Автор Тема: Шашави идеи  (Прочетена 2088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MERLLIN

  • Knight
  • *
  • Публикации: 40
  • EVO Karma: -4
  • MERLIN
Шашави идеи
« -: Юли 02, 2011, 12:27:19 am »
Ето и моите идеи за популяризиране на сървара:

Обединяване на регистрациите в сайта с регистрациите на фейсбук. В много сайтове вече го има вместо нова регистрация направо има бутон влез със своят акаунт през фейсбук.

 - като за начало изглежда тъпо и ненужно нали ? :)
 Да но същото може да се направи и със туйстър и други подобни социални мрежи...
 
 Въпреки моите резерви никаква активност във фейсбук не остава незабелязана а това си е добър PR и начин на да се популяризира.. Еднинна регистрация за навсякъде .. Форум, геим реалм, саит, армори, гуилд групи, лесно и удобно място за уплоад на снимки и скриинове от играта, и какво ли още не ...

 подобно нещо би позволило на играчите да си създават феисбук групи на гилдиите и все някои страничен ще го види..

 - продължава да изглежда ненужно нали?
Според моите статистики откакто направих феисбук група и страничка на гилдиата ни към сървара за един месец се присъединиха повече от 10 нови играчи отделно няколко човека от хорде доидоха при нас и отделно ни потърсиха други да се присъединят към гилдията .. а дори не съм си напъвал задника да правя реклама или друга прокламация.. Просто ми светна че е добро поле за реклама..

Помислете колко хора ровичкат из фейсбук докато са на работа и не-могат да играят.

Наскоро след като четох голямото объркване с IPta, загубени маили в темата за Козунак се убедих че един слят акаунт със социалната мрежа би бил полезен..

Разбира се ако човек не иска да го ползва може да си ползва стандартния начин за регистрация които му запазва анонимност но пък го лишава от доста екстри..
Тази игра по начало е зарибяваща и много от нас са на работа или на училище или просто пътуват... хубавото е че вече в много европеиски страни на мобилните телефони феисбук е безплатен и всеки ще ровичка да види какво се случва докато го няма. От опит го знам защото и аз ровя във феиса през моят аифон.

Подобно нещо би спомогнало много играчи всъщност да видят че имат общи познати или приятели и се получава една прилична активност която малко или много популяризира.

 Знам че е работа по сайта но пък ако един програмист си седне на задника за няма и месец ще е готов.

 Запазване на вот магазина както и на начин да се пазарува с SMS или реални пари. За да има добър сървар трява да има и добра свързаност и някакви парични постъпления.

 Въпроса за Катаклизъм
Много хора очакват Катаклизма с голямо нетърпение. Каквото и да си говорим нещата вече са изчерпани за толкова време.
Защо не се пазарува с пари или вотинг? Ами простичко е защото итемите който можем да си купим сега няма да струват нищо след катаклизма... всеки предпочита да изчака и да не си хвърпя парите навятъра.. аз също мислех да си купя някои неща и като поговорих с приятели как става веднага ме посъветваха да не бързам и аз също чакам новите итеми от катаклизма..

 Няма как да стопира играта на това положение.. никога бъговете не са били проблем да няма играчи.  Нима сега няма бъгове? Нима сега имаме някаква PVE игра? 
Един катаклизъм би раздвижил купуването на предмети от шопа. Аз лично ще си пазаря от там със сигурност.

това са само няколко щрихи и насоки в които може да се помисли. но трябва да има активност иначе сървъра умира със всеки изминал ден а на мен ми е приятно да играя тук и искам да остана да играя в този сървар заедно със всичките ми приятели.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 12:32:21 am от MERLLIN »
Нещата, които виждаме не винаги са реални! Те са само предположения на мозъка.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Шашави идеи
« Отговор #1 -: Юли 02, 2011, 11:47:35 am »
Може да се интегрира логин за сайта и форума, но за реалма - не, защото играта не го позволява, а и структурата на ядрото.
Катаклизъм - за сега не става, но дано до зимата да има добро развитие за ъпгрейд.
Магазина - който иска да донейтва го прави и без да използва магазина, а итемите от катаклизъм се събират много по-лесно от сега с чиста игра.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 11:49:33 am от MeKeTa »

Неактивен MERLLIN

  • Knight
  • *
  • Публикации: 40
  • EVO Karma: -4
  • MERLIN
Re: Шашави идеи
« Отговор #2 -: Юли 03, 2011, 12:58:58 am »
Повечето от мен беше написано на един дъх мислейки докато пиша..
Има една тенденция много хора да си правят различни акаунти за героите с цел ако нещо се случи с акаунта му поне другите му герои да се запазят или някакви други съображения.

Може да се направи нещо хитро като например след като влезеш в акаунта си през феисбук, другаде или направо регистрация в саита чак тогава вътре в тази регистрация да си правят акаунтите за реалма. 

Може би пак си има недостатъци с леко усложняване но поне ще има контрол малко или много..   На този етап има леки компромиси с правилата къде поради ниска популация къде поради друго. така хем ще се знае кои акаунти на кого са хем ще е легално някак си ... Поне няма да се появава в саита с едно ИП и юзернеим в реалма с друго па иди му търси края...

Сигурен съм че ако се помисли може да се направи нещо ...

Сървара е добър, работи с голям ъптайм, сравнително поносимо от към бъгове и неработещи неща но колкото и да е добър отвътре никои като не е чул за него няма как ... просто трябва спам и PR .. колкото повече външни нови хора чуят за него толкова по голям шанс за популация....

Катаклизма: 
 Ах тази болна тема ... всички го искаме но реално няма сериозен емулатор това е истината..
   Един друг Български праиват сървар е намерил решение.. пуснал е тестов реалм на катаклизъм .. уж излишно или досадно но какъв е резултата им? Веднага повишена популация на играчи от други сървари включително и аз го тествах и се помотах там ... на паладина 1/3 работи не му бачкат ама нали е  ново и интересно минава си времето ... срещнах и други играчи с които играем там значи имат ефект ...

Вместо повишен експирианс и леко превръщане на сървара във фън с цел нови играчи и интерес по добре да си бъде близлаик пък за запалените тест реалм с повишен експирианс ... така ще си останат играчите тук и няма да се разпиляват.

не съм експерт просто се опитвам да помисля какво може да се направи защото искам да остана да играя тук с приятелите в един по населен и по забавен реалм ...

п.с.  Понякога разсъждавам пишейки и се извинявам за правописните грешки.
« Последна редакция: Юли 03, 2011, 01:00:31 am от MERLLIN »
Нещата, които виждаме не винаги са реални! Те са само предположения на мозъка.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Шашави идеи
« Отговор #3 -: Юли 03, 2011, 06:34:07 pm »
Нямам никакво намерение да интегрирам facebook профилите в сървъра.

Цитат
Обединяване на регистрациите в сайта с регистрациите на фейсбук. В много сайтове вече го има вместо нова регистрация направо има бутон влез със своят акаунт през фейсбук.
Правят го не само заради това че е лесно ами и защото не могат да си направят собствена система (регистрация/вход/забравена парола)

Цитат
Наскоро след като четох голямото объркване с IPta, загубени маили в темата за Козунак се убедих че един слят акаунт със социалната мрежа би бил полезен..

Обърквацията е само при тези които не се съобразяват с 1 просто правило на сървъра (НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРОЛИТЕ НА ДРУГ ЧОВЕК/ЖИВОТНО)

Работата по сайта е спряна защото за момента не съм забелязал нищо неработещо освен арморито (проекта беше спрян от разработка)
Цитат
2011-05-09 21:55:37
Shadez: Project support was dropped because of WoW Community Site development.
Thanks to everybody who used Armory (and using now), who helped with bug reporting and bug fixing.

Пускането на Ката зависи изцяло от тринити, не от мен или от играчите.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database