Автор Тема: Нов хостинг  (Прочетена 629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Нов хостинг
« -: Август 15, 2011, 07:52:50 pm »
Започнал съм миграция на арморито и форума на нов хостинг сървър.

В момента съм преместил арморито.

Някои от вас може все още да отварят старото за това няма да го спра в момента а след няколко дни. (необходимо е време за да опознаят новия хост компютрите на хората)

Форума още не съм го преместил но и това ще стане тази вечер.

Поради това преместване е възможно да има разминаване на постингите.
Какво имам предвид:

Ако в близките 1-2 денонощия поствате в форума, но компютъра ви все още вижда стария хост, то след като опознаете новия хостинг на форума ще ви липсват последните постове.

Q: Как мога да разбера в кой форум пиша?

A: Много лесно.
Отваряте си един command promt (WIN+R пишете CMD Enter)
и пишете ping forum.evowow.com
Ако видите ip адрес 85.217.128.186 значи виждате стария все още и няма смисъл да пишете.
Ако видите 87.121.232.14 то значи компютъра ви вижда новия хостинг и спокойно може да си ползвате форума както обикновенно.

Q: Може ли по-бързо да стане всичко?
A: Да може
но основно зависи от това, как е настроен DNS сървъра на интернет доставчикът Ви и дали следи правилно промените по останалите DNS-и.

Принципно ако проблема е само в PC-то тоест не сте го рестартвали повече от 2-3 дни можете да отворите пак един command promt и да напишете:
ipconfig /flushdns

Миграцията ще я направя след 12ч през ноща с цел утре всички да виждате форума на новия хостинг.

Моля без паника, дори нищо да не направите, до няколко дни всичко ще си влезе в норма.
« Последна редакция: Август 15, 2011, 07:54:40 pm от admin »
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database