Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 318903 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #540 -: Март 26, 2012, 04:25:31 pm »
Сега гледам "Hunter games"-а - добра екранизация на сценарий за вечни теми - добра основа за един успял "best ever" филм.

"Equilibrium" залага на темата за "емоциите" и "чувствеността" (героинята е много добър образ за думата "чувственост" отвсякъде, не е с напръщял силикон, но е с много силно излъчване на чувственост точно).

"Hunger games" залагат на оцеляването, стремежът и желанието за живот, борбеността (главната героиня има много борбен поглед и излъчване), подкрепата (когато помага на момичето в гората и я погребва), свободата (бунтът на "Destrict 11"). Организаторката на игрите е супер ненаясно с това, в което хвърля децата, и точи момент ме изкърти (от кеф е пипнато до такива детайли) как подскача и се радва и плаче на някви идеологии измислени, когато ги кани на сцената и тегли листчета с имената им - много добра сцена и реализация в този момент! А когато ги представят със каляските и когато стреля с лъка по ябълката, за да я забележат и т.н. и т.н. - изобщо супер е филма.
« Последна редакция: Март 26, 2012, 04:28:54 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #541 -: Март 26, 2012, 04:54:43 pm »
"Hunter games" , ама вие сериозно ли .... все пак всеки с вкусовете си ( не съм го гледал , и нема да го гледам , освен ако не ме принудят)  Много фантастичен ми изглежда. Загубиха ме с тая фраза "Всяка година в утопичната държава Панем, появила се сред развалините на някогашната Северна Америка, се провеждат Игри на глада. В тях всеки от дванайсетте й окръга е принуден да излъчи едно момче и едно момиче, тийнейджъри на възраст между 12 и 18 години, за да се състезават до смърт." - бие на комерс отвсякъде , демек филм направен за хора до 18 , които посещават киносалоните в Хамерика .
http://www.imdb.com/title/tt0245574/( "И твойта майка също" )  Тва го гледахме миналата седмица , много силен и смислен филм . Само гей сцената накрая можеха да си я спестят . За хора които не се впечатляват от спец. ефекти .
« Последна редакция: Март 26, 2012, 04:57:22 pm от IvoArsov »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #542 -: Март 26, 2012, 05:17:05 pm »
Щом филма с името на песента на Ъпсурт и Белослава ти е харесал, значи и този ще ти хареса:
Лов на дребни хищници
http://www.youtube.com/watch?v=IKKL7WuN7MA

За "Hunger games" сериозно - и аз си мислех, че ще е някоя тягостна помия, но се оказа супер филм - добра екранизация на сценарий за вечни теми - добра основа за един успял "best ever" филм - може началната идея да е малко плоска и отблъскващо-звучаща, но самата реализация на филма всеки случай не е като на "Хищника 3" (линк), а се засягат вечни теми - филма е добре направен и изобщо не е това, което си мисли всеки като види първите плоски надписи.
« Последна редакция: Март 26, 2012, 05:23:14 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #543 -: Март 26, 2012, 05:32:59 pm »
Какви вечни теми , какъв бест филм евър . Тва ше го забравиш след 3 месеца най - много , ае на бас . Точно тва с вечните теми е яко отблъскващо. Както се казва " от Шекспир насам , нищо ново" .
"Лов на дребни хищници" е един чудесен филм за губене на време . И песента на Ъпсурт носи името на филма . И да ти кажа , между двата филма нема нищо общо , не знам ква ти е логиката , ма нещо .... 
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #544 -: Март 26, 2012, 05:42:17 pm »
Съгласен и несъгласен, както винаги критичен към любимите си филми. 
За най-добър филм направен на всички времена не мога да се съглася, но от подобна тематика филми няма по-добър съгласен съм. Това казах аз, че не е най-добрият филм на всички времена, но е приятен филм и става за гледане, а за това, че е за лица до 18 години, не знам кое те кара, възрастта на героите ли ? Както казах филмът е забранен за под 12 години в няколко европейски държави като Дания, Швеция и някои други не знам, но това е лошо, аз си мисля, че един филм трябва да може да се разбира от всички поколения, ако ще и по-различен начин. Едно дете на 10 години ще го разбере много тъпо просто защото малко повече теми му идват, които не са за него, но едно 14-15 годишно дете примерно ще го разбере като интересен филм, е няма да му са наясно всичките теми, но ще даде една младежка оценка като "Ооо, много як филм", по-зрялото общество 20-40 години ще го разберат по-различни начини: много детски филм (оценка от чичко-задръстеняк); филм с много детско насилие (консервативен китайски комунист); добър филм, но нищо особено (нормален човек); засегнати са много теми (човек с ясни критика и съзнание); 100 реда описание (луд критик).  :freak:
Много повърхностно гледате на нещата: филм с 15-годишни следователно за 15-годишни (артистите, въплътили се в героите са на над 20, а другите са над 60); филм с тъжни песнички и наблягане на съжаление на детеубийствата следователно глупав мелодраматичен филм... Не така, моля ви се, казах, че този филм е трудно да се гледа от всеки, модерен и откачен.
Ако някой е гледал Sucker Punch да си каже мнението, там пък е само луд soundtrack, мощни мадами в един момент в клиника-затвор за луди, в друг момент с картечници се бият с дракони... Там са намесени темите за изродщините на лоботомията в миналия век...
В много филми има вечни теми, но не е задължително всеки да се вглежда в тях, според мен става банално някво тъпо екшънче с някво меле да се избиват 100 човека и накрая някакъв се прави на брутален и филмът свършва...

P.S: Vnmilenhunte, допадат ми разсъжденията ти донякъде, даже доста и си уловил темите, които и аз съм пипнал, та ако не е тайна кой набор си ?
« Последна редакция: Март 26, 2012, 05:46:26 pm от Abken »

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #545 -: Март 26, 2012, 05:54:58 pm »
Гледай сега , попринцип като гледаш филм или четеш книга , би трябвало да се оприличаваш с героите , за тва казвам че филма е предимно за деца . Бас ловя че ако отида да го гледам ( на кино , разбира се ) няма да остана впечатлен , защото съм почти сигурен че няма да видя нищо ново . Предполагам : некви младежи трябва да се борят за живота си , някой ще се жертва 100% , има по - малко лош злодей , който може да стане добър в края на филма , има и един много зъл злодей , може би прикрит в началото , в бандата на лошите има някой , който е добър , и ше помага на нашите хора . Уцелих ли сюжета горе долу ???
А за Sucker Punch , да , музиката и каките , другото ми беше плоско .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #546 -: Март 26, 2012, 06:04:12 pm »
мързи ме вече да ви чета коемнтарите. кажете някой хубав филм  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #547 -: Март 26, 2012, 06:04:23 pm »
Иво, уважавам твоите предложения за филми като The Girl with the Dragon Tattoo, но са много банални, не мисля, че някакви изнасилвания и убийства и глупости правят филма добър, смятам че вече се харесват по-модерни филми, ако може да се каже. 
In time...... Друг пример няма да ти дам, ако кажеш, че този филм не ти харесва...... Да то със твоите консервативни идеи за кино 100% няма да ти е харесал, ако изобщо си го гледал. Има различни типове филми, да Боен кон, моят велик филм е банален, много е трогващ, има множество от велики идеи, но е банален, едно е да гледаш банална драма и да се поразсополивиш малко, отколкото да гледаш модернизиран филм по добра книга и прочие.
Освен In time, The Hunger Games, също и много типичен пример, направо уникален пример, също много добър филм е и TRON: The Legacy etc...
Гледай сега , попринцип като гледаш филм или четеш книга , би трябвало да се оприличаваш с героите , за тва казвам че филма е предимно за деца . Бас ловя че ако отида да го гледам ( на кино , разбира се ) няма да остана впечатлен , защото съм почти сигурен че няма да видя нищо ново . Предполагам : некви младежи трябва да се борят за живота си , някой ще се жертва 100% , има по - малко лош злодей , който може да стане добър в края на филма , има и един много зъл злодей , може би прикрит в началото , в бандата на лошите има някой , който е добър , и ше помага на нашите хора . Уцелих ли сюжета горе долу ???
Ами първо няма лоши в този филм и няма и злодеи. Просто има нещо като втора гражданска война в САЩ, аристократичната държава иска да подчини народа си и избива 23 тяхни деца на година, за да ги накаже, заради бунтовете, които им правят. Няма лоши, няма добри.
И тъй като (няма да кажа какво, за да не развия целия сюжет на филма) се получава един парадокс във вече "построения" живот на хората, защото буквално те им правят съдбите, кой ще живее и кой не, но цялата конструкция "от карти" им се разрушава и държавата иска да въведе предишния ред, във втората част на книгата (ще има и филм догодина) се разправя вече не за избиването на децата на граждани, а самата война, войната между слабите, които ядат 1 път на месец и приличат на нормални хора, и държавата и видоизменените хора със сини коси и прочие.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #548 -: Март 26, 2012, 06:24:32 pm »
Добре , ама с моите "консервативни" предпочитания за кино , предпочитам да гледам нещо което не е нахакано с тонове специални ефекти и да е до такава степен опростено за да може да го разбере и най - големия квартален дебил.

"Момичето с драконовата татуировка" не е типично баналния филм , говора за оригиналите , а не за "римейка" на Финчър.  Дай дефиниция за модерно кино . Защото моята дефиниция е " Тарантино" ( трябва да си усетил пародииния стил ) , тоз човек , не знам кво прави , но просто те "грабва" от началото до края. Подобни неща като " Дилъри на време" .... хубаво , екшън , но след една седмица излиза друг подобен и забравяш първия . Има пренасищане на бози просто . 

Ванина , http://www.imdb.com/title/tt0367085/ , ето , бруталната комедия , даже и аз сега ше го сваля .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #549 -: Март 26, 2012, 07:01:45 pm »
Дилърите на време няма да ги забравя, защото беше интересен филм, но да не беше нещо особено, но чак да го забравя... Игрите на глада е филм без ефекти като се има в предвид, че не е пускан на 3Д и прочие, просто обикновен филм по фентъзи роман както Хари Потър, нооо Харито е малко детски направен, абее последните не толкова, ама се усеща леката тъпня с летящи обувчици, но като филм не е толкова лош, но няма кой знае какви поуки, докато игрите просто е направен на метода на алегорията (старият метод при басните - говорят за животни, те са олицетворение на разни хора). Олицетворяването на бедните и гладни хора с нас - нормaлните граждани, и изопачените хора аристократи с държавата - политиците. Е, че при нас не е ли така ? Не ни ли мачкат политиците, те живеят перфектно, а нас ни изправят ежедневно на "игрите на глада" и на бедност ? Някои ще кажат и Здрач е роман, ами да и то много хубав, основната цел беше да се покаже, че няма невъзможна любов, това че филмът е... Както казах, почти няма случаи да екранизират успешно книга, но по принцип ако се погледне реално (въпреки, че съм заклет читател) книгата е едно голямо нищо... Да развива ти въображението, обогатява ти знанията, подобрява мозъчната дейност, но погледнато реално - този отишъл тук, там, взел еди си кое, битката на живота му, побеждава, арее книгата свърши. Та не винаги филмът е по-тъпият, той копира книгата, но с действия...
Но това е хубава книга (мисля, че следващите 2 части са по-добри, но мое мнение, ще чакам другите 2 години, 2-та филма) и смятам, че филмът си заслужава, това че някои се правят на скептици и не обичат фентъзита е друг проблем. Добре да вземем баналният и стар филм, типично старовремско фентъзи - Властелинът на пръстените... И това ли не ти харесва ?  :freak: :freak: :freak:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #550 -: Март 26, 2012, 07:37:39 pm »
Как така книгата е нищо бе ??? Ти ако не можеш да навържеш картинките в главЪтЪ , си е твой проблем . Основното свойство на книжката е че подпомага асоциативното и креативно мислене . По добре ти да си представиш един епизод от филм ( не серия , а епизод , има разлика ) , отколкото , някой да ти я покаже в картинки . Тука вече идва ролята на " голямия и малкия" филм . Голямия ще ти предложи по - различно усещане от това което си прочел , ше си кажеш "бах мамата , не го виждах под тоя ъгъл" . А малкия филм , просто ще преразкаже и уреже книгата ( романите на Дан Браун са тотално осакътени при екранизацията). Хари Потър никога не ми е харесвал , нито пък Здрач ( смешен филм ) . Най - добрите екранизации за мене са Кръстникът ( макар , че филма малко надгражда книгата ) и Мълчанието на агнетата , за Властелинът не знам , щото не съм чел книгата , но хора на чиито вкус сляпо вярвам , казват че са урязани точните моменти от книгата , които натежават. Иначе филма е нумеро уно , защото беше ( а и все още е ) , първия от подобен мащаб . Всмисъл , суперпродукции се правят от Бен Хур насам , но Властелинът е наистина много добре изпипан от всички страни . Аз не се сещам за друг епос , след него ?
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #551 -: Март 26, 2012, 08:01:39 pm »
Аз казах, че книгата ти дава възможност да си измислиш всичко по твои начин, но ако погледнеш един филм, които не е по книга и една книга (без значение екранизирана или не), филмът ще е по-хубав. Но както казах, читател съм, затова този филм ми хареса много. Може да избия рибата както шефчето от Академията (Оскарите) като каза последния път, обичам ви всички и Ал Пачино и целият екип, любимите сте ми, но Кръстникът е отврат. Това са думите на най-натежаващото мнение критик. Моето е, че никога не бих го гледал пак, вече наблягам на по-несериозни филми, в които се усеща много скрит замисъл, например:

Avatar (Trilogy)
The Hunger Games (Trilogy)

Това са филмите, които ще ги помня цял живот, изцяло промениха мнението ми за кино, а други, които са от "новия" ми жанр, но не мога да кажа, че са толкова велики са:
 
Sucker Punch
In Time
Tron

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #552 -: Март 26, 2012, 08:11:45 pm »
Айде един ВЕЧЕН филм (а книгата 2 пъти, заедно с "Изкуплението Шоушенк"), та филма е "Зеленият път" ("The green mile") - http://www.youtube.com/watch?v=uDybmxbKf4Y - НЕВЕРОЯТЕН ФИЛМ.


Който го е гледал или чел книгата, ще знае за какво говоря.

Ето и линк към клипа на "Изкуплението Шоушенк" ("The Shawshank Redemption") - http://www.youtube.com/watch?v=C0RZNIFZxoY.

А книгата е още по-невероятна!
« Последна редакция: Март 26, 2012, 08:14:41 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #553 -: Март 26, 2012, 08:29:00 pm »
Хехе, снощи си мислех да постна Зеленият път още един път (бях го постнал миналия месец), но забравих и ти ме изпревари. Това е може би една от малкото книги както и филмът, който ме е разчуствал, много добър филм, поне оня звяр му пренесоха рака в него (тоест той полудя тогава де). За 2-рият нямам коментар, ако съм изкоментирал 100 филма в топ 10 000 в IMDB, The Shawshank Redemption на първо място... Изветрелият Кръстник е със същия Rate, но е много по-малко гласували затова е на второ, гледал съм само филма, но е невероятен, и все пак е доста старомоден за новите поколения, но като филм е много поучителен.  :up:

Top 250 IMDB 


EDIT: И все пак, за сега филмът на годината - The Hunger Games !!!
 

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #554 -: Март 26, 2012, 08:55:49 pm »
Книгата ("Изкуплението Шоушенк") я виж от "читанката" - невероятна е - заслужава си да седнеш няколко дни на слънце и да я прочетеш, когато нямаш работа!

Иначе комедия, която може да се гледа вечер е "Married with children":
« Последна редакция: Март 26, 2012, 08:58:13 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com