Автор Тема: Евент Iron man  (Прочетена 9124 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Евент Iron man
« -: Януари 01, 2013, 02:05:20 pm »
Продължителност 1 месец. През това време записалите се играчи правят БГ-та. Награждаването се извършва въз основа на събраните honorable kills от играчите.

2000 - 4999 honorable kills – играча получава титлата http://www.wowhead.com/achievement=2090/challenger
5000 – 6999 honorable kills – играча  получава титлата http://www.wowhead.com/achievement=2093
7000 – 9999 honorable kills – играча  получава титлата http://www.wowhead.com/achievement=2092
10 000 + honorable kills – играча получава титлата http://www.wowhead.com/achievement=2091

За да се осъществи този евент трябва 1 седмица преди началото му (когато ще е записването за участите със снимки с текущите към момента honorable kills на съответния играч) да се спре цялото PvP в сървъра, а след края на евента всеки участник отново качва снимка с новата статистика за  honorable kills , която има. Което няма как да стане.
За това ще е най-добре да се отвори нов фън сървър с пусков геар Rellentles и там да се проведе събитието, а наградите ще се дават в официалния реалм. Може да има седмични награди като първите трима с най-много honorable kills получават голд в официалния реалм например. След края на евента всеки участник  качва снимка със статистиката за  honorable kills , която има и така се определя победителя
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Евент Iron man
« Отговор #1 -: Януари 01, 2013, 02:36:49 pm »
И защо след предоставянето на снимка, трябва да се спира пвп-то на играчите? И защо киловете трябва да се ограничават в бг-тата?
Малко тъпо е за 20 човека, записали се за евента, да бъде прекратявано пвп-то на целия сървър, което разбира се едва ли е възможно.
Ако има желание да се организира нещо от сорта, просто всеки да остави по една снимка, разбира се когато играта е в windows mode, за да може да се вижда датата на направената снимка, защото се сещаш и сам, че мога да представя снимка на която героя ми има 10к, а в момента има ~50k. Предоставят се снимки към дата Х и след един месец на дата Y се предоставят нови снимки и се определят победителите.
Няма нужда от тестови реалми, втори реалми и други усложнения.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Евент Iron man
« Отговор #2 -: Януари 01, 2013, 03:55:06 pm »
За снимките не се бях сетил за windows mode и мислех, че някой може да се изхитри да не спре BG-тата и така да дръпне напред.

Киловете не са ограничени за едно BG. Никъде не сам ги ограничавал. Просто съм указал от колко до колко килове е всяка титла. Малко се съмнявам някой да събере 3000 honorable kills за едно BG
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Евент Iron man
« Отговор #3 -: Януари 01, 2013, 04:15:28 pm »
За снимките не се бях сетил за windows mode и мислех, че някой може да се изхитри да не спре BG-тата и така да дръпне напред.

Киловете не са ограничени за едно BG. Никъде не сам ги ограничавал. Просто съм указал от колко до колко килове е всяка титла. Малко се съмнявам някой да събере 3000 honorable kills за едно BG

Никъде не съм казал "едно" bg, а по-скоро имах в предвид защо трябва да се ограничават само в bg-тата, по-лесно ще е да се зачитат и world pvp киловете, които така или инъче могат да се избегнат, и то не напълно, ако се направят пълни ПВЕ настройки на сървъра, което пък е безсмислено.
Отделно, че няма как да ограничиш само записалите се да правят рбг-та, по две причини. Първата е, че спирането на rbg-тата ще засегне всички, а нали се сещаш какво ще стане със сървър в които пвп-то е спряно за един месец. Второ, ако ограничат правенето на рбг-та, само за записалите се играчи, първо ти извиваш ръцете на пвп играчите против волята си да се записват в евента, за да могат да продължат да си правят пвп-то, второ ако се запишат 20 човека, мисля че сам се сещаш колко често те ще се засичат, за да могат да правят рбг-та заедно.
По-скоро евента трябва да се олесни възможно най-много, тоест в една дата - снимка на всеки, които иска да участва и след 1 месец, на другата уточнена дата, втора снимка на същите играчи. А алтването на килове може лесно да се ограничи като периодично се проверяват записаните играчи, от GM-та, дали не си алтват някъде килове с два wow клиента.
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен DespiseTheWorld

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 210
  • EVO Karma: -4
  • evo user
Re: Евент Iron man
« Отговор #4 -: Януари 01, 2013, 04:36:58 pm »
Според мен трябва да промениш даваните титли, не ми се вижда нормално, да се печелят чисти арена титли от някакъв евент за honourable kills.

Неактивен n0Lan

  • Gladiator
  • ****
  • Публикации: 699
  • EVO Karma: -75
  • Evo cyx
Re: Евент Iron man
« Отговор #5 -: Януари 01, 2013, 04:41:22 pm »
Аз искам да попитам само,дали това със снимките е добра идея ?
Сега ще обясня защо.Примерно героя ми в ево се казва  "Х" и имам 50к убийства,но играя и в някоя друга функа и там героя ми се казва "Х" само,че има 10к убийства.Правя снимка на герой "Х" в фънката и я качвам все едно съм на 10к убийства и без да си давам много зор или да играя много след 1 месец качвам снимката на героя ми в ево,който и той се казва "Х" с 50к убийства и какво правим ?
Трудното го правя веднага,за невъзможното ми трябва малко време

Неактивен zeraful

  • Rival
  • ******
  • Публикации: 1506
  • EVO Karma: 56
  • Само забравените мечти са неосъществими! ;>
  • ISP: Blizoo
  • Герой: Scream
Re: Евент Iron man
« Отговор #6 -: Януари 01, 2013, 05:00:45 pm »
Аз искам да попитам само,дали това със снимките е добра идея ?
Сега ще обясня защо.Примерно героя ми в ево се казва  "Х" и имам 50к убийства,но играя и в някоя друга функа и там героя ми се казва "Х" само,че има 10к убийства.Правя снимка на герой "Х" в фънката и я качвам все едно съм на 10к убийства и без да си давам много зор или да играя много след 1 месец качвам снимката на героя ми в ево,който и той се казва "Х" с 50к убийства и какво правим ?

След като и двете снимки могат да се проверят, сам се сещаш, че тази вероятност отпада ;)
    

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!

Неактивен justmexd90

  • Knight
  • *
  • Публикации: 40
  • EVO Karma: -10
  • ISP: Vivacom
  • Side: For The Alliance
Re: Евент Iron man
« Отговор #7 -: Януари 01, 2013, 05:07:20 pm »
Според мен трябва да промениш даваните титли, не ми се вижда нормално, да се печелят чисти арена титли от някакъв евент за honourable kills.

Съгласен съм.Няма смисъл да се дават арена титли за honorable kills.

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Евент Iron man
« Отговор #8 -: Януари 01, 2013, 05:19:13 pm »
Никъде не съм казал "едно" bg, а по-скоро имах в предвид защо трябва да се ограничават само в bg-тата, по-лесно ще е да се зачитат и world pvp киловете, които така или инъче могат да се избегнат, и то не напълно, ако се направят пълни ПВЕ настройки на сървъра, което пък е безсмислено.
Отделно, че няма как да ограничиш само записалите се да правят рбг-та, по две причини. Първата е, че спирането на rbg-тата ще засегне всички, а нали се сещаш какво ще стане със сървър в които пвп-то е спряно за един месец. Второ, ако ограничат правенето на рбг-та, само за записалите се играчи, първо ти извиваш ръцете на пвп играчите против волята си да се записват в евента, за да могат да продължат да си правят пвп-то, второ ако се запишат 20 човека, мисля че сам се сещаш колко често те ще се засичат, за да могат да правят рбг-та заедно.
По-скоро евента трябва да се олесни възможно най-много, тоест в една дата - снимка на всеки, които иска да участва и след 1 месец, на другата уточнена дата, втора снимка на същите играчи. А алтването на килове може лесно да се ограничи като периодично се проверяват записаните играчи, от GM-та, дали не си алтват някъде килове с два wow клиента.

Посочил съм RBG понеже там се правят най-много килове. А колкото до  world pvp - с този куест за босовете на фракциите и участието на хора от двете фракции малко се обезмисля.

Не съм казвал само записаните да пишат RBG. Напротив нека да продължават да си пишат всички, НО да се следят само записаните. А това кой колко често ще влиза в RBG си е негова работа, не мога да насилвам никой.

Това с 1 дата за записване е добре, но колко хора ще разберат според тебе ? Аз, ти, тези които влизат в форума +/- още 5-6. Малко са. На една дата може би трябва да е само втората снимка. Освен ако има системно съобщение за това една седмица преди записването. Така може и да стане с първата снимка :unsure:

Според мен трябва да промениш даваните титли, не ми се вижда нормално, да се печелят чисти арена титли от някакъв евент за honourable kills.

Тези титли са от арена сезоните в Близард. При нас никой няма такава титла понеже никога не е имало арена сезон. Иска ми се някой да ги вземе тези титли най-накрая пък било и по този начин. Току що се сетих за клас евент, където да се раздадат custom титли, но трябва да го доизмисля. Ако имаш друга идея като титли кажи. BTW преди имаше подобен евент на Траволта за тези титли, но темата я няма

Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен justmexd90

  • Knight
  • *
  • Публикации: 40
  • EVO Karma: -10
  • ISP: Vivacom
  • Side: For The Alliance
Re: Евент Iron man
« Отговор #9 -: Януари 01, 2013, 06:38:03 pm »
Посочил съм RBG понеже там се правят най-много килове. А колкото до  world pvp - с този куест за босовете на фракциите и участието на хора от двете фракции малко се обезмисля.

Не съм казвал само записаните да пишат RBG. Напротив нека да продължават да си пишат всички, НО да се следят само записаните. А това кой колко често ще влиза в RBG си е негова работа, не мога да насилвам никой.

Това с 1 дата за записване е добре, но колко хора ще разберат според тебе ? Аз, ти, тези които влизат в форума +/- още 5-6. Малко са. На една дата може би трябва да е само втората снимка. Освен ако има системно съобщение за това една седмица преди записването. Така може и да стане с първата снимка :unsure:

Тези титли са от арена сезоните в Близард. При нас никой няма такава титла понеже никога не е имало арена сезон. Иска ми се някой да ги вземе тези титли най-накрая пък било и по този начин. Току що се сетих за клас евент, където да се раздадат custom титли, но трябва да го доизмисля. Ако имаш друга идея като титли кажи. BTW преди имаше подобен евент на Траволта за тези титли, но темата я няма

Доколкото знам за да виждаш тези custom титли които ги няма в играта трябва да слагаш специален пач в Data папката на играта ти ..

Неактивен DespiseTheWorld

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 210
  • EVO Karma: -4
  • evo user
Re: Евент Iron man
« Отговор #10 -: Януари 02, 2013, 01:21:02 pm »
Посочил съм RBG понеже там се правят най-много килове. А колкото до  world pvp - с този куест за босовете на фракциите и участието на хора от двете фракции малко се обезмисля.

Не съм казвал само записаните да пишат RBG. Напротив нека да продължават да си пишат всички, НО да се следят само записаните. А това кой колко често ще влиза в RBG си е негова работа, не мога да насилвам никой.

Това с 1 дата за записване е добре, но колко хора ще разберат според тебе ? Аз, ти, тези които влизат в форума +/- още 5-6. Малко са. На една дата може би трябва да е само втората снимка. Освен ако има системно съобщение за това една седмица преди записването. Така може и да стане с първата снимка :unsure:

Тези титли са от арена сезоните в Близард. При нас никой няма такава титла понеже никога не е имало арена сезон. Иска ми се някой да ги вземе тези титли най-накрая пък било и по този начин. Току що се сетих за клас евент, където да се раздадат custom титли, но трябва да го доизмисля. Ако имаш друга идея като титли кажи. BTW преди имаше подобен евент на Траволта за тези титли, но темата я няма

Може да се направи някакъв арена евент, на който да се дадат арена титли.
Иска ти се да видиш хора с арена титли, но ако пуснеш този евент хората с тези титли ще са прекалено много... Повече от половината сървър ще бъде Gladiator, Rival etc., Което не ми се вижда нормално. Аз още мисля, че е по-добре да измислиш някакви други титли, които подхождат повече на вида евент. Понеже честно казано няма да е много кеф да влезеш в сървъра и да видиш човек с чиста арена титла "Gladiator" и като му погледнеш арена стат-са да е нещо от сорта на 80 win-100 loss и максимален вдиган рейтинг 1600..

Неактивен dobermana

  • Duelist
  • *****
  • Публикации: 1313
  • EVO Karma: 51
Re: Евент Iron man
« Отговор #11 -: Януари 02, 2013, 11:11:24 pm »




Освен да е една от тези титли. Те поне се дават за honorable kills

Друга идея за титли, които обаче ги няма в WOW

Knight - за паладин

Magician -  за магове

Necromancer - за уарлоци

Assasin - роуг

Barbarian - уариор

Soulreaper - за дк

Father - поп

Elementalist - за шаман

Beastmaster - за друиди

Gunner - за ловци

Макар, че тези повече подхождат за PvE event  :unsure:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - Константин Иречек (1854 - 1918)

Неактивен DespiseTheWorld

  • Emperor
  • ***
  • Публикации: 210
  • EVO Karma: -4
  • evo user
Re: Евент Iron man
« Отговор #12 -: Януари 03, 2013, 12:30:29 pm »
Тези дето споменаваш сега, и тези които се взимаха с ХК са подходящи :)

Неактивен Sapphiron

  • EVOWOW Fan
  • Duelist
  • *
  • Публикации: 1035
  • EVO Karma: -96
  • It is too personal....
  • ISP: BTK
  • Side: For The Horde
  • Герой: Sapphiron
Re: Евент Iron man
« Отговор #13 -: Януари 10, 2013, 09:04:51 am »
Тези последните титли дето споменaхте сa супер зa случaя!Евентa имa смисъл и нaй-якото е,че е в дългосрочен плaн и не искa постоянно съдействие от Гм.Aко евентa бъде одобрен от екипa ще е супер. Сори aко имa грешки в постa,пишa от телефонa...
L2P -Learn To Play _!_
I am Paladin

Неактивен admin

  • Owner
  • Challenger
  • *****
  • Публикации: 11572
  • EVO Karma: 316
  • Think of will!
    • Peycho's Blog - Think of will!
  • ISP: AWS
  • Герой: Alein
Re: Евент Iron man
« Отговор #14 -: Януари 10, 2013, 10:37:10 am »
Не знам как може да се следят само world kills а и ако намеря начин ще трябва да зануля сегашните, което е загуба на статистика.
A systems programmer will know what to do when society breaks down, because the systems programmer already lives in a world without laws.

EVOWOW Private Wow Server
WOTLK Database