Автор Тема: Power Options - game performance въпрос ?  (Прочетена 2691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Exile

  • Knight
  • *
  • Публикации: 23
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Power Options - game performance въпрос ?
« -: Август 23, 2013, 08:48:54 pm »
Така , лаптопа ми е що годе мощен  , но когато играя винаги имам лек сеч , дори когато съм на близки до минималните графични настройки на играта.

 Открих едни настройки на захранването Power Options и го направих на High Performance (Favors performance , but may use more energy). Четох , че това доста увеличава възможностите на лаптопа , но използва повече енергия от обикновеното , когато се налага. Изпробвах го и направо останах с отворена уста ... 1 година съм се мъчил , а сега играта направо фърчи. Направил съм на максималните настройки и всичко си е ОК , дори и зареждането на различните локации в играта става много по-бързо.

 Въпроса ми е - това може ли да увреди лаптопа ми по някакъв начин ? Не става въпрос за батерията , защото аз съм я извадил и си карам на кабел в контакта. Може би е леко тъп въпроса , но като използва повече енергия , както е написано , има ли вероятност да изгори или нещо ?  :mrgreen:  И хубаво ли е да се държи на High Performance  за постоянно. На нормалните настройки пише (recomended) и затова питам.
« Последна редакция: Август 23, 2013, 08:53:12 pm от The Exile »

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #1 -: Август 23, 2013, 08:58:11 pm »
Всичко е направено в рамките на допустимото, бих казал и доста под възможностите му. Разликата ще е единствено в сметката ти за електричество, която ще скочи с около 5 до 10 лева, ако го държиш денонощно включен

Неактивен untaught

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1045
  • EVO Karma: 96
  • wow user
  • ISP: Vivacom
  • Герой: Volodq
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #2 -: Август 23, 2013, 09:27:58 pm »
Чудя се да се смея ли да плача ли!? :doh:


Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #3 -: Август 23, 2013, 09:48:44 pm »
Всъщност въпросната опция, на захранването, няма нищо общо с графичната ти карта, процесора, рам паметта и всякакви други интересни неща, на който разчита лаптопа ти за да подкарва играта със скоростта на светлината. Ако сам беше разгледал какво прави въпросният power план щеше да разбереш какво имам в предвид. Но какво пък, щом промяната на "токовия" план ти е довел до по-голям конфорт, когато играеш играта, лошо няма.  :freak:
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен The Exile

  • Knight
  • *
  • Публикации: 23
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #4 -: Август 23, 2013, 09:57:33 pm »
Всъщност въпросната опция, на захранването, няма нищо общо с графичната ти карта, процесора, рам паметта и всякакви други интересни неща, на който разчита лаптопа ти за да подкарва играта със скоростта на светлината. Ако сам беше разгледал какво прави въпросният power план щеше да разбереш какво имам в предвид. Но какво пък, щом промяната на "токовия" план ти е довел до по-голям конфорт, когато играеш играта, лошо няма.  :freak:

 It actually allows your laptop to run it its maximum performance. For example, if you use the power saver plan it will underclock your processor, turn off your hard drives when not in use, etc.The benefits of the high performance plan is that you get the maximum performance.

Прав си , изглежда си въобразявам , че преди на средни изисквания ми циклеше , а сега на MAX си нямам проблеми  :fun:

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #5 -: Август 23, 2013, 10:16:45 pm »
It actually allows your laptop to run it its maximum performance. For example, if you use the power saver plan it will underclock your processor, turn off your hard drives when not in use, etc.The benefits of the high performance plan is that you get the maximum performance.

Прав си , изглежда си въобразявам , че преди на средни изисквания ми циклеше , а сега на MAX си нямам проблеми  :fun:

Yep, със сигурност това, че хард диска ти е включен постоянно позволява на играта да върви по-добре от преди. Колкото до клокването на процесора, думи нямам, по-фанатизиран tooltip скоро не съм срещал. Като приятелски съвет ти казвам да прочетеш какво значи клокване на процесор, че дано скоро не ти се налага да търсиш определението по спешност. Но както и да е. Както казах успех, мъжки, щом повечето ток ти позволява на лаптопа да върви на по-голяма "скорост" това само трябва да те радва.  :clover:
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #6 -: Август 23, 2013, 10:55:31 pm »
Така , лаптопа ми е що годе мощен  , но когато играя винаги имам лек сеч , дори когато съм на близки до минималните графични настройки на играта.

 Открих едни настройки на захранването Power Options и го направих на High Performance (Favors performance , but may use more energy). Четох , че това доста увеличава възможностите на лаптопа , но използва повече енергия от обикновеното , когато се налага. Изпробвах го и направо останах с отворена уста ... 1 година съм се мъчил , а сега играта направо фърчи. Направил съм на максималните настройки и всичко си е ОК , дори и зареждането на различните локации в играта става много по-бързо.

 Въпроса ми е - това може ли да увреди лаптопа ми по някакъв начин ? Не става въпрос за батерията , защото аз съм я извадил и си карам на кабел в контакта. Може би е леко тъп въпроса , но като използва повече енергия , както е написано , има ли вероятност да изгори или нещо ?  :mrgreen:  И хубаво ли е да се държи на High Performance  за постоянно. На нормалните настройки пише (recomended) и затова питам.

Отговора е не, не може да ти се увреди лаптопа. Моя е така от както го имам, вече 4-та година мисля.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен The Exile

  • Knight
  • *
  • Публикации: 23
  • EVO Karma: 1
  • wow user
Re: Power Options - game performance въпрос ?
« Отговор #7 -: Август 24, 2013, 04:52:47 am »
Отговора е не, не може да ти се увреди лаптопа. Моя е така от както го имам, вече 4-та година мисля.

Благодаря за директният отговор , без "философски" овъртания. Точно това питах. Може да триеш темата  :clover:
« Последна редакция: Август 24, 2013, 05:25:03 am от The Exile »