Автор Тема: ПВП в сървъра  (Прочетена 9532 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #15 -: Май 13, 2012, 08:12:21 pm »
Можеше да ми изпратиш един мейл с предложението си вместо да използваш саркастичните си подмятания.

Бях го направил, но ''кой кара влака, аз или ти''. Никакъв сарказъм не съм вложил, не знам каде го виждаш.


Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #16 -: Май 13, 2012, 09:03:30 pm »
Бях го направил, но ''кой кара влака, аз или ти''. Никакъв сарказъм не съм вложил, не знам каде го виждаш.

Ако съм ти отказал за нещо, вероятно си е имало своите причини. Както и да е, не мисля да ти вадя думите с "ченгел".

Така по същество. Виждам че този метод работи с custom quest-а и ми е любопитно дали ще стане с pvp quest, който да иска да пребиеш някого на арената в гурубаши или в някой град - подобни неща.
През седмицата ще експериментирам малко на тестовия си сървър.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен nikanor20

  • Knight
  • *
  • Публикации: 24
  • EVO Karma: -4
  • wow user
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #17 -: Май 13, 2012, 09:04:59 pm »
Цитат
Като разуча малко event системата мога да добавя и pvp куестове  Например убий 20 човека от срещуположната фракция в еди коя си зона
Много съм за!!! ПвП-мисиите могат да направят играта по-интересна. На други сървъри съм го виждал това съчетано с ПвП-зони. Последното което видях на един сървър беше мисии за убиване на 5 бр. от всички класове, като в ПвП-зоната алианс и орда нямаше - всеки се биеше срещу всекиго. Доколко беше добра тази идея не можах да преценя.
Иначе и аз да уточня, че нищо от това, което казвам, не е продиктувано от желание за критика. Харесва ми Ево, имам си познати тук и се надявам сървърът да просъществува още дълго време.
Админът е прав - наистина популацията беше започнала да се вдига, но ДДОС-атаките прогониха много хора. Дано се позавърнат в близко бъдеще!

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #18 -: Май 13, 2012, 09:19:56 pm »
Това с тазличните класове също е идея, може и за расите да се тества. Не съм сигурен че всички фукнционалности като изисквания, но не пречи да тествам.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #19 -: Май 13, 2012, 10:45:53 pm »
Имам едно предложение за Евент, но не знам дали е възможно да бъде осъществено. Евента е изключително пвп настроен.

"Wanted: Death"

Всяка седмица, на случаен принцип се избират 2-4 човека, независимо от фракцията. За главата на същите се обявява награда било тя в злато или предмет. Първият, ето тук е уловката и не знам как ще се направи, успял да убие въпросният човек получава наградата. А ако въпросният човек успее да се опази 1 седмица без да умре - той получава наградата.
Разбира се, същият трябва да има определени часове логнати в сървъра, през това време, защото нищо не му пречи същият цяла седмица да не логва и да си получи наградата.
Същите, избрани за "преследване"  да може да бъде проследявани с /who командата.
Само трябва да се измисли как ще имат имунет в дадени градове и столици, защото ще им се провали инъче седмицата като не могат да правят райдове или да си посещават столиците.
Може да им се измисли някакъв флаг, който да не им позволява да седят повече от 10 минути в даден град и да ги портва извън него, след изтичане на това време, това ще му попречи същият да си трупа login времето в столицата, без да се притеснява че някой може да го убие и да вземе наградата.

Киловете, на въпросните играчи, в бг-та и арени няма да се зачитат за евента.

Евента не съм го доизмислил, просто ми се върти като предложение.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен voltas

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 350
  • EVO Karma: 15
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #20 -: Май 14, 2012, 08:37:54 am »
Не е номера само в евента, ако искаме да съберем хора трябва и реклама. Една епична битка и добре клипче могат да направят чудеса според мен.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #21 -: Май 14, 2012, 09:58:08 am »
zeraful идеята е чудесна, доста се посмях на това как 5 човека преследват някого из градовете.

Проблем ще са останалите условия, сървъра няма как да отчете убийството на някого автоматично - може на моб/бос/npc.

За останалите неща като флагове и т.нт не съм наясно дали изобщо може да се направи. Да не споменаваме че rogues имат голямо предимство.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #22 -: Май 14, 2012, 09:59:59 am »
Не е номера само в евента, ако искаме да съберем хора трябва и реклама. Една епична битка и добре клипче могат да направят чудеса според мен.

Относно това съм подготвил една кампания за adwords.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен sweetboy168

  • Knight
  • *
  • Публикации: 47
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #23 -: Май 14, 2012, 01:50:28 pm »
Идеята на зерафул е страхотна...просто е това е. Внася адски ведрост от играта има супер тръпка особено за тоя който трябва да оживее хахахаха, начи и с двете си ръце, крака и сичко см за подобни идеи особено от тоя сорт внасят адската ведрост , смях и т.н. Идеята е страхотна и мисля може да се осъществи според това което позволява да се направи самия сървър. Поздрави!

Problem

  • Гост
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #24 -: Май 14, 2012, 02:07:38 pm »
zeraful идеята е чудесна, доста се посмях на това как 5 човека преследват някого из градовете.

Проблем ще са останалите условия, сървъра няма как да отчете убийството на някого автоматично - може на моб/бос/npc.

За останалите неща като флагове и т.нт не съм наясно дали изобщо може да се направи. Да не споменаваме че rogues имат голямо предимство.

Доказателство може да е снимка, качена в темата на евента и групата на хората, свършили задачата

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #25 -: Май 14, 2012, 02:57:58 pm »
Доказателство може да е снимка, качена в темата на евента и групата на хората, свършили задачата

Ето и още едно условие, ако са група какво правим ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен sweetboy168

  • Knight
  • *
  • Публикации: 47
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #26 -: Май 14, 2012, 03:38:40 pm »
Нали помните в диабло 2 как като убиеш друг играч получаваш ушенце от него. Ако е възможно може нещо подобно да се направи, в който е този тотем или как да го нарека не знам печели, по голямо.доказателство от това здраве му кажи :) Но идеята определено си заслужава не е за изпускане, същотова което каза волтас за евент придружен с клип определено би заинтригувал мн хора.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #27 -: Май 14, 2012, 06:49:24 pm »
Нали помните в диабло 2 как като убиеш друг играч получаваш ушенце от него. Ако е възможно може нещо подобно да се направи, в който е този тотем или как да го нарека не знам печели, по голямо.доказателство от това здраве му кажи :) Но идеята определено си заслужава не е за изпускане, същотова което каза волтас за евент придружен с клип определено би заинтригувал мн хора.

Мога да направя да дропи токен при убийство на играч. (опцията просто не е пусната ;) )
Проблема се изразява в това да пада от определен играч ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #28 -: Май 14, 2012, 07:42:10 pm »
Можеш ли да сменяш куест награди? Примерно тоя куест http://www.wowhead.com/quest=12444 и другите в venture bay където дават http://www.wowhead.com/item=37836 може да ги направиш както на ката да дават honor. То и без това ще е по-интересно като знаещ, че някой може да иде да ги прави заради honor-a, ще има кой да заколиш(ако ти се занимава), а и Ево ще заприлича на ПВП сървър с world PVP. Има разни такива дневни куестове, чрез които може да се пораздвижат нещата. По-добре да се експериментира с малки неща, от колкото да се правят драстични промени. :clover:
« Последна редакция: Май 14, 2012, 07:58:40 pm от nixxer »
The pain is my best friend.

Неактивен mariahuana

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 322
  • EVO Karma: 66
  • Малко почивка от WoW
  • Side: For The Alliance
Re: ПВП в сървъра
« Отговор #29 -: Май 14, 2012, 07:52:31 pm »
Вчера влезнах в Торнамент realm-а на ДФ,и останах приятно очарован от идеята за ПВП зона ,до която се стига с портал мастер подобен на нашия.
Четейки горните постове за ПВП куести, ми хрумна идеята за подобен куест.Куеста трябва да изисква да речем,20-30-40 итн убийства в съответната ПВП зона .Като за награда дава репутация или към някоя ПВП фракция или токени които да се заменят за такава по избор.
В ДФ ПВП зоната беше алианс/хорда,при нас може да като на арената в СТВ.
Някой малак остров върши чудесна работа, в ДФ ползваха http://www.wowhead.com/zone=4080.
Аз лично ако имам време и възможност бих киснал там нон-стоп,изхождам от факта че към момента за ПВП  се чака по 1 час за РБГ ,от което РБГ взимаме хонор който не ни е нужен.
ПВП репутацйи+ ПВП(всеки vs всеки)= на разнообразие и приятни ПВП моменти.
Разбира се това е "БЕТА" версия ,но мисля че с малко доразвиване може да стане  един плюс за ЕВО.
ПП . Забравих да спомена  в  ДФ това и работещите таланти на уарлока бяха 2-те  неща който ме изненадаха приатно  за малкото време което прекарах там.. Но най-важното,за мен а именно хората, ми припомниха защо играя в  ЕВО а не в ДФ.....
« Последна редакция: Май 14, 2012, 08:07:53 pm от mariahuana »
Extrem-retry paladin
Chucknoris-affliction warlock
Fullpower-resto druid