Автор Тема: Това, което ме ядоса/натъжи днес  (Прочетена 107784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Това, което ме ядоса/натъжи днес
« -: Април 22, 2011, 11:54:30 am »
След като има тема за това, което ме накара да се усмихна мислчя, че е време и за такава тема  :freak:

Ето и мен какво ме ядоса http://www.vbox7.com/play:b91ef168
« Последна редакция: Април 26, 2011, 08:02:50 pm от dobermana »
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #1 -: Април 22, 2011, 12:12:53 pm »
Докато ни управляват такива ... (няма такава дума , епитет , която да ги опише) българина винаги ще е в лайната.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #2 -: Април 22, 2011, 12:21:37 pm »
Докато ни управляват такива ... (няма такава дума , епитет , която да ги опише) българина винаги ще е в лайната.
Защото мнозинството от народа са 'мишоци' и позволяват да сме в лайната. :)

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #3 -: Април 22, 2011, 12:26:04 pm »
Защото мнозинството от народа са 'мишоци' и позволяват да сме в лайната. :)
И това е така , което е много жалко.
П.С. Сега даже гледам жалките протести и стачки на българинът , който незнае какво да иска.
Излезли 200 - 300 човека и стачкуват да се намали цената на горивата.Ало байко чатни се малко , те ще ти намалят с 10 стинки горивата , ама кьол файда ти пак ше си взимаш 400 - 500 леа мизерна заплата и пак няа да ти стигат парите... Хората не разсъждават , като на запад.Няма да искат увеличение на заплатите , ами да им намалят цените.Адски глупаво , защото мене к'во ме бърка , че бензинът ще е 2,50 , аз като си взимам 1000 - 1200 леа заплата ще мога да си покривам разходите, като в Европа.. Да вземем под обектив Франция и Италия , горивата са им по 1,40 - 1,60 (евро) , ама к'во им пука на тях нали взимат по 2 бона заплата....
Няма такава държава!  :doh:
« Последна редакция: Април 22, 2011, 12:39:29 pm от ImeanUidiot »
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #4 -: Април 22, 2011, 01:00:09 pm »
И това е така , което е много жалко.
П.С. Сега даже гледам жалките протести и стачки на българинът , който незнае какво да иска.
Излезли 200 - 300 човека и стачкуват да се намали цената на горивата.Ало байко чатни се малко , те ще ти намалят с 10 стинки горивата , ама кьол файда ти пак ше си взимаш 400 - 500 леа мизерна заплата и пак няа да ти стигат парите... Хората не разсъждават , като на запад.Няма да искат увеличение на заплатите , ами да им намалят цените.Адски глупаво , защото мене к'во ме бърка , че бензинът ще е 2,50 , аз като си взимам 1000 - 1200 леа заплата ще мога да си покривам разходите, като в Европа.. Да вземем под обектив Франция и Италия , горивата са им по 1,40 - 1,60 (евро) , ама к'во им пука на тях нали взимат по 2 бона заплата....
Няма такава държава!  :doh:

И като вдигнат заплатите какво става...............инфлация, а тогава какво става.......вдигат се цените и си постигнал само обезценяване на паричната единица. За да се подобри икономическото състояние ти трябва брутния вътрешен продукт. Една страна без кой знае какво производство не е стабилна икономически.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #5 -: Април 22, 2011, 01:02:13 pm »
И като вдигнат заплатите какво става...............инфлация, а тогава какво става.......вдигат се цените и си постигнал само обезценяване на паричната единица. За да се подобри икономическото състояние ти трябва брутния вътрешен продукт. Една страна без кой знае какво производство не е стабилна икономически.
Ами нещата пак опират до глупави политици , кредитни милионери и бедни бизнесмени.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #6 -: Април 22, 2011, 01:08:11 pm »
Ами нещата пак опират до глупави политици , кредитни милионери и бедни бизнесмени.

На локално ниво е така, но като говориш за макро-икономика е бая по-сложно. Даваш за пример големи държави и техните цени и си прав, нооо всяка от тях е седнала на няколко по-малки и им точи кладенците и за това цените са им по-ниски от нашите.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #7 -: Април 22, 2011, 01:11:32 pm »
На локално ниво е така, но като говориш за макро-икономика е бая по-сложно. Даваш за пример големи държави и техните цени и си прав, нооо всяка от тях е седнала на няколко по-малки и им точи кладенците и за това цените са им по-ниски от нашите.
Цените нямат значка деви , най-важни са доходите , това което ти влиза в джобът.
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #8 -: Април 22, 2011, 01:19:18 pm »
Цените нямат значка деви , най-важни са доходите , това което ти влиза в джобът.

Ееехехехе определено не си прав, цените са другата страна на доходите, нали всеки продава труда си и стоката си и така формира заплатата си, едното без другото е направо немислимо. Ако вдигнеш заплатите /то няма и как да стане с този бвп/ ще имаш още няколко кредитни милионера и поредната задаваща се девалвация и ще ни върнеш с 15 години назад.

Неактивен MeKeTa

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2392
  • EVO Karma: 133
  • .:Security System Admin:.
    • Горна Оряховица
  • ISP: evolve or die
  • Side: For The Horde
  • Герой: Aspirin
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #9 -: Април 22, 2011, 01:23:28 pm »
Докато народа е мързелив и не си цени труда, колкото и заплата да взема, пак няма да му изнася. Всеки втори на държавна длъжност се прави, че работи и като цяло 5 човека вършат работа за 1. Докато 'държавата'/парламента/ не излезе от частният сектор напълно, винаги ще има недоволни и ще търсят проблема в политиците.

Неактивен The Aspect

  • Challenger
  • *******
  • Публикации: 2679
  • EVO Karma: 166
  • Sweet Desire
    • Night Legion
  • ISP: BGLan
  • Side: For The Alliance
  • Герой: Winlight, Frozenrose
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #10 -: Април 22, 2011, 01:24:58 pm »
Ееехехехе определено не си прав, цените са другата страна на доходите, нали всеки продава труда си и стоката си и така формира заплатата си, едното без другото е направо немислимо. Ако вдигнеш заплатите /то няма и как да стане с този бвп/ ще имаш още няколко кредитни милионера и поредната задаваща се девалвация и ще ни върнеш с 15 години назад.
Добре е деви ти  (например) си продаваш труда , и после един вид си го купуваш в тройни размери.Така че ако си продаваш труда по-скъпо ще е друго яче , ама бедните бизнесмени ...
I'm everything you can imagine. And a little more.
   Winlight          Frozenrose          Saladin          Chaoswizard

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #11 -: Април 22, 2011, 01:28:41 pm »
Добре е деви ти  (например) си продаваш труда , и после един вид си го купуваш в тройни размери.Така че ако си продаваш труда по-скъпо ще е друго яче , ама бедните бизнесмени ...

И като всеки си продава труда по-скъпо и ВСИЧКИ имат повече пари нали цените ще се вдигнат веднага, с повече пари хората харчат повече и търсенето се вдига, имаш по-голямо търсене цените скачат веднага и пак имаш инфлация.

Неактивен devistator

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 237
  • EVO Karma: 37
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #12 -: Април 22, 2011, 01:32:35 pm »
Докато народа е мързелив и не си цени труда, колкото и заплата да взема, пак няма да му изнася. Всеки втори на държавна длъжност се прави, че работи и като цяло 5 човека вършат работа за 1. Докато 'държавата'/парламента/ не излезе от частният сектор напълно, винаги ще има недоволни и ще търсят проблема в политиците.

Да, в общи линии е така, говориме за производителност на труда на един човек зает в дадена сфера, това вдига БВП и от там и икономиката. ЕС многократно ни го каза в прав текст.....ниска производителност на труда и от там валутния борд не може да вдигне заплатите.

Неактивен curvylan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 856
  • EVO Karma: -12
  • скаран с пунктуация,граматика и логика
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #13 -: Април 22, 2011, 01:38:59 pm »
Интересно ми е колко от тея "протестанти" имат висше образование,че така яростно изискват и настояват?От къде на къде някакъф "софийски пич" ще иска заплата в размер на 1200-2000 лева като едвам е избутал 12 клас?Цъфнали там няколко стотин човека ама половината не знаят за какво протестират и какви дивиденти ще получат.Средностатическия българин е неграмотен дами и господа колкото и да е смешно и жалко.Едно 70% от кадърните и можещи българи се изнесоха/изнасят в чужбина тъй като тук няма реализация."От къф зор имаш висша математика като си продавач в супермаркет".За безработицата:нима не се търсят кадърни и умни хора за IT специалисти,лекари и т.н?Ама когато всички вместо на даскало са били пияни в диското така се получава.И тръгват неква армия неграмотници да ИСКАТ и да НАСТОЯВАТ-Е ТОВА Е БЪЛГАРИЯ!!!

пп:На фона на "кризата" чалга певачките пак ядат по 30 000 и косур на седмица.Иронично нали?Хора без талант и без образование карат BMW X6,а вишист е системен администратор(примерно)
Чалгата не е музика,а заболяване.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Това, което ме ядоса днес
« Отговор #14 -: Април 22, 2011, 01:50:06 pm »
От къде на къде някакъф "софийски пич" ще иска заплата в размер на 1200-2000 лева като едвам е избутал 12 клас?

Или как строителен работник със завършен 8 клас взима 2-3 пъти повече от човек работещ във фирма с усилено използване на интелектуалния труд, който се очаква да е по - скъпоплатен.

Цъфнали там няколко стотин човека ама половината не знаят за какво протестират и какви дивиденти ще получат.Средностатическия българин е неграмотен дами и господа колкото и да е смешно и жалко.

Ако си спомняш протеста на БСП пред парламента го даваха в Господари на ефира и питаха една бабичка защо е тука и тя вика " Ами поканиха ме на екскурзия "  :doh:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)