Автор Тема: Категория във SMF искаща регистрация  (Прочетена 1636 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Извинявам се, че спамя тука ама имам въпрос към админа или някои който може да помогне :)

За "SMF" форум-ите, можеш ли да ми кажете как да го направя да се вижда форума но когато някои иска да цъкне на някой раздел да му изписва (Трябва да се регистрираш за да четеш и виждаш този раздел и да му излиза поле за регистрация) пробвах от самият форум, но ако не е регистриран.. не вижда под форумите и т.н.. а аз искам да се виждат разделите но ако няма регистрация да не може да влиза в даден раздел..
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 03:23:14 pm от admin »

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #1 -: Юли 19, 2012, 03:25:21 pm »
При съдаването на самата категория, имаш опция да избереш кои групи да го виждат. Отбелязваш Guest групата да го вижда като категория/форум.

След това регактирай привилегиите на самата категория (има права на групите по категории/форуми) Премахни опциите Guest да чете форума и би трябвало да стане.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #2 -: Юли 19, 2012, 03:34:19 pm »
Поразгледах малко дали има подобна опция но мисля, че няма подобна опция. Или я виждат или не. Пробвай с deny опциите с тях не съм си играл.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #3 -: Юли 20, 2012, 11:15:36 am »
Мерси, имам и още един въпрос значи ползвам безплатен хостинг от 000webhost само домейн-а съм си платил но когато регистрирвах през 000webhosting сайта беше 2-3 дни с техен free domain защото трябваше да чакам 2 дни за смяна на DNS-ите на домейна към 000webhosting сега проблема е, че когато всичко е точно пиша си името на сайта (форум-а) и дам на някои раздел или някъде когато цъкна ме ре-директва към free домейн-а, как да оправя да не се ре-директва а да си стой с платения домейн

http://vipbrotherbulgaria.info  е форума цъкни някъде и ще видиш как ре-директва към free домейна което е тъпо..

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #4 -: Юли 20, 2012, 11:52:57 am »
На мен ми отваря стандартната страница на току що закупен домейн, който не е пренасочен където трябва. Трябва да имаш контролен панел на тоя домейн поне да му зададеш DSN Servers.

Не забравяй да смениш адреса на домейна и в форума.

Един съвет: Купи си домейна от godaddy.com и не ползвай безплатен хостин.
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 11:56:50 am от admin »
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #5 -: Юли 20, 2012, 02:40:24 pm »
да отваря стандартната но в последствие пак като цъкнеш на някои от разделите те пренасочва към freee domain-а .11site.com или нещо такова това не мога да оправя, иначе съм пренасочил моя домейн към free webhosting-a то няма и как иначе.. имам контрол панел на домейна и т.н от форума не съм ги сменил сега ще погледна дано да е от това, че е доста конфузно благодаря ти отново ще драсна след малко едно съобщение ако всичко е ок


edit : Всичко е точно забравил съм да сменя домейна във форума.

Много ти благодаря !!  :flehan:

за безплатния хостинг.. да знам, че не е оферта но за момента нямам възможност да си купя
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 02:44:39 pm от a3best »

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #6 -: Юли 22, 2012, 01:09:24 am »
За да не спамя в друга тема, ако можеш отново да ми помогнеш ще съм много радостен значи днес сутринта имах проблем не отваряше сайта излизаше това   http://bit.ly/OOI5qt   не след дълго се оправи но сега от няколко часа имам същия проблем и не мога да си отворя сайта.. имаш ли идея от какво може да се получава писах тикет на съпорта на домейна, но не съм сигурен дали е от тях.. ако можем да ми помогнеш ще съм ти наистина много задължен !
 

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #7 -: Юли 22, 2012, 01:39:18 pm »
На мен ми отваря сайта ти.

Проблема определено не е от форума ти. Това е проблем с хостинга им на тея или с DNS управлението на домейна ти.

В момента гледам хоста отговаря на ip: 31.170.161.146
Когато ти се отвори тая страница на screenshot-а пусни един пинг към vipbrotherbulgaria.info и виж дали Ip-тата съвпадат.
Ако не съвпадат - значи нещо ти се сменят dns записите. (провери си ги)
Ако съвпадат - хостинга ти е голяма шит. ;)
« Последна редакция: Юли 22, 2012, 01:42:18 pm от admin »
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #8 -: Юли 22, 2012, 09:47:47 pm »
Да, писах им на тези от които купих домейна и те те ми обясниха, че трябва да сменя ДНС-ите само с тези на хостинга да махна техните аз бях просто добавил и тези на хостинга.. сега ги изтрих и нямам за сега този проблем мерси пак ! :)

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #9 -: Юли 24, 2012, 03:27:47 pm »
Има ли тука хора които са по на ясно с SEO оптимизацията ? :) Става въпрос, че когато напиша в google "vipbrotherbulgaria.info" ми излиза

vipbrotherbulgaria.info/ - Кеширана версия
You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected ...

това най вероятно е от Аlex-а скрипта които добавих.. уж изтрих това съобщение но..  още си седи в google при търсене

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #10 -: Юли 24, 2012, 03:51:25 pm »
Има ли тука хора които са по на ясно с SEO оптимизацията ? :) Става въпрос, че когато напиша в google "vipbrotherbulgaria.info" ми излиза

vipbrotherbulgaria.info/ - Кеширана версия
You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected ...

това най вероятно е от Аlex-а скрипта които добавих.. уж изтрих това съобщение но..  още си седи в google при търсене

За SEO ще ти се наложи да ползваш професионална помощ. Един пример е нашият форум. Виж разликите с твоя. ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен a3best

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 584
  • EVO Karma: -52
  • No One Lives Forever
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #11 -: Юли 24, 2012, 04:41:59 pm »
Прав си, знам, че ми трябва професионална помощ но за момента не мога да съм сигурен дали от Нова Тв ще ми направят страницата във (ФЕИСБУК) официална, странното е, че вчера точно те ми писаха във феисбук за да ми благодарят за инициативата и за напред обещаха да ми дават информация първо на мен и т.н ако ми направят страницата официална това значи много повече хора и така мога да си развия форума и разбира се, трябва да си платя за хост и за СЕО оптимизация но преди да имам окончателен отговор не мисля да влагам пари в нещо в което не е сигурно нищо. Въпроса ми беше при GOOGLE търсенето това съобщение под сайта ми как да го махна, от ALEXA е сигурен съм трябва да се разровя, че не съм мн на ясно с тези работи

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Категория във SMF искаща регистрация
« Отговор #12 -: Юли 24, 2012, 06:15:42 pm »
Google е бавен в обновяването на старо съдържание. Ще се наложи да изчакаш.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database