Автор Тема: Любими филми,нови филми  (Прочетена 320439 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #930 -: Април 08, 2013, 09:56:12 pm »
http://www.imdb.com/title/tt2306299/?ref_=sr_1
Абкене , кво ти е мнението за това ?
Според мене е много добро , кефя се на скандинавската митология , като костюми е много добре "нарисувано".
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #931 -: Април 08, 2013, 10:09:30 pm »
А аз това що не съм го гледал ? Къде го гледа ? Торенти или HBO (и подобни) ?

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #932 -: Април 08, 2013, 10:21:21 pm »
Торенти , има го в маймундата . Иначе май е продукция на History Channel , което пак ме изненада . Незнаех , че правят игрални сериали.
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #933 -: Април 11, 2013, 10:22:24 am »
Гледах Хемингуей и Гелхорн, нищо, че е tv movie. Много е добър, за разлика от много други tv филми. Е леко стана муден по едно време ама те па може ли да ми правят почти 3-часов филм... Иначе на мен много ми допадна, е сега без извратенящини. Не е хубав само заради Кидман, тя винаги си е гола като Ева.  :-)

За първи път виждам толкова тъпа и ниска оценка на IMDb. Е то оценката не се определя само от гласувалите де... Метакритиците и критиците определят диапазона на оценката и за този филм е 6-8, почнал е със 7 и малко са го хейтнали и така. Ама то па едни техни критициии.... Нямам думи. NY Times, NY Daily News (...+48 more)...

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #934 -: Април 14, 2013, 04:31:57 pm »
Oblivion  :clover:

Много велик филм, скоро не бях гледал такъв. Върна ме във времето на Топ Гън, всъщност съм бил на 4 месеца тогава, но бях вече в училище, когато го даваха по кината, затова си спомням. Том Круз във извънземни летателни машини... Олга Куриленко я извикаха най-накрая вв нещо по-смислено да участва... Просто много добър филм... уникален ! Екзистенцялните проблеми са си много ясно направени, докосна спомените ми до "Облакът Атлас", e като цяло много по-различен, но логиката, която докосваха беше подобна, спомени от миналото, действия в бъдещето, промяната на човешкия характер и прочие. Kрая ме докосна и до края на епоса "Тъмната кула" от Стивън Кинг. Не очаквах Касински да направи нещо по-добро от неговия Трон, но... Толкова много съспенс имаше във филма, че до 1/3 някъде даже леко ми стана досаден, заприлича на хорър, но нямаше стряскащи моменти, а просто великолепно изпипан съспенс. Вдъхновението за филма е от комикс. Краят беше много странен, но някак си се затвори сюжетът в рамка, аз не бих казал, че е Happy End, но ако се погледне по-разкрепостено и с по-голяма фантазия, може и да се каже. Трудно се постига филм над 2 часа да е добър и да не стане досаждащ, но просто имаше много голяма символика, хармония, прави ти удоволствие да го гледаш. А репликата: "F*ck you Sally!", беше убийствено на мястото си.  :smart:

Винаги съм харесвал повече Sci-Fi, защото дава възможност да се покажат много повече теми и някак си сюжетите изглеждат по-стойностни.
Интересен факт е, че Косински и Круз са измислили сюжета, но Ридли Скот им е дал доста идеи и са взели идеите за битките във въздуха от Топ Гън, демек от Тони Скот и са обещали да сложат едно в памет на Тони Скот, затова гледах докато ме изгониха да видя тези надписи за Тони и така и не ги видях. А ги обявиха, че ще има в интервю...

Jack Harper: I want mankind to survive. This is the only way.
Sally: ................bla bla bla................
Jack Harper: F*CK YOU SALLY !

Много запомнящ се диалог (аз бих казал монолог, но едва ли някой ще ме разбере защо, мое мнение).

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #935 -: Април 14, 2013, 05:10:56 pm »
Абкен (или там какъвто се водиш), за първи път се опитах да ти прочета wall of text шитните. Трябва да знаеш, че ми влизаш в топ 3 на неграмотниците. Само заради правописните грешки, трябва да си причиниш харакири, а ако стигнем до граматика, лексика и други, то нямам думи :no:

"Екзистенцялните"
"прочие"


По темата, един от последните филми, които гледах и ми допадна:

Kiss the Girls (1997)

« Последна редакция: Април 14, 2013, 05:17:33 pm от Караконджул »

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #936 -: Април 14, 2013, 06:47:51 pm »
Така господин граматика хайде да не спамиш и тук, всички те научихме, че си всемогъщ хайде сега чао. И за твоя информация пиша от телефон без български... За да не съм като някои да казват: Sorry za latinicata, no pisha ot telefon, си обръщам текста в кирилица чрез кирилизатор. Ако не знаеш какво е това, твой си проблем. При комбинация на две едно до друго и а го преобразува на я и просто съм изпуснал да го коригирам, не смятам, че пиша професионална статия в момента, а просто си слагам идеите тук, за да я напиша по-късно в списание, но на английски. Използвам тази тема, за да опиша на кратко идеите на филма като чернова за бъдеща статия. Ако може повече да не се засичаме с форумни дИАлози, заяждай се със себеподобните.

И за друга твоя информация тeзи 
wall of text шитни
ми ги признават, като че ли. Не казвам, че разбирам повече от теб по тези теми... Просто когато ти напишеш една статия, без да се притесняваш, че може да ти се вземе авторското право върху нея, и когато я предадеш на списание, примерно, няма да ти кажат, че вече съществува в друго... Ако ти изглежда лесно, което наистина си е лесно, поне това, което пиша тук, защото е просто чернова, напиши един път и ти... Напиши нещо за филма, който постна, а не просто да кажеш, че ти харесва. Аз бих казал, че не ми харесва, не само, защото ти си прост, за да харесваш нещо стойностно, а просто, защото е банална полицейска драма. Може би един от слабите филми на Фрийман.


Не знам откъде се взе, но си доста простоват, мислиш много праволинейно човек.  :confused: :clover: :doh:

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #937 -: Април 14, 2013, 07:01:41 pm »
Виж сега олигофрен неграмотен. На тоя свят няма разумен човек, който решава да си пише черновите по най - грозния и отвратителен начин.
Задай си въпроса, ти, от къде си се взел и кой те е ограмотявал. Пак ще ти кажа, че не очаквам маймуноподобни на теб, да размишляват, като нормални хора. А и менталното ти ниво не е достатъчно високо, за да водиш диалог с мен. Малоумен си и трябва да ти се припомня. Хайде отивай да белиш банани.

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #938 -: Април 14, 2013, 07:21:57 pm »
Изказване на дете в 3-4 клас, разбрало току що какво значи думата ментално. Браво ! Ти научи нова дума. И последно да кажа, че аз обичам да понасям критики за моите статии, защото нацяло готовата ще бъде по-добра, така че моля като критикуваш нещо поне кажи какво е, а не както хейтърите по торент сайтовете: "е мноооо тъп филм", "мноо прост филм", "тоааа филм е мноо як" и така нататък (видях, че не ти харесва думата прочие, не разбрах защо, но не искам и да знам).

Цитат
2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис.
...
Постове, излизащи извън рамките на изискването ще бъдат трити или редактирани.

Не че критикувам екипа защо не редактира 80% от коментарите ти, които са отнасят предимно към правопис на хора, които масово са деца, но като виждаш, че прекрачваш правилата, а не те контролират, смятам, че не си в детската градина, за да не се контролираш.


Цитат
2.12 Забранява се употребата на ... обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения.

Мисля, че това ти стига, о, велики бъдещ филолог-българист.

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #939 -: Април 15, 2013, 06:45:17 pm »
Oblivion наистина ме изненада приятно , не очаквах толкова много . Олга беше плашеща , както каза една приятелка " като изпаднал германец" . Оная другата мадама беше по - яка .... все пак беше червенокоса  :cool:
Малко в края ми заприлича на "Деня на независимоста" . Та даже и капандурите на лошия кораб приличаха на капандурите на лошия кораб от Деня , но тва се преживява някак .

P.S. Добре бе , Караконджул олигофренясъл , не можа ли просто да кажеш , че "Kiss the Girls" ти е харесъл , защото така така и така .... Ма не , ти требва да кажеш , че някой друг е неграмотен и т.н. Комплекси ли избиваш , патката ли ти расте , като се заяждаш с някой .... какво ???
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #940 -: Април 15, 2013, 08:06:01 pm »
Специално за Abken http://vbox7.com/play:4dc8a52127
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #941 -: Април 15, 2013, 08:33:00 pm »
Специално за Abken http://vbox7.com/play:4dc8a52127
Мдаа, много силен трейлър, но не ми харесва, че са наблегнали на протестите, приличат на реални протести заснети от стари камери, наистина се усеща намесата на Бюфо. И с Slumdog-а се справи много добре, но втората част от поредицата е най-лигава ако мога да кажа и ще се загуби сюжетът с маса от тежки сцени, на които виждам, че наблягат. Е, все пак поредицата иска да контрастира живота на аристокрацията с живота на бедняците и смятам, че Бюфо по-добре ще се справи в тази област. Нямам против Гари Рос, даже повече го харесвам, но неговата екранизация на тази великолепна книга беше просто доста отсечена... Огромна част от сюжета липсва и то важни елементи, без които втората част ще е като отрязана без смисъл кръпка, но дано да добави тази част от сюжета чрез някаква ретроспекция.



Oblivion наистина ме изненада приятно , не очаквах толкова много . Олга беше плашеща , както каза една приятелка " като изпаднал германец" . Оная другата мадама беше по - яка .... все пак беше червенокоса  :cool:
Малко в края ми заприлича на "Деня на независимоста" . Та даже и капандурите на лошия кораб приличаха на капандурите на лошия кораб от Деня , но тва се преживява някак .
Иво, най-накрая консенсус. Клонирата си беше по-интересна, така да кажем, особено като скочи с глава в басейна, не че не се видяха някои неща, но не разбрах само защо да е червенокоса ? Светло кестенява си беше, а обикновено е с тъмно кестенява коса...  :rolleyes:    Aaand "F*CK YOU SALLY !".

Неактивен IvoArsov

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1596
  • EVO Karma: -22
  • Типичен пернишки орк
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #942 -: Април 18, 2013, 11:07:48 am »
Дали кестенява или червенокоса , нема значение ...... ше "мине"  :cool:

http://www.imdb.com/title/tt2094262/?ref_=sr_1
Обещаващ първи епизод. Крайно време беше да направят силен ренесансов филм (сериала за Борджийте нещо не ми хареса). Колкото и да не харесвам Да Винчи като историческа личност , сериала ми харесва .
Най - обичам леба , и да е*а.- коцкарски мироглед

"Който се смее последен ... стреля първи" - Airsoft мъдрост

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #943 -: Април 18, 2013, 11:52:17 am »
А да тоя, приятелчето на Нолан, дето двамата само мъдрат нещо. Сега двамата ще правят роман. Ще изобличава нюйоркчанската престъпност, но в бъдеще време, за да не е прекалено пряко. Ще излиза уж догодина лятото, смятат да направят филм за 2015, но първо са решили явно от сценария (казвам сценарий, защото това си е чист сценарий за филм) първо да изкарат пари, защото някои хора много харесват спойлерите.  :no:


Въпрос: случая за Мери Уайнбърг не е ли била 59-та година. Някъде четох за нея в чуждестранен вестник и така останах с впечатление. Убийства, мафии... За онези двамата от ФБР, дето единия участва в убийства и изнасилвания и приятеля му го арестува и на отиване към ареста и двамата мистериозно изчезват. Историята ми прилича на plot-а от новия филм на О'Ръсел.  :rolleyes:

American Hustle
Пак Де Ниро, пак Лоурънс и пак Брадли, за ръчичка хванати и поведени на хорото от Дейвид. 2014 есента, разбира се ще пускат и 3-тия си филм заедно.  :freak:

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Любими филми,нови филми
« Отговор #944 -: Април 19, 2013, 11:19:49 pm »
Гледах Транс. Много "изчаткал" филм, нищо особено, но интересно. Държи те под напрежение и си нямаш на идея накъде ще отиде филмът - от кражба, та на деменция, та на... Любов, а накрая па съвсем избяга от пътя. Просто има доста сюжетни откъса и си личи как е накъсан - не се връзват обирите със забравянето, та хипнози, но все пак не беше зле. Определено имаше силен, но овладян съспенс. Дани Бойл няма да се изложи с прост филм, но не беше уникат... Като Трейнспотинг.  :freak: http://www.imdb.com/title/tt1924429/

На моменти ме докосна до Примката с Ерик Бана, естествено напълно различни сюжети, просто начина на разграфяване на композиционната рамка е подобен. Иначе идеята за обирджиите и трилър-съспенс криминалния жанр наподобява на стила на Градът, но не е велик, колкото него.   :confused: