърза и интересна - там историята и всичко е концентрирано, докато в анимето се опитват да "запълнят" безкрайно много епизоди и анимационно време с нещо супер кратко, и съответно, се получава боза. Във Алхимикът, както и почти всяко друго аниме или анимация, историята е концентрирана, защото е богата на теми и идеи, докато сценаристите на Наруто май са гледали само черни и песимистични, и адски еднообразни филми през целия си живот  :wink:

Жестоко си се объркал ша знайш. В Алхимика и Краля на шаманите историята както казваш е концентрирана и кратка поради липсата на идеи за развитие на историята. В Наруто от друга страна историята не е концентрирана основно върху главния герой и от тук има много и най - различни идеи за развитие на историята. Сценаристът на Наруто е само един - личи си колко си го гледал. Скоро ще излиза шести филм от Naruto Shippuuden ( засега последен ). Това да ти говори нещо ?


Никой не може да ме убеди, че аниме-бозата Наруто е нещо интересно - достатъчно голям съм и съм чел и книги много, и филми съм гледал, и поезия съм чел и писал, и мога да преценя кое е интересно и си заслужава да гледам. (поради тази причина не го препоръчвам на никого)

Като гледам никой не може да те накара да мислиш трезво  :woot: Спирай да пишеш по тази тема и най - добре започни друга  :clover:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #654 -: Април 13, 2012, 08:12:07 pm »
"Аниме (на японски: アニメ, [ɑnime]) е съкращение на думата анимация. " Справка уикипедия .
Има три основни вида кино - игрално , документално и анимационно . Анимето не ми се вижда нито игрално , нито документално , следователно си е чиста анимация , като вземем на предвид , че все пак е рисувано  :freak: Разбира се , както в игралните филми има различни жанрове , така е и в анимациите . Не е задължително анимациите да са детски филмчета . Например "Семейство Симпсън" , е нема такава пародия на американското общество .
Защо анимето не ми харесва . Може би защото когато разтях ( все пак вкусовете на човека се формират в първите 15- 18 години ) не беше разпространено тука . Просто някак си , самите рисунки са ми противни ..... бе направо са си грозни ама карай   :smart:  Не го разбирам , а и май не искам да го разбера . Комикси също не харесвам , прекалено буквални са ми. Демек казва ти се , " тоя направи тва" и ..... оп рисунка веднага. Не стимулира въображението. Извинявам се , но малко като за малоумни ми е тва  :doh: :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #655 -: Април 14, 2012, 03:11:13 am »
Иначе , шото видях че е отбелязан като късометражен и се сетих за
http://www.imdb.com/title/tt0425458/
27 минути разтърсващ , ама мноооого черен хумор , с още по - разтърсващ край . Абкен и жените да не гледат , щото може да ме намразят   :evilmad:

трябва ли да се притеснявам, че ми хареса и даже се смях  :smart:
The weak will always obey the master

Problem

  • Гост
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #656 -: Април 14, 2012, 04:11:25 am »
American Pie 9 !!!!!!!!!!!

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #657 -: Април 14, 2012, 09:00:23 am »
трябва ли да се притеснявам, че ми хареса и даже се смях  :smart:
Филма е много дОбър , на мен ми беше смешен само епизода със заека . Тва във влака беше доста болно . Там определено не се смях  :cool:
« Последна редакция: Април 14, 2012, 09:02:21 am от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #658 -: Април 14, 2012, 10:57:27 am »
Филма е много дОбър , на мен ми беше смешен само епизода със заека . Тва във влака беше доста болно . Там определено не се смях  :cool:
значи трябва да се притеснявам  :puppyeyes:
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #659 -: Април 16, 2012, 08:45:58 pm »
Еее, какво стана с хубавата тема, няколко дена бях в чужбина и нямах време за форума и... Относно аниметата и анимациите, според мен, щом не са с артисти не става. Значи и хентай да ми предложите ще кажа, че е детско, е то си е детско де, някои критици наричат хентая детска стимулация. Анимациите и аниметата или каквото и да е рисувано са безсмислени неща, но има хора, които им е приятно да гледат "рисунки", но това са повече деца до 5 годишна възраст. Помня като малък имаше разни Ну погoди, Попай морякът и прочие, но помня, че ги гледах до 5-годишен, някак си не ми изглеждаха добре, после Междуцвеждните войни ми харесваха, но прекалено лесно за разбиране ми изглеждаха хора като Чубака... Не са били прочути компютърните технологии и хората са обличали костюмчета. Първият филм, който се счита, че използва разни компютърни графики е 2001:А Space Оdyssey (Иво, не ме критикувай, че казах, че Кубрик е минало :freak:). Та искам да кажа, че когато бях малък навлизаха постоянно филми в България, имаше едни кина, най-голям кеф изпитвахме децата на по 5-10 годинки да се съберем 2-3 и да отидем на лятно кино и гледахме разни филми... Искам да кажа, че много от преди да се родя е имало анимации и прочие, но съм се някак си отвратил от тях, ако някой ме принуди бих гледал нещо малко по-смислено, например да гледам анимация с децата си и да се правя на заинтересован. Последно гледах с едно познато семейство, искаха да им пусна на "големия екран" (65" телевизор) една анимация "Ранго", и аз се съгласих какво да ги правя. Ами не избягах, гледах го заедно с тях, не беше толкова зле, но е просто поредната анимация, за децата е много добре направено, та чак и за големи е интересно, но мисля, че за "големите" трябва поне "игрални" филми, в които има смисъл, алегория или поне интерес. Всеки има вкус, но имам чувството, че не ни е на годините да гледаме "рисунки". Давам пример: аз съм най-големият фен на Ордена на асасините (стотици пъти превъртване на играта и следигрово време години, това е като се превърти има free play за развиване и той е месеци, плюс книгите и всичко, което се сетите), но има късометражни филмчета, за допълване на историята, без тях изглежда нецяла историята, гледал съм ги разбира се, много добре се разкриват детайлите, дори по-добре, но не ми изглежда правилно да гледам рисувано филмче, та то дори не прилича на cutscenes от играта... Дори да съм до смърт фен на дадено нещо, няма да ми е толкова кеф да гледам анимационно филмче свързано с историята, било то дори кървища или хентай, за мен това са детски неща.
Хайде спирам да коментирам, просто си оставам на мнението, че това са филми за малките деца, вниманието на тези анимации/анимета са насочени за малките, най-много 12-годишните, а не за 16-18-25-35-50-100 годишните. Като изписах тези възрасти сега ще кажа нещо интересно, в което можете и да се намерите.

Възрастови граници в киното:

  • 6 месеца - 3 години
    Това е периода на осъзнаването на живота (2 етапа в развитието на човека според Фройд). Сега говоря само за "киното" (ако може така да се нарече във всичките категории). Преди 6-месечна възраст малките не могат да различават още така добре какво е това пред тях, което им говори, те не могат да различават самата картинка какво представлява, затова говорим за след 6 месеца. През този период се насочва за анимации, свързани с вървящи плюшени играчки и други "бебета" (деца), участващи в анимацията (те разбира се не знаят, това са просто компютърни анимации и декори). Важно е за тази категория е за образуването на характера след 25-годишна възраст (на 25 години се приема, че хората приемаме истинското си образувано вече "Аз"). Затова стриктно се спазват правилата на категорията, ако не се гледат такива филмчета (или да не ги занимават с подобни неща), те когато "пораснат" ще имат вредни навици като дъвчене на разни предмети (защото вместо да се занимават с нещо те приемат навици от оралния cтадий), пасивност, наивност, те ще бъдат научени, че светът се върти около тях и каквото кажат това става, егоизъм, неорганизираност, немарливост, ще чакат на готово много неща.
  • 3-7 години
    Набляга се на анимации и филми за задоволяване на детски интерес. В тази категория се добавят леките емоционални сцени - в анимациите изчервяване и друго емоции, в филмите прегръдки, дори целувки, но кратки, като загадка. В този етап трябва да се започне да се забравят "мама и тати", показват се за първи път по-лични неща, по-самостоятелни, че възрастните ходят на работа и това е важно, че децата ходят на училище и това е важно, че има едно нещо, наречено любов, и то не е срамно. Последствията от грешки в тази категория са отново наивност и чакане на готово, но тук вече има по-тежки последствия - срам от другия пол, сприятеляване само от същия пол, дори намразване и отвращаване от другия пол.
  • Филми без възрастово ограничение (B)
    Тази категория се дели на няколко подкатегории:
    • Филми, които са си предназначени за деца;
    • Филми с трудно разбиращи сцени, но умело цензурирани, наречени филми за всички възрасти (U)
    • Филми с непрепоръчително съдържание за деца без придружител, но изборът е на придружителя (PG) (тук се включват филми с малко "насилие", включващо малко кръв, а също и сцени, в които има сексуален мотив като разсъбличане на двама души, но цензурирано, само загадъчно и приключва сцената до тук, или мотиви за търсене на биологични родители, забременявания и прочие)
  • Филми с възрастова категория 12
    • Препоръчителни (C)
      това подсказва, че е от жанра екшън или трилър, с малко по-гореща еротика, но сцените са пипнати, елегантни, без излишна жестокост и са необходими за развитието на сюжета. Такива са "Железният човек-2", сниман по прочутия комикс, "Стоун" с Робърт де Ниро, "Агент Солт" с Анджелина Джоли, "Генезис" с Леонардо ди Каприо, както и "БСП - бесни страшни пенсии", направена с убийствено чувство за хумор.
      Максимума при тях е насилие с кръв и хвърчащи части от тела, а също и еротични сцени с голи тела, които са завити под завивките на легло, е естествено с пропуск в самите действия (при тези филми вече е нужно осъзнаване на детето, че филмите НЕ са реални случки и може да видят по-напред през годините си и по-тежки сцени като обезглавявания и прочие, така че те осъзнават последователно кое е реално и възможно и кое е нереално и невъзможно (фантастично), а за по-интимните сцени те вече разбират, че не са дошли от щъркела, не са паднали от небето, естествено повечето това го разбират и на 4, но не знаят процесите, е това е първият етап в научаването, че от любовта на двама души и чрез по-"срамни" за тях сцени става работата);
    • Забранени за лица под 12 години (C*)
      Това са вече филмите, които показват действията от горната категория, тоест показват разчленявания и прочие, но не по садистичен начин, а просто като за "детски кеф", както и действията на "голите тела под завивките", тоест не махат сцената, а тя е по-продължителна, но естествено цензурирана, така че да се разбере каква е същността и, но да е приспособена.
  • Филми с категория 16 (D)
    • Препоръчителни
      Тази категория вече почти е изчезнала, защото това е била категорията за забранените филми за под 12 години (а не препоръчителните), тоест това е било категорията 12-16, но в момента се среща някъде като "Филмът не се препоръчва за лица под 16 години" (не го бъркайте с гласът по BTV, който го изрича, тези филми са забранени, но е телевизия и няма как да се забрани), това са филми за 12-16 (12-15). В тях присъства вече леко по-усилени сцени от тези в последната категория, която казах, за забранените филми за лица по 12 години;
    • Забранени
      Тук бих дал няколко прости примери от последно време:
      "The Girl with the Dragon Tattoo", "The Skin I Live In" (от еротична гледна точка са в тази категория, поради факта, че и в двата филма са полуголи, на места ако имате програми за обработка на видео можете да хванете и в двата чисто голи сцени, но появата на интересните органи са за десетки от секундата), "Legion", "The Shutter Island" (легиона заради жанра си (Horror), а острова с Ди Каприо заради по-грубия екшън, макар че бих му дал на него С или C* най-много).
  • Филми с категория 18
    • Препоръчителни
      Такива са по-бруталните сцени и с по-разголените тела, това са единични случаи, пример за такъв филм не знам, но за сериал е Игра на тронове, който в 1/3 от държавите, където са го пускали по тяхни телевизии е с тази категория, а в другите държави и по другите телевизии (HBO) е забранен, но както казах по телевизия не може да се забрани, казвам за публично показване по телевизията (защото има такива места в другите държави, където се гледа телевизия);
    • Забранени за лица под 18 години
      • Филми, с едно ограничение - стигащи до крайния предел на еротиката (без показване на самото действие на половите органи, но често се показват след това) (X)
        Има и някои филми без еротика, но имат (X), това е една от най-рядко даваните оценки от комисиите (категорията (X) ).
        Филми с тази категория са:
        "Антихрист" (според мен невероятен филм, но си заслужава категорията), "Ninja Assassin" (според мен категория 16 е достатъчна, но си е извратен с толкова много кръв, та той цепва на някои аортата, то избликва 100 литра кръв ) и други.
      • Филми с категория (R18, по-често срещано като XXX), за тях не смятам да коментирам.
  • Филми, забранени за разпространение, изобщо спряни за гледане от всички (дори и по кината), напълно забранени (такива имаше миналия век, но след 2000 мисля, че има 1-2, но последните години мисля, че ги пуснаха в специализиран magazin в САЩ, разпространението им се наказва със затвор) (в нашия век са известни с категория 20, вече позволените за гледане)
    Преди 2 години пуснаха от 3:30-5:00 през нощта филм по HBO, който имаше категория 20, него го нямаше в програмата, вместо това се очакваше профилактика. Втората част на филма е забраниха напълно, защото всичките комисии по света се обединиха срещу филма, че определени сцени от филма могат да доведат рискове в здравето на зрителите, първата част беше забранена, но достигна киносалоните, след много критика, втората достигна от милиони киносалони в 8 специализирани и в 1 обикновен американски киносалон. Дадоха и втората част по HBO отново както първата. Гледал съм ги и двете, но са болни, Хитлер ряпа да яде пред тоя немски болен доктор, който няма да кажа какво прави в двете части, чудя се дали да кажа името на филма, защото и двете части ги има в някои български torrent sites... (Ако някой иска ще му го кажа на ЛС, няма проблем)



P.S: На мен лично ми допадат най-често филмите от категориите: от PG до X (но по-свестните от X категорията).

P.S.2: Не ми казвайте, че ми е дълга темата, не съм писал в тази тема от дни наред, а и мисля, че е по-добре да ги постна всичко наведнъж, а не коментарите отделно, после другото след 1-2 чужди поста и така да си правя само постове, смятам, че на едно е по-добре, все има някой приятелски настроен, с който ще коментираме по разните теми и филми.  :)