Автор Тема: Последствия  (Прочетена 17585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Последствия
« -: Юли 07, 2007, 01:31:40 am »
Хм...мисля,че някои от вас наистина са доста нагли и неразбрани.Наистина прекалихте с постъпките си в сървъра.Няколко акаунта бяха изтрити.Няколко IP-та бяха баннати,но това не е решение на проблема.Заради тарикатлъка и простотията на един играч,ще го отнесът много други.До утре вечер ще се посъветвам с някои сериозни играчи и GM-и и утре ще ви съобщя решението ми.Което до мемента е да рестартирам сървъра и някои от вас да бъдат ограничени до него поради простащината си и некоректността си към останалите играчи.Тези правила които сме написали не са сложени случайно,а са направени с цел,до някаде да има малко ред и дисциплина в сървъра,но след като повечето играчи не ги спазват и развалят играта на десетки други съм принуден да взема дръстични мерки.Та очаквайте решението ми утре вечер. :clover:

п.п.:Бих искал да разбера от Amev какво би казал по темата?  :clover:

X-ecutioner

  • Гост
Re: Последствия
« Отговор #1 -: Юли 07, 2007, 03:33:21 am »
А би ли ни обяснил за какво въобще става дума, защото от написаното не мога да схвана абсолютно нищо и надали някой друг би могъл ?!

Кои са акаунтите, които бяха изтрити, кой е тоя играч, който е направил нещо нередно и защо заради него да го отнесат всички, пък камоли рестарт на сървъра ... ?! Кои с с какво е нарушил правилата и по какъв начин са развалили играта на останалите играчи ?!

Не вижам смисъл да не споделиш тази информация.

Неактивен pres

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 4361
  • EVO Karma: 24
Re: Последствия
« Отговор #2 -: Юли 07, 2007, 04:30:00 am »
Използване на всевъзможни бъгове в игра - бомби, кристали и други. Главно това е проблема, и аз мога да дам пример за подобна ситуация. На 4 юли вечерта забелязах в играта героя Ambarev, чийто nick доста ми напомни на Amev, и се оказа, че това е брат му. Тогава той беше 5 level Human Mage. На 5 юли около обяд същият този герой Ambarev беше 68 level Human Mage и си купуваше предмети от GM Island, до който е стигнал може би също с бъг, защото няма права в сървъра. И така, как за една нощ може да се качи толкова experience при близо двойното завишение след ъпдейтите ? Това е невъзможно при честна игра. Също ме учудва един интересен факт - героите 70 lvl не могат да се организират да отидат на един труден instance, но някои от тях са екипирани с предмети, които не падат на друго място. Явно не е толкова трудно да правиш по 130 000 damage с [Area 52 Special] .

Smiley

  • Гост
Re: Последствия
« Отговор #3 -: Юли 07, 2007, 08:41:35 am »
Хаха  добро утро, както каза Мекета и да ни забрани да използваме кристала, пак щяхме да ги ползваме, тои друго има предвид, а и за бомбите и кристал пак сам си е виновен защото му писах веднага като видях проблема и чак след 10 дена оправи куестите които ги даваха. Колкото до твзи дреболии те итемите не са чак толкова важни аз от нямане какво да правя ги събирах.
 Въпроса е че наистина не може да се организара нищо . Повечето играят за себе си или там са в партия с един двама и това и изобщо не се мъчат да научат кое как става да и как се играе в по голяма партия, поне уменията на собствените си герои да се постарят да научат. Ти кажа честно много много не ми пука за героя, макар че ако продължават да седят така нещата едва ли ще дигам нов.
И да ви кажа честно с оплаквания нищо не става( това е към играчите) това не му работило онова не му работило ми нагласяш се ако го оправят хубаво. честно нямам време ма то и без това 5 човека четат тоя форум, да ви напиша при сегашните възможности на сървара кое как да правите с ккоито и да е герои и да видите и колко по лесно е като се играе комбинативно и колко ппо интересно е. Има някой хора които само играят в тея сървари само да се бият с другите играчи, аз съм от тея които играят защото им е интересна самата игра и куестите и професиите и дори да си разглеждам разните измислици на Близзард. И сам да съм в сървъра пак ще си намеря занимавка ма вие за какво играете!?!?

Smiley

  • Гост
Re: Последствия
« Отговор #4 -: Юли 07, 2007, 10:28:05 am »
Нарочно пиша втори пост защото няма нищо общо с първият, това е към Мекета и които друг подържа сървъра знам че сървъра е от малък град и повечето се познавате, и затова сте направили да може да си пише орде и алианс и да може да си правят герои от двете раси което е странно защото всичките ви играчи играят за да си праят дуели.
Същината на играта си е противопоставянето на Орда и алианс,а биенето на разни боссове си от части същото противопоставяне. Кой пръв ще успее да ги убие да събере итеми да има предимство пред другите с итемите от боссовете. Само че за тези боссове трябва добре сработен екип независимо дали е 2-3 или 20-30 човека( Ониксия в близард е убивана от 2 човека 70левел). Тези екипи могат да са и орда и алианс, но смисълът се губи като са и двете едновременно. Някой ще кажат ми орда са по-малко, да навсякаде е така повечето който почват играта за пръв път играят алианс, това пък кара орда да са по сплотени и обикновенно това ги прави по силни като цяло, голяма рядкост са сървъри в които алианс са по силни.
Предлагам ако има рестарт да се оправи точно това да може само алианс или само орда да се прави на един акаунт да не могат да си приказват по-между си ( така или иначе повечето приказки ще са по адрес на маиките им), да не могат да си разменят итеми, и най важното да се оправи честа(honor) от битките между играчи от различните фракции и да се води статистика в сайта.
МОже да няма бонуси за този който е направил най много хонор даже така ще  е най-добре за да не се стига до уговорки, и евентите да са смесени както досега.
Ми има и още но няма да пиша повече.   
Ako li ne iztrivam taka narechenite bygawi itemi pone da mi stane po interesno i da ima smisyl da prodyljawam da igraq.

Mejdu drugoto veche ne  sym Moonfana  koito iska da igrae s nego Acount: samy13 pass: simeon
« Последна редакция: Юли 07, 2007, 12:18:06 pm от Smiley »

Неактивен ShadowEyeS

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1537
  • EVO Karma: -41
  • Legendary... That is what they used to call me.
Re: Последствия
« Отговор #5 -: Юли 07, 2007, 11:57:56 am »
В сървъра в който играх преди този можеше орда и алиансе да си чатат само в парти или гилд. В инстансиите може да ходи само 1ната фракция (която е отишла първа) освен в НАКСРАМАС. Напуснах го по няколко причини но една мн дразнеща причина е че играчите които стават 60 лвл (там още си е старото) си зарязват героите например в БУЛ (Блек Уинг Лейър) и гледат кога точно ще вленат ордата и ще вленат в героя да задръстят пътя и по-тоя начин провалят сичко.

П.П. Тва е коментар на казаното от Smiley.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Последствия
« Отговор #6 -: Юли 08, 2007, 01:09:38 am »
Сървъра временно си остава.До седмица ще бъде ресетнат.Ще го оставя седмица за да разбера какви ще са ви отзивите и какво ще споделите спрямо бъговете и правилата(в смисъл правилото за непозволеното използване на бъгове от играта с цел левели,събиране на итеми или злато).И помнете,че всичко виждам.Кога,къде и какво сте използвали.Така ще разбера кой е сериозен от вас и кой се прави на тарикат.Както и ще преценя кой да остане в сървъра и кой ще изгоня :clover:

Amev

  • Гост
Re: Последствия
« Отговор #7 -: Юли 08, 2007, 01:46:13 pm »
така гледам темата касае главно мене и брат ми , разбирам също ще тази "наглост" касае мене ... аз бих ви казал само ,че няма такова чудо като хак да се дигне левел или да се направи нещо за итеми , може и да има но понеже съм само с завършено основно образование и играя просто за удоволствие и защото няма какво друго да правя ще ви кажа че аз хак не сам иползвал няма и да ползвам поради простата причина че незнам КАК! Може би проблема идва от това че брат ми за един ден дигна 63 левела или път от някаде другаде или че итемите ми били такива или т.н. ... ами да ви кажа ако се замислиш малко това може да го направи само ГМ, а итемите се събират .. с малко помощ а и с интересните евентчета който правеше можеби един ваш колега който незнайно защо не влиза вече! Такаче ви препоръчвам да си опознаете "персонала и поддръжката" на сървара и тогава да обвинявате че тоз бил хакер и онзи бил еди какъв си! А и главно за тези който използват думата хакер ... нека първо прочетат какво означава тя! Относно това дали ще се реска или нема да се реска сървара само ще ви кажа една историйка от преди година за един много прочут български сървър който в период от една година беше рескан 3 пари .. а в началото играеха 350 човека накрая останахме 30 (след 3-тия рес) ... мене не ме барка аз пак ще си играя за удоволствие (доколкото може да има некакво удоволствие , защото както каза Smiley  удоволствието от тази игра идва от съпоставянето на двете фракций) ! относно това дали ще ме баннете или пък някой друг ще баннете е без значение , нали по думите на някой хора аз съм Хакер , пак ще хакна работата и ще влеза да играя ... хаха смяк ... пичове правете квото искате , само да ви кажа че има много по важни неща в живота!

Неактивен ShadowEyeS

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1537
  • EVO Karma: -41
  • Legendary... That is what they used to call me.
Re: Последствия
« Отговор #8 -: Юли 08, 2007, 02:12:39 pm »
Сървъра временно си остава.До седмица ще бъде ресетнат.Ще го оставя седмица за да разбера какви ще са ви отзивите и какво ще споделите спрямо бъговете и правилата(в смисъл правилото за непозволеното използване на бъгове от играта с цел левели,събиране на итеми или злато).И помнете,че всичко виждам.Кога,къде и какво сте използвали.Така ще разбера кой е сериозен от вас и кой се прави на тарикат.Както и ще преценя кой да остане в сървъра и кой ще изгоня :clover:

Ся аз не виждам никъф смисал да се реска сървъра. Има толкова хора които се опитват да дигнат лвл 60 и кво РЕС! Е защо просто не се баннат тия дето "хакват" а треа да рескате целия сърв ? То става едно че няма смисал повече да играеш като труда ти фръкне с вятъра. Дигнал сам 43 и се мъча да стана 70 и кво рес! Е тва беше единствения не фън сървър който намерих и ми хареса мн. А като смятате да го рескате направете го фън за 1 седмица да си ги напрайм пак героите голям лвл и да има поече дроп с по хубави айтеми. Е извинете ама представете си работил си цял месец и накрая без заплата и без нищо си оставаш. Или пътуваш "безплатно" на почивка и най-накрая ти казват че е отменена!

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Последствия
« Отговор #9 -: Юли 08, 2007, 05:06:52 pm »
Така...Amev коколино ми се обади,че няма да го има известно време в сървъра(мисля,че pres също присъстваше тогава).Как би обеснил,че постоянно влиза от твоето IP.И праща итеми,злато( вдига левели) на играчи по мейла като главно на теб изпраща итемите и отново от твоят IP адрес?Казах ти,че в играта се пазят логове кой къде и какво прави.За държанието ти ще бъдеш изгонен от сървъра,ако не ми дадеш разумно обяснение.
+----------+---------------+
| username | last_ip       |
+----------+---------------+
| ambarev  | 193.151.80.17 |
| kokolino | 193.151.80.17 |
+----------+---------------+

ShadowEyeS не съм решил,че всичко ще ресвам и изобщо дали ще ресвам.Като обърнах внимание на логовете едно 80% от вас са ползвали репортнатите бъгове с цел левели злато или събиране на итеми.Както казах и от некоректността на някои други играчи.
« Последна редакция: Юли 08, 2007, 07:47:26 pm от MeKeTa »

Неактивен ShadowEyeS

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1537
  • EVO Karma: -41
  • Legendary... That is what they used to call me.
Re: Последствия
« Отговор #10 -: Юли 08, 2007, 07:03:00 pm »
Аз не съм ползвал и един бъг. Само веднъж се опитах да бъгна куест с събиране на итеми и да вида дали ще стане като на УоУ Ему емулатор за да репортна но не става така. Също така видях че и мининг не може да се бъгна от играч ама се бъгна по др начин (за експерт иска артисан).

Неактивен pres

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 4361
  • EVO Karma: 24
Re: Последствия
« Отговор #11 -: Юли 08, 2007, 08:23:31 pm »
Само да обясня нещо (защото не знам вече и аз в коя тема да пиша) - някои казват, че не организирам евенти, а само Коколино като влезе и той прави. Е, от няколко седмици излизам с Grimmjow и влизам с Kokolino да правя евент, защото с главния си герой ignore списъка ми е доста пълен заради наглостта на играчи (мога само да спомена най-нахалните - Crazydragon, Reks, Lightblade) и няма как и тях да ги включа без да ме накарат да се откажа от играта.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Последствия
« Отговор #12 -: Юли 08, 2007, 10:32:12 pm »
Само да обясня нещо (защото не знам вече и аз в коя тема да пиша) - някои казват, че не организирам евенти, а само Коколино като влезе и той прави. Е, от няколко седмици излизам с Grimmjow и влизам с Kokolino да правя евент, защото с главния си герой ignore списъка ми е доста пълен заради наглостта на играчи (мога само да спомена най-нахалните - Crazydragon, Reks, Lightblade) и няма как и тях да ги включа без да ме накарат да се откажа от играта.

Pres не е това проблема,понеже с теб се разбрахме итеми да не раздаваш а само точки.Проблема е друг,че "тариката" влиза с героя на коколино и си праща итеми по мейла и прави други мизерии,а после се обеснява,че не е виновен.

Греша ли Amev ?

 :clover:

Неактивен pres

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 4361
  • EVO Karma: 24
Re: Последствия
« Отговор #13 -: Юли 09, 2007, 04:55:00 am »
Не, аз друго имах предвид, в играта получавам дозина съобщения само като вляза "направи евент pls" или "кажи на коколино да влезе, защото само той прави евенти" и подобни ...
Да сменя ли паролата на Kokolino за да не влиза повече с неговия герой ?

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Последствия
« Отговор #14 -: Юли 09, 2007, 11:09:34 am »
Amev, имай доблеста поне да си признаеш че те хванах да бъркаш в буркана с меда.

Не ме е яд че се правите на хитри, яд ме хваща че ни мислите за глупави.
Това че ви оставям да си правите каквото искате не значи че не виждам какво правите...
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database