Автор Тема: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?  (Прочетена 3291 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shhhieldenemy;

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 112
  • EVO Karma: -16
  • just me
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2011, 12:25:27 am »
На мен ми дреме. Края е почнал.
Като се почне със "СПИН", "птичи грип", "свински грип", "ГМО" и всекакви био-химични експерименти, та се стигне до по-глобални, от рода на "Хаарп", "Ядрени екстри", "Интернет" и т.н.

Само да припомня, че пчелите изчезват, слънцето става все по-силно, дъждовете все по-поройни, зимата все по-студена, хората все по-лоши, земята все по-критична.
Заличаването е започнало, въпросът е колко ще продължи до края на гибелта.

В Библията е предречено, че ще останат до 10 в град и до 2-ма в село.

тааа...на мен ми пука. Пука ми заради тези след мен. Може на мойте пра деди, да не им е пукало за мен сега, но аз уважавам, това което са ми оставили или поне показали.
Нещо подобно щях да кажа и аз.Няма да стане всичко за 1 ден , бум идва датата светът изчезва.. Ще започнат промени в климата , земетресения , урагани , недостиг на храна , вода и т.н.Това е лично мое мнение :)

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2011, 12:51:16 am »
Има една голяма неточност в превода, не са имали предвид края на света, а голям катаклизъм и след него започването на една нова епоха, това лесно може да се обясни с изминаването на планетата на един дълаг цикъл от 26 000 години, по една доста по-мащабна орбита и т.н и т.н и т.н. Не мисля, че човечеството ще загине.
  Ако ще говорим за календари, Прабългарите са имали по-добър.

Неактивен Kanedo

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 122
  • EVO Karma: -3
  • evo user
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Sindroma
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2011, 01:51:51 pm »
Аз съм казал че на 20 декември 2012 ще се накова като мастия и ако на другия ден се събудя със страшен махмурлук цял ден ще псувам тея "пророци".


+1

Неактивен Owatanka

  • Crusader
  • **
  • Публикации: 172
  • EVO Karma: 15
  • he felt it everyday...
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2011, 06:31:45 pm »
Спомням си бях чел коментар - свързан със същата тема. Отговора гласеше:
"Краят на света ще дойде ,като му дойде края ... ама и много се съмнявам .. нали любовта ще го спаси..."  :fun: :clover:

Неактивен rhapsody

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 706
  • EVO Karma: 20
  • Baul
  • Side: For The Alliance
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2011, 08:44:40 pm »
И най-вече Брус Уилис  :mrgreen:

Неактивен KoTeTo

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 352
  • EVO Karma: 56
    • Minions of Destruction guild
  • ISP: PowerNet
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Kote
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #20 -: Ноември 09, 2011, 01:11:02 am »
И най-вече Брус Уилис  :mrgreen:

Не пренебрегвай Бат Бойко
Kote - pve Mage
Guild --> http://wow.pin2.net/

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: 2012 г. – краят на дните или началото на нова епоха?
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2011, 05:38:47 pm »
http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/05/25/1094517_prorokut_oburkal_smetkite_kraiat_na_sveta_idva_na_21/

---------------------------------------------------------------------------------

Един интересен факт - "малкия" Дионис когато преписвал календара забравил да въведе 7 години. Два факта следват от това:
1. 2012 отдавна е минала
2. Сега трябва да е 2018

***
Дионисий Мали (както е известен) не е преписвал календара, а е създал ново летоброене по поръка на папа Йоан І в началото на VІ в. При новото летоброене Дионисий приема като начална година годината на Рожество Христово - всъщност това е общоприетото днес летоброене, в което наистина има грешка от няколко години. Дионисий е роден в Малка Скития, т.е. днешна Добруджа.

Реално е трябвало да погинем преди 7 години  :freak:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)