Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 298099 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1035 -: Ноември 14, 2013, 07:50:33 pm »
По кино Х ще пуснат двете части една след друга четвъртък като втората част ще е в 00:01 (те нямат и друг изход де).

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1037 -: Ноември 24, 2013, 04:05:38 pm »
   Новата част на Игрите на глада има близо една цяла единица повече Metascore от предната част, браво, но на мене лично не ми допадна, може би, защото го гледам за 3-ти път (днес и в България), та виждам все повече недостатъци. Просто не ми допада такова орязване на сюжета и то на важни елементи (е вярно е, че с 2 от тези 3 основни липсващи момента филмът би бил станал по-глупав, но по-стриктно по книгата, но не мога да преглътна един от основните моменти, който е нещо като завръзка за сюжета, с много значеща песен като текст, но все пак с тези 150 (от 300) липсващи екранизирани страници филмът е близо 2 часа и половина, то иначе трябва да е над 3 часа).
   Bсе пак се запазва много добре смисъла и идеята на сюжета, самият фон, картини на ужаси, показващи добре империализма на USA, за това как унищожава всички други страни с политиката си, за това как унищожава част от щатовете си, за да развие икономиката в 2-3 основни. Общо взето много неща показват само един фон и имена на героите, много повече от самите действия.

   Съветникът е много интересен, отново добре се е справил Ридли Скот, но някак не беше в негов стил и се получи просто интересен филм без много смисъл. Смятам, че този филм си беше за братята Коен, не ме изяждайте за този коментар.



P.S: Очаква се до 2018 (най-вероятно 2014 и 2015 ще са снимките и 2016 да е по кината) да продължат

римейка на татуираната мадама
« Последна редакция: Ноември 24, 2013, 04:10:32 pm от Abken »

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1038 -: Ноември 30, 2013, 02:43:33 pm »
http://www.imdb.com/title/tt1270262/

Отново го гледах. Много силен филм и много сполучлив и добре погледнат, а не е направен от големи хора.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1039 -: Декември 01, 2013, 09:02:35 am »
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1040 -: Декември 01, 2013, 05:05:13 pm »
http://www.imdb.com/title/tt2404311/?ref_=nv_sr_1
Очаквах повече  :no:
Филмът на Скорсезе, който беше на фестивала във филма на Бесон кой беше? Де Ниро го изкритикува (с биогарфията си). Има ли изобщо такъв филм?


Току що изгледах Жасмина на Уди Алън, ах този негов хумор. Хубав, но доста муден, но пък с тази ретроспекция през няколко минути, че и секунди даже, изглеждаше по-раздвижен, като цяло не ми хареса. Тези вече почнаха да се изчерпват и едни и същи теми засягат... Като филм беше хубав, но нищо ново, донякъде типично за Уди.  :rolleyes:

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1041 -: Декември 05, 2013, 10:00:55 am »
"The Family" попринцип е на Бесон , но с очевадна препратка към Скорсезе ... За жалост се е получила банална , лесно предвидима екшън комедия .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1042 -: Декември 23, 2013, 06:19:45 pm »
U Want Me 2 Kill Him? (2013)



****, скоро не бях гледал филм, който така да ме накара да се замисля. Невероятен филм. И като си представя, че е по реален случай, Господи, какви болни мозъци има на този свят...
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1043 -: Декември 30, 2013, 11:33:38 am »
http://www.imdb.com/title/tt1979320/?ref_=nv_sr_1

Много силен , не помня тая година да съм гледал нещо , което да ми е харесало толкова много .  :cool:

И новия Хобит не е лош .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1044 -: Януари 01, 2014, 02:30:00 am »
За много години, а относно филмите този път нямам нищо, този път съм повече за театрите, но си нямаме такава тема  :freak:
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 06:09:33 pm от Abken »

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1045 -: Януари 02, 2014, 03:03:10 pm »
Гледах 47 Ронини, не е нещо особено, но става за разпускане, много добре направено фентъзи с повече екшън и добри ефекти, които не дразнеха окото (3D), имаше доста перспективни образи и се виждаше дълбочина, абе ефектите бяха много добре. Сюжетът си имаше доста дълъг увод, самите ронини се появяват след 1-вия час от филма, края беше доста добър, а не като хобитите и другите детски глупави финали. Става за гледане.

P.S: Глобусите и Оскарите тази година са доста странни, доста от филмите изобщо няма да ги гледаме на големия екран у нас... Капитанчето много го прехвалиха, не ми допада, някак си беше заснето много подобно на "Арго", та от Глобусите за драма съм за 3 филма:
-за негрите, определено е много приятен за гледане, като изключим негрите де, не някой скучен;
-за Формула 1, въпреки че Хънт го изкараха по-добър от Лауда, а доколкото знам е бил някаква смешка, но филмчето си беше много добро;
-за "Гравитация", защото целият беше един доста силен съспенс с доста добри ефекти.
Най-много ми допадна "С пълна газ", но съм сигурен, за жалост, че няма да спечели.

За Комедийните Глобуси е ясно, че битката е между Wall Street и American Hustle, напълно съм съгласен един от двата да го вземе, но от другите 3 не съм гледал Her, а ми казаха, че бил много силен, но бил повече драма, отколкото комедия.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1046 -: Януари 12, 2014, 05:28:53 pm »
   The Wolf of Wall Street - е на това му викам филм, доста отдавна не бях виждал толкова стойностно направен филм, при това толкова дълъг (точно 3 часа) и то във всяка минута, всеки кадър Ди Каприо беше там - то не бяха множество монолози, големи речи (излизащи от устата на един гениален манипулатор), уникално изиграни емоции и изблици на гняв и т.н. Гениален филм с гениален актьор - явно двамата (Скорсезе и Ди Каприо) си подхождат добре. Също по много статичен, но подходящ за монолозите начин се движи камерата, наподобяващо на новинарска емисия - главният герой върви, но гледа право към камерата и сякаш документира събитията, които са се случили и се случват, също като репортер от новините. А относно множеството разврат, голота, почти като еротичен филм, но наличието на подобни сцени през няколко минути стои просто като фон на една картина изградена от алчност и повърхност на преуспелите изобщо.
   Много ми е интересно само едно нещо защо прехвалените журналисти (гласовете, номиниращи за Златен Глобус) са номинирали филма за Глобус, Ди Каприо за Глобус, а на Скорсезе не са дали шанс (докато му дадоха 8-ма номинация за BAFTA тази година), а все си мислех, че пътят на Оскарите си следва бафтите и глобусите (все пак бафтите са на Англия, а глобусите - на неамерикански медии и са със сходни номинации всяка година, а предноминациите за Оскарите са минимум 80% от номинациите за Глобусите + ако има определен процент за друга номинация на артистите). Тази година адски се объркаха тези номинации, но щом Скорсезе го няма сред номинираните, а другите не са така изпъкващи с филма си, предполагам, че О. Ръсел ще спечели, въпреки че неговия филм само не съм гледал, но предполагам, че ще бъде по-стойностен от другите ("Гравитация" е много добър, но предполагам, че ще се бори за филм на годината заедно с формулите.

Неактивен BulgarianSS

  • EVOWOW Fan
  • Challenger
  • *
  • Публикации: 2655
  • EVO Karma: -87
  • Искам да стигна -1000 репутация !
    • Star Gate of EvO
  • ISP: Pernik Lan
  • Side: For The Horde
  • Герой: Skins
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1047 -: Януари 13, 2014, 03:09:13 pm »
Относно 47 Ронини-прочетох книгата наскоро и ми хареса.
Изключителен край,ако мога така да го кажа и напълно неочакван за първи път от много време.
"Stay Foolish, Stay Hungry"

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1048 -: Януари 13, 2014, 04:54:20 pm »
@Abken ---  :up:
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #1049 -: Януари 13, 2014, 07:58:19 pm »
@Abken ---  :up:

 :question:  :freak:

Е, днес не съм гледал нищо, заради безбройните задачи, с които ме затрупаха бъдещи програмисти. Но ще гледам American Hustle след малко, все пак казах, че ще има Глобуси в него и преди малко видях как взима...


П.С: Ди Каприо просто не знам - адски много му се радвам, толкова добър актьор доста време е нямало, е то и от Скорсезе зависи де, но просто изпълнението му е майсторски изиграно. Хайде да не звуча прекалено плоско и повърхностно да похваля и Бланшет и тя си играе перфектно, но някак си изражението на Ди Каприо е едно зряло.

П.С.2: Утре ще кажа как е American Hustle, че ще стане много късно, докато го изгледам, а ако почна сега ще си закъснея за собствения рожден ден (няма лошо де, ако си платят сами :freak:), ако не съм мъртво пиян/заспал ще пиша после. Поздрави, чао.
« Последна редакция: Януари 13, 2014, 08:18:59 pm от Abken »