Автор Тема: Quest Event  (Прочетена 31900 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re: Quest Event
« Отговор #15 -: Май 08, 2012, 11:29:32 am »
Днес от колко часа г/д, за да можем да си направим по-добре плановете всички играчи, но ще е добре и да се съобразиш с едно нещо:
Вечер повечето хора правят райдове, защото тогава всички имаме повече свободно време. В неделя повечето хора имаме време и през деня, за това ще е хубаво ако е някъде към обяд (явно ще е нещо от рода на Fishing event-ите в BB и Dalaran), но с други предмети и малко друг регламент. Ще е възможно ли нещо друго:
NPC-то да стои на това място за 2 часа, като през първият час дава въпросният куест, а след него някаква малка утешителна награда (нещо от рода на някой син или лилав предмет (както предпочиташ ти), падащ от инстанция (може да е ToChampion или HoR, защото не работят), с който да се подпомогне развитието на по-новите играчи :)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Quest Event
« Отговор #16 -: Май 08, 2012, 11:51:34 am »
Днес от колко часа г/д, за да можем да си направим по-добре плановете всички играчи, но ще е добре и да се съобразиш с едно нещо:
Вечер повечето хора правят райдове, защото тогава всички имаме повече свободно време. В неделя повечето хора имаме време и през деня, за това ще е хубаво ако е някъде към обяд (явно ще е нещо от рода на Fishing event-ите в BB и Dalaran), но с други предмети и малко друг регламент. Ще е възможно ли нещо друго:
NPC-то да стои на това място за 2 часа, като през първият час дава въпросният куест, а след него някаква малка утешителна награда (нещо от рода на някой син или лилав предмет (както предпочиташ ти), падащ от инстанция (може да е ToChampion или HoR, защото не работят), с който да се подпомогне развитието на по-новите играчи :)

Днес ще го спауна довечера към 18.30ч. на пейките на Gurubashi Arena
Няма утешителни награди, не виждам как мога да ги направя. Ще имате 1час да намерите нещата които се искат за куеста.
Наградите са 6 пета (от които може да изберете 1) допълнително получаватае 1000 голд и 10 фрост емблеми. ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен *Blood_Prince*

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 366
  • EVO Karma: 9
  • I'm a Pitbull...The Dog of The Dogs
Re: Quest Event
« Отговор #17 -: Май 08, 2012, 01:00:55 pm »
Пробвай, ако можеш, да направиш айтемите необходими за куеста да дропят примерно само ако имаш куеста.Иначе нищо не ни спира да съберем още 5 - 10 отгоре и да ги изпопратим по героите. :clover:
Всеки човек е луна и има тъмна страна, която никога не показва никому.

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Quest Event
« Отговор #18 -: Май 08, 2012, 01:15:24 pm »
Пробвай, ако можеш, да направиш айтемите необходими за куеста да дропят примерно само ако имаш куеста.Иначе нищо не ни спира да съберем още 5 - 10 отгоре и да ги изпопратим по героите. :clover:

И от къде ще знаеш какви са итемите необходими за куеста? ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Muri

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 652
  • EVO Karma: 15
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Timewizard
Re: Quest Event
« Отговор #19 -: Май 08, 2012, 01:26:25 pm »
Пробвай, ако можеш, да направиш айтемите необходими за куеста да дропят примерно само ако имаш куеста.Иначе нищо не ни спира да съберем още 5 - 10 отгоре и да ги изпопратим по героите. :clover:
За да не стават такива злоупотеби ще е добре итемите за задачите да са
Soulbound
Timewizard

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Quest Event
« Отговор #20 -: Май 08, 2012, 01:27:47 pm »
Не сте ме разбрали значи.

Всяка седмица предметите които се търсят ще са различни.
Всеки месец ще сменям и наградите ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re: Quest Event
« Отговор #21 -: Май 08, 2012, 01:31:41 pm »
Когато започне ивента могат да се потърсят нещата в Wowhead (така беше и на предния евент в Outland, където се събираха нещата). После може набързо да се съберат нещата за всички герои, с които можеш да играеш :) По този начин нещата може да станат доста неприятни за някои хора.

А вариантът, който ти казвах за утешителната награда: просто този моб да не дава куест, а да е като тези за платовете в столиците (и за риболова): да ти показва какви предмети иска, а да не стои в лога, защото иначе се получава следната ситуация: взимаш куеста на всички герои, гледаш какво неща иска, фармиш ги през седмицата, след това на следващата седмица ги взимаш и ги връщаш, като взимаш пак куеста за следващата седмица (разбирай това, че се опитвам просто да избегна Abuse с този ивент) :clover:

А за утешителните награди: може да се направят 2 NPC-та с еднакви имена, като единият дава едни награди през първият един час, а вторият друг през вторият един час :)

Неактивен *Blood_Prince*

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 366
  • EVO Karma: 9
  • I'm a Pitbull...The Dog of The Dogs
Re: Quest Event
« Отговор #22 -: Май 08, 2012, 01:33:11 pm »
Аз няма да знам,но не в това е смисъла.Казвам просто,че ако айтемите не са Soulbound ще събера малко в повече и ще ги разфърлям по героите.Просто така като казваш,че ще обикаляме веднага ми излиза идеята,че ще са някъкви junk предмети(сиви,безполезни, etc.). Затова каквито и да са, направи ги най-малкото Soulbound ;]

Edit:Мамине,Пейчо каза,че всяка седмица ще се изискват различни предмети за куеста.

Edit 2: А може би искаш да кажеш, че може да обереш куестите с да кажем 5 героя просто, за да ги имаш.Да правиш куеста с единия си герой и след истичането на времето, да започнеш с останалите - понеже куестът все още ще им е в лога, вече събереш ли ги ти остава само едно - надеждата,че следващия път,когато се появи NPC-to ще можеш да върнеш куестите.
« Последна редакция: Май 08, 2012, 01:57:47 pm от *Blood_Prince* »
Всеки човек е луна и има тъмна страна, която никога не показва никому.

Неактивен Abrucci

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 703
  • EVO Karma: 24
  • Most Powerful
Re: Quest Event
« Отговор #23 -: Май 08, 2012, 03:00:31 pm »
Вие не четете ли какво ви пише човека !?  :lol:

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Quest Event
« Отговор #24 -: Май 08, 2012, 03:58:46 pm »
Така, да направим теста после може да си промените мнението ;)

Итемите които съм задал са обикновенни предмети, които никой не би държал или дори да има от тях, няма да има от всички.
Другото нещо е че ще имате 1 час да съберете всичко, което според мен е почти достатъчно да съберете необходимите предмети(все пак трябва да има възможност за минаване не да бъде невързможно)

В ситуацията, според горните мнения искате да ми кажете че ще можете да минете евента с 2 героя. Не съм сигурен че е възможно, но! Ако смятате че е необходимо следващият път предметите ще са soulbond ;)

Предметите са от всякакъв вид, тип etc.. дропа им е различен, на някои е нормален на някои не толкова висок ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re: Quest Event
« Отговор #25 -: Май 08, 2012, 07:48:58 pm »
Пейчо, днес ивента имаше един недостатък: някои от предметите имат супер малък дроп (Living Essence беше при нас), където 10 човека събрахме всичко без тях за уреченото време (на мен ми отне 50 минути, но при положение, че Living Essence е с максимален дроп от 10% и то в инстанция, мисля че беше доста трудоемко за сам човек, както би трябвало да е този ивент).

Имам 4 предложения към този ивент:
1. За да е изпълним във времето от повече хора (мисля, че това е целта, а не на края да има много разочаровани, че малко не им е достигнало) е да се намали броя на предметите от 6 на 5 и за да е изпълним от всички (а не само от хора с определени професии, както беше сега с рибите и есенциите от цветята (там имат най-голям дроп есенциите)) да са неща, които дропът им е сравнително нормален от нормални мобове.

2. Да се направи така, че обикалянето да не е супер много (независимо от това, че има телепорт), защото в мометна са облагодетелствани шаманите, инскрипторите и маговете, които имат по-лесен достъп до различните места. Може всичко да се направи в три местности, като те са близко една до друга и има шанс за по-бързото преминаване от място на място.

3. Да се направи така, че да няма предимство никой, който логва с повече от един герой или група от хора да имат шанс да си прехвърлят предмети, т.е. нещата нужни за куестите по време на ивента да бъдат маркирани като "Quest Item", защото те не могат да се Trade, a в парти или райд Soulbound могат да се дават на другите играчи.

4. Да има второ NPC, което след завършване на ивента да дава утешителна награда до 1 час след като е завършил основният ивент, така няма да има много недоволни от това, че не всички са успели да минат ивента на време поради причина, че не са намерили точното място за фармене, че много хора фармят на едно място и че са започнали по-късно от началото.


Надявам се да не се сърдиш за критиката ми, но просто в момента както е самият ивент малко хора ще имат възможността да го завършат на време. :cap: :clover:

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Quest Event
« Отговор #26 -: Май 08, 2012, 07:59:23 pm »
За 4-ти път казвам, следващият път предметите които иска Guardian-a ще са коренно различни от сегашните.

За утешителната награда ти отговорих вече веднъж.

Целта на обикалянето е точно идеята на евента, да отидеш на места където скоро не си ходил. Вие сте запомнили само ICC/Dalaran... И най-вече разнообразие.

Относно итемите не виждам да има проблем с тях освен че Есенцията ви дойде повече. За това и беше този тест тази вечер.

Итеми от инстанции пак може да има ;) ще гледам да са с повече дроп. Направих го по-трудно за да видя как ще се справят участниците - и те се справиха мн. добре ;)

Това че mages ползват телепорт, вие не можете ли да ползвате fly мастерите, мисля че бяха Instant.

Да се сърдя? Идея си нямам за какво говориш ;)
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database

Неактивен Roguetype

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 575
  • EVO Karma: -5
  • wow user
  • Side: For The Horde
  • Герой: Roguetype
Re: Quest Event
« Отговор #27 -: Май 08, 2012, 08:05:33 pm »
Пейчо, днес ивента имаше един недостатък: някои от предметите имат супер малък дроп (Living Essence беше при нас), където 10 човека събрахме всичко без тях за уреченото време (на мен ми отне 50 минути, но при положение, че Living Essence е с максимален дроп от 10% и то в инстанция, мисля че беше доста трудоемко за сам човек, както би трябвало да е този ивент).

Имам 4 предложения към този ивент:
1. За да е изпълним във времето от повече хора (мисля, че това е целта, а не на края да има много разочаровани, че малко не им е достигнало) е да се намали броя на предметите от 6 на 5 и за да е изпълним от всички (а не само от хора с определени професии, както беше сега с рибите и есенциите от цветята (там имат най-голям дроп есенциите)) да са неща, които дропът им е сравнително нормален от нормални мобове.

2. Да се направи така, че обикалянето да не е супер много (независимо от това, че има телепорт), защото в мометна са облагодетелствани шаманите, инскрипторите и маговете, които имат по-лесен достъп до различните места. Може всичко да се направи в три местности, като те са близко една до друга и има шанс за по-бързото преминаване от място на място.

3. Да се направи така, че да няма предимство никой, който логва с повече от един герой или група от хора да имат шанс да си прехвърлят предмети, т.е. нещата нужни за куестите по време на ивента да бъдат маркирани като "Quest Item", защото те не могат да се Trade, a в парти или райд Soulbound могат да се дават на другите играчи.

4. Да има второ NPC, което след завършване на ивента да дава утешителна награда до 1 час след като е завършил основният ивент, така няма да има много недоволни от това, че не всички са успели да минат ивента на време поради причина, че не са намерили точното място за фармене, че много хора фармят на едно място и че са започнали по-късно от началото.


Надявам се да не се сърдиш за критиката ми, но просто в момента както е самият ивент малко хора ще имат възможността да го завършат на време. :cap: :clover:

Направо автоматично да е изпълнена задачата?
Без усилия нищо не се постига. Първата седмица няма да успееш, но втората ще имаш късмет и ще успееш. Ако всички печелят наградата, то какъв ще е смисала?

Неактивен Bl1zAlkA7a

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1427
  • EVO Karma: -39
  • Side: For The Horde
  • Герой: Puhcho
Re: Quest Event
« Отговор #28 -: Май 08, 2012, 08:22:05 pm »
Пейчо, ясно ми е, че предметите ще са различни, не го ли прочете? А за Flight Master-ите - не, не бяха Instant, поне не и тези, които аз използвах (Isle of Quel' Danas -> Silvermoon; Ghostlands -> Silvermoon; The Hinterlands -> Aratri Highlands).

А за това, кой какво обикаля - не говори за всички. Лично през последният месец вдигнах около 6 професии (2 Alchemy, 1 Inscription, 1 Herbalism, 1 Skinning, 1 Leatherworking). Това, че на някои хора не им се занимава, не е наш проблем.

П.П. ще изпробвам сега една глезотийка, която си я мислех и ще ти кажа в неделя (не че в уреченото време ще мога да съм он де) дали има вариант за Abuse ;)

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Quest Event
« Отговор #29 -: Май 08, 2012, 08:29:06 pm »
Ако мислиш че евента може да бъде развален чрез някои итем или бъг ми пиши на мейла.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database