Автор Тема: Да върнем ево към живот  (Прочетена 13394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен curvylan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 856
  • EVO Karma: -12
  • скаран с пунктуация,граматика и логика
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #30 -: Януари 24, 2014, 01:01:38 pm »
А,защо просто не приемем,че WoW като цяло замира?Близард са се насочили към MoBa сцената и всичкия им ресурс ще отиде към HotS,вие се чепкате за ево.Беше приятно до едно време,но от няколко месеца сървъра не търпи развитие,тъжно,но факт.Както и да го въртим,освен ако някой от някъде чудотворно не изнамери 80% работещ Cata,сървъра няма да се напълни.
Чалгата не е музика,а заболяване.

Неактивен Abken

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 664
  • EVO Karma: -21
  • fair but sometimes evil EVO wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Abken
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #31 -: Януари 24, 2014, 01:13:06 pm »
И 100% работещ CATA server да станем отново се съмнявам да дойдат много хора, но иначе съм съгласен, че WoW умира дори и в Близард. А пък познати, които искат хубав сървър, дори и WOTLK, винаги ме отрязват, че нямало да играят с 200 човека.
Аз и с 200 играя, само да е забавно. Иначе ако имаше малко по-голямо развитие на CATA, единствено по по-големите пиратски сървъри, заради по-голямата популация и донейт както се спомена.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #32 -: Януари 24, 2014, 01:28:57 pm »
Тотална мизерия, останали са 2 донатора, Pexotinec и Allins /нещо такова/, които алтват арени заради комплекси, но пред кой ще се "фукат" с този рейтинг? Именно заради такива хора популацията спадна до минимум.
 Снощи от 5 героя /2ма с по 2 уоуа/ 4 от тях алтваха арени.  :doh:

Неактивен Bloodluck

  • Knight
  • *
  • Публикации: 1
  • EVO Karma: 0
  • wow user
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Sweeney
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #33 -: Януари 24, 2014, 03:31:18 pm »
 :lol:

Тук варианта за просперитет на играчите е да се последва примера на Нефелин - прехварлянето им към по-развит сървър.
А просперитет на сарвара няма, той е умрял отдавна без никакви ефективни признаци за съживяване.
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 03:36:08 pm от Bloodluck »

Неактивен curvylan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 856
  • EVO Karma: -12
  • скаран с пунктуация,граматика и логика
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #34 -: Януари 24, 2014, 06:46:04 pm »
Тотална мизерия, останали са 2 донатора, Pexotinec и Allins /нещо такова/, които алтват арени заради комплекси, но пред кой ще се "фукат" с този рейтинг? Именно заради такива хора популацията спадна до минимум.
 Снощи от 5 героя /2ма с по 2 уоуа/ 4 от тях алтваха арени.  :doh:

Значи тия донейтват и паралелно с това алтват арени?Тъгата,която някои индивиди могат да причинят е неистова.
Чалгата не е музика,а заболяване.

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #35 -: Януари 24, 2014, 08:14:23 pm »
   Sapphiron  има само един сървър пиратски който се доближава до Близард и той е на Ванила все още ;).

На Ванила са и сървъра е претъпкан с хора и са 4-5 реалма и хората чакат на опашка. Тези който изброй не могат и да се докоснат до Близард....само това с Q-е което каза бате за ката от зоните за 80-85-то ниво дори да минеш 2/4 от Q си вдигнал 5-те левела. друг е въпроса, че огромна част от Q ги нямате а тези който що годе бачкат им викат работещи.

Признал съм само пиратския сървър който е на Ванила там играе приятел и съм виждал за какво иде реч. Имат и донейт и се рейдва активно. Може би има и добри сървъри на тбц, но wotlk и cata сървъри няма има само нещо като пропуск да минеш да обиколиш картата на играта нищо повече.

И 5 човека се обяснявате едва ли не за света ....Ево вече не същестува....30 човека максимум са онлайн нали влизам през ден в ПИКОВИТЕ часове да видя за един познат. Всеки се оплаква, че няма хора и като видят една 10-ка или целя сървър се събере за 25-ца само една, че няма за повече хора и те се радват като малки деца. Евото си замря може да седи само като реклама за играта.

Истината боли ма не се залъгвайте, че и молтен бачка на 100%

Близард похвалиха Молтен, че е най добрия пиратски сървър което е доста от тях и им благодарят на Молтен за добрата реклама която им правят и когато хората видят, че няма развитие си взимат копие на играта от съседния магазин.
Маркетинг пиратски сървър си е чиста реклама на продукт. :freak:

Неактивен Rumba

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 413
  • EVO Karma: -35
  • Love is a dream it is for dreamers. I am a realist
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #36 -: Януари 24, 2014, 08:32:28 pm »
А,защо просто не приемем,че WoW като цяло замира?Близард са се насочили към MoBa сцената и всичкия им ресурс ще отиде към HotS,вие се чепкате за ево.Беше приятно до едно време,но от няколко месеца сървъра не търпи развитие,тъжно,но факт.Както и да го въртим,освен ако някой от някъде чудотворно не изнамери 80% работещ Cata,сървъра няма да се напълни.

Ко ? Ти нещо си се объркал "всичкия им ресурс" ли рече за Hots, лъжеш се.
Особено пък Мъглите на Пандариа е вече стар експанд който ни доскуча та си чакаме ние новия експанд ....новото винаги е интересно. Хората им омръзна от излагациите с 5.3 (който пач е перфектен за някой да си облича алт герой) и малко по съсипаха пвп баланса.....но хора винаги има. Някой хора си взимат почивка от wow...дори и аз си бях взел месец почивка ...върнах се сега само да си направя рейд прогреса 14/14 херойк си взимам пак пучивка за около 2-3 месеца.

Това което се опитвам да ти обясня е да гледаш когато има нещо ново като пач или експанд тогава гледай цифрите след това всеки си взима почивка като изгринди новото и чака за още по ново.
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 08:34:02 pm от Rumba »

Неактивен HamHum

  • Knight
  • *
  • Публикации: 19
  • EVO Karma: 7
  • wow user
  • Герой: Liver
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #37 -: Януари 24, 2014, 09:08:29 pm »
Момци ( визирам Alein и Meketa), на такива като Вас "у наше село" им викаме дървени философи. Знаете само " колко много сте направили и изтърпели през годините само за да ни угодите да имаме добър "play ground" в лицето на Evo, как ние неблгодарниците само сме искали и мрънкали и т.н........
Положението е следното, имаше време когато сървара беше на доста добро ниво. Влизаха по 120-150 човека от фракция, имаше PvP, имаше PvE, за всеки по нещо. Имаше хора, които не само бяха добри играчи, но преди всичко бяха "готини хора", с които споконо можеш да си райдваш, дуелираш или просто "правиш мохабет". В този момент вървеше прословутия donate. Alein се радваше на паричките и вместо да мисли как да ги увеличи той типично по български за.ба "вече разработената златна мина". Нормално, както всичко на този свят, което е оставено на самотек и сървара се срина ( появиха се "умници" с хакове и различни програмки, донаторите се ползваха с протекций, тапаци ползват fly hack на "Jump Event" и им се разминава и тем подобни безбройни случай и примери ). Както и да е, това време мина и както винаги се случва "неможем да върнем времето назад" и Evo отново да е в разцвета си. Обаче може поне да се направи опит да живне малко сървара. Хората ви дадоха пример, Gamerdistrict (10 000 gold начални ти дават, Furious PVP Gear, t9 set, с две думи имаш летяшт старт, разбира се високата популация е също един голям "+", да не говорим за x7 exp rate и x14 събота и неделя , ако не се лъжа, x5 или x10 skill  за един item при развитие на професий) zhyperwow ( има смесени BG-та, т.е. 15 хорди и 3 алита, което се случва в повечето случай в Evo води до 9 на 9 BG, т.е. постоянни bg-ta, висок XP rate), Monsterwow ( Cata сървар който е на едно да кажем средно ниво и въпреки бъговете и неработещите quest-и е пълен с хора, естествено с висок XP rate), Molten Core (перлата на пиратките, постоянно се fix-ва нещо, голяма популация и естествено висок XP rate, както и бързо развитие на професий, да не говорим за няколкото realm-a). Да кажем, че аз съм непросветен и знам само тези, но надали списъка свършва до тук и сигурно има още 5 пъти по толкова сървари. И на този фон какво даваме ние от Evo, x1 exp, x1 skill на професий, милион пъти обсъжданите Ring-ери (нищо против нямам хората носещи ги, напротив, с двама от тях ми е даже кеф да играя), които явно дразнят хората. Е при това положение няма как да има хора в Evo.
Meketa искаше примери, ето заповядай. Провери ако не ме вземеш на доверие.
Относно двамата, които типично като "някоя 55 годишна даскалка по математика за 5-ти и 6-ти клас, която отказва да приеме нашият начин на решаване на задачата ( в случая предложенията ни), само защото се различава от нейния, Alein и Мекета, станете си от ушите, извадете бананите от тях и се вслушайте в "гласа на народа" :D (в случая играчите) и направете това което ви се предлага.
Alein, махни това x1 exp, направи го x7 примерно, използвай идеята за x14 през weekend-ите. Нека има начален gear и gold. Може и skill-a na професийте да увеличиш (x10 е много, но примерно x3 или x5 е добра цифра). Идеята за смесените bg-та също е доста добра и е хубаво да я реализираш. Сървара си е хубав, може би последният бг сървар и може още да работи Тука дори няма лаг. В gamerdistrict-a примерно след натискане на бутона за trade имаш около 6-8 сек delay докато се осъществи размяната, мен лично това много ме дразни.

Разбира се винаги може да държите на досегашната ви политика и да не направите нищо, което ако сторите, по-добре спирай сървара направо.

P.S. Като правиш раздел предложения за предмети за voting и donate shop-а, преглеждай и двете теми, не само тази за donate.
P.S. 2 Румене, с риск да повторя играча който ти го каза - и в blizz си играч колктоо в ево, т.е. пълен .ухльо, така че спести си остроумията за там.
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 09:14:44 pm от HamHum »

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #38 -: Януари 24, 2014, 10:41:44 pm »
Събираме пари и търсим хора ,които да ни оправят проблемите.

Най-интересното в случая е, че когато започнах да играя тук и малко след това, когато започнах да преглеждам форума имаше 5-6 отговора в темата за назначаване на GM, които имаха уменията за това.
Най-малкото което можеше да се направи беше едно резервно копие на играта. Избира се един от хората пуснали отговор и му се дава срок от месец да кажем. Ако всичко е наред през този месец си запазва поста. Ако ли не се отстранява и сървъра се връща на направеното копие ( и всичко започва отначало ).
Вместо това отговорите им бяха изтрити. На това му се вика пропуснат шанс
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #39 -: Януари 25, 2014, 12:00:28 am »
Чета и не знам какво да ви кажа.
Виждам, че всички ви тресе носталгията и има защо.
Всички сте прави сами по себе си и не искам никой да критикувам.

Смятам, че е грешно да говорим за сървъра какъв е когато сами си го създадохме такъв. Непрекъснато имаше мрънкане за смяна на експанжъна, за промени, които задълбаваха проблема с популацията. Винаги недоволни, мрънкащи, бъгващи потребители.
Друг фактор е, че голяма част от вас пораснаха в тази игра. Аз например вече съм с 2 деца. Това значи силно намаляване на игровото време. Доста хора са в същото положение. и все пак ако реша да влезна, основно влизам, заради приятели. Какво мога да видя още от играта в Ево, като съм минал почти през всички перипети, които тя предлага? Честно да си кажа, лафчето ми липсва.
Ето защо ме поканиха някои хора и заиграх в gamer-district. В тоя сървър имам чувството, че всеки 2-ри е от Ево. Не искам да казвам голяма дума, но има поне 200 човека, които са редовни там. Има поне още 200 които влизат през ден и поне още 300 българи. Ако усредним, това са по около 300-400 българи на едно място.
Един от основните "донори" на този сървър е EVO. Лошото е че те никога не биха прочели тази тема.
За всички това преместване е upgrade. Как ще предложите да върнем тези хора? Какво повече ще им се предложи, когато там сървъра работи на 90%+ (както беше споменато от dobermana).

Винаги ще остана с добро мнение и с готовност за съдействие, но не и като инициатор. Това е проект, който трябва да се мисли и действа от хората оправляващи го.
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #40 -: Януари 25, 2014, 12:40:52 pm »
Какво да ви кажа... За положението, в което се намира сървъра имаме вина всички (играчи и админи)! Кой не си свършил работата, кой гонел хората по един или друг начин... Всъщност все тая. Станалото, станало! Не можем да променим нещата от минало време, но е добре да се отчетат грешките. Като за начало. До някъде ми допада начинът, по който се наказваха много играчи поради техните нарушения, но от друга страна наказанията бяха мнооооого пресилени. Това да банваш за години напред си беше чиста глупост.
Схемата с донейта, като цяло е под всякаква критика. Да вземем за пример "Монстър". Там има също донейт система, която не позволява например еди си кой от еди си къде, с кинти да пръкне с максимален гиър. Но пък позволява един не толкова скъп летящ старт (пример: срещу 6 лв. г/д имаш инстантен 85 левъл герой, с 20к злато и по 4к пойнтс хонър, и другите за началният ПвЕ сет).

Казвал съм го вече няколко пъти из темите, но пак ще се повторя. ЕВО вече трябва да мине на катаклизъм. Друг начин няма. Трябва да се направят реформи в донейт системата в насока улесняване на играта, но това без да се допускат конфликтни точки (както беше досега) в играта. Примери много може да се вземат от другите успешни сървъри. Всеки един сървър има потенциал да стане международен и за това няма никакви оправдания. Най-важното е добрата политика включваща добра комуникация между екип и играчи.
Не трябва да има изцепки от сорта на:
"Ейй админ ше ти еба майката. Кога ше опрайш тоя талант?"
В отговор : "Бегай да я ебеш! Имаш 5 години да го правиш!"
Илиии пък: "Репорт на нещо си" , след 2 седмици чакане и 500 прегледа на темата без нито 1 отговор от страна на екипа се появява коментар от играча чакащ отговор "БЪМП", и бива отрязан по най-категоричен начин, или по-лошо бива баннат за нахалството си. Хахаха

Има и друг вариант, но си нямам представа дали някой ще се навие да го пробва.
Понеже много българи и източно европейци играят в монстър (давам го за пример, защото играя там), който за нас е леко казано лагав понякога, и особено много в пиковият час, когато популацията прекосява 4К потребители. Идеята ми е Пейчо да се свърже с екипът им и да им предложи ресурс за поемането на тази популация, която страда от лага, т.е. риълма да се разцепи на източно европейски и западно европейски + играчите от латинска америка. Играчите който ще са облагодетелствани от намаляването на лага няма да са малко. Те ще са минимум 1000-1200 човека в час пик, което не е малко. От админа на даденият сървър ще е нужно само да си предостави разработеното ядро. Така ... Не знам до колко ме разбирате на къде бия, и какви възможности могат да означават тези промени, но ще обясна накратко.
Те ни предоставят разработен проект, ние на тях ресурси.
Едно добро място за игра. Без лаг за повечето играчи в целевата група.
Делене на печалбите от донейта, а там не са малки :)

Може да не е много ясно написано, защото съм на работа, мисля го в момента и го пиша веднага, но се надявам да ме разберете.

Поздрави!  :clover:
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен GoldenGate

  • Knight
  • *
  • Публикации: 2
  • EVO Karma: 0
  • wow user
  • ISP: Unacs BS
  • Герой: Nodo
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #41 -: Януари 25, 2014, 01:01:36 pm »
Колко е часа ? http://wowcircle.com/ НЯМА РЕКЛАМА ето примерен сървър. Няма да оставя ЕВО - не съм вотвал нито един път и не съм донейтвал. От руснаците си дигнах херо тук. Този гейм дистрикт половината го хвалят, а не са си направили труда да проучат в дълбочина, говори се почти на изуст.  Всеки намеква за качество, а не е готов да се жертва. Хората си имат работа, деца, живот, курви мурви и прочее.  Всеки иска да взема, но не и да дава. Бахти грешката направиха повечето, подведоха се. Дигнете един герой при руснаците и тогава говоряте за арени, куестове и бг-та. Искате див сървър - ходете в близ класика е безплатен.
Ката не е решение, а нов проблем. От части са виновни играчите и Гм-та, но като цяло е виновна тенденцията, забозването на тази игра започна от близард и се пренесе в шано сървърчетата, това не е ВОВ , а МУ или Анархия. Примирете се, минава му времето, нищо не е вечно.
« Последна редакция: Януари 25, 2014, 01:11:22 pm от GoldenGate »

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #42 -: Януари 25, 2014, 01:08:24 pm »
Има и друг вариант, но си нямам представа дали някой ще се навие да го пробва.
Понеже много българи и източно европейци играят в монстър (давам го за пример, защото играя там), който за нас е леко казано лагав понякога, и особено много в пиковият час, когато популацията прекосява 4К потребители. Идеята ми е Пейчо да се свърже с екипът им и да им предложи ресурс за поемането на тази популация, която страда от лага, т.е. риълма да се разцепи на източно европейски и западно европейски + играчите от латинска америка. Играчите който ще са облагодетелствани от намаляването на лага няма да са малко. Те ще са минимум 1000-1200 човека в час пик, което не е малко. От админа на даденият сървър ще е нужно само да си предостави разработеното ядро. Така ... Не знам до колко ме разбирате на къде бия, и какви възможности могат да означават тези промени, но ще обясна накратко.
Те ни предоставят разработен проект, ние на тях ресурси.
Едно добро място за игра. Без лаг за повечето играчи в целевата група.
Делене на печалбите от донейта, а там не са малки :)


Абсурд, Цецо. Кой нормален човек ще си даде част от клиентите на някой друг, за да може да дели с него печалбата от разработения си пазар. Нем, това никога няма да стане.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен curvylan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 856
  • EVO Karma: -12
  • скаран с пунктуация,граматика и логика
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #43 -: Януари 25, 2014, 01:35:47 pm »
Ако му даде и едни проценти от донейта идилията ще е пълна...
Чалгата не е музика,а заболяване.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Да върнем ево към живот
« Отговор #44 -: Януари 25, 2014, 02:03:26 pm »
Абсурд, Цецо. Кой нормален човек ще си даде част от клиентите на някой друг, за да мое да дели с него печалбата от разработения си пазар. Нем, това никога няма да стане.
То това е ясно, че е трудно постижимо, но в крайна сметка ЕВО в момента може да предложи само хардуерен ресурс. Трябва да се види, какво би могъл да получи в замяна.... Все пак каквото и да е, ще е по-добре от 25 човека онлайн в час пик.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard