Автор Тема: Стадото си търси овчар  (Прочетена 12712 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #15 -: Юни 03, 2010, 03:52:58 pm »
Всички знаят кво е положението в сървъра  и кво трябва да се направи но просто админите нямат време и е напълно разбираемо. Тва е поне 5та такава тема, и да продължаате да пишете нищо няма да се промени. Единственото което можем ние играчите да направим е да спрем да плюем сървъра наляво и надясно и да спрем да му създаваме лошо име, защото дали някой ще почне да играе в сървъра ако пита някой и той му каже " а ево ли бе един ми каза, че било мноо зле ". Ставал съм свидетел на случаи където влиза 1 лвл герой и пита разни въпроси от сорта на колко човека играят тука, лагва ли, крашва ли, и веднага няколко човека му казват не почвай тука мноо е зле и едва ли не го гонят. Ревете после, че нямало популация. Не всичко е вина на админите
Тука си абсолютно прав  :clover:
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #16 -: Юни 03, 2010, 04:42:53 pm »
1.По този въпрос в момента се процедира от всеки играч. Затова са репортите и бъг тракера. Не съм забелязъл някой да се заинтересова повече и да намери примерно sql фикс, ако проблема може да се реши само с него.
2.Целта на донейта не е аз или alein да прибираме парите, за да работи сървъра.
3.Тестов и да се пусне, няма как да се тества напълно, поради факта,че почти никой не влиза. А да се спира официалния за всеки 'шантав фикс' малко не ми харесва като идея, но да има тестов като цяло може да се направи, но пак трябват ресурси.
Всеки е свободен да дава идеи кое и как може да проработи и да го прави с факти или на практика. Така всеки втори може да е 'ГМ'. За някои хора обаче, да си ГМ е да имаш малко повече команди в играта, но не е така. Поне при нас не е.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 04:44:50 pm от MeKeTa »

Неактивен haldion

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 710
  • EVO Karma: 23
  • Wish upon a black star! ;-]
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #17 -: Юни 03, 2010, 06:11:15 pm »
Идеята е добра, но... Винаги съм казвал ( и пак ще го кажа ), че ще бъде добре да влезете в http://trinity.evo.bg , да си направите регистрация, да се позанимавате малко, да видите как стоят нещата и ако всичко е ОК (както и предполагам), Алеин и Мекета ще направят всичко възможно да минем на тринити! :-)

П.П: Щом искате да ви е добре, направете си го сами. :clover:

Неактивен voltas

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 350
  • EVO Karma: 15
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #18 -: Юни 03, 2010, 06:24:30 pm »
МеКеТа явно не си ме разбрал какво съм имал предвид. Тестовете няма нужда да са от 1000 човека и 1-2 стигат, ако се направи тестовия сървър с цел да се изпробват нови фиксове ще се избегне да се объркат нещата в главния. 1 час в седмицата ще ви отнема да махнете които неработят да сложите новите и ако има някой който работи както трябва да се сложи в главния, ако сложите 1 човек да отговаря за това на него за тестване и за търсене ще му отнема по 3-4 часа седмично да изпробва всичко и да следи форумите за нещо интересно. Според мен това би трябвало да е целта на тест сървъра.
 Парите от даренията са за сървъра както каза ти, но ако някой от вас иска да отдели 1 ден за да поработи и да пише невиждам защо да не получи някаква отплата (ако на някой му се занимава и разбира, и има време може и той да направи някой фикс), смятам, че си съгласен с мен, че целта на даренията са за да се разработва сървъра.
Аз мога да помогна временно да се ровя и да тествам фиксовете или да организирам мероприятия  докато намерите някой за постоянно все 3-4 часа седмично ще мога да измисля.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #19 -: Юни 03, 2010, 06:51:33 pm »
Разбирам те, но 1000 човека са по добре от 1-2ма. Както казах, всеки втори може да е ГМ, дори да няма команди в играта и всеки ако иска да помогне, може да го направи.
Освен това, някои неща са обвързани с ядрото и ако има някой , който може да пише стабилни ревизии, е добре дошъл не само в нашия сървър.

Неактивен Betrayal

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 425
  • EVO Karma: -90
  • evo user
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #20 -: Юни 03, 2010, 08:10:24 pm »
Разбирам те, но 1000 човека са по добре от 1-2ма. Както казах, всеки втори може да е ГМ, дори да няма команди в играта и всеки ако иска да помогне, може да го направи.
Освен това, някои неща са обвързани с ядрото и ако има някой , който може да пише стабилни ревизии, е добре дошъл не само в нашия сървър.
преди имаше 1 сървар 4аос корсадар или нещо от сорта му за 2 седмици  го направиха като близз ,само 4е 1 беше откраднал  некви кодове от Гм близз и хората от близз спряха тоя сървар

Неактивен voltas

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 350
  • EVO Karma: 15
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #21 -: Юни 03, 2010, 08:14:52 pm »
Съгласен съм с теб, че ако всеки удари по 1 рамо ще е много по-лесно. За жалост това е трудно постижимо. Но явно имаме различни представи с теб за тест сървъра. Ще ти дам 1 пример, преди няколко дни предложих 1 фикс за rupture crit, ако имаше такъв сървър можеше да се сложи първо там този ГМ който ще отговаря за търсенето и тестването влиза прави 1 rogue и пробва дали работи правилно, дали не критва всеки път как му е dmg дали не прави някоя мизерия. Влиза Alein или ти и той ви казва тествах това и това, този работи този неработи и вие решавате дали работи достатъчно добре за да се пусне в главния сървър. Ако фикса трябва да се тества от повече хора ( има 1 фикс за да се оправят буговете в raid) влиза в главния, ако не успее да навие 5-6 човека да му помогнат може да им даде по 100 злато за награда или нещо подобно и тестват. Целта на всичко което предложих е максимално да улесним вас така че да са необходими не повече от 1-2 часа седмично и то от  1 от двама ви и да не се губи контрола над сървъра.

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #22 -: Юни 03, 2010, 10:07:01 pm »
Разбирам те, но 1000 човека са по добре от 1-2ма. Както казах, всеки втори може да е ГМ, дори да няма команди в играта и всеки ако иска да помогне, може да го направи.
Освен това, някои неща са обвързани с ядрото и ако има някой , който може да пише стабилни ревизии, е добре дошъл не само в нашия сървър.
От още wowscape който е спрян от доста време насам познавам пич който може да помогне ще се опитам да направя връзка
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен Healzi

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 432
  • EVO Karma: -94
  • evo user
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #23 -: Юни 03, 2010, 10:10:15 pm »
преди имаше 1 сървар 4аос корсадар или нещо от сорта му за 2 седмици  го направиха като близз ,само 4е 1 беше откраднал  некви кодове от Гм близз и хората от близз спряха тоя сървар
Хейй и аз играх в chaosa имах уариор  :fun:

Неактивен zelen4uk

  • EVOWOW Fan
  • Emperor
  • *
  • Публикации: 289
  • EVO Karma: 26
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #24 -: Юни 03, 2010, 10:11:38 pm »
Нали разбираш, че за да тестваш нещо, когато си го намерил и няма къде да го тестваш (Алайн го няма и няма как да сложи пача), трябва да имаш достъп до базата данни (SQL Server), .cpp, .sql и mangosdVC100.sln и още много други файлове. Тоест ти трябва да имаш сървър инсталиран на своя компютър едно към едно с ЕВО, а не мисля че някой, който не те познава, ще ти даде файлове на сървър. Може би на тестов, чист сървър с чиста инсталация да, но има много човъркани неща по официалния сървър и много неща са променени.  :clover:
"And shepherds we shall be, for Thee, my Lord, for Thee. Power hath descended forth from Thy hand, that our feet may swiftly carry out Thy command. So we shall flow a river forth to Thee and teeming with souls shall it ever be. In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti."

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #25 -: Юни 03, 2010, 10:41:44 pm »
На мен не ми харесва като идея, да се слагат фиксове, които не са одобрени от мангос.

Неактивен voltas

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 350
  • EVO Karma: 15
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #26 -: Юни 03, 2010, 10:52:12 pm »
За това ще се слагат първо на тестовия сървър. Ти по-добре от мен знаеш, че мангос често се бавят с месеци преди да одобрят нещо. Колкото до базата данни ако Alein или МеКеТа немогат да влязат в уговореното време смятам, че не е проблем няколко дена да се забави смяната на фиксовете.

Неактивен Doomed

  • Knight
  • *
  • Публикации: 4
  • EVO Karma: 0
  • evo user
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #27 -: Юни 03, 2010, 10:57:47 pm »
Говориш за тези фиксове сякаш се намират под път и над път.Първо изобщо всички такива върешещи някаква работа са малко, второ работещите и приемливи по всички критерии за сървър който иска да се слави със добра стабилност се броят на пръсти.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #28 -: Юни 03, 2010, 11:15:39 pm »
Базата и ядрото са публични и всеки може да си ги изтегли от интернет.
И както каза Doomed, стабилността е на първо място и едвали някой ще предпочете работещ и неодобрен фикс с крашовете за негова сметка. За без пари и на тва трябва да сме доволни. :)

Неактивен voltas

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 350
  • EVO Karma: 15
Re:Стадото си търси овчар
« Отговор #29 -: Юни 03, 2010, 11:25:02 pm »
Малко са наистина качествените фиксове, но ако никой не ги търси мисля, че ще е по-зле и най-вече искам да налегна че ще са на тестовия сървър където ще се види дали работят или не преди да са на основния.