Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 296505 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #600 -: Април 01, 2012, 06:11:10 pm »
Аз, доколкото съм гледал предавания за "НАТФИЗ" и "Bailando" (в които участваха и актриси от българския театър), останах с много хубаво впечатление и положителни спомени.
Струва ми се, че малко актьори могат да изиграят богата гама от образи и са се специализирали в такива, които им е лесно да изиграят.

Ето снимки на актрисата Gina Gershon, която ме изкефи как играе злия герой във филма:
Everything She Ever Wanted
http://www.youtube.com/watch?v=VpMlt0QNDsE

Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #601 -: Април 01, 2012, 06:14:46 pm »
От старите режисьори най-много съм се занимавал с Хичкок. Много уникален стил има, най-много ми харесва уникалността на дадените сцени. Почти винаги (е има леки отклонения, но те просто се пренебрегват, защото той така го постига) дадените лица са самостоятелни. Когато говорят например 4 човека (ако ще и 20), когато говори даден човек, камерата не снима групата, а дава само лицето на говорещия. Два от филмите му, които така винаги ще ми представляват интерес са Птиците (на Хичкок) и Психо. 2 уникални филма... Но както казвах, обичам новостите, затова може да ви е направило впечетление, че "отхвърлям" филмите на миналия век. Не е така, просто обичам да говоря за филми с новоизгряващи жанрове с новоизгряващи звезди. Иначе не мога да отхвърля толкова велики филми, просто съм човек на новостите. Не съм имал честта да съм роден през периода на раждането и издигането на киното.
От темата "Любими филми, нови филми", коментирам втората част.  :)

Гледах Гневът на титаните. Ами какво да ви кажа, че съм си спазил на обещанието си, че ще е интересен филм, да интересен е, но лично за мен нито може човек да му се развие фантазията, нито нищо. Няма поука, няма философия. Сцените ми изглеждат прекалено гадни. Единствено мога да се изкажа за този филм като някакво непълнолетно детенце - "Еее, мноо як филм !" :freak: ... Просто, според мен е безсмислен филм, но интересен с визуални ефекти. Ето, единствено тази разлика мога да направя за филмите: кой филми са интересни, но нямат нищо съществено в тях; кой имат много теми за разискване, но откъм интересен, са пълна скука, занимаващи само с философски проблеми; кои са интересни и изпълнени с теми за разсъждение. Този филм е от първия тип - просто представляват лек интерес с много ефекти, нищо повече. С една дума не е пълна тъпотия, но е за такива, който обичат просто 3D екшън сцени за гръцката митология. Е то ми стана ясно, че няма да е много смислен филм още като видях оценката в IMDb - 6.5, е има много филми, които са смислени и имат такава оценка, но просто сравних, че Игрите първо бяха 8.4 Rate, после паднаха на 7.8, но за разлика от 6.5 се очакваше какво ще представляват тези титани... Все пак не съжалявам, че го гледах, имам ритуална традиция да ходя няколко пъти на кино през седмицата (дори и на вече гледани филми, за да отида с няколко различни компании, които ме искат) и нямаше как да си разваля ритуала.

  • Филми, които просто представляват лек интерес, но всъщност са просто банални сюжети:
    Transporter, Clash of the Titans, Wrath of the Titans;
  • Филми, натоварени с проблеми и теми за размисъл, но не представляващи особен интерес:
    The Tree of Life, Matrix, Winter's Bone;
  • Филми, съдържащи доза смисъл и доза интерес (добри филми , колкото е възможно за всички възрасти):
    Avatar, Prestige, The Hunger Games, The Green Mile, The Shawshank Redemption, I, Robot, The Book of Eli.

P.S: Game of Thrones - Да, това е един от хубавите сериали, изпълнен със всякакви сцени, каквито си пожелаеш...   :freak:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #602 -: Април 01, 2012, 06:59:46 pm »
За титаните , още от трейлъра си личи , че единственото нещо което може да впечатли образован човек на средна възраст е музиката. Така беше и с предишната част .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #603 -: Април 01, 2012, 07:02:41 pm »
Аз пък гледам Wolf's rain  :freak:
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #604 -: Април 01, 2012, 07:44:51 pm »
People Like Us

Изглежда ми, че ще бъде интересен филм като съдя по плотовете. Интересна история ми изглежда, също и актрисата от Игрите и от филма с Russel Crowe (The Next Three Days) главната героиня (Елизабет Банкс).

Току що догледах The Beaver (Бобърът), странен филм, слагам го между графите, които одеве написах, комбинация. Има леки теми за размисъл, не е от най-интересните, но става за гледане.
В него участва Jennifer Lawrence (Игрите...) като второстепенен герой, това е причината да го изгледам, но не съм впечетлен (е как - щом не е в главна роля...  :freak:)

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #605 -: Април 01, 2012, 08:07:27 pm »
В момента като гледаx по BTV за анонимните хакерчета и се сетих за един много добър филм, който просто мога да нарека един от най-добрите съвременни филми:
 V for Vendetta

Много добра идея за сюжет и артистът, който играе "V" е интересна личност, играеща все подобни роли.



 


Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #606 -: Април 02, 2012, 12:09:33 am »
И един велик филм:

Catch me if you can
http://www.youtube.com/watch?v=LX1lmViCn3k
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #607 -: Април 02, 2012, 09:12:18 am »
Ахах, да, за фалшификатора, това е и биографичен филм, което го прави още по-добър. Чел съм биографията на Frank Abagnale Junior.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #608 -: Април 02, 2012, 03:02:12 pm »
http://www.imdb.com/title/tt0221027/
Тва си заслужава да се гледа по много пъти заради кака ви Пенелопе и батко ви Деп. Пък и като филм е супер .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #609 -: Април 02, 2012, 06:31:03 pm »
"Catch me, if you can" вчера почнах да го гледам, но стана 12:00 и трябваше да заспивам. Днес ще го гледам. Не е просто за фалшификатор, има и любовна история много добра.

"Inception" директно го изтрих на 20тата минута - много прост филм.
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Anomander

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 208
  • EVO Karma: 18
  • mitsubishi evo user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Raest
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #610 -: Април 02, 2012, 08:11:00 pm »
 За Inception няма да се съглася с теб - филмът е шедьовър.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #611 -: Април 02, 2012, 09:22:01 pm »
Inception e един от най-великите филми... Не съм виждал другаде такава наслоеност на измерения и материи. Но много е важен да се гледа целия и да не се изпуска и едно изречение. Този филм е уникален. Първо дават за един много стар дядо азиатец, а той всъщност се оказва приятелят му, с които след това във филма обикалят из измеренията, но тъй като той не успява да се измъкне, той влиза в безкрайния "ад" и пада безкрайно дълго, докато се връщат материите и всички се озовават във втория слой на измеренията, но те си мислят, че са в първия и, че жена му е умряла в истинския живот, като си е помислила, че като умре ще се върне в реалността, а то в действителност тя е била в 2-рия слой и така тя не е мъртва, а просто се е завърнала в реалността, но него това го изяжда отвътре, затова няма как да се сети, че живее във 2-рия слой. И целият филм се разказва в 2-рия слой, никога не е показана реалността, това се разбира чак в последната секунда, даже мога да кажа стотна от секундата на филма, когато всичко е тъмно и започват да показват филмовия екип ("буквите"), но е важно да се усети момента, когато не пада неговия идол (пумпала) и тогава зрителя разбира, че всъщност той се намира в 2-рия слой, а жена му е в реалността. Някои ще попитат защо идола му падаше, а уж в същото измерение - не (уж реалност, пък стана нереално). Ами простия отговор - той иска всичко така да се случи (важен е момента, че каквото си помислиш - това се случва), тоест той иска да е в реалността, така 2-рия слой е за него е реалността и идолите му падат. Просто уникален филм. Бас ловя, че 10% от хората гледали този филм осъзнават, че пумпала му не пада, че той е в 2-рия слой, но сигурно няма и 5% от хората, които са гледали само 1-2 пъти филма , които да са усетили, разликата, че уж е в реалността, идола му показваше реален слой, а изведнъж показва, че същото измерение е нереално. Просто не се ли проследи 5-10 пъти филма няма как да се разберат тънкостите. Най-важното за този филм, според мен, е да се осъзнае, че жена му не е мъртва, но той се съсипва заради това, че е умряла заради неговите технологии, тоест генезисът го е "объркал".
Също интересно нещо, което може да се осъзнае е, че всички онези хора, с които се познаваше (студентката, включително) са нереални, просто той искаше да види някой, който би му помогнал да осъществи мечтите си, да постигне така, че да види децата си... В този "реален" свят, в който започва филмът, е 2-рото измерение, в което са влезнали той и жена му (тук идва и един голям въпрос, който може да бъде разискван винаги, нямам толкова знания, нямам написан сценарии, режисура - жена му истинска ли е била, тоест има ли деца, за които той мечтае да види, или просто е нереален обект, измечтан от него, за да има деца, за които да мечтае). Този филм дава много теми за размисъл, просто за мен е един от най-уникалните филми в световното кинематографично изкуство. В този филм по 1 въпрос може да има 10 мнения... Мога да кажа с открито сърце, че този филм е много по философски и утежнен от Аватар, но не е и без интерес, обратно - много си е интересен филмът, е Аватар е по-интересен, но няма качествата на Генезис.
Друго смятам да не коментирам, ако някой иска да вземем една тема от филма и може да поспорим по нея.   :)

P.S: Извинявам се ако имам грешки, но в момента имам работа на лаптопа и трябваше да пиша от телефона.  :confused:

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #612 -: Април 02, 2012, 10:18:58 pm »
Inception e един от най-великите филми... Не съм виждал другаде такава наслоеност на измерения и материи.

Честно, точно такова "наслояване" на измислени теми ми втръсна и затова го изтрих. Четох до скоро "Сага за войната на разлома" (Реймънд Фийст) - бозава книга и плоска (3 тома по 300 стр.) След това започнах "Легенди за Войната на разлома" (продължението демек) - отново 3 тома по 300 стр и повече - отново същата боза, но малко преправена. След това хванах "Джими ръчицата" (пак от същия автор, но го е писал заедно с друг автор и е заимствал негови герои, като случките ги е вкарал във своя свят и е станало страхотна книга!) Та идеята ми беше, че в първите 6 тома бозата беше с описанието на "магичното" - автора си беше добър в писането на бойните сцени и селския бит, но от магии грам понятие нямаше и се опитваше да придаде "забулен" и "тайнствено-необясним" смисъл от което направо прескачах епизодите обясняващи някакви "магични неща" - а въпросния автор имаше склонност да пълни по 30 страници за най-малката глупост, която му е хрумнала.
Нещо подобно е и "Inception" - плоско и безмислено изсмукано, като не видях да се задържа вниманието върху екшъна и някаква история, а върху някакви "необясними" и "модерни" неща. Затова го и изтрих. Ако е фантастика, то трябва да държи здраво на екшъна или на героите и техните преживявания и индивидуалности, или на някаква любовна/бойна/... история, или на някакви конфликти/любови/взаимодействия в техния свят - т.е. нещо интересно. Затова и плоски филми/книги от жанра "фантастика" пълни с философии, не ги гледам. Просто от фантастиките няма какво да научиш - те са фантастики, особено когато се говори за магичното. Магията и "свърх способностите" на човека са си такива, каквито са - те не се променят (имат разбира се степени на постижение). Променя се техническият прогрес (виж "Капитан Немо").

Затова от фантастиките признавам единствено: книгата за роботиката на Айзък Айзимов, "I, the robot" (филмът с Уйл Смит, вдъхновен от книгата), "Bicentennial Man" (много прочувствен филм за робот, способен да чувства) , както и много други филми фантастики, които не товарят с философии.
« Последна редакция: Април 02, 2012, 10:26:32 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #613 -: Април 02, 2012, 10:39:27 pm »
Inception не е филм който ше разбереш от първото гледане , изгледай го два три пъти и после кажи ''тъп е " ! Точно с фантастика би трябвало да се пресъздава най - добре философията , защото , някои неща не могат да се обяснат с обикновен сюжет. Същото като сюреализмът . Само не казвай, че не знаеш кой е Салвадор Дали и че неговите неща не ти харесват !  :cool:

P.S. Говоря за изобразително изкуство , защото нещата са горе долу еднакви , що се отнася до кино или изобразително изкуство . Важен е смисълът и посланието .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #614 -: Април 03, 2012, 10:27:20 am »
http://www.imdb.com/title/tt0066921/
За тва казват , че било една от най - добрите екранизации на роман , аз ,за жалост, не съм го чел , но филмът е невероятен . 
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост