Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 321205 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #630 -: Април 06, 2012, 11:49:36 am »
http://www.imdb.com/title/tt0103874/
Все пак да не забравяме и първообраза на вампира  :cool:

А ето я и първата екранизация по едноименния роман на Брам Стокър http://www.imdb.com/title/tt0013442/ също брилянтен  :cool:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #631 -: Април 07, 2012, 10:53:25 pm »
Xaxa, Гари Рос (продуцент и сценарист на "Игрите") беше "купил" 5 човека от актьорския състав (Лоурънс и Съдърланд), вчера е продал филма плюс актьорите на наградения с Оскар (за "Беднякът милионер") продуцент и сценарист Симон Бюфо. Другите части според мен (а и според Stephen King  :up:) са по-добри и с по-добър сценарист (който ще направи по-добре сценария върху романа на Колинс) ще стане много добър филм, трудно ще се дочака, но сега чакам
House at the End of the Street ...

Така че ще има какво да се гледа през тази година (за съжаление и половината и от 2013, ако сме живи  :freak:)...

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #632 -: Април 08, 2012, 05:27:12 pm »
http://www.vbox7.com/play:9a3ffced01

Локи: -Аз имам армия!
Старк: -Ние имаме Хълк!
 :smart: :smart:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #633 -: Април 08, 2012, 06:20:00 pm »
Въпрос: Защо "Междузвездни войни" (за мен е леко... глупав филм, но за времето беше добър, а и на Лукас) е толкова бюджетен филм, а също и с огромен Rate... Аз не виждам нищо в него, освен, че времето, в което се снима и тези космически кораби, просто много стимул към астронавтиката, но друго не виждам ? (Иво, нали намираше смисъл в доста филми, ако ми намериш в този ще те поздравя)

Просто в този филм (може би е единственият) нищо не виждам велико (за времето, да, но за сега ми изглежда просто детска радост), а толкова велик го изкарват.  :clover:

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #634 -: Април 08, 2012, 07:02:37 pm »
За "Междузвездни войни" - има атмосфера и приятелство там - изобщо е интересен и новаторски (за времето си). Също така и 3D ефектите са невероятно сложни за времето си (дори тези от "стоп-анимацията").

Ето ти един пример за такава "приятелска атмосфера" - http://www.youtube.com/watch?v=UO_DQZkqr0U&feature=fvwrel - музиката е НЕВЕРОЯТНА!

Друг филм, който е як и е от последните "блок бъстъри" (касоразбивачи) е "Карибски пирати".
« Последна редакция: Април 08, 2012, 07:07:36 pm от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #635 -: Април 08, 2012, 07:53:53 pm »
Значи пиратите има ли смисъл да коментирам, че само първия е много добър... Но поне бяха смислени, разказващи много важни неща, за всякаква възраст, не просто някакви детски приключения с пирати, а истории, които са много поучителни, много теми засягаха (особено първата) и какво стана... Докато Гор Вербински контролираше нещата (с парите на Брукхаймър) всичко вървеше добре, а когато дойде Роб Маршaл и взе филма...
Няма какво да коментирам - единичката има 8 Rate в IMDb, а последната има 6.6...  :down:
Все пак директора избира и стимулира състава, а Маршaл изгуби доста, а по принцип Вербински щеше да върне ролята на Орландо Блум и Найтли, щеше да обмисли с режисьора нова история, в която да участват, а Маршaл си помисли, че целият изгубен състав (не само артисти) ще замени с една Пенелопе Круз (не ме нападайте, маняци)...
Сега ми кажете коя сцена повече ви харесва с интересните и ексцентрични бойни сцени или с русалките  :doh: :doh: :doh:




Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #636 -: Април 08, 2012, 11:17:51 pm »
На мен ролята на Джони Деп като пиян пират, който е избягал завързан на две костенурки от самотен остров... се е изкъртил от пиене там и не-помня-какво-точно-беше и е избягал благополучно :)
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #637 -: Април 08, 2012, 11:25:45 pm »

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #638 -: Април 10, 2012, 06:31:13 pm »

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #639 -: Април 10, 2012, 09:24:17 pm »
Гледах отново The Burning Plain.
Много ми допада този филм, въпреки че е скучен, но показва една истина (без мръсни подсъзнания за голата Чарлийз Терон). Но от общо около 6-7 гледания още разбирам нови неща от филма, просто с 1 гледане не може да се разбере. Разказва се за една жена (като малка и като голяма - Терон и Дженифър Лоурънс). Започва филма как тя се чу*a с всеки срещнат всеки ден, дават паралелно "детството и". Мисля, че не е направен добре филмът с това, че дават постоянно ту преди 2 години, ту след 2 години, една и съща актриса и човек се обърква. Та говорех за сюжета, нейната мaйка и бащата на един мексиканец са прелюбодейци и се таковат в един фургон на сред полето, но се подпалва и изгарят живи (залепени, но са ги разрязали, за да ги погребат). Децата на единия и другия се запознават и се влюбват (въпреки че семействата им се мразят до смърт, но това е както при трагедията "Ромео и Жулиета"). Те са малки и се срещат по разни места и се... Дават паралелно живота на порасналата жена и на порасналия мъж (който е селскостопански пилот, но един ден се взривява в полето и дъщеричката му се притеснява за него). Той не знае дали ще оцелее, затова накарва приятеля си (също пилот) да намери мaйката на детето, която е главната героиня и така се сблъсква тя с миналото си. Паралелно дават как тя като малка забременява и филма свършва как тя като голяма влиза в болничната стая на пострадалия и си спомня най-важните моменти в живота си, включително как изоставя дъщеря си на 2 дена. Филмът е уникален от своя страна... Но е скучен филм и не е за деца (не само заради секс сцените), дори и за възрастни, които очакват банално екшънче с боеве (тип Рамбо или Транспортер). Скучен е за хора, които не обичат разтегливи и объркващи филми ту преди смъртта на родителите ту като пораснала ту по средата след смъртта, хайде пак като пораснала после пак преди смъртта и пак след. Да, объркващ е, затова се четат плотовете, там ясно казват, че се разказва за един човек, а на пръв поглед изглежда, че филма е с 3 истории, но има 2 - за момичето и за мъжка и и баща му на  оня.
Харесва ми и края, че целия живот изведнъж го дадоха за 2 минути като на лента, но до последната секунда от филма не показаха как той вижда, че тя е дошла при него, което ми изглежда уникално. Ще кажете, че драми има колкото искаш, но аз изпуснах нарочно един детайл от филма, които наистина се разбира в последните 15 минути от филма, но не искам да го кажа, за да го изгледате. Нищо няма да ви стане ако изтраете час и 40 минути скука, но наистина ще усетите уникалността. Гледайте го, сигурен съм, че поне в един момент от филма ще се почуствате като вас самите, ще откриете нещо общо в даден момент с вас самите.

Гледайте го и искам коментар тук !
« Последна редакция: Април 11, 2012, 12:05:18 am от Abken »

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #640 -: Април 10, 2012, 09:56:27 pm »
Ееее, ще ме накараш да го гледам филма - защото много обичам заплетени неща - евала, че откриваш такива. Като малък пишех стихотворения, ако искаш ще ти пратя линк да ги видиш (щото не отговори на личните съобщения по интересните теми, дето ти пратих). Ще го гледам, като имам време.  :up:
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #641 -: Април 10, 2012, 10:27:34 pm »
Филмът не е заплетен, но аз лично го гледам няколко пъти и все не ми омръзва, тъй като съм с малко памет, но SSD, съм си взел външни хардове, на които си държа филми, макар че ще го сваля за 3-5 минути, просто предпочитам да се сещам по-често да гледам качествени филми. Има ли смисъл да казвам, че директора и създателя на историята е Гилермо Ариaга - Вавилон и 21 Грама (2 уникални филма).

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #642 -: Април 11, 2012, 12:08:44 am »
Гледах го отново, както казах впечетлява ме всеки път все с нещо, ако трябва и 3 последователни пъти да го гледам. Сега видях другата страна, че всеки герой е положителен, че майката изневерява, ами мъжа и не му ст*ва, защото тя няма 1 гърда (поради рак на гърдата преди 2 години), а и той е стар, а нейният любовник е приема такава каквато е. Естествено дъщеря и няма да одобри това, още по-малко, когато научава, затова и тя е положителен герой, когато не харесва постъпката и.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #643 -: Април 11, 2012, 08:47:09 pm »
Абкене , по въпроса за Междузвезни войни . Тва си е един епос като Властелина на пръстените . Така както ти казваш " некви корабчета и извънземни там " по същата логика некой може да каже за Властелинът " некви орки и магьосници там " . Просто въпрос на вкус . Това че сега го обръщат на 3Д не им прави чест , но както знаем Холивуд е преди всичко машина за пари .
Мен ме радва , щот харесвам научнаа фантастика , но "говорещата" прахосмукачка ми идва малко в повече  :smart:
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен vnmilenhunte

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 359
  • EVO Karma: -15
  • Фен та кърти
    • Amazing videos, Great gameplays, walkthroughs, reviews
  • Side: For The Horde
  • Герой: Vnmilenshamy
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #644 -: Април 12, 2012, 12:05:46 am »
Ето ви нещо, което НЕ е филм, но ще остане в историята на Земята с векове - форматът е аудио + снимки и си заслужава!



Ето го и торентът:
NASA Voyager Golden Record, Murmurs of Earth CD-ROM

Ето и една от песните включени в него:
"Излел е Делю хайдутин" - полет в космоса
http://www.youtube.com/watch?v=V51VEp31Mjg&feature=related


След секцията на звуците следва 90 минутен подбор от световна музика от многобройни култури, включващ:

- Бах, Бранденбургски концерт номер 2 във Фа, първа част, Мюнхенски оркестър на Бах, с диригент Карл Рихтер, продължителност 4:40 мин.
- Песен от остров Ява, записана от Робърт Браун, 4:43.
- Сенегалски ударни инструменти, записани от Чарлз Дювал, 2:08
- Заирска песен, записана от Колин Търнбул, 0:56
- Австралийски аборигенски песни „Сутрешна звезда“ и „Дяволска птица“, записани от Сандра Холмс, 1:26
- Мексиканска песен „El Cascabel“, изпълнена от Лоренцо Барчелата и Мариачи Мексико, 3:14
- „Johnny B. Goode“, текст и изпълнение на Чък Бери, 2:38
- Песен от Нова Гвинея, записана от Робърт Макленан, 1:20
- Японска песен „Гнездото на Жерава“, изпълнена от Горо Ямагучи, 4:51
- Бах, „Гавот и рондо“ от Партита номер 3 в Ми мажор за цигулка, изпълнена от Артур Гримо, 2:55
- Моцарт, Вълшебната флейта, ария на Царицата на нощта, номер 14, Еда Мозер сопран, Държавна баварска опера, Мюнхен, диригент Волфганг Савалич, 2:55
- Хор от Грузинска ССР — „Чакруло“, записана от Радио Москва, 2:18
- Панови флейти и перкусия от Перу, записана от Каса де ла Култура, Лима, 0:52
- „Меланхоличен блус“ изпълнена от Луис Армстронг, 3:05
- Гайди от Азърбайджан, записани от Радио Москва, 2:30
- Стравински — Пролетно тайнство, жертвен танц, Симфоничен оркестър на Колумбия, диригент — Игор Стравински, 4:35
- Бах, Добре темперирано пиано, том 2, прелюд и фуга в До, номер 1. Пиано — Глен Гулд, 4:48
- Бетховен, Пета симфония, първо движение, Филхармоничен оркестър, диригент — Ото Клемперер, 7:20
- България — „Излел е Делю хайдутин“, изпълена от Валя Балканска, 4:59
- Индианци от племето навахо, Нощни заклинания, записана от Уилард Роудс, 0:57
- Holborne, Paueans, Galliards, Almains и други къси арии, „The Fairie Round“, изпълнени от Дейвид Мунроу и Early Music Consort of London, 1:17
- Панови флейти от Соломонови острови, записани от Предавателната станция на Соломоновите острови, 1:12
- Сватбена песен от Перу, записана от Джон Коен, 0:38
- Китайска песен, „Течащи потоци“, изпълнена от Куан Пингху, 7:37
- Индийска рага „Jaat Kahan Ho“, изпълнена от Сурашри Кесарбай Керкар, 3:30
- „Тъмна бе нощта“, по текст и изпълнение на Blind Willie Johnson, 3:15
- Бетховен, Струнен квартет номер 13 в Си бемол, опус 130, Каватина, изпълнен от Струнен квартет на Будапеща, 6:37
« Последна редакция: Април 12, 2012, 12:08:01 am от vnmilenhunte »
Изключителна колекция от Уникални видеа, Gameplays, Walkthroughs, Reviews!
http://www.gameplays-walkthroughs.com