Автор Тема: PvP в сървъра.  (Прочетена 6892 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soldman

  • Knight
  • *
  • Публикации: 12
  • EVO Karma: -1
  • wow user
  • Герой: soldman
PvP в сървъра.
« -: Март 18, 2012, 02:05:32 pm »
Мисля, че е крайно време да се създаде подобна тема, защото чесно казано няма да се учудя, ако в скоро време пвп-то в сървъра изчезне напълно.
От както бяха ресетнати арена рейтингите се анблюдава постоянно намаляване на пвп битките в сървъра било то баттлеграунди или арени. В момента състоянието на пвп-то е трагично. В делничните дни почти никога няма бг-та, а събота и неделя те са много рядко да не кажа, че почти липсват. Преди бг-та се правиха нон-стоп. За арена битките положението е също толкова лошо, битките са изключително рядко и общо взето се състоят в това хората да направят 10 битки за да си вземат арена пойнтса и спират да пишат.
Ако не се направи нещо в скоро време сървъра ще стане на 100% пве. Сигурен съм, че на повечето ако не и на всички играчи, които се кефят да играят пвп играта не им доставя удоволствие. Ако продалжава това съм сигурен, че попоулацията на сърсъра ще намалее драстично.
Нека всеки си изкаже мнението по този въпрос.

Неактивен Exemaster

  • Knight
  • *
  • Публикации: 20
  • EVO Karma: -7
  • wow user
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #1 -: Март 18, 2012, 02:26:25 pm »
Напълно съм съгласен!
Определено трябва да се вземат някакви мерки.Лично аз неиграя пвп, не защото не обичам, а защото за battleground трябва да чакам в най-добрият случей 10 минути, затова и не си правя труда да записвам.За арените напоследък дори не съм видял някой да записва.

Моето предложение е EVOWOW да бъде съединен с друг сървар с малко повече популация и подобни характеристики(exp-rate), ако тази функция е възможна разбира се.  :clover:
''Ако действаш твърде жестоко ще се провалиш, ако действаш твърде меко, сам ще се окажеш в оковите.'' - Сун Дзъ

Problem

  • Гост
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #2 -: Март 18, 2012, 03:33:04 pm »
да се съединим - не, по-скоро да започнат организациите на евенти свързани с ПВП-то, защото малко или много съм си говорил с хора, било то от алианса или хордата и постоянно слушам как им омръзва тука, щото нямало ПВП и се замислям, как се стигна до тук? Преди 1 година ПВП-то в сервера беше направо ПЕРФЕКТНО, играеха се по 2 бойни полета наведнъж, арени нон-стоп. Отидох в един друг сървър, то там евентите са всеки ден от сорта на 20 вс 20, говорите за КАТА реалм, но не забелязвате бъговете все още в WOTLK: Улдуар не работи, Валкирията пред Дрийма пропада и трябва да чакаш ГМ, а ако не дойде това ти е -1 бос, щото и те си имат личен живот.
Моето предложение е това : евенти

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #3 -: Март 18, 2012, 05:12:55 pm »
Идеята с евентите е добра. Може да се направи нещо като седмичен евент, тоест да се провежда всяка седмица, в даден ден от определен час. Нещо от сорта на меле на Гурубаши, или друга арена, със символична награда от злато, саронити, някой pet който не може да се вземе и така нататък. Миналата година Мекета имаше някаква идея за пвп евент, мисля че беше нещо от сорта на "Краля на ринга", който беше с награда дадена титла, като всеки месец титлата имаше вероятност да си смени притежателя. И какво стана с тази идея? Нищо. Защо? Защото няма кой да го организира. Вярно сме доста малко хора, но мисля, че може да се назначат 2-3 човека, които да отговарят за организирането на евенти. Нищо не пречи да отделиш 2-3 часа в седмицата, особено през почивните дни, за да организираш някакъв прост евент. А не пвп евенти да има веднъж, два пъти в годината. Създайте малко интрига на играчите, убедете ги, че има защо да играят нещо, вече 5-6та година, което им е до болка познато и писнало.
Колкото до бг-тата - така е, до преди половин година играех на 90 процента пвп, а сега това чакане от 20 минути, като се стигне до чакане от час, час и половина за бг, което се затваря на 5тата минута, поради липса на хора... е не, мерси... от къде тези нерви?
Популацията ни спадна драстично, било то заради преместване на хората в други сървъри, отказването им от играта или други неща, независещи от нас.
Но от вас, визирам колектива на сървъра, тоест алиен и володя, защото останалите се водят от екипа, но имат общо със сървъра колкото аз с ядрената физика, да направите играта на хората малко по-интересна. Не е казано, че за награди трябва да раздавате неща, който се зимат от донейт шопа, но символични награди като злато, саронити, петове, разни благинки от world евенти и така нататък, едва ли ви е проблем.
Та успех, дано да предприемете крачка в това отношение.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен nettshow

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 682
  • EVO Karma: -16
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #4 -: Март 18, 2012, 07:31:53 pm »
Всички казват, че искат да се насърчи един вид пвп-то, е що тогава ви трябват шибани награди ?От една страна го правите щото ви се играе, ама пак ако няма кво да спечелите няма да очаствате ?Ако ще е за награда би могло да е нещо от сорта на бъф/дебъф за 1 седмица или периода на "властване" на победителя, който пише winner или няква такава газарийка.(Не знам дали същестува такова нещо XD)
Миналата година Мекета имаше някаква идея за пвп евент, мисля че беше нещо от сорта на "Краля на ринга"
И аз за това се сетих и то е измислено доста добре, само липсва организатор.
Ако има евент то най-добре той да е 3в3 защото там е най-уравновесено пвп-то, като изключим 2ния дмг на warr-a.
« Последна редакция: Март 18, 2012, 07:36:29 pm от nettshow »

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #5 -: Март 18, 2012, 07:54:45 pm »
Що молите гм да ви организира нещо дето можете да си го организирате сами? Не можете да идете до СТВ ли? Ние с нощния легион се организирахме с 19 лвл герои та отидохме до там без външна помощ и награда. Хубави времена бяха.
The pain is my best friend.

Неактивен nettshow

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 682
  • EVO Karma: -16
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #6 -: Март 18, 2012, 08:08:09 pm »
Точно тва е, че ако го организират сами няма да има награди, а тогава какъв е смисала за тях, отдавна хората спряха да играят за респект  :confused:

Неактивен Prahan

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 463
  • EVO Karma: -5
  • evo user
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #7 -: Март 19, 2012, 12:26:12 pm »
Нещо като видя всеки втори с Shadowmourne и ми се отщява да играя ПвП тук...

Неактивен Amaranth

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 130
  • EVO Karma: -8
  • Side: For The Horde
  • Герой: Amaranth
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #8 -: Март 19, 2012, 01:26:14 pm »
А не е ли по-добре просто да оправят арените да дават/взимат респективно повече/по-малко рейтинг. Според мен тук точно това е проблема. Понеже старите играчи сме Full Wrathful няма как новите да минат 1200 рейтинг, което е причина те да не пишат, а те като не пишат и тези с Wrath set спират да пишат и накрая се ограничаваме до 10 арени на седмица ако има късмет.


П.С: Нещо трябва да се направи !  :clover:
Winter is coming ....

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #9 -: Март 19, 2012, 02:47:58 pm »
Както каза Amaranth по горе, че по-старите като са full wrathful по-новите нямат никакъв шанс да се развият и даже няма да могат да си вземат off set-а, а като стартовия rateing започва от 1000, за да си земеш целия off set ти трябва +400 rate. Сравние с това преди с 400 и още 50 rate хората са си взимали wrathful head и така си помислете как по новите играчи с PvE set ще се развият срещу играчи с full wrathful set?

Може да се пусне тема с гласуване за стартов rateing - 1000 или 1500.

Problem

  • Гост
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #10 -: Март 19, 2012, 04:20:14 pm »
1500 не, по-скоро 1300

Неактивен pain

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 372
  • EVO Karma: -25
  • Evo Master
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #11 -: Март 19, 2012, 09:30:06 pm »
Колко пъти сме правили такива теми?
Отговор: Много.
Какво се е направило по този вапрос ?
Отговор: Нищо!
За каде сте се навили да се правят евенти тогава ?  :doh:
Напълно съм съгласен!
Определено трябва да се вземат някакви мерки.Лично аз неиграя пвп, не защото не обичам, а защото за battleground трябва да чакам в най-добрият случей 10 минути, затова и не си правя труда да записвам.За арените напоследък дори не съм видял някой да записва.

Моето предложение е EVOWOW да бъде съединен с друг сървар с малко повече популация и подобни характеристики(exp-rate), ако тази функция е възможна разбира се.  :clover:
Много пъти сме предлагали да се саединим с друг сървар ,но винаги ни е било отказвано, но ако алеин иска да изкара някои друг лев за малката да я заведе на моренце . Трябва сериозно да се замисли за този вапрос .
Оффтопик: Алеин ако се ядосаш не ми търси аццто то е : Pain
:)  :up: :up:
Jatvarkata 80 lvl Elemental shaman , Stinkysocks 80 lvl  prot pvp Warrior

Problem

  • Гост
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #12 -: Март 20, 2012, 12:20:30 am »
спре да играеш тук ли, Живко ?

Неактивен pain

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 372
  • EVO Karma: -25
  • Evo Master
Re: PvP в сървъра.
« Отговор #13 -: Март 20, 2012, 10:09:05 am »
спре да играеш тук ли, Живко ?
Влизам все по-малко  :up:
« Последна редакция: Март 20, 2012, 10:36:45 pm от The Aspect »
Jatvarkata 80 lvl Elemental shaman , Stinkysocks 80 lvl  prot pvp Warrior