Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 323683 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #720 -: Май 28, 2012, 02:43:43 pm »
Прочетох 13 пъти (все пак съм роден на 13-ти) финала на трилогията (историята за Панем) и съм тотално "депресиран" (жестоко потресен). Не мога да разбера защо нашумяха тези психясали финали... То да падне бомба и да унищожи Земята е супер пред този агонизираш, депресиращ и извратен финал. Защо вече не се харесват "сапунките с happy end", а се предпочита Sci-Fi с лош край... Е всъщност оставя мозъка сам да си досъчини извратения отворен финал...
Всичко това го казах, защото ми заприлича на един хубав Sci-Fi филм в края:
The Astronaut's Wife с Терон, Деп и други. Във филма накрая главната героиня разбира, че след завръщането на мъжа и от Космоса той вече не е мъжа и, а извънземен влезнал в тялото му, те се е*ат, накрая забременява с извънземни, стават едни извратени последствия, накрая тя го убива, но той отива в нейното тяло и ражда децата (привидно нормални). Свързвам го с книгата, защото е почти същия край, само че се стига до там, че той е нов извратен човек само със същото тяло, но той е обиква, а тя знае, че е като робот, но си заживяват и се таковат отново с извратената мисъл, че ще е същия в леглото и в други неща, тоест не е важно, че психически е друг човек, важно е, че физически е същия.

Освен филма за астронавта давам и един, който така доста неизвестен ми се виждаше (със сина на Клинт Истууд), първите 20 минути много объркан бях, но после разбрах, че е много добър филм, особено финалът:

Enter Nowhere (2011)

Филмът основно иска да покаже, че с една грешна стъпка можеш да промениш много неща - може да навредиш дори и за 100 години напред в поколенията ти и на твоите близки. В IMDB-то са го объркали Horror, няма такова нещо, следващите Mystery Thriller - може да се каже. Филмът най-вече представлява как на едно място в една гора се озовават 3-ма много пряко свързани души - една жена със ретро кола, един мъж с по-нова кола и една жена обирджийка, която уби човек. Те започват да се чудят какво става докато не идва един немец при тях, разбират, че 3-мата са от различни времеви периоди, по време на войната, след нея, 80-те и 2011, разбират, че са се озовали там, за да променят съдбата си, защото това е едно семейство с поколенията напред, немецът е бащата, ако го опазят жив ще спасят мaйка и от развод така тя няма да умре, когато ражда дъщеря и и получи кръвоизлив, мaйка и ще е там и ще викне по-бързо линейка, така дъщеря и (внучката на старите) ще израстне с мaйка и няма да се превърне в обирджийка и убийца и няма да се наложи да я екзекутират с инжекция и синът и (пра-внукът) ще израстне с мaйка и няма да психяса, че да се самоубие. Много е интересен да се гледа и много поучителен, аз само описах основните моменти, все пак ако се замисля Иво беше прав: "Само с фантастика може да се покаже философията, някои неща не могат да се покажат с прост сюжет". Съгласявам се !

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #721 -: Май 28, 2012, 05:04:13 pm »
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #722 -: Май 28, 2012, 09:18:42 pm »
Мисля, че полудявам, започнах да изучавам философията на дистопията, просто от край време гледам и чета все дистопични (антиутопични) филми, книги, знам че са дистопични, но не съм се замислял, че всички са истинския плод на познанието. Примери за дистопии:

District 13
The Matrix
A Clockwork Orange
V for Vendetta
District 9
The Hunger Games
Equilibrium
The Island
In Time
The Beach
Inception
Kin-dza-dza!

Дистопия не е просто Sci-Fi. Там има общество, което е много по-странно от сегашното, което мисли по съвсем друг начин, според мен най-добре се разбира в Еквилибриум, там съществува някаква държава оцеляла след 3-тата Световна война, но иска да премахне чувствата у хората и им дава "Прозиyм" (мисля, че така се казва, но може да се бъркам), така притъпява емоциите и всеки се превръщат в професионални убийци готови да убият семейството си, защото те не значат нищо за тях (все пак и семейството взима, абсолютно всеки взима)... Много ясно се показва това "ненормално общество" и единственият изпречил се на пътя на "големите" като без да иска си чупи хапчето и не успява да притъпи емоциите си за един ден, след това вижда, че е по-добре и спира да ги взима. Много точна дистопия според мен - показва "големите" (политици и прочие) като хиени искащи "изгнила" власт, и гражданите (обикновените хора) контролирани и манипулирани с "Прозиyм". Също силна дистопия срещнах в трилогията на Колинс (но не и във филма) - там големите и гражданите, приближени ги показва като ненормалници с мнoгoцветни коси, присъдени опашки, полови органи и прочие, а селяните (обикновените хора) нормални, прошарени със сиво коси, остаряващи и умиращи хора от глад, манипулирани все пак да подкрепят властта и Държавата ("Игрите на глада" показват противоположността между нормалното и ненормалното и отличава манипулирането; "Възпламеняване" показва вече престъпленията и аферите, в които могат да са замесени "големите", най-вече се показва мръсотиите и подлостта на проституцията, но и принудената склонност; "Сойка-Присмехулка" вече е много натежало от към всички страни и е доста сухо (както 3-тата част на Дантевата "Божествена комедия" - "Рай"), прекалено сухи слова, но много помъдрели и вече се разкриват всичките начини за проституция - всички извратени, гнусни, но непоправими в парично отношение, и все пак всичко влиза във властта, лека но хитра манипулация).


Мисля да чета "Дългата разходка" (The Long Walk) от King, но ми казаха, че е също толкова натоварено и сухо, притежава Horror жанр и също е леко скучно, но Колинс е била вдъхновена именно от тази книга и тя се води за една от "покровителите на дистопията", бях ви попитал някой чел ли е и исках коментар, това още важи.



Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #723 -: Май 28, 2012, 09:45:10 pm »
Виж също " 1984 " и " Фермата на животните " на Оруел , ма книгите .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #724 -: Май 28, 2012, 10:01:16 pm »
"1984" филмът съм гледал, добър сюжет, но хора прочели книгата ми казаха, че е прекалено много политизирано, е то това е идеята и като заклет враг на тоталитаризма бих се радвал да го прочета, но предпочитам за момента по-художествена литература, интересни случки, дори изкормванията на Stephen King.  :freak:

P.S: A Brave New World и Fahrenheit 451, някой да ги е чел ?
« Последна редакция: Май 28, 2012, 10:05:19 pm от Abken »

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #725 -: Май 29, 2012, 12:21:19 am »
Олеее, хора, вие нямате кво да правите, депресирате се от плоски филми - учете, излизайте, правете мускули, тен, ...

Аз гледах "Fullmetal alchemist: brotherhood" - гледай го, засягат се теми за приятелите, признаването, генерирането на енергия. Работи и бъди борбен, не си губи времето с плоски филми и депресиране.  :up:
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #726 -: Май 29, 2012, 12:13:00 pm »
Абкенски , заеби филма , прочети книгата . Просто има романи които не могат да се екранизират .Вярно , Оруел е бил тъп журналя , но си заслужава да се прочете. Пуснах си филма ( 1984 ) преди време , до 10тата мин .... Все едно някой да се опита да направи филм по "Престъпление и наказание" на Достоевски ... смехотворно . Всъщност има 2 филма по тоя роман . Руския бил що годе добре , нормално . Но американския .... само като видиш в началото баталната сцена  :doh: разбираш че е боза отсекъде .
P.S.
Vnmilenhunte не се безпокой за нас , ако си под 100 кила , да си направиме един спаринг , ако искаш  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #727 -: Май 29, 2012, 07:15:00 pm »
Да, ще е прочета след Разходката на Stephen King, че винаги съм го респектирал и предпочитам първо неговата, тя е 320 странички, между почивките ще е прочета за 3 дена. Ама филмът не беше толкова зле на 1984 с John Hurt от V for Vendetta.

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #728 -: Май 30, 2012, 08:58:29 pm »
Цитат
Все едно някой да се опита да направи филм по "Престъпление и наказание" на Достоевски ... смехотворно . Всъщност има 2 филма по тоя роман . Руския бил що годе добре , нормално . Но американския .... само като видиш в началото баталната сцена  разбираш че е боза отсекъде .

това ме изкърти да се смея!
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #729 -: Юни 01, 2012, 02:35:48 pm »
Най-накрая нещо смислено по нашата хубава телевизия. Утре в 22:30 (Събота) - "Боен клуб"... Наистина добро филмче. Жалко, че не дават по-смислени филми по тази телевизия (казвам за BTV и Нова, защото те са най-гледни "български" телевизии) и хората се превръщат в "пирати" като свалят от Net-а.
P.S: Като заговорих за това, какво стана с онази глупост ACTA ? Ние спряхме, но нали 22 членки на ЕC продължиха процеса на ратификация или и те спряха, нали щеше да има пак преразглеждане, някой да знае нещо ?

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #730 -: Юни 02, 2012, 12:01:29 am »
"Боен клуб" ("Fight club") е култов филм (т.е. изпълнението е невероятно), но като идея ми е малоумен (наред със филма "Seven").
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #731 -: Юни 02, 2012, 09:41:15 am »
Защо ли и на мен ми прилича на Sе7еn... Ама и двата ми харесват, макар че Sе7еn-а е малко по-откачен.



Най-накрая нормален трейлър (в миналия лентата на събитията вървяха назад) на дългоочаквания от мен филм.

House At The End of the Street (trailer)

HATES (така стана известен, защото първите букви на думите, започващи с главна буква това образуват) се очаква да бъде от новите бози трилъри, които не стават за нищо (но както обичам да казвам няма лош филм), това ще бъде по-запомнящ се, защото освен добър трилър се внася елемент на ужасите, но не толкова horror, колкото идеята за вечния живот и вечната жажда за мъст, писателят на сюжета иска да покаже повече смисъл (а не както Хижата 20 минутни сцени как 200 вида ужасяващи същества си повръщат вътрешностите и се лигавят, и ядат)  и филмът му да бъде запомнящ се. Не липсва и актьорски състав (4 от тях вече прославени с horror-и и трилъри като Елизабет Шу и Лоурънс номинирана за Оскар за трилърчето Winter's Bone, Max Тhiеriоt с Аманда Сейфрид в Chloe и други). Не мога да дочакам до Септември...

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #732 -: Юни 02, 2012, 10:31:55 pm »
Цитат
Защо ли и на мен ми прилича на Sе7еn...

Защото и в 2та играе Брад Пит :)
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #733 -: Юни 03, 2012, 08:36:58 am »
 :freak: :doh: Единственото общо е Брат Пит , зяпачи такива  :smart: Два коренно различни филма , както по сюжет така и по стилистика . Сега немам време да ви разтегам лукуми , след неколко дена .......... ако съм на кеф .... Ариведерчи  :freak:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #734 -: Юни 03, 2012, 09:35:02 am »
Абе не е общото само Brad Pitt, ама и двата филма ги уважавам, щото са смислени, само казвам, че Sе7еn е доста по-откачен и извратен филм, но като цяло повече ми харесва.