Автор Тема: PC/Net problems or evo  (Прочетена 4748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #15 -: Октомври 23, 2011, 02:17:58 am »
http://prikachi.com/images/624/3956624Z.jpg  -Инфо за tracing.

Meketa момчето свалил торента посочен от теб и има същия проблем.

Само защитната стена не съм му я пипал.

От както смени Монитора с нов се прецака играта. 

ПП: Тия дни като имам време, ще мина да му погледна играта при изкл. защитна стена дали ще върви. Ще пробвам и нета му на лаптопа ми дали ще има проблем с играта.  :cap:

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #16 -: Октомври 23, 2011, 09:55:57 am »
От както смени Монитора с нов се прецака играта. 

Обажда се клиент и казва, че му се прецакал монитора. Казвам да го занесе на сервиз. От там ме пита дълго ли ще отнеме ремонта, че имал важни неща на десктопа  :doh: :mrgreen:

Та някак си не разбирам как монитора би навредил на нещо което е на HDD  :blink: Съответно ако е от разделителната способност шанса е или да "изгрее" или да не запали въобще но да ти смени имената на npc с unknown няма как да стане :clover:

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2011, 12:09:58 am »
Не казвам, че е от монитора а от както го смени има проблема което лично на мен ми е чудно защото нищо друго не е пипано/обновявано и така ....Следващия път чети внимателно защото не съм казал "монитора прецака играта" а от КАКТО монитора се смени е така.  :cap:

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2011, 10:49:28 am »
Видео картата вградена ли е или на слот? Ако е на слот данеби при натиска отзад когато е сменян монитора нещо да се е разместила  :unsure: Ъпдейт на драйверите опитахте ли? Ти толкова време се занимаваш с това, що не се хванете да го преинсталирате тоя Windows и да се качи на ново всичко? Така или иначе е профилактично преинсталация на определено време ;)

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2011, 11:03:35 pm »
Видео картата вградена ли е или на слот? Ако е на слот данеби при натиска отзад когато е сменян монитора нещо да се е разместила  :unsure: Ъпдейт на драйверите опитахте ли? Ти толкова време се занимаваш с това, що не се хванете да го преинсталирате тоя Windows и да се качи на ново всичко? Така или иначе е профилактично преинсталация на определено време ;)

Незнам много какво го е правал и защо. Относно преинсталацията той е твърдо против поради факта, че той самия е малко странен....трудно за обяснение.

Неактивен Muri

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 652
  • EVO Karma: 15
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Timewizard
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2011, 09:40:22 am »
Ако пича е с външна видеокарта а в същото време има вградена,има вероатност копма да си е загубил настройките й да е възвърнал първоначални(случва се при токов удар или изхабена батерийка на дъното)
В такъв случай вграденета в дъното видеокарта трябва да се забрани от биоса или от Divise manager (за второто не е гарант,не при всички дъна се възприема)
Друг вариан вирусче да ти е изяло драйвърите
Трети вариант е рамта или видеокартата да ти е разместена от слотовете.
Четвърти вариант-огледай всички малки трансформатори около процесора и видеокартата,ако има подути...сменяй дъно ...
Надявам се съм помогнал  :cap:
Timewizard

Неактивен Muri

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 652
  • EVO Karma: 15
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Timewizard
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2011, 09:43:26 am »
За преинсталация на софтуеара те съветвам на 6 до 8 месеца (ако разбирасе е пиратски Windows-a) след този период възможноста да ти прави спънки нараства с всеки ден :)
Timewizard

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2011, 12:18:47 pm »
Четвърти вариант-огледай всички малки трансформатори около процесора и видеокартата,ако има подути...сменяй дъно ...
Надявам се съм помогнал  :cap:

Това с кондензаторите не се сетих също е гаден проблем. Но за да не сменяш цяло дъно което си е пари 1 кондензатор е 20 стотинки или просто ги разпояваш от друго старо дъно. Старай се да са същите микрофарада. Работата е за 10 мин ;)
И все пак от толкова идеи и написани коментари най-добре е всичко на чисто и ново ако проблема идва от софтуера. Пак ще напиша - преинсталация  :yes:
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 12:20:49 pm от rhapsody »

untaught

  • Гост
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2011, 12:21:10 pm »
Не е нужно да се сменя дъното заради 2 надути кондензатора/резистора, просто сменяш само тях.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #24 -: Октомври 27, 2011, 12:31:17 pm »
Хора, проблема му не е хардуерен. Все едно надут кондензатор да ми изкарва в банковата сметка, че имам 20,000,000 евро. Нали схващате на къде бия. :)

п.п.: Проблема му е в кеша на играта или в някой от адоните. В предния пост мисля, че им обясних на къде да насочат вниманието си за проблема.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 12:33:16 pm от MeKeTa »

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: PC/Net problems or evo
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2011, 07:58:31 pm »

имената на nps-та, играчи е unknown. Не ми позволява дори да излезна от играта с logout.

Снощи след ползване на портал до града на нощните елфи, прогрес бара ми се напълни до края след което се замисли пц-то доста време. Като ме пусна в играта видях, че всички npc са ми unknown. С Esc. и Logout нищо не стана:) Не ползвам почти никакви адони и не съм слагал нищо ново свързано с WOW! Добрия стар Task Manager помогна да изгася играта, след което като я пуснах всичко си беше ок. Искам да кажа, че се получи и при мен но за кратко. Не мога да кажа от какво е и 1000% гарантирам компа ми е доооста добър  :yes: Със сигурност е нещо от кеш или нещо друго :)