Автор Тема: Промяна на e-mail адреси.  (Прочетена 2891 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Промяна на e-mail адреси.
« -: Януари 28, 2013, 02:41:27 pm »
До колкото ми е известно много от вас желаят възможността да променят e-mail адреса си в профила на сървъра.
За сега тази опция не е позволена, но понеже имам малко свободно време и мисля да допиша модула на страницата, като с това позволя промяната на e-mail адреси.

Сега е момента да отбележа, че много от вас си споделят профилите, което не е здравословно за вашият профил.

Да обесня каква ми е идеята за това как ще се променя e-mail адреса.

За да можете да си смените e-mail адреса от един на друг ще Ви е нужно да имате достъп и до двата e-mail адреса (старият и новият).
След заявка за смяна на e-mail адрес от профилът Ви, сървъра ще генерира две писма, всяко от тях ще пристигне на старата и новата пощенска кутия.
В писмото ще има автоматично генериран линк за потвърждение на промяната на e-mail адреса. След като и двата e-mail адреса потвърдят промяната, сървъра ще промени e-mail адресът на новият посочен от вас.

Ако имате по-добра идея, споделете я.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #1 -: Януари 28, 2013, 03:05:00 pm »
По-добре първо писмото да пристига на стария email и при потвърждение да се праща на новия, където също да иска потвържение:

тоест

майл на стария -> потвърждение -> праща се мейл на новия -> потвърждение на новия -> промяна от стария на новия email

Защото инъче може да стане човек жертва на flood. Тоест някой ми научава emaila и почва да праща заявки за промяна на email-а през 10 минути. Сещаш се какъв flood ще стане на майла ми.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #2 -: Януари 28, 2013, 03:08:06 pm »
според мене 80% от тези който искат да се възползват от това не си знаят паролата на старата поща или нещо друго около нея което би им попречило да влязат в нея.Моята идея е да става като се казва стария e-mail и естествено и новия така мисля,че ще има повече хора който да си сменят регистрациите...
Тук естествено излиза въпроса,ако някой ни знае e-mail (стария) с който е регнат акаунта за което мисля,че вече си е виновен самия играч,че си е дал и името на пощата си.

П.с:това предложение което направих не е от най-удачните,но пък повечето хора не могат да си влязат в старите пощи поради една или друга причина  :clover:
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 03:40:10 pm от n0Lan »
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #3 -: Януари 28, 2013, 03:51:31 pm »
По-добре първо писмото да пристига на стария email и при потвърждение да се праща на новия, където също да иска потвържение:

тоест

майл на стария -> потвърждение -> праща се мейл на новия -> потвърждение на новия -> промяна от стария на новия email

Защото инъче може да стане човек жертва на flood. Тоест някой ми научава emaila и почва да праща заявки за промяна на email-а през 10 минути. Сещаш се какъв flood ще стане на майла ми.

Да и това е идея.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #4 -: Януари 28, 2013, 04:35:25 pm »
Пейчо направи 1во една анкета колко си знаят паролата на стара си поща,а щом си я знаят надали ще искат да си я сменят с друга,лично мнение
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #5 -: Януари 28, 2013, 04:41:59 pm »
Пейчо направи 1во една анкета колко си знаят паролата на стара си поща,а щом си я знаят надали ще искат да си я сменят с друга,лично мнение
Ами тези които не искат да са потребители на абв, предполагам ще са много, нормално е да имаш право да избираш въпреки че не е наше право а привилегия. Този сървър и сайта към него е проект, който не може да спре да се развива, а и какво по-хубаво от безплатни тестери ;)
The pain is my best friend.

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #6 -: Януари 28, 2013, 04:47:06 pm »
е то мене вече това не ме касае за пощата,понеже си метнах героя в друго ацц на което му  знам пощата и паролата на пощата,просто поставих моя пример с пощата ми която БЕШЕ на абв и беше разбита и понеже никъде не пиша истинските си данни и нямаше никакъв начин да си върна пощата(по интересното е че не ги трият пощите като мине 1 година без да си влизал) а съм сигурен,че има такива хора в ево...
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #7 -: Януари 28, 2013, 05:15:54 pm »
Абсурдно е да се направи да може да се сменя старата поща само с потвърждение от нова или с паролата на героя ти. Навярно и сами се сещате, че така няма да има никаква пречка да ти откраднат героя :)

Който не си знае паролите на пощите - да си ги записва, това че си ги е забравил си е негов проблем. Има си тайни въпроси, алтернативи емайлове и хиляди начини да си върнете паса на пощата, това че не помните нито едното от тях си е ваш проблем.

Няма как да стане прехвърлянето на нова поща "безопасно", без да се изисква потвърждение от старата поща.

За какво ви е тази анкета? Какво ще промени това нововъведение спрямо нас? Които не си знае паролата няма да може да се възползва от него, а които си я знае сам ще реши дали да го ползва или не.

End of story.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #8 -: Януари 28, 2013, 05:23:10 pm »
Ами тези които не искат да са потребители на абв, предполагам ще са много, нормално е да имаш право да избираш въпреки че не е наше право а привилегия. Този сървър и сайта към него е проект, който не може да спре да се развива, а и какво по-хубаво от безплатни тестери ;)
Не разбирам?????
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #9 -: Януари 28, 2013, 05:23:50 pm »
Пейчо направи 1во една анкета колко си знаят паролата на стара си поща,а щом си я знаят надали ще искат да си я сменят с друга,лично мнение

Който не си знае пощата няма да си я сменя. Който си я знае както се очаква от него, ще може да си я сменя ако пожелае.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен nixxer

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 921
  • EVO Karma: 47
  • Цървул :D
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Nightwalker
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #10 -: Януари 28, 2013, 06:00:39 pm »
Не разбирам?????
Понякога и аз не мога. Просто е хубаво да има такава опция.
The pain is my best friend.

Неактивен Караконджул

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1178
  • EVO Karma: -136
  • Вагабонт
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #11 -: Януари 28, 2013, 06:27:52 pm »
Анкети, чудеса и нутки майни!

Пейчо, щом си се захванал - хубаво. Направи го като опция и който има нужда, нека си сменя паролите. Като забележка сложи, че не носиш отговорност за "кражба" на акаунти, поради споделяне на пощи, пароли, тайни въпроси и келешите да си правят сметка.

Точка.

Най - мразим някой да ми умнее!

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #12 -: Януари 28, 2013, 06:42:45 pm »
според мене 80% от тези който искат да се възползват от това не си знаят паролата на старата поща или нещо друго около нея което би им попречило да влязат в нея.

Аз съм от другите 20%, при които старата поща не е активна отдавна. Обяснявам - първата ми поща я направих 10-11 клас, когато ни обучаваха как става номера. Аз тогава бях без компютър и нямаше откъде да влизам освен от часовете. 11 клас, когато се регистрирах тук, направих си акаунт и играех беше от компютърните зали и единствената поща, за която се сетих беше тази от часовете по информатика. 2008 си купих компютър и 2009 дойдох да играя пак тука.

Какво правим в случаи като моя, когато пощата не е активна ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #13 -: Януари 28, 2013, 07:50:21 pm »
Аз съм от другите 20%, при които старата поща не е активна отдавна. Обяснявам - първата ми поща я направих 10-11 клас, когато ни обучаваха как става номера. Аз тогава бях без компютър и нямаше откъде да влизам освен от часовете. 11 клас, когато се регистрирах тук, направих си акаунт и играех беше от компютърните зали и единствената поща, за която се сетих беше тази от часовете по информатика. 2008 си купих компютър и 2009 дойдох да играя пак тука.

Какво правим в случаи като моя, когато пощата не е активна ?

Имаш няколко опции. Пиши ми на mail-а да ти ги споделя.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен *Blood_Prince*

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 366
  • EVO Karma: 9
  • I'm a Pitbull...The Dog of The Dogs
Re: Промяна на e-mail адреси.
« Отговор #14 -: Януари 28, 2013, 10:42:52 pm »
А ако пощата ми е, нещо от сорта "[email protected]", да пиша ли за опции. :clover:
Всеки човек е луна и има тъмна страна, която никога не показва никому.