Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 296439 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #420 -: Февруари 11, 2012, 06:50:01 pm »
Не ти се връща в миналия век за Кубрик, то хубаво , но ако приемем че говорим за кино като изкуство , по твойта логика , "Джукондата" трее да се продава на женския пазар за левче , щото е яко стара и следователно демоде . Или оригинали на Ван Гог и Пикасо да ги ползваме за фототапети , щото и те са стари и следователно не хубави  :cool: Филми като "Портокал с часовников механизъм" "Сиянието"( може би единствената читава екранизация по Стивън Кинг и Джак Никълсън просто разбива там ) и "2001: Космическа одисея" ( всички те на Кубрик ) не са филми за изпускане. Айде неговата "Лолита" може да я испуснеш и да гледаш по-съвременната ( от 97ма ).
Също така се сещам и за :
Народът срещу Лари Флинт
Кибритлий
Дрога
Страх и отвращение в Лас Вегас   

Картините в днешно време рядко ще са добри, повечето са някакви си точки и все пак не съм разбирач от картини, а и говорим за кино, има разлика между киното като изкуство и изобразителното изкуство...
Но да, филмите, които изброи, някои от тях са били добри като портокала, сиянието и Лари Флинт, но за доста друго поколение и време са били добри, едва ли да кажем твоите деца след 10 години (да се надявам) ще желаят и ще мечтаят да им купиш някои стар филм и ще си го пускат да го гледат, според мен след време ще има поне 4D техники вкъщи и ще гледат нещо с добро качество, модерен филм, за съжаление изпълнен с насилие и сцени, които до преди време не бяха подходящи за лица под 18 години, но уви, така че няма какво да се спират да гледат и прочие, не може да се промени факта, че новото поколение са някак си по "образовани" от към някои теми от по старите поколение, когато са били на тяхните години... Трябва да се приеме факта, че не е едно време и филмите ще бъдат изпълнени с насилие и с неподходящи сцени, но съм забелязал познати семейства с деца си мислят, че могат да крият всичко от децата си, да ама не хванах на едни детето им да гледа "лоши неща", а то е само на 8 годинки... Ииии както и да е, идеята ми беше, че няма да са интересни филми от 70-те на новите поколения, дори и великата занимавка с играчки Батман на малките деца вече ще бъде перифразирана с новите версии The Dark Knight, а не старият Батман, които си беше класика...
Да, има стари филми-класика, но вече са такива времена, че не се гледат филмите класика, а се гледат новите филми и аз се примирявам с тези факти и предпочитам да гледам 2 пъти Avatar и 2 пъти Генезис, от колкото Трилогията Кръстникът...

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #421 -: Февруари 11, 2012, 07:57:47 pm »
Всяко следващо поколение затъпева , прав си . Обичам да казвам , че всичко родено след комунизЪма , не става , айрани.  :freak: Жалко е че хората разбират и харесват , филм като "Аватар" , който като изключим ефектите , е празен и банален ( знам , че си му фен , ма аз не го харесвам ). Ясно ми е че поколенията се сменят( то и аз не съм толкоз дърт де , 87 набор съм ) , но хората трябва да се "обучават" по някъкъв начин. Училището не става , ние като бъдещи родители , трябва да ги "просвещаваме". В София има достатъчно малки кина , които показват всякакви филми , и стари и нови. Братовчет ми например , си направиха с неговата 3 лапенца, и изхварлиха телевизора от тях , нема телевизия , нема ядове , филми само през интернет ( което ме подсеща , ти ходи ли на протест срещу АCTA ? Ако не си , спирам да разговарям с тебе  :freak: ) , и те се "занимават" с кино , пускат си добри филми , и лапетата , макар и малки са на едно доста прилично ниво .

P.S. От вас не мога да си напиша реферата бе , не ви е срам  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #422 -: Февруари 11, 2012, 08:11:50 pm »
Всяко следващо поколение затъпева , прав си . Обичам да казвам , че всичко родено след комунизЪма , не става , айрани.  :freak: Жалко е че хората разбират и харесват , филм като "Аватар" , който като изключим ефектите , е празен и банален ( знам , че си му фен , ма аз не го харесвам ). Ясно ми е че поколенията се сменят( то и аз не съм толкоз дърт де , 87 набор съм ) , но хората трябва да се "обучават" по някъкъв начин. Училището не става , ние като бъдещи родители , трябва да ги "просвещаваме". В София има достатъчно малки кина , които показват всякакви филми , и стари и нови. Братовчет ми например , си направиха с неговата 3 лапенца, и изхварлиха телевизора от тях , нема телевизия , нема ядове , филми само през интернет ( което ме подсеща , ти ходи ли на протест срещу АCTA ? Ако не си , спирам да разговарям с тебе  :freak: ) , и те се "занимават" с кино , пускат си добри филми , и лапетата , макар и малки са на едно доста прилично ниво .

P.S. От вас не мога да си напиша реферата бе , не ви е срам  :freak:


Първо ако си кУмyнист, с теб повече не говоря; 2-ро ACTA в BG НЯМА да забрани тези torrent сайтове, говореше се за някакви измислени "легализации", някви пари на месец и глупости и до колкото разбрах от господин Димитър Митовски, нашия враг, само 2 сайта ще останат след ACTA, но не ми се говори за тея има достаааааатъчно чужди сайтове с torrents, а за BG Subs, ако филма е някакъв африкански, например, познавам 4 сайта...

За да не превръщам темата, в която трябва да има обсъждане на филми или екипи, заснемащи филми, ще дам един странен, но добър филм Donnie Darko:up:
P.S: Внимавай какво пишеш, помня преди повече от 10 години, когато бях ученик, бях написал за домашна работа едно есе, но по това време четях вицове и помня , че вместо Дантевият "Ад" бях написал вица на Данте или нещо подобно...
P.S. 2: Върху какво пишеш, за да измисля някой филм с подобен сюжет, за да стане по-пълноценна темата ?  :freak:  :freak:  :freak:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #423 -: Февруари 11, 2012, 08:44:31 pm »
Малко трудно ше съм комунист , при положение че съм бил на 2 когато е паднал. Просто с приятелите се ебаваме така, щото сички сме на " границата" , и сички презираме набор след 90ти и нагоре ( като изключим неколко дашни девойки от близкото минало). Пиша за " Барок " ( история на изкуството ) , филма е ясен - http://zamunda.net/details.php?id=289449 на щерката на Копола . Между другото интересна е музиката тука . Не е типична за този период от историята , а , доколкото помня , некви рок парчета , ама стоят доста добре .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #424 -: Февруари 11, 2012, 09:19:07 pm »
и сички презираме набор след 90ти и нагоре

Благодарим ви другарю Арсов!

амии гледах червената шапчица- спуках се да се смея,ама поне вълкът беше як  :smart:
The weak will always obey the master

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #425 -: Февруари 11, 2012, 09:46:53 pm »
Мария Антоанета филма е хубав и най-вече заради Кирстен Дънст  :up:

Червената шапчица е Twillight's Style (ВНИМАНИЕ  :excl:  :excl:  :excl: От тук се разкрива важен елемент от сюжета на филма. -->), но е доста по-добър филм и замисълът с бащата-човекояд е...  :freak:  :freak:  :freak:  :freak:

До сега казвах все по-натоварени и бързи филми и нямам нито една комедия, която всъщност е и малко драма, и романтича, но за мен това ще е филмът, който може и да е стар, но винаги ще остане много важен за мен, защото ми подсказва малко за една история, така че това е филм, който задължително трябва да го гледа всеки, малко има фантастично в него, но никъде не пише фантастика или нещо подобно, защото се набляга първо на смешното и момента на изненадата, след това става по-трагично и по-трагично, и накрая присъства мотивът за неизбежното и става много натоварен, но няма да разкрия точния сюжет, да вметна, че този "фантастичен", комедиен, драматичен, поучаващ филм е със една моя любимка (тези, които ме усетиха и знаят какво имам в предвид да си мълчат  :freak:) - Reese Witherspoon  :blush: ... Някой може би се сетиха вече кой е този филм с тези описания на жанрове и с тази актриса, и със Mark Ruffalo... Just Like Heaven (Истина ли е...) :-)  :up:  :-) 
Друг филм, подобен на Just Like Heaven със нея отново (не с такъв сюжет, а също с мотива за неизбежното...) e Water for Elephants (Вода за слонове)... За този филм няма да коментирам... Просто сами го гледайте и ще се уверите, какво е живота... Арсов, ако не си... Знаеш какво да правиш - пускаш филма и гледаш внимателно...  :freak:
 
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 10:40:51 am от Abken »

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #426 -: Февруари 11, 2012, 10:49:02 pm »
Ол бате , нема да гледам филми за вода и слонове , от които трябва да попия ценности за живота.  :up: Мерси за съвета , може да го видя , кат остане време.

Twillight'с Style тая помия ако кажеш че ти харесва , с тия перхидролени вампири ... :freak:
Което пак ме подсеща , Дракула на Копола , Интервю с вампир , и отчасти Подземен свят . Да, Twillight е различен прочит, но пречупен през разбиранията на ония след комунизма. Е един вампир требва да е лош , зъл , да тепа хора , да пие кръв , а не смешно *****тичнно типче ( с обръснати крака , без съмнение :D) 


Ванина , да не се убидиш сега  :freak: :freak: :freak: Знаеш си ме , неверояно груб балкански субект от Граово  :smart: :up: :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #427 -: Февруари 12, 2012, 01:36:35 am »
а не аз си се кефя на вълка не можеш да ме обидиш с нищо  :freak:
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 02:18:53 pm от PrincessOfHate »
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #428 -: Февруари 12, 2012, 01:57:52 am »
Ако мислиш , че знам кой е тоя ... :D Гледал съм само първата част ... и то по принуда ... и гледах да я забравя възможно най - бързо  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен PrincessOfHate

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2204
  • EVO Karma: 19
  • Freak
  • Side: For The Horde
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #429 -: Февруари 12, 2012, 02:44:36 am »
Ако мислиш , че знам кой е тоя ... :D Гледал съм само първата част ... и то по принуда ... и гледах да я забравя възможно най - бързо  :freak:

ем по принцип вълците изглеждат така => http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFTeW8WCkrd3gq77pdXpkv-8i3CKOIO5Lt_A_Lbm-vu8j9Koyc
The weak will always obey the master

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #430 -: Февруари 12, 2012, 08:10:58 am »
ем по принцип вълците изглеждат така => http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFTeW8WCkrd3gq77pdXpkv-8i3CKOIO5Lt_A_Lbm-vu8j9Koyc
Хахахахах , похвално че от тая отврат ти харесва само тва :D
 
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #431 -: Февруари 12, 2012, 11:00:51 am »
Залагам 1 литър евтин ром (Atlantic), че всеки говори за различно нещо...
Арсов, никoй не ти говори за Twillight... 
амии гледах червената шапчица- вълкът беше як  :smart:
Ако мислиш , че знам кой е тоя ... Гледал съм само първата част ... и то по принуда ... и гледах да я забравя възможно най - бързо  :freak:
ем по принцип вълците изглеждат така =>
Червената шапчица e...
Хахахахах , похвално че от тая отврат...
Мисля, че се бъркаш с Twillight... Но Червената шапчица няма части...  :confused:


P.S: По-съвременно фентъзи (преобръщащо представата за стандартното фентъзи като Lord of the Rings) е Lady in the Water (Жена от водата). Малко фентъзи, мистерия, трилър, комедия (неочаквана комбинация от комедия и трилър, но добре се е получило...)

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #432 -: Февруари 12, 2012, 11:38:00 am »
а не аз си се кефя на вълка не можеш да ме увидиш с нищо  :freak:
Мислех си че , тя говори за некъв вълк от Здрач. Щото тоя неин коментар беше след моя за Здрач , пък там май имаше некви вуци . Или нещо бъркам .... бе нема значение .

P.S. Имаш го рома , стига да донесеш чай  :cool: И нема да е Atlantik , че много долнопробен :D
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #433 -: Февруари 12, 2012, 12:08:11 pm »
Ти си цитирал моя коментар, че съм казал, че Червената шапчица има лек мотив и е малко Twilight's Style, но единствената прилика е как оня се зарази, стана вълк и отиваше при нея през определено време... Любов между човек и вълк (върколак).
Ето виж 2-рата хронология ще ти покажа:
Червената шапчица е Twillight's Style
Twillight'с Style тая помия ако кажеш че ти харесва , с тия перхидролени вампири ... :freak:
Този път май ти не четеш правилно или си се бил напил и си плямпал глупости...


P.S:
P.S. Имаш го рома , стига да донесеш чай  :cool: И нема да е Atlantik , че много долнопробен
Мурсалски чай ли искаш ?  :devil:  :puppyeyes:  :devil:
А относно рома казах ти, че баса е за литър
                                                                                  евтин ром (Atlantic)
OK, OK...  :cool:
Няма да откажа на  Bacardi 8, Bacardi Solera, Bacardi Anejo, ти си прецени кое ти е по джоба, ако избереш по-скъпо вземи 4 бутилки и ти плащам 2-те ! И идвай в Пловдив  :freak:

P.S.2: Филмът House of Sand and Fog е за едни алкохолици, но има един от най-големите рейтинги в IMDB (7.7) ...  :clover:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #434 -: Февруари 12, 2012, 01:25:16 pm »
Мда , Пловдив е чудесен град . Оная яката кръчма "Даяна " ли беше???  :freak:
http://zamunda.net/catalogue.php?catalog=movies&comb=no&search=%EE%F1%EE%E1%E5%ED%ED%EE%F1%F2%E8+%ED%E0+&page=0
Класически филми в прослава на руското народно пиянство . Мерси че ме подсети за подобни филми  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост