Автор Тема: Обща информация и разяснение относно Шаманите.  (Прочетена 9976 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Stormscream

  • Гост
Шаманът

Шаман това са духовните водачи на техните племена и кланове. Те са господари на елементите,, използващи магии и тотеми, които лекуват или подобряват техните съюзници в битка докато не започнат с яростта на елементите върху техните врагове".Шаманът може да носи среднозащитна броня, и да използва дори масивни оръжия за две ръце в битка. Те са различен клас, който може да издържа в битки, възстановявайки техните съюзници докато хвърлят стихийни светкавици към техните врагове.
Старата фраза "jack of all trades, master of none"(неможах да го преведа...) е отличен начин за описване на шамана.Те са единствения истински"хибрид" от класа в света на Уоркрафт. Докато вършат повечето неща от техния "репертуар", функционират добре. Нуждаете се от добър лечител?Търсите второстепенен танк? Или добро ДПС(демидж пер секънд(демидж на секунда))? Имате празно място което трябва да се подпълни от някой ,който да потдържа групата като цяло,? Шаманът може да предостави това. Те имат много способности и магии с които могат да подпомогнат всяка група.
Раси:Orc, Tauren, Troll, Draenei
Облекло:Cloth, Leather, Shields, Mail(с трениране)
Оръжия:One-Handed Maces, Staves, Fist Weapons(Draenei със трениране)One-Handed Axes (със трениране)Two-Handed Axes(със трениране),Daggers( с трениране)Two-Handed Maces(с трениране)
Превод:Stormscream,Bgthinker

Неактивен Sparrow

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 945
  • EVO Karma: -49
  • Mithrandir's Follower
Re:Обща информация и разяснение относно Шам&#
« Отговор #1 -: Май 25, 2009, 02:17:40 pm »
Jack of all trades, master of none - Работник във всичко, майстор във нищо. Това също е грешно, както и няколко неща по горе. Отличен каст ДПС, отличен танк и грууп хийлър, но не толкова добър мели дпс вече. Не става за танк въобще, нищо че има много армор.
« Последна редакция: Май 26, 2009, 03:51:13 pm от Sparrow »
Master of doom, by doom mastered! - Nienor Niniel for Turin Turambar Dagnir Glaurunga.
As long as we are alive we will hope! - Gandalf.
...and Tolkien shall never die! - Me.

Неактивен dae

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 737
  • EVO Karma: -11
  • One sick bastard. Dyxless, The proud one.
Не съм съгласен със Спароу ... На УоТЛК има големи нърфове на Елементал дървото ... Също така скастриха и Енхансмънт дървото и остава един перфектен хелар , които го слагаш сам на целия райд да пълни тези за които няма назначен танк (райд хелар се нарича и не хелва сам , а хелва тези които не са танкове, с 2 думи хелва всички без танковете ... ) 2 Chain heal-a и прави за смях всеки друг хелар от райда ...  :clover:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.
If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Неактивен Sparrow

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 945
  • EVO Karma: -49
  • Mithrandir's Follower
Много е нърфнато елементал дървото... Вярвам ти. Много добре гледам кво прави шаман на елементал. Пълно е с клипчета ПвП. Може да бъде и Танк хийл за 5 човека инстанс. Иначе по принцип тука повечето го викат за рейд холд.
Master of doom, by doom mastered! - Nienor Niniel for Turin Turambar Dagnir Glaurunga.
As long as we are alive we will hope! - Gandalf.
...and Tolkien shall never die! - Me.

Неактивен dae

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 737
  • EVO Karma: -11
  • One sick bastard. Dyxless, The proud one.
Ами не е ли нърфнато бе?? Ела го виж на ПвЕ какво прави - 3 магии и се чуди къде му изчезна маната , и защо е последен по щети ... На ПвП клипчетата които си гледал май си пропуснал, че сменят кадъра през убит играч , защото освен че ги уби бързо и много бързо му свършва маната ...  :clover:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят ХАОСА... A.C.A.B.
If you wake up at a different time and in a different place, could you wake up as a different person ?Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Неактивен Sparrow

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 945
  • EVO Karma: -49
  • Mithrandir's Follower
Добре добре. Имам шаман и гледам колко бързо му свършва... Първо има 100 мана реген от шийлд, второ че сторма му връща 8% мана и в рейд като си пусне мана спринг от време на време и стаа работата.
Master of doom, by doom mastered! - Nienor Niniel for Turin Turambar Dagnir Glaurunga.
As long as we are alive we will hope! - Gandalf.
...and Tolkien shall never die! - Me.

Неактивен monlew

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 789
  • EVO Karma: -22
  • Panika
На първото БГ WOTLK 80-90 с Паниката направих най-голям дмг и първи взех ачийвмънта от хордите.На следващото бг, което беше 35 минути бях с милион и 300 хиляди демидж - първи, и втори по лекуване.Прави сметка колко е слаб шамана.

Неактивен Sparrow

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 945
  • EVO Karma: -49
  • Mithrandir's Follower
Re:Обща информация и разяснение относно Шам&#
« Отговор #7 -: Май 30, 2009, 10:19:17 am »
И пак не подминава мейдж :). Но наистина, ако си имаш стратегия може да го държиш много...

П.С. 1 от баннатите ми каза че на WotLK mage не струва, първо щото му свършва маната с 6 магии и второ щото прави малко демидж. За сега рекорда ми е 20к с Arcane Missiles (5.4к), а маната не свършва... Тоест свършва но имам сумати начини да я дигна за по-малко от 10 секунди.
Master of doom, by doom mastered! - Nienor Niniel for Turin Turambar Dagnir Glaurunga.
As long as we are alive we will hope! - Gandalf.
...and Tolkien shall never die! - Me.

Collins

  • Гост
Re:Обща информация и разяснение относно Шам&#
« Отговор #8 -: Май 30, 2009, 01:02:07 pm »
И пак не подминава мейдж :). Но наистина, ако си имаш стратегия може да го държиш много...

П.С. 1 от баннатите ми каза че на WotLK mage не струва, първо щото му свършва маната с 6 магии и второ щото прави малко демидж. За сега рекорда ми е 20к с Arcane Missiles (5.4к), а маната не свършва... Тоест свършва но имам сумати начини да я дигна за по-малко от 10 секунди.

+1

Всички знаем, шамана е добър DPS - но не перфектен, добър хийлър - но не перфектен, добро меле DPS, но не перфектно.. Шамана е замислен като хибрид и затова неможе да се концентрира на 100% върху една дисциплина.. Никой не оспорва факта, че прави доста дмг и хийл, но все пак на рейдове остава на задни позиции..

Неактивен Requiem_1

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2815
  • EVO Karma: 0
  • I was born an original I dont intend to die a copy
 Подкрепям Collins  :up:

Неактивен Sparrow

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 945
  • EVO Karma: -49
  • Mithrandir's Follower
Re:Обща информация и разяснение относно Шам&#
« Отговор #10 -: Май 30, 2009, 01:29:56 pm »
Като не знаеш... Добър ДПС - но не перфектен. Че кой е перфектен, всеки си има слабост. Добър хийлър - но не перфектен. Не перфектен, но дръжи цяла група. Добро меле дпс , но не перфектно... И тука не съм съгласен, защото на Enh вече не става за добро ДПС. Не мисля че остава на задни позиции. Доста искан е за ресистанси и поддържане на групата като цяло. За мен Zu е перфектния хийлър, а е шаман. Първо че държи сам целия рейд и второ, че докато ни хийлва няма мъртви.
Master of doom, by doom mastered! - Nienor Niniel for Turin Turambar Dagnir Glaurunga.
As long as we are alive we will hope! - Gandalf.
...and Tolkien shall never die! - Me.

Неактивен monlew

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 789
  • EVO Karma: -22
  • Panika
Много обичам кастъри на бойното поле - много малък шанс има 1 кастър срещу елементалист.Бърста му може да стигне до 12-13к, а отделно мине ли се и на 3.1.0+ и още може да скача.Така че, наизуст не говорете.Шамана наистина е хибриден клас - не случайно се случва да хийлвам в накс.А дори нямам още невероятния фулл wotlk гийър.Тогава гледай да се пазиш ...

Неактивен bunny

  • EVOWOW Fan
  • Knight
  • *
  • Публикации: 48
  • EVO Karma: 2
Re:Обща информация и разяснение относно Шаманите.
« Отговор #12 -: Септември 13, 2009, 11:22:32 pm »
За мене Shamana е наи-добър във всичко може да не е по силен от ролга но ако си играч от класа можеш да смачкаш рога. До колкото за хела...
Нямал съм шаман хелар и не мога да кажа  :confused: .
Шаман на Елемент мели. но аз все пак ште си правя винаги DPS Шаман. :up:


Неактивен Owatanka

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 172
  • EVO Karma: 15
  • he felt it everyday...
Re:Обща информация и разяснение относно Шаманите.
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2009, 01:51:18 am »
Е добре де ... защо тогава на райдове или други подобни сборища от играчи ... винаги моят Еnhancement Билднат Шаман е в челната 5-ца ... даже 3-ка ... Защо? Защото ако ще играеш нещо по един начин.. си го играй както си знаеш... Не съм се рескал никога от както съм почнал и не мисля да го правя... Същото е като прехвърляне от Lamborghini Gallardo на Chevrolet Camaro ... От "Бързо и прецизно" на "Нестабилно мощно" :D Даже аз не разбрах какво казах в този Пост ... така ,че камо ли вие ще ме разберете  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Неактивен Corpses

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 389
  • EVO Karma: -4
  • Superkuro
Re:Обща информация и разяснение относно Шаманите.
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2009, 02:23:28 pm »
Е добре де ... защо тогава на райдове или други подобни сборища от играчи ... винаги моят Еnhancement Билднат Шаман е в челната 5-ца ... даже 3-ка ... Защо? Защото ако ще играеш нещо по един начин.. си го играй както си знаеш... Не съм се рескал никога от както съм почнал и не мисля да го правя... Същото е като прехвърляне от Lamborghini Gallardo на Chevrolet Camaro ... От "Бързо и прецизно" на "Нестабилно мощно" :D Даже аз не разбрах какво казах в този Пост ... така ,че камо ли вие ще ме разберете  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Стремиш се към перфекционизъм в една област, вместо да разводняваш натрупаните знания в две-три отделни! лол :lol: